eening groot ƒ850. De voorzitter doet voorle- 2lng van een schrijven van den burgemeester Vlaardinger-Ambacht, waaruit blijkt, dat e geldschieter genoegen heeft genomen met e®ne aflossing daarvan op 1 November a. s. Ten e'nde alzoo de leening op 1 November te kun- ®*eri aflossen, moet alzoo gezorgd worden voor 6en kapitaal groot 832.40-(-20.31 rente Vatl 1 Mei tot 1 November 853.21. De v°°rzitter stelt daarom voor, eene leening 8root 850 aan te gaan, rentende hoogstens Pet,, met eene jaarlijkse aflossing van ƒ100. daartoe ter tafel gebrachte raadsbesluit, ^et plan van leening en aflossing, wordt na eenige discussie zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. In de Donderdag-avond te Honselersdijk gehouden vergadering van het comité voor kanaalverbinding van het Westland met Hoek van Holland is, na uitvoerige bespreking, een commissie benoemd om met be ministers van Binnenlandsche Zaken en "aterstaat en den commissaris in Zuid- bolland over de plannen te confereeren, ten trachten de vaartverbinding tot stand te bfer.gen. De logger Koningin Emma der ISeder- Gndentusschen Loosduinen en Monster gestrand, is Zaterdagnacht door eene sleep boot afgesleept en naar Vlaardingen ver- j bokken. Te Leiden werd dit jaar de loting voor be militie ongeldig verklaard. Donderdag hoesten de deelnemers opnieuw hun geluk beproeven, waarbij zich het feit voordeed b^t de jongeling, die bij de vorige loting het dommer 48 trok, thans hetzelfde nommer b°k. Daartegenover staat dat o.a. aan lemand, die vroeger het vrije nommer 388 bok, nu het dienstplichtige nommer 36 ten boel viel, die de vorige maal het vrije nom mer 399 trok, nu nommer 3 uit de bus baalde, enz. Weer anderen, die vroeger een bienstplichtig nommer trokken, hebben nu bijgeloot. k et Valkerveen is thans een gedeelte opge- Jritnen en in zoo gaven toestand gebracht, dat ^et binnenkort naar het Rijksmuseum te boiden zal worden vervoerd. Met net oog op de komst van HH. MM. e Koninginnen op 10 Juni a. s. worden aan ^Pijten, gordijnen en meubilair op het stad- te Utrecht aanzienlijke vernieuwingen ^gebracht. ^Ook in het Gebouw van Kunsten en otenschappen, waar in de zoogenaamde oine concertzaal het aan H. M. aan te bie- diner zal plaats vinden, zal het meubi- groote vernieuwingen en herstellingen bergaan Aangaande de eerewacht bij het bezoek y HH. MM. aan de Gemeente Utrecht op jjbjdag 10 Juni, meldt Minerva het volgende kostuum zal bestaan uit rok, wit vest, he a'te broek, rijlaarzen, militaire handschoe- e" steek. De deelnemers hebben te gen voor eigen paard. t]0o Wfie dagen te voren zal een rijoefening 1 ''e stad gehouden worden. an de bekende oude Romeinsche brug in T ^kenen is Vrijdag al het '91 er gewas j P>et 'et bestgoed der tabak opgeruimd. Na- •Ie heeren De Block Co. te Amster- dam zijn 24000 kilogrammen a f 7 tot f 7.75 per 50 KG. opgekocht, en namens de hee ren Frowein Co, te Arnhem, circa 1400 kilogrammen a f 7,50 per 50 KG. GEMENGDE BERICHTEN. Een stoomkok van de Dubbeldam was sedert Januari vermist. Vrijdag-namiddag om streeks 5 uur is zijn lijk gevonden tusschen de boot Didam en den Amerikaanschen steiger te Amsterdam. De ongelukkige was destijds, door mist en sneeuw misleid, van de loopplank te water geraakt. Hij laat eene weduwe met zeven kinderen na. In het Friesche dorp Ureterp wonen twee lingbroeders, Keuning genaamd, wier vrouwen zusters zijn. Beiden hebben in deze maand hunne gouden bruiloft gevierd. Beide paren hebben 12 kinderen gehad 9 zoons en drie dochters. Op een na droegen alle kinderen uit beide huwelijken gelijke namen. Het twaalfde draagt den naam der tweeling broeders. Op de kermis te Joure kregen twee tan dentrekkers twist. Eerst begon men te schel den later te dreigen en eindelijk ging het er op los. Men wierp elkander met flesschen naar het hoofd, inhoudende de nooit fa lende medicijnen. De politie deed de twee ruziemakers het kermisterrein verlaten, met achterlating van tal gebroken medicijnen- fleschjes. In de Leeuwarder Ct. van gisteren wordt de viering aangekondigd van één 65-jarige echt- vereeniging, één 57-jarige zes gouden bruilof ten, vier 45-jarige echtvereenigen, tien 40- jarige, zes 35-jarige, vier 30 jarige en 24 zilveren bruiloften. Of er ook feest gevierd zal worden in Friesland. Te Lonneker heeft men tot driemaal toe stembriefjes