van Delfshaven naar Schiedam een gesloten brief met f 600 hebben gevonden en dien aan den stationschef te Schiedam hebben a%egeven, is ons bij onderzoek onjuist ge bleken. Volgens ons van bevoegde zijde ver strekte inlichtingen heeft de spoorwegwerker C. Swijstra alhier Maandag-avond op den spoorweg een vrachtbrief gevonden, die door ®en goederenconducteur was verloren en behoorde bij een pakket waarvan de aange geven waarde (f600.—) op de enveloppe was vermeld. (Sch. Crt.) De erfgroot hertog en de ertgroothertogin van Baden zullen zich heden-middag te 1 u. 38 min. naar Luxemburg begeven, ter bij- Woning van het verjaarfeest van den groot hertog van Luxemburg. De Pauselijke Internuntius, mgr. Rinal- <hni, is gisteren naar het buitenland ver trokken. Volgens het Handelsblad is het door den minister Seyffardt samengesteld wetsontwerp op de leger-organisatie verzonden naar den Raad van State. De leerlingen der verschillende openbare en bijzondere scholen in Soest, Baarn, en Eem- hes, circa 1500 in getal, zullen H. M. Koningin Wilhelmina op Haar verjaardag, 31 Aug. a.s. eene aubade brengen voor het paleis te Soestdijk met medewerking der stafmuziek van het 5e reg. int. te Amersfoort. De oefeningen daarvoor onder algemeene leiding van den heer G. K. G. Van Aken, zijn reeds in vollen gang. Een viertal zangnummers zullen worden uitgevoerd, waaronder een sFeestgroet," gedicht van F. Pluim te Baarn. Er komt eindelijk eens een gunstige tijding voor onze justitie. Zij is er in geslaagd de daders op te sporen van den bekenden diefstal bij de oude lieden De Graaf onder Naarden, Waar de aanzienlijke som van f30,000 aan effecten uit het kabinet werd ontvreemd. Thans is zekere Y. te Naarden aangehouden, die in complot met een reeds vroeger ver dachte, de effecten te Utrecht had te gelde gemaakt. Door het aanbieden van een coupon der gestolen effecten aan een kassier te Groningen, kwam de justitie tot zekerheid van haar vermoeden en binnen eenige uren Waren de vogels in de knip. Door den Raad van Commissarissen der Staatsspoorweg-maatschappij moet in zijne vergadering van Zaterdag jl. zijn behandeld het voorstel van den Directeur-Generaal, om gedurend één jaar aan het personeel geene verhooging van bezoldiging toe te kennen. De Raad moet echter hebben geoordeeld met Zoo'n voorstel niet mede te gaan, en dat, Wilde men bezuiniging, zulks op eene andere Wijze, doch niet ten naadeele van het perso neel, behoorde te worden gevonden. AmstCt.) Bij de politie te Rotterdam is door de Buitsche politie de aanhouding verzocht van de J6 jarige jongens Feiten en Exter, die *ich te Coblenz aan oplichting van 3000 mark Schuldig hebben gemaakt. Een vijftienjarige knaap, G. L. geheeten, die, terwijl een kameraad van hem te Vlaar- di'iger-Ambacht, in een winkel, circa een Sulden aan kleingeld en te Vlaardingen, ins gelijks in een winkel, eenige sigaren ont- j vreemde, buiten op den uitkijk gestaan en een gedeelte van het gestolene ten geschenke aangenomen had, werd door de Arrondisse- ments-Rechtbank te Rotterdam schuldig verklaard aan heling en, ofschoon hij den leeftijd van 16 jaar nog niet heeft bereikt, op grond dat hij met oordeel des onder scheids had gehandeld, tot 4 maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Gisteren stond hij voor het Gerechtshof, Kamer van Vacantie, te's-Hage in hooger be roep terecht en verzocht vermindering van straf. Advocaat-general mr. Telders kon niet ontkennen, dat de opgelegde straf in ver houding van het thans bedreven feit, hem wel wat zwaar voorkwam, maar voor een beklaagde als deze, die sterk verdacht wordt voortdurend in vereeniging met andere deug nieten allerlei kleine diefstallen te plegen, waarvoor hij echter tot heden niet vervolgd kon worden, was het noodig. wilde men hem niet tot een volslagen dief laten op groeien, hem een gevoelige les te geven. Z.E.G.A requireerde derhalve de geheele bevestiging van het vonnis des eersten rechters. De toegevoegde verdediger mr. De Ranitz kon niet toegeven dat de knaap ten volle toerekenbaar was voor hetgeen hij had mis daan en meende dat deze naar een Rijks opvoedingsgesticht behoorde te worden ge zonden, om te trachten hem alsnog tot een nuttig lid var. de maatschappij op te leiden. Op Donderdag 28 Juli, des morgens te half tien uur, zal de plechtige inwijding plaats hebben van de nieuwe stichting var. St. Joannes de Deo, aan den Schotersingel te Haarlem. De Tijd maakt melding van een fraai ta pijt, door een 30-tal