Rente van gelden a depo^' f ~H, J. W0UTERL00D C°.» BINNENLAND. lei^ e f of ADVERTENTIEN.^/ W. JANSEN cp nemen gelden deposito laar tusschen Chili en de Unie-regeering zal optreden, en het is te hopen, dat die bemidde ling alsnog een oorlog zal voorkomen, welke voor geheel Zuid-Amerika noodlottig dreigt te worden. ENGELAND. Naar uit Constantinopel aan Times gemeld wordt, heett lord Salisbury, op aandringen van den prins van Wales en van den voor zitter van het te Londen gehouden gezond heids-congres, den Engelschen gezant voor geschreven, aan de Porte voor te stellen de fondsen voor den internationalen gezond heidsraad te besteden tot verbetering van den toestand op de Egyptische en Arabische grenzen, over welke de cholera doorgaans in Europa doordringt. De Sultan heeft dien tengevolge het voorstel van den gezondheids raad bekrachtigd, dat door prof. Stokvis aan het gezondheidscongres was ingediend, doch wegens ontijdigheid niet in behandeling kon komen. ROME. In een consistorie, dat vermoedelijk in de eerste dagen van December gehouden wordt zal mgr. Rutfo Scilla, huisprelaat van Z. H. den Paus, tot het kardinalaat worden verhe ven. De H. Vader zal in de alsdan te houden allocutie zich levendig beklagen over de schan dalen van 2 Oct., en de onhoudbaarheid van zijn toestand in het licht stellen, daar niets meer hem of het toekomstig Conclave tegen een overrompeling beveiligt, en er bij een eventueelen oorlog tegen Frankrijk zelfs di rect gevaar zou dreigen. RUSLAND. Uit St. Petersburg meldt de Standard, dat honderden adelijke heeren uitstel voor de be taling der belasting vragen, dewijl zij anders geëxecuteerd moeten worden. Naar gemeld wordt, is het keizerlijk Rus sische jacht Poolster, met de keizerlijke familie en den Koning en de Koningin van Denemarken aan boord, gisteren namiddag ten 1| ure naar Dantzig vertrokken. Het voornemen des Keizers om te land terug te keer, is vaarwel gezegd. De Russische hof- trein heett last gekregen naar Neufahrwas- ser te komen, om aldaar Hunne Majes teiten heden-ochtend voor de verdere reis op te nemen. Volgens de laatste regeling vertrekt de familie van den Czaar heden naar het vaste land over Fünen naar Fridericia, waar de Russische hoftrein haar wacht. Schiedam, 31 October 1891. In de Gemeenteraadszitting op gisteren waren nog ingekomen Het door Ged. Staten goedgekeurde raads besluit tot ontbinding van de huurovereen komst met de heeren Cuylits van de terreinen der voormalige scheepstimmerwerf »De Nij verheid", werd voorkennisgeving aangenomen; eene voordracht ter benoeming van eene onderwijzeres der 3e kl. aan dele openbare tusschenschool, waarop geplaatst zijn 1 J. F. Tengeler, te Monster, 2 C. Berck, te Lek- kerkerk en 3 P. Rovers, te Pernis, werd tot eene volgende vergadering ter visie gelegd. Eén voorstel van het raadslid, den heer M. C. M. de Groot, tot het benoemen van eene commissie om voor de invoering van eene inkomsten-belasting, de noodige ont werp- verordeningen in te dienen, werd aan- gehonden tot bij de behandeling der begroo ting voor 1892. Een adres van de afd. Schiedam van Volksonderwijs, om adhaesie te.betuigen aan een adres om verhooging van wedden, door onderwijzeressen ingezonden, werd aangehouden tot de behandeling van het betrokken verzoek der onderwijzers en een adres van de heeren J, van der Hout en W. Brouwer, om verhooging hunner wed den als leeraren aan de burger-avondschool tot de behandeling van den betrokken be- grootingspost aangehouden. Een adres van A. Scheurkogel, (onderwijzer aan de le openb. armenschool) verzoekende eervol ont slag werd ter behandeling in eene volgende vergadering ter visie gelegd. Hetzelfde geschiedde met het adres van den bloemist H. van Dijk, om afstand in huur van een aan de gemeente toebehoorend stuk weiland aan de Dwarsstraat, tusschen de gasfabriek en de openbare school aldaar, en het adres van A. van den Bos, gewezen sluiswachter, om eene jaarlijksche toelage uit de gemeentekas. Aan mevrouw de wed. I. J van Otter- dijk—Zoetmulder, werd op haar verzoek ont heffing van plaatse], dir. bel. voor 2 maanden verleend, voor hare mouterij aan de Tuin- laan, welke 5 Oct. 11. in eigendom is over gegaan aan den heer Jacob Hoek alhier. Een adres van gelijke strekking van den heer J. H. van Dijk, werd ter behandeling in eene volgende vergadering ter