GEMENGDE BERICHTEN. !*orid zijn, is en blijft een raadsel als men Vervuiling ziet, waarin ze verkeerden. Ze 4ren zeker in geen maanden gewasschen 1(1 kleeren waren niet meer dan vodden. &e vriendelijke huisbewoners vertelden, noch de vrouw, noch de man een slech- indruk maakt. De vrouw weet zeer goed lïr woord te. doen, en den man ziet men "'oit dronken; ook hoort men hem niet 'Hen of zich op een andere wijze ruw ^'aten. Wat dus de reden is van deze zeldzame 'Ruiling, valt zeer moeilijk te gissen. Öe brand, die dezen ellendige toestand het licht' bracht, was hoogstwaarschijnlijk V,taan doordat de kinderen met lucifers Sdden bespeeld of dooi dat eenig goed, dat !i de kaciiel hing, in brand was geraakt. (Echo.) wordt tegenwoordig zeer veel spiering et Noord-Hollandsch Kanaal gevangen zijn visschers, die er soms driehonderd UP een morgen verschalken. Zij gebruiken Vrvoor een gewonen hengelstok met snoer, Varaan verscheidene kleine haakjes beves- figd Zyn. Het aas bestaat uit een klein blikje spiering. Het is een groot soort en fÜ«er van smaak dan de zeespiering. De visschers vinden voor hunne vangst altijd Stage afnemers en maken daarmede dikwijls €ef goeden dag. Eene juffrouw, wonende in de Von Zesen straat te Amsterdam, geraakte bij het aan steken van een petroleumtoestel in brand. De ongelukkige bekwam zulke hevige won den, dat zij in levensgevaar verkeert. Vermeldden wij onlangs, dat er 186 solli citanten, waaronder zich onderwijzers, leer aars bij het middelbaar onderwijs, ja zelfs één godsdienstleeraar bevond, gedongen had den naar de betrekking van zetkastelein in de sociëteit «Amicitia" te Amersfoort - dat aantal is tot ruim 200 geklommen. Dezer dagen werd daaruit benoemd de heer J. Veld- huyzen, zetkastelein in de sociëteit «Concor dia" te Amersfoort, Bij den smid C. Moerkerken te Hoornaar is gedurende zijne driedaagsche afwezigheid eene brutale inbraak gepleegd. Ongeveer 140 pond spek, G kazen, een kistje draad nagels en een kerkboek met zilveren sluiting zijn ontvreemd. Vetvlekken en een in den kelder gevonden eindje kaars wezen aan, dat de dieven met licht alle kastjes opengebro ken en zoowel kamer, keuken, kelder als zolder doorsnuffeld hebben. Hoe dit alles m eene zoo bevolkte buurt onopgemerkt kon geschieden, is een raadsel. pastoor, in den emmer te kijken. De boer keek, maar zag niets dan zijn eigen gezicht. »Dat is de heks," zei de heer pastoor. «Geef uw paard beter voer, dan zal het ook beter tieren." (De N. Koerier.) Op de lijn Bergen-Quiévrain is een trein, ten gevolge van eene verkeerde beweging der wisselnaald op eene locomotief geloopen. De twee locomotieven drongen om zoo te zegden in elkaar. Er zijn elf gekwetsten, waaronder vier of vijf reizigers. De overigen belmoren tot het dienstpersoneel. De wissel wachter, die door onachtzaamheid de wissel naald verkeerd heeft doen werken, is bijna zinneloos geworden. di Naar verscheiden bladen melden, heeft de heev ,i F a v. d. G., burgemeester en se- Cretaris der gemeente Gent (O.-B.), die vóór 6e* tweetal weken ontslag heeft aangevraagd als secretaris van het polderdistrict Over- Üetuwe, op 18 Dec. II. zijn woonplaats ver- laten en zich naar het buitenland, waar- pijnlijk Amerika, begeven. Te Nieuwkuik is ten grave gedaald het st°Helijk omhulsel van Lambertus Van der Lee, beter bekend als Bart de stoker. Met hem verdwijnt een der merkwaar- 'igste figuren van Noord-Brabant als ge weldig jager stond Bartje bekend in geheel Nederland. B\j de teraardebestelling werd o. a. in 'finnering gebracht de watersnood van Nieuwkuik, toen Bartje met levensgevaar redde Wat te redden was en op den beken- ^en konijnenberg, de grooten dezer aarde, Minister en ambassadeurs in zijne keet met gepaste vrijmoedigheid te woord stond. Het Oefiendste van zijne eerlijkheid was, dat hij 'le gelden, die hij van hooggeplaatste per sonen ontving, afdroeg aan de watersnood- c°Rimissie te Vlijmen. Men schrijft uit 's-Hertogenbosch In alle kringen doet zich hier de influenza gelden. Bij de zitting van het Gerechtshof °P heden nam een der Raausheeren de functie van Griffier waar, deze toch was lijdende evenals de substituut. Ook de Commissaris •Ier Koningin in dit gewest, Jhr. Bosch van Drakesteijn is vrij ernstig ongesteld en de griffier der Staten van deze provincie ver keert zeits niet buiten gevaar. Te Tietjerksteradeel geraakten twee opge schoten jongens overeen onbeduidend geschil handgemeen. De