tweede editie van 's Min. belastingontwer- pen te kunner. behandelen. De heer VanDedem ontwikkelde verder zijn opinie omtrent de waarde der vermin dering van den zoutaccijns en van de mu tatierechten. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Baarn c. a. de heer G. J. Buekers, ontvangen der directe belastingen te Schiedam. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, gelet op art. 8 der wet van den 2n Juni 1875, Staatsblad no 9b) geven kennis aan de in gezetenen, dat de navolgende vergunningen zijn verleend. 1 aan den Directeur der naamlooze ven nootschap »D e Stoommolen Neder land" tot uitbreiding van den stoommo- 1 e n, staande aan den Nieuwen Havenweg alhier, wijk G. 198a, kadaster sectie M no. 339 door plaatsing van een stoomwerktuig van 20 paardenkracht en een ketel met een verwarmingsoppervlak van 100 M2. 2 aan B. vanderEyk Dzn, te Kethel, en zijne rechtverkrijgenden tot uit b re i- d i n g zijner brand er ij aan den Noord- vestsmgel alhier, wijk B. no. 94 i., kadaster sectie H. no. 228door plaatsing van een stoomwerktuig van 5 paardenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van 5 M2, ter vervanging van het bestaande stoom werktuig met ketel. Aan het commissariaat van polite zijn als op straat gevonden gedeponeerd of aange geven een R. K. kerkboekje, een kwartje en 3 centen, een blauw geverfd kruiwagentje gemerkt T. v. H., een rozenkrans, een groene beurs met 1 griffel enz., een portemonnaie, met f2.05|, een muilkorf, een bloedkoralen kettinkje met gouden slotje, een bruin garen dameshandschoen, een stalen rozenkrans, een sleutel en 2 sleutels aan een touw. Bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam is ingekomen een verzoek van P. van der Velden Cz., om vergunning tot oprichting van eene petroleum-bergplaats, op den open grond achter zijne woning aan de Hagastraat alhier, wijk G. no 11 q, kadaster sectie L. no. 649. Gelegenheid tot het inbrengen van bezwa ren tegen het toestaan van dit verzoek zal op Donderdag den 14 Juli aanst. des namid dags ten half twee ure ten Raadhuize worden gegeven. Aan de rijks-universiteit te Leiden is gisteren het eerste gedeelte arts-examen afgelegd door den heer J. Rutschy. Van het alhier thuisbehoorende, en onlangs nabij Egmondaan Zee gestrande schip Menno, is thans de gansche lading gelost en opge slagen. Het schip zal worden verkocht. Alle aanvragen om verlof, ook die recht streeks gericht aan H. M. de Koningin-We duwe-Regentes, zijn niet meer aan het recht van zegel onderworpen. De Vorstin van Waldeck-Pyrmont, geboren prinses Louise van Glucksburg, de tweede echtgenoote van den regeerenden Vorst, den Vader van H. M. de Koningin-Regentes, is volgens de Köln. Zeitung voorspoedig bevallen van een zoon. Met zekerheid kan thans worden medege deeld dat de Staatsspoorwegmaatschappij, te rekenen van af 1 Juni jl., aan hare ambte naren, beambten en werklieden, de gebrui kelijke periodieke verhooging van bezoldiging, gedurende éen jaar niet kan verleenen. (A. Ct.) De nieuwe kieswet. Wat de heer Beelaerts voor eenige dagen ter loops in het Kamerdebat zeide, dat de kieswet reeds bij het departement terug zou zijn, is niet juist. De Raad van State heeft nog geen rapport uitgebracht. Onder de nieuwigheden, die het ontwerp inhoudt, behoort (volgens het Vad.) ook deze, dat de opening der stembus onmiddellijk na de verkiezing zal beginnen. Of op Zondagen óók gelegenheid zal worden gegeven zijn stem uit te brengen, wordt met gemeld. onderteekend, dat zij bereid waren, zich t0 vergenoegen met Zaterdagsch brood op de Zondagen, ten behoeve van de bakkersge- zeilen maar tevens, dat de groote patroons onoverkomelijke bezwaren hadden tegen de uitvoering. Het Sociaal Weekblad verneemt nu, dat ten gevolge van die circulaire-beweging 36 vaste klanten der brood- en meelfabriek aan de directie kennis gaven, op Zondag geen versch brood meer te verlangen, en dat van die 36 er nog 9 weer op terugkwamen, toen gebleken was dat de beweging voorloop'S was mislukt. Het Soc. Weekblad leidt hieruit af, dat er in ons land van het particulier initiatief weinig is te verwachten. Men meldt aan de N. B. Ct. uit Amster dam. De aanstaande terugkomst van Geel, wien Zondag eene groote ontvangst wacht, was oorzaak dat het gister-avond wat kalmer was. Een deel van het publiek trok naar het sta tion, waar Geel niet kwam. Anderen ble ven op den Vijgendam luisteren naar een volksconcert op de bovenverdieping van een volkskoffiehuis. De