visie gelegd. Tot de behandeling der aan de orde ge stelde onderwerpen overgaande, werd het eerste supp. kohier der pi. dir. bel. 1891 vastgesteld tot een bedrag van f 1032.88^, en een ontwerp-besluit tot aanvulling der begrooting, dienst 1891, aangenomen. De rekeningen over 1890 en begrootingen voor 1892, van de schutterij, het burgerlijk armbestuur en het stadsziekenhuis, werden vervolgens met algemeene stemmen goedge keurd. Op dezelfde wijze werd besloten aan de twee laatste instellingen voor 1892 sub siedie te verleenen tot een bedrag van f 1500 en f 5800. De voortgezette vergadering van den ge meenteraad, welke heden-middag ten kwar tier voor twee ure zou worden gehouden ter verdere behandeling van de gemeente- begrooting, kon niet plaats hebben, daar het bij de wet vereischte aantal raadsleden niet aanwezig was. Tegenwoordig waren alleen met den voor- zittenden burgemeester de wethouders Loncq en Elzevier Dom de wethouder Loopuyt is door voortdurende ziekte niet in staat de vergaderingen bij te wonen en verder de heeren Bergsraa, Brillenburg, De Groot, Knappert, Roelants en mr. Schuurman. Niet minder dan 13 leden waren dus af wezig. Voorzeker moeten deze heeren wel overwegende redenen gehad hebben, om deze vergadering niet bij te wonenwant zij wisten zeer goed, dat de zaak, waarvoor zij bijeengeroepen waren, den meesten spoed vereischt. Wij staan nu voor het feit, dat de ge meente-begrooting niet op den fatalen ter mijn van 1 November bij Gedeputeerde Sta ten kan ingediend wordeneen feit dat, voor zoover ons bekend is, eenig is in de annalen onzer gemeentelijke geschiedenis. Bij Kon. besluit van 20 October is pen sioen verleend ten laste van den Staat aan jhr. mr. G. L. M. H. Ruys van Beerenbroek ten bedrage van f 4000 'sjaars. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, gezien het besluit van de Gedepnteerde Staten van 26 Oct. 11. no 2 gelet op art. 11 der wet van den 13 Juni 1857 Staatsblad no. 87) brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij bovengenoemd besluit van de Gedeputeerde Staten 1 op patrijzen in deze provincie wordt a ten (heden) Zaterdag den 31n Octob"1 zonsondergang. Naar men verneemt, bestaat er gee" neigdheid bij de Gedeputeerde State'1 Zuid-Holland om enkele rijkswegen 0rd eilanden IJselmonde en de Iloeksche in behaer en onderhoud over te neme11' vraag vau rijkswege gedaan, omdat do bouw van de brug over de Oude Maas Barendrecht het verkeer eene andeie ting genomen heeft. Door tal van inwoners der gemeeld"^ de eilanden Voorne en Putten en Ro2"11 zal eerstdaags een adres aan H. M. deKo'111^ Regentes worden ingediend, ter verk'D^j van een betere communicatie tussche" eilanden en de gemeenten onderling 111(3 vasten wal. „gf?'1 Bij de Tweede Kamer is thans om derd weder ingediend het in de vorig" ting der Sta ten-Generaal ingetrokken werp van wet houdende intrekking de' tot onteigening ten behoeve van een ?ly weg (tramweg) van Amsterdam naai stelveen. De heer M. Bogaerdt Bzn., lid V'1 Tweede Kamer voor Gouda, heeft od1 zondheidsredenen voor zijn lidmaatschap dankt. Tot nu toe heeft de heer Bogaei'd' eed niet afgelegd en mitsdien de vergaf: gen der Staten-Generaal niet bijge^0 Hoewel niet aan bed of huis geklutè is de heer Bogaerdt na de verkiez"1^ onder behandeling van doctoren te Dordi In de eergisteren te 's-Hertogenbosd1 houden vergadering der Centrumsclub f veertien katholieke Kamerleden aaiW Zes leden der Centrumsclub waren Ve° ziekte afwezig, doch hadden volledig" haesie betuigd. Toegetreden zijn zes leden Van de Eerste Kamer de heeren )^{'j X. J. van Nispen van Pannerden, W. .p zen Fzn., W. Merkelbach, J. Th. Smits Oijen Jzn. en H. M. Smits. Van de Tweede Kamer mr. J. M. K Clercx. Aan de landbouwers der Noordbra' sche gemeenten, die in aanmerking jjjt schen te komen voor de vergoeding y schade door den hagelslag van 1 Jul' hunne veldvruchten veroorzaakt, zal ji loopig 5 pCt. der schade worden uitbeU' (Zie verder het Bijvoegt met twee dagen opzegging 2 voor drie maanden vast 3 j. Op andere termijnen wordt de rent" onderlinge schikking bepaald. met twee dagen opzegging 2 voor drie maanden vast a 3 M voor ééne maand vast tegen de prolong rente der Amsterdamsche Beurs. Vergoeden rente in rekening-courab' percent beneden Bankdisconto.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 2