Amsterdamsche dames vervaardigd voor het priesterkoor der katho lieke kerk te Paramaribo, ter gelegenheid van het 25-jarig priesterfeest van Mgr. Wul- fingh, apostolisch-vicaris van Suriname. De teekening, door de dames gevolgd, is van den Eerw. broeder Joseph. De onthulling van het gedenkteeken voor wijlen P. H. Witkamp op het kerkhof der Ned. herv. Gemeente te Wijchen zal plaats hebben op Donderdag 28 dezer, des namiddags te 1 uur. Men schrijft uit Bergen-op-Zoom aan de Tijd De toestand wordt hier bedenkelijk, en m. i. ligt de oorzaak ervan niet zoozeer bij het volk als in de voor velen onbegrijpelijke handelingen van het hoofd der Gemeente. Men beweert dan ook dat in de aanstaande vergadering van den Gemeenteraad harde woorden zullen vallen. Zelfs spreekt men van een motie, die zou worden voorgesteld, en waarbij de voorstellers zich weigerachtig zullen verklaren, met den Voorzitter van den Raad saam te werken, tenzij de commissaris van politie zijn ontslag krijgt. Ofschoon ik grond heb, te betwijfelen of een dusdanig geformuleerd voorstel kans zou hebben om te worden aangenomen, lijdt het bij mij geen twijfel, of het zal van de zijde der meeste Gemeenteraadsleden niet aan een krachtig protest tegen de door de Gemeente-overheid gevolgde gedragslijn ontbreken. Uit Venlo schrijft men Om zich een denk beeld te maken van den enormen doorvoer langs onze lijnen, van dragend vee, afkomstig van de Hollandsche markten en bestemd j naar Duitschland, kan dienen, dat er in de laatst verloopen drie maanden niet minder dan 7000 stuks vervoerd werden. Deze dieren, meestal prachtexemplaren in hun soort, worden hier uit de Hollandsche waggons in die der Links Rheinische Bahn overgeladen. Te Heer (Limburg) zijn Zondag twee maréchaussées van de brigade te Maasstrieht, die ter beveiliging van personen en goederen daar op surveillance waren, met een 25-tal boeren slaags geweest. De boeren hadden nl. tot tweemaal toe de beide maréchussées aan gevallen en getracht hun de karabijn te ontnemen. Deze maakten van dit wapen en hun revolver gebruik, om zich uit de handen hunner bespringers te bevrijden, wat hun ook gelukte. Als door een wonder werd niemand ernstig verwond, ofschoon een schot langs het hoofd van een der aanvallers ging. Tegen vier der belhamels, die den volgenden dag door de maréchaussées herkend werden, is proces-verbaal opgemaakt. Aanleiding tot het gebeurde gaf de aan maning der maréchaussées aan een drietal twistende personen, om zich rustig te houden en uiteen té gaan. Bij de zeilwedstrijden op de Schelde, uit geschreven door de Société Royale Nautique van Antwerpen werd de nieuw ingestelde Challenge Cup Antverpia behaald door den heer E. Kol, uit Amsterdam, van de Kon. Ned. Roei- en Zeilvereeniging met de Zwer ver Osiri swas derde, maar Girofla kwam eerst in de 7e plaats. In een anderen wedstrijd behaalde de Zwerver weder den eersten prijs Osiris, vari den heer P. Vom Rath, te Amsterdam, den tweeden. De Gemeenteraad van Maastricht heeft zich tot de Regeering gewend met verzoek aldaar een landbouwschool te willen vestigen. De branders te Maastricht hebben zich bij adres tot de Kamer van koophandel gewend met verzoek, wel de noodige stappen te willen doen om aan hunnen onhoudbaren toestand een einde te maken. Volgens adres santen wordt het hun door de rijksambtenaren zoo lastig gemaakt, dat het hun onmogelijk wordt hun bedrijf langer uit te oefenen. VLAARDINGEN, 21 Juli. De lieden mid dag plaats gehad hebbende vergadering van den gemeenteraad kenmerkte zich door eene merkwaardig vlugge afdoening van zaken de vergadering was dan ook belegd wegens spoedeischend gevalwat dit was is niet gebleken, tenminste daarvan werd geen mededeeling gedaan. Onder de ingekomen stukken kwamen voor eene mededeeling van B. en W. dat zij in overleg waren getreden met den nog in functie zijnden directeur der gemeentereini ging, om zijne betrekking, die 1 Augustus ophoudt, te blijven waarnemen tot 31 Decem ber, in verband met het raadsbesluit van 15 Juni, en worden alzoo tot waarnemend direc teur benoemd de heer J. Maarleveld tot 31 Decembertot onderwijzeres aan de meis jesschool voor m. u. 1. o. met akte Fransch, werd benoemd op eene jaarwedde van f700, mejuffrouw S. v. d. Hoop, te Helder. Als keurmeester van visch W. Don. De rekening dienst 1891 voorloopig vastgesteld in ont vangst op f149,111.64^ en in uitgaaf op f 143,831.56^geeft een balig slot van f5280.08.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3