eerstbedoelde groep ging na eene te 11 uren in Constantia gehouden openbare vergadering, kalm uiteen. De laatste trachtte nog wat straatkabaai te maken, maar vluchtte later op de nadering van politie. Verder hadden er nog eenige oploopjes zon der beteekenis plaats. Zoover bekend is werd nergens de wapenstok gebruikt. Van de 100 leden der Tweede Kamer zijn er ongeveer 30 tevens lid der Provinciale Staten in verschillende provinciën, welke col leges a. s. Dinsdag in zomervergadering bij eenkomen, en Woensdag de colleges van Ged. Staten moeten vernieuwen. Bij gemis van voldoenden steun er was 7000 gulden gevraagd zal te Rotter dam het werk der herberging van de dakloozen door het Leger des Heïls moeten worden gestaakt, tenzij een laatste aan te wenden poging, om het benoodigde geld bijeen te brengen, gelukke. Wegens tijdelijke afwezigheid had een ingezetene te Delft een aantal effecten en goudgeld in bewaring gegeven aan zijne schoondochter. Woensdag-ochtend heeft zijn zoon (de echtgenoot dezer vrouw) zich daar van door middel van braak meester gemaakt, waarna hij zich aan een laken uit het raam heeft laten zakken, zoodat hij ongemerkt in de richting van Den Haag kon vertrekken. Men schrijft ons uit Delft De persoon, die zich gisteren door middel van braak meester maakte van de effecten zijns vaders, is genaamd A. G. oud 32 jaar, zonder beroep te Delft woonachtig. De effecten hadden een geldswaarde van f 641 voor welk bedrag hij ze reeds had ingewisseld bij een effectenhandelaar te 'sHa- gedaarbij had hij een bedrag van f 45 aan bankpapier en f 100 aan goud geld meege nomen. Een agent van politie, onmiddellijk uit Delft ter opsporing uitgezonden, trof hem te 's Hage aan in een der wachtkamers van de Hollandsche spoor, vanwaar hij juist naar Brussel wilde vertrekken. Heden is hij naar het huis van bewaring te 's Hage opgezonden. (R. N.) Zooals bekend is, hebben ruim 3000 inge zetenen van 's-Hage, in antwoord op de cir culaire van den heer Borret, de verklaring Betreffende de instructie in de zaak van den moord op de weduwen Stokman en Bek kers, te Haarlem, kan het Dbl. v. Z.-H. me- dedeelen dat de justitie de instructie in deze zaak heeft gesloten tot tijd en wijle een bijzondere gebeurtenis nieuw licht verspreidt en aanleiding geeft die te heropenen. De onlangs wegens wanbeheer geschorste brievengaarder te Linschoten is door de Rechtbank te Utrecht wegens valschheid in een schuldbekentenis ad f500 en opzettelijk gebruik maken van het valsche stuk, ver oordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Nws Te Groesbeek kwamen in de afgeloopen week 3 nieuwe gevallen van pokken voor, te Nijmegen en te Renkum elk 1. Alleen in Groes was een geval met doodelijken afloop- Geel werd gisteren namiddag te 12 u. 30 m- uit de gevangenis te Groningen losgelaten, en zou gisteren avond te Amsterdam komen Men verwacht daarbij geen manifestatie. In zake den moordaanslag te Zaamslag verneemt de Midd. Ct. het volgende Jos. Vereecken, te St. Nicolaas (België), door den rechter van instructie te Dender- monde in verhoor genomen wegens den dief stal en de zware mishandeling ten huize van de wed. Dieleman, te Zaamslag, is naar men ons schrijft Donderdag aldaar ge vangen gezet, wijl de wed. Dieleman hem herkende als den man, die haar uit bed had gesleept, en daar de getuige Van der Brande, uit Heikant (St. Jansteen), verklaarde, be doelden Vereecken in den avond van 1 April te hebben zien gaan langs zijn woning in de richting van Axel. T e Kieldrecht is een bankbiljet van f40 in beslag genomen, dat op verdachte wijze ter wisseling werd aan geboden en van diefstal afkomstig schijnt te zijn. De betrokken personen zullen zich moe ten verantwoorden. Kerknieuws. Schiedamsche Processie naar Kevelaer. Van een particulieren correspondent) II. De lucht deed zich Woensdag in den vroe gen ochtend dreigend en onheilspellend aan zien. Weldra vielen de eerste regendrup pels, die spoedig in een formeele bui over gingen. Maar dit alles belette den trouwen Rijnlanders niet, hunne overoude gewoonte getrouw, op Petrus en Paulus ter bedevaart naar Kevelaer op te gaan. Reeds ten half zes trok eene processie uit Walbeek de hei lige stede binnen. Een schaar van knapen zong zeer melodieus een vierstemmig hed, terwijl een muziekkorps zijne welluidende tonen in den stoet deed hooren. In de Maria-kerk was het intusschen reeds zoo vol, dat toen onze pelgrims na het mor-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2