15e Jaarg. Donderdag 23 Juni 181)2. No. 4316. VERSCHIJN T DAG E L IJ K S. Bureau: Boterstraat, E 39. ALGEMEEN OVERZICHT. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Prijs van dit lilad: Voor Scliiedam per 3 maanden ƒ1.50 Franco per post door gelieel Nederland 2.00 Afzonderlijke Nommers0.05 Het auteursrecht van den inhoud dezer courant is ver- tekerd volgens de Wet van 28 Juni 1881 Stsblno. 124.) Prijs der Adverleiitiëti Van 16 regelsf 0.60 Elk gewone regel meer»0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. AMERIKA. De democratische conventie is gisteren middag geopend. Er waren 20.000 personen aanwezig. De heer Owens is met algemee- ne stemmen tot voorloopig president geko zen. Na benoeming van verschillende comité's is de conventie uiteengegaan tot heden-mid dag half twaalf ure. Volgens algemeen gevoelen zal de oud president Cleveland opnieuw door de demo craten voor het Staatspresidentschap kandi daat worden gesteld. Zijn mededinger Hill schijnt weinig kans te hebben. Cleveland heeft in een interview verklaard, dat naar zijn overtuiging het land een democratisch bestuur wenscht. Men moet denken aan eene hervorming der tarieven welke door het volk begeerd wordt. Wat hem (Cleve land) betrof, hij was geneigd aan de gevoe lens van de natie te voldoen. Men gelooft algemeen, dat indien de democratische par- Rj Cleveland kiest, diens verkiezing tot pre sident zeker is. Volgens bericht uit New-York is de toe stand in Venezuela zeer kritiek. De staat fan beleg is te Caracas, de hoofdstad, af gekondigd. Er dreigt een hongersnood en de gele koorts richt op vele plaatsen groote Verwoestingen aan. Een Spaansch oorlogs schip ligt voor anker bij La Guayra. Ook Eügelsche, Fransche en Duitsche oorlogsche- gen zijn, met die van andere natiën in de ffateren van Venezuela aangekomen. De Sfvvezigheid der Amerikaansche vloot trekt *eer de aandacht. President Palacio heeft een groote hoe- Veelheid goud en zilver naar zijn bankier Londen gezonden en de schatkist gele egd, dus meldt Dalziel. BELGIE. hiu de uitslag der herstemmingen bekend j?' telt de Kamer 92 conservatieven en 5S öerale leden (en ééne vacature tengevolge an het overlijden van den heer Tesch) en e Senaat 46 conservatieve en 30 liberale 'eden. toj. e Doornik werd een conservatieve sena ry 0n twee liberale Kamerleden gekozen, lib ^erSen> 1» Henegouwen, en te Nijvel zijn cQerale" gekozen. Te Soignies werd een Servatief tot lid van den Senaat gekozen. DUITSCHLAND. ter 6 ^ordd- Allg. Zeit. verneemt dat gis- ea afloop van de parade te Potsdam ('s b' V"rlovin<? 'vatl prinses Margaretha e|zeis zuster) met prins Friedrich Karei van Flessen, den zoon van wijlen den land- graat Friedrich van Hessen, zou worden bekend gemaakt. Volgens de Freisinnige Zeitung kan de aftreding van den Berlijnschen president van politie, den heer vonRichthofen, wiens positie reeds eenige maanden als geschokt werd be schouwd, onmiddellijk worden te gemoet ge. zien, terwijl tot zijn opvolger is aangewezen de landraad van het district Teltow, waarvan een gedeelte zich over Berlijnsche voorsteden uitstrekt. ENGELAND. Gladstone heeft verklaard dat, ingeval hij weder als premier mocht optreden, door hem de aanneming der uitnoodiging om deel te nemen aan de internationale munt conferentie niet ongedaan zou worden ge maakt. Berichten uit Afghanistan te Londen ont vangen melden, dat slechts een deel der Agorras in opstand is gekomen. Er wa ren 10.000 man troepen heengezonden, maar de Emir had, toen het bleek dat de opstandelingen