arbeider Klaas Van dei- Heide schoot op de twistenden toe met het loffelijk doel te trachten hen van elkander te scheiden. Dit zag H. De Vr., broeder van een der vechtende knapen. Hij snelde op Van der Heide toe en stak hem onverwacht het lemmet van een geopend mes diep in den i ug. Hoewel de steek niet doodelijk is, moet de toestand van Van der Heide toch beden kelijk zijn. MAASLAND. Sedert enkele dagen heeft zich ook hier weder de influenza vertoond. Vrij talrijk is het aantal lijders aan die ziekte. Tot nog toe is geen enkel sterfgeval tenge volge daarvan voorgekomen. De ziekte heeft nog geen verontrustend karakter aange nomen. Woensdagmiddag heeft in liet Nederland- sche gasthuis voor ooglijders te Utrecht een zeer treurig ongeval plaats gehad. Een tienjarig dochtertje van L. K. uit Rot terdam, dat daar werd verpleegd en zoo goed als geheel hersteld was, heeft door aanraking met een kachel zóódanige brandwonden be komen, dat het 30 uren daarna, Donderdag avond, is overleden. De moeder, die onmiddellijk ontboden was, is getuige geweest van den smartelijken duod van haar dochtertje. Een boer had een paard, dat zichtbaar steeds magerder werd. Hij wist niet waai' dat van kwam, en vertelde het aan zijn buurman, die hem aanried, den heer pastoor erover te raadplegen. Hij ging dezen bezoe ken en vertelde hem de zaak, erbijvoegende dat hij geloofde dat het paard behekst was. De pastoor zond liern heen met de aanbeve ling, den volgenden dag eens terug te komen. De° boer keerde huiswaarts en vertelde de toedracht der zaak aan zijn buurman, die zich bij voorbaat verkneukelde, dat liet raadsel opgelost zou worden. 's Anderendaags ging de boer naar den beer pastoor, die hem mededeelde dat hij de heks gevonden had. Een rilling van aandoe ning was op het gezicht van den boer te zien. «Waar is zij?" vroeg hij ongeduldig. «Een weinig geduld," zei de lieer pastoor. Toen beval hij de dienstmaagd, een emmer water te halen, en zei tot den boer «Wilt kij het gezicht van de heks eens zien »Ja," zei de boer. Nu verzocht hem de heer Ten gevolge van den plotseling ingevallen dooi is te Luxemburg de voedingsbuis dei- waterleiding in bet groothertogelijk kasteel Walferdange gesprongen, waardoor het ge- heele gebouw overstroomd is, de versieringen van de zolderingen losgeweekt en de meube len beschadigd zijn. Eene belangwekkende proef met de tele- phoon werd tusschen Melbourne en Adelaide, een afstand van 800 K.M., genomen. Tus- schen de beide steden is door de kol. Re geer. van Victoria en Zuid-Austraiië een ongeveer 4 mi. dikke koperdraad gelegd, die voor een nieuw Quadruplex-telegraaftoe- stel moet gebruikt worden. Men beproefde nu, of men over den draad telephoneeren kon. De beide postmeesters-generaals van Victoria en Zuid-Austraüë voerden in tegen woordigheid van hunne ambtenaren een levendig onderhoud gedurende een uur, en de klokslagen van het postkantoor te Ade laide konden te Melbourne duidelijk gehoord worden en omgekeerd. De te Melbourne gebruikte instrumenten waren de telephonen van Iiunning, Berthon, Berliner en Blake, waarvan de twee eerste de werkzaamste bleken te zijn. Een afgrijselijke dood is die van de mar kiezin de°la Valette, eehe dochter van wij len den vermaalden »vice-Keizer" Rouher, aeweest. Drie maanden geleden geraakte haar tulen kleed door een weggeworpen lucifer in brand en toen men er in slaagde de vlammen te dooven, was haar lichaam reeds ééne wonde. Sedert heeft zij te bed gelegen en van lieverlede viel liet vleesch van hare ledematen af, tot zij eindelijk vei - leden Woensdag van haar gruwelijk lijden verlost werd. De heer Julien Blampain van Ferrières-la- Grande, hij Valencijn, was in 1870 onder het oog gekwetst door eenen kogel, welke men nooit had kunnen uithalen. Over een paar maanden nu had hij zich eenen tand laten trekken. Eergisteren, terwijl hij op weg was tusschen Feignies en Les Mottes, viel eensklaps de kogel in zijnen mond, langs de opening van den uitgetrokken tand. Verscheidene personen, waaronder Dr. De- iontaine, hebben de echtheid van dit feit be vestigd. Sedert liet uitkomen van den kogel heeft Blampain steeds hevige pijn in het hoofd. Een kostbaar sieraad. De kroon van de Koningin van Groot-Britannië en Ierland, welke in 1838 door de firma Rundell en Bridge vervaardigd werd, wordt geschat op eene waarde van 300.000 pond sterk Zij bevat

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1891 | | pagina 3