GEMENGDE BERICHTEN. LAATSTE BERICHTEN. Leiden, den dag herdenken waarop hij 70 Jaren geleden, op 17jarigen leeftijd, door Z. M. Koning Willem I werd benoemd tot 2n luitenant der infanterie. Velen die onder de bevelen van den waar- digen grijsaard hebben gediend, zullen ongetwijfeld dit bericht met belangstelling lezen. Het 27ste jaarfeest van het Leger des Heils en het 5e jaarfeest van het «Leger" in Nederlandzal gevierd worden met een «Grooten Velddag" op Donderdag 4 Augustus, in het Park van het landgoed Vogelenzang, bij Haarlem. In een der zalen van «Artis", te Amster dam, werd gisteren het 50 jarig bestaan van het Nederl. Onderwijzers-Genootschap her dacht met een feestrede van den heer C. H. Den Hertog, hoofd eener school aldaar, afgewisseld door het zingen van eenige liederen, uitgevoerd door de leerlingen der kweekschool voor onderwijzers en onderwij zeressen te Amsterdam. Naar wij met leedwezen vernemen, is de Zeereerw. heer C. Van der Jagt, sedert 14 Juni 11. pastoor te Egmonden, Maandag-avond ll. van de HH. Sacramenten der stervenden voorzien. Onafgebroken koortsen matten den eerwaarden lijder zeer af, zoodat de zwakte te veel de overhand krijgt. T De stoomboot der Holl. Spoorwegmaatschap pij van Stavoren naar Enkhuizen, die 9 uur 11 min. te Enkhuizen had moeten aankomen is daar gisterenmorgen wegens laag water eerst te 10 uur aangekomen. De daarmee correspondeerende posttrein van Enkhuizen Haar Amsterdam ondervond daardoor aanmer kelijke vertraging. De heer Ooms zal, zoo meldt men, aan den roeiwedstrijd tusschen Monnikendam en Marken op 24 dezer deelnemen, hetgeen Zonder twijfel eene menigte sportliefhebbers naar dezen wedstrijd zal lokken. Kermisreizigers, die dit jaar de kermis te kroningen bezochten, zijn opgeroepen om te vvorden gehoord in zake het betalen van grootere of kleinere bedragen aan den com missaris van politie (met verlof) en den ge- Schorsten hoofdinspecteur voor eene goede Plaats op het kermisterrein. Na hethooren van deze getuigen zal beslist worden of de mak van dien aard is, dat zij gerechtelijk moet worden vervolgd. Sedert Mei beiden Luiten dienst gesteld, ontvangt de commis saris wel, de hoofdinspecteur geen salaris. (R. N.) Als een bewijs, hoe lusteloos de laatste Jaren in de Over-Betuwe de tabakshandel 's en de planters dus langzamerhand van de teelt afzien, kan zeker dienen, dat een groot 'abaksplanter thans nog 50.000 halve kilo 's *ahak in voorraad heeft van 1888 af, zonder gelegenheid te hebben ze van de hand te <b>en. Maandagavond omstreeks 10 uur werd de jarige milicien R. uit Arcen, te Venloo garnizoen op den Tegelschen weg ter °°gte van «De Drie Koningen" door twee Personen zonder de minste aanleiding aan gevallenen zoodanig met een mes aan het hoofd ^eWond, dat men voor het behoud van zijn ven vreest. De politie doet onderzoek. Gisteren-nacht is in het Oosterdok te Am sterdam een marine-matroos verdronken. Van zijn schip in 't Nieuwediep weggeloopen, was hij in burgerkleeding door de politie aan boord van het wachtschip gebracht en in voorloopig arrest gesteld. Hij is des nachts stil te water gesprongen, heeft naar den wal willen zwemmen, doch de krachten schijnen te kort te zijn geschoten, althans de schildwacht hoorde hulpgeroep, maakte alarm, de vlet werd zoo spoedig doenlijk bemand, doch toen men ter plaatse kwam, was de ongelukkige reeds gezonken, en slechts zijn lijk werd opgedregd. Een pas ontslagen gevangene, iemand van 20 jaar, vervoegde zich Zondag jl. op een der politibureaux te Rotterdam om eten en drinken en geld voor een reis naar Amster dam. Aan zijn wensch kon geen gevolg ge geven worden. Hij stal, om toch aan geld te komen, een roeiboot van iemand aan de Slaakkade, waarin hij naar Krimpen a/d. IJsel roeide. Op de werf van Morten wilde hij de boot te gelde maken, maar door een der aanwezigen werd de boot herkend. De rijksveldwachter werd gewaarschuwd, die den jongeling aanhield. Deze bekende spoedig den diefstal gepleegd te hebben en werd overge leverd aan de Rotterdamsche politie. President Carnot bezocht jl. Zaterdag de arbeiderswoningen van Dietz Monin te Auteuil. Toen hij vertrok, kwam op eens een metselaar in zijn werkmanskiel aan het rijtuig en nep «Burger-president, geef me je handCarnot drukte glimlachend de kalkhand van den metselaar, en de menigte brak in luid gejuich uit. Een vreeselijke moordaanslag had giste ren te Berlijn plaats. Een ontslagen tuiniers knecht, Grüneberg genaamd, drong op kla ren middag in het bureau van den nieuwen ste delijken tuinaanleg, het Victoria park, waar zich de directeur Maechtig en zijn eersten tuinier