de sterkste partij waren, hun vergiffenis geschonken. Te Kabul neemt de cholera af.. De Standard verneemt uit Shangai, dat de Chineesche regeering aan een Engelsche aannemersfirma het contract voor den Noor delijken spoorweg heeft gegund, waartegen door den Franschen gezant geprotesteerd wordt op grond van het tractaat van Tient sin van 1884. FRANKRIJK. De onderhandelingen tusschen Frankrijk en Spanje worden voortgezet, maar het schijnt onmogelijk, op de bekende voorwaar den, en binnen den bekenden tijd tot eene schikking te komen. Volgens informatiën uit een zekere bron te Parijs ontvangen, heeft het bezoek van koning Humbert te Berlijn ten doel, te on derhandelen met Berlijnsche financiers, om de noodige gelden te verkrijgen ter betaling van de eerstvolgende coupon der Italiaan- sche rente. Het proces voor het hof van gezworenen, te Montbnson tegen Ravachol is gisteren begonnen. Er zijn strenge voorzorgsmaat regelen genomen. De beschuldigden worden door 6 gendarmes bewaakt en een piket infanterie is in de zittingzaal aanwezig. Naar men verzekert, zou de Maatschappij van dynamiet-vervaardiging het slachtoffer zijn geworden van een verhes van 4 millioen, waarbij twee administrateuren gecompromit teerd zijn. ITALIË. Het bevestigt zich, dat de liberalen te Rome bij de gemeenteraadsverkiezingen van verleden Zondag de overwinning behaald hebben er werden althans 18 liberalen ge- gekozen en slechts 3 katholieken, maar van de 44000 ingeschreven kiezers hadden er niet meer dan 14000 aan de stemming deel genomen. De meeste stemmen werden uitgebracht op den liberalen kandidaat Pacelli, die er 8364 verkreeg, terwijl de meest bevoor rechte katholieke kandidaat Cartegna er 5619 had. Crispi werd gekozen met 7913 stemmen. Te Milaan zijn 12 gematigden en 4 radicalen gekozen. Crispi's verkiezing mag als een veeg tee- ken worden beschouwd. De Moniteur de Rome voorspelt, dat dit de voorbode is van zijn terugkeer aan het bewind. OOSTENRIJK-HONGARIJE. Het huwelijk van graaf Herbert von Bis marck is gisteren voormiddag half 12 ure ingezegend in de protestantsche kerk in de Dorotheagasse te Weenen. Getuigen waren graaf Schouwalof en graaf Rantzau. Prins Bismarck, bij het gaan naar de kerk in het rijtuig bij graa f Herbert gezeten, werd door de volksmenigte levendig toegejuicht. De straten rondom de kerk waren door politie afgezet. Bij de plechtigheid waren vele magnaten aanwezig, maar niemand van het Hof of het corps diplomatique. Bij het te rugkomen uit de kerk werd prins Bismarck andermaal op eene van sympathie getui gende wijze door het publiek begroet. Er heeft geen enkel incident plaats gehad. Het bruiloftsmaal had een intiem karakter. In het paleis Pallfy te Weenen was eer- gisteren-avorid eene groote soireé, waarop Bismarck te ÏO1/* ure verscheen. De academi sche zangvereeniging Orplieon bracht eene serenade. Bismarck bedankte en zeide verblijd te zijn te zien, dat de jongelingschap van beide keizerrijken de wederzijdsche vriendschap onderhoudt. Bismarck voegde er aan toe, dat het aan de wijsheid der twee keizers te dan ken zal zijn, dat een toestand als in het be gin der eeuw niet terugkeeren zal, en hij eindigde met een Hochuit te brengen op de wetenschap en de kunst, welke de Duit- schers van noord en zuid verbinden. RUSLAND. Door de afkondiging der keizerlijke ukase is thans de uitvoering van alle graansoorten en landbouwproducten, met uitzondering van rogge, roggemeel en zemelen, weder geoor loofd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 1