aan de kiezers gezonden, omdat twee keeren een vergissing plaats had bij het stempelen der billetten. De laatste stem briefjes werden eerstdaags vóór de stemming rondgezonden, terwijl de wet 8 dagen voor schrijft. Keizer Wilhelm heeft een trein laten bouwen van ontzaggelijke weelde. Er is drie jaar aan gewerkt; de kosten zijn drie millioen Mark. De trein betaat uit twaalf rijtuigen, door overdekte gangen met elkaar verbonden; daaronder zijn: een bibliotheek zaal, geheel met Gobelins uit het Charlot- tenburger paleis behangen een eetzaal in gebeeldhouwd eikenhouteen geheel met witte zijde behangen salon twee kinderka mers een ontvangzaal met marmeren beel den en groepeneen weelderige rookzaal, drie slaapkamers, elke met een badkamer en een toiletkabineteen groote keuken en verscheiden afdeelingen voor het gevolg en de bedienden. De eerste dag der maand Mei was voor het gezin van een arbeider te Hoiersdorf, in Brunswijk, al een zeer bijzondere dag. De vrouw des huizes was jarig, een zoon werd kerkelijk aangenomen en een gehuwde doch ter beviel van een zoon. Bij die blijde ge beurtenissen voegden zich ook treurige een jonger kind van het echtpaar werd begra ven, een oudere dochter werd zwaar ziek en de jonggeborene werd evenzeer ziek, werd in allerijl gedoopt en stierf nog denzelfden dag. Op een en denzelfden dag had men dus in de familiegeboorte, doop, aanneming, ziekte, dood en begrafenis. Bij het vertrek van het stoomschip Am sterdam der N. A. S. M.. werd Zaterdag door de recherche aangehouden een milicien, gedeserteerd van zijn korps te Middelburg, die, in burgerkleeding, met zijne ouders de reis naar Amerika wilde mede maken. Hij was van een passagebiljet voorzien en droeg zijne uniform in een zak verborgen bij zich. Na zijne aanhouding is hij ter beschikking der militaire autoriteit gesteld. Een koetsiers-examen. De koetsiers in Londen moeten eerst examen afleggen, of zij voldoende kennis van de richting der straten hebben, alvorens dat zij aangesteld worden. En dat dit een hoogst noodige en noodzakelijke maatregel is, blijkt uit het feit, dat er in 1890 1211 sollicitanten met goed gevolg het examen aflegden, terwijl er niet minder dan 691 afgewezen werden. In Londen, waar de afstanden zoo groot zijn en waarin de verschillende straten zoozeer in- en uit elkaar loopen is het van het grootste nut, dat de koetsier een volledige kennis van den platten grond bezit. De werkplaatsen van Krupp te Essen tellen 2542 ovens van verschillende grootten en systemen, 430 stoomketels, 83 stoomhamers, 450 stoommachines en 1652 werktuigen en gereedschappen, die met stoom worden be wogen. Meer dan 20.000 werklieden zijn er aan den arbeid en het dagelijksch koleuver- bruik is 1666 tonnen. Een vreeselijk onweer is boven Saint Marcel- Ie bij Grenoble losgebarsten. De bliksem is in de kerk St. Hilaire geslagen, heeft een steen van 400 kilo's verbrijzeld en de stukken wijd en zijd verspreid. Ook de ruiten en de deur zijn stuk geslagen. Een kind is van angst gestorven. In het gehucht Malot heeft de bliksem vee dood geslagen en een hagelbui heeft het gewas zeer beschadigd. Toen waren ze nog even wijs. In het stadje Cölln, aan de rivier de Elbe, woonden op verschillende verdiepingen van een huis twee families, die zoo kwaadaardig op elkan der waren, dat zij beiden de huur opzeiden, en toevallig op een en denzelfden dag ver huisden. De verhuis-wagens kwamen voor, werden vol gepakt en reden achtereenvolgens weg. Wie zal de ontsteltenis der verhuisde gezinnen beschrijven, toen de wagens voor een en hetzelfde huis stilhielden De vijan delijke partijen hadden waarlijk al weder woningen in hetzelfde perceel gehuurd. Bij Boody (Hongarije) is een boot met 100 werklieden, vrouwen en kinderen, om geslagen bij het oversteken eener rivier 60 personen verdronken. Zeden in Dahomey. De influenza heerscht in het paleis. De koning liet een on derzoek instellen naar de oorzaak der ziekte en de wichelaars kwamen tot de conclusie, dat een arme bultige vrouw te Wyddah de schuldige was. Zij is nu opgehangen en zal zoolang blijven hangenaldus is besloten totdat haar bult is verdwenen. Om een petroleum-vlek uit een tapijt te verwijderen, wrijve men de vlek stijf in met een dik papje van ongekookte stijfsel, laat *0|

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3