Clemens en een bediende bevonden. Laatstgenoemde werd door Grüneberg het bureau uitgeworpendaarna loste Grüne berg twee schoten op den vluchtenden Clemens en wierp zich vervolgens op den directenr, dien hij door drie revolverschoten zwaar ge wond ter aarde deed storten. In weerwil dat er velen toegesneld waren, kon Grüne berg in de levendige straten ontvluchten en was hij tot 's namiddags door de politie niet te vinden. De directeur is in zijn vak ook in het buitenland bekend. Wraakzucht wegens zijn ontslag heeft Grüneberg tot deze misdaden geleid. Thomas Cooper, de agitator en aanvoerder der Chartisten een vijftig jaren geleden, is Vrijdag te Lincoln in den ouderdom van zevenentachtig jaren overleden. Hij was in 1805 te Leicester geboren, werd als jongen bij een schoenmaker in de leer gedaan, maar wist in zijn vrijen tijd zich-zelven in Fransch en Latijn, Grieksch en Hebreeuwsch te on derrichten. Dit had tengevolge, dat hij on derwijzer werd en later journalist. Weldra was hij een gewichtig man onder de Char tisten, de toenmalige partij der ontevreden fabrieksarbeiders. In 1842 werd Cooper tot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld we gens «opruiende samenspanning" tegen de wet. Tijdens zijn herkiezing schreef hij een paar atheïstische werken, maar eenige jaren later onderging zijn overtuiging groote ver andering. Sedert dien tijd zocht hij hetgeen hij vroeger geleerd had door zijn lezinger, over het Christendom te weerleggen. In de laatste veertien jaren had hij zich uit het openbare leven teruggetrokken. De minister Balfour verleende hem een pensioentje. Wat daar wel achter zit. In den nacht van Woensdag op Donderdag der vo rige week, had een eigenaardig voorval plaats met den hoftrein, die den koning van België, van het kasteel Cierguon, in de Ardennen, naar Brussel bracht. De trein passeerde juist de Brabantsche straat te Laeken en zou juist het Noorder-Station te Brussel binnenloopen, toen eensklaps een reusachtig brok steen en verscheidene kleinere steenen op het dak van den waggon vielen, waarin koning Leopold zich bevond. De groote electrische lamp werd door den slag verbrijzeld en viel op de tafel, waaraan de vorst zat. Een glasscherf trof hem aan het voorhoofd zonder hem ech ter te kwetsen. De koning was klaarblijke lijk zeer door het voorval ontsteld en kwam eerst tot kalmte, toen de trein zich binnen het station bevond. Dadelijk werd een on derzoek ingesteld, maar tot nog toe is men er niet in geslaagd den dader te vinden. Dat men een aanslag op het leven van den ko ning zou hebben willen plegen, gelooft nie mand. De nieuwe Jack the R ip p er. Neill, die te Londen terecht zal staan, verdacht van het vergiftigen van vele vrouwen van verdachte zeden, moet nog meer op zijn geweten hebben. Hij blijkt te zijn zekere Cream, die zich te Chicago als dokter vestigde. Onder zijn patiënten was een rijk spoorwegfinancier, Stolt genaamd, wiens vrouw bijzonder bevriend met Cream was. Stolt stierf plotseling, nadat Cream een groote levensverzekering op hem had geslo ten. Het lijkonderzoek bewees, dat S. door trychnine was vergiftigd. Cream die met het geld naar Canada was gevlucht, werd gearresteerd en veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Om gezondheidsredenen vrij gelaten, ontsnapte hij naar Engeland. Siberiakoff, de bekende eigenaar van goud mijnen, houdt zich onledig met het plan om een nieuwen gemeenschapsweg tusschen Rusland en Siberie, door middel van een kanaal, dat een hondertal kilometer lang zou zijn het zou 't Ouralgebergte doorsnijden en de bekkens van de Dwina en Petschora met de Obi verbinden. De schepen zouden dan rechtstreeks naar Archangelen Tobolsk kunnen varen. Het gebeurt niet alle dagen dat men een slang ontmoet, die met diamanten versierd is. Toch is dit dezer dagen geschied Eene dame, die in St. John's Wood (een der voor steden van Londen) aan 't wandelen was, zag een kleinen adder, die een ring met edelgesteenten om den nek droeg. Het diertje bleek toe te behooren aan niemand minder dan Sarah Bernhardt, die in de nabijheid woonde en die den adder gebruikte in hare rol van Cleopatra. Zij was zeer dankbaar, het dier terug te krijgen, daar zij er zeer op gesteld was en het meer vertroetelde dan een schoothondje getuige de ring met edelgesteenten Bij de dd. Schutterij te dezer stede is de luitenant A. Gouka benoemd tot kapitein. De Haarlemsche processie naar|Brielle kwam lieden op de terugreis in de parochie kerk van O. L. Vrouw Visitatie alhier de Relikwieën der H. Liduina vereeren, die met

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3