BINNENLAND. terug is gekeerd. Hij schrijft de verantwoor delijkheid van de te Nyangwe voorgevallen ge beurtenissen toe aan misslagen, die door de missiën tot bestrijding van den slavenhandel te Tanganyika begaan zijn. Verscheidene bladen melden, dat graaf John d'Oultremont. van de commissie voor den handel in Opper- Congo, zijn ontslag als zoodanig genomen heeft. Le Patriote bevat eene interview met den heer Storms, van wien de plannen tot bestrij ding der slavernij in Midden-Afrika uit zijn gegaan. Deze gelooft dat degenen, die deze plannen uitgevoerd hebben, geen schuld heb ben, en schrijft het verzet der Arabieren toe aan hunnen tegenstand tegen de Belgische expeditie onder kapitein Van de Kerckhove in Ouellé en Bomou. De bestrijders van den slavenhandel bevinden zich op drie maanden reizens van de streek waar de jongste troe belen plaats hebben gehad en hebben met de beweging volstrekt niets te maken. AMERIKA. Uit Pittsburg wordt van 26 Juli gemeld De politie is overtuigd, dat de moordaanslag op Frick de vrucht is eener even uitgebreide samenzwering van anarchisten als die van Spies te Chicago, die indertijd met zijne me deplichtigen opgehangen is. In verschillende steden moeten vertakkingen ontstaan zijn en Most wordt gezegd in de zaak betrokken te wezen. Een telegram uit Curasao meldt betreffende de toestanden in Venezuela, dat generaal Crespo ondanks zijn jongste nederlaag zich weder met 20.000 man te Loz Tercis op een afstand van twee dagreizen van Curasao bevindt. Men gelooft niet, dat de stad weerstand zal kunnen bieden. Barcelona is beter versterkt, maar dit is de laatste stad, die weerstand zou kunnen bieden aan generaal Crespo. De stad is op 't oogen- blik door generaal Velatich met 3000 man bezet. Volgens bericht uit New-York heerscht daar een vreeselijke warmte. Overal worden cmweders en overstroomingen gemeld. Te "Wheeling, in West-Virginië, waar een ge deelte van een spoorweg en een brug door een windhoos vernield werden, is een gezin van negen personen verdronken. DUITSCHLAND. De Reichs-Anzeiger bevat heden een uit voerig bericht over ambtelijke maatregelen tot afwering van het gevaar voor het over brengen der cholera uit Rusland over land of over zee. Voorts wordt medegedeeld dat er spoedig overal openbare gelegenheden tot ontsmetting bij cholera-gevallen, volgens de nieuwste aanwijzingen der wetenschap, ge opend, alsmede eenige populaire raadgevingen, hoe men persoonlijk te handelen heeft bij het uitbreken eener cholera-epidemie, ten beste gegeven zullen worden. Intusschen heeft de National-Zeitung een, naar het schijnt, van hoogerhand ingegeven artikel, waarin aan ieder Duitsche koopman zoo be slist mogelijk de raad gegeven wordt niet naar de kermis te Nishny-Novogorod te gaan, dewijl de cholera daar het meest dreigend van aard is. Uit den thans bekenden woordelijken in houd van de uitvoerige rede die prins Bis marck bij de betooging te Kissingen gehouden heeft, bljjkt dat zijne woorden meer gema tigd waren dan scheen te zijn. Dit word door de Post aangetoond in een entrefilet dat de aandacht trekt. Dit blad hecht er vooral aan dat Bismarck met nadruk het samengaan van de gematigde burgerlijke partijen aanbeval, tot het vormen eener vaste regeeringsgezinde meerderheid. Deze belang rijke uiting van Bismarck-zelven getuigt niet van onverzoenlijke oppositie, maar geeft veeleer aan den scherpen woordenstrijd, die in de laatste weken gevoerd is, eene ver zoenende wending. ROME. De menigvuldige sterfgevallen onder de leden zan het H. College van kardinalen geeft den Popoio Romano aanleiding om zich reeds akelig ongerust te maken over het toekomstig conclave. Het blad heeft namelijk uitgerekend, dat er nu in het geheel maar 54 kardinalen zijn in plaats van 70 en dat er onder die 54 zich slechts 20 Italianen bevinden, zoodat het de eventueele keuze van een, »buitenlan- der" tot Paus zeer goed mogelijk acht en daarom een spoedie aanvulling van H. Col lege hoopt in het aanst. Consistorie, dat vermoedelijk in Sept. zal gehouden worden. ZWEDEN - EN- NOORWEGEN. De rechter-en de linkerzijde van de Noor- weegsche Shorting zijn het gisteren-middag eens geworden om een voorstel te doen, waar door het ministerie Steen verzocht wordt uit hoofde der noodzakelijkheid om in's lands be lang de crisis een einde te doen nemen en de consulaats-vraag tot nader uit te stellen. Aan gezien de Koning aan deze oplossing zijne goed keuring heeft gehecht, kan de crisis hiermede als geëindigd beschouwd worden. Het boven bedoelde voorstel is eenparig en zonder be raadslaging aangenomen. Schiedam, 27 Juli 1892. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 26 Juli. In deze zitting werden al de hangige wets ontwerpenen conclusiën van minderen omvang afgedaan. Daaronder die tot wijziging van de wet op de consulaat-rechten tot vast stelling van de suppl. begrooting van Binnenl. zaken (verbouwing van de politechnische school voor de triangulatie en instelling van een bureau voor statistiek); tot bekrachti ging van ruiling van grond voor het post kantoor te Amsterdam en tot atstand ot ruiling van grond te Hoeven en te Breda aan de R. K. parochie aldaar. Onder de conclusiën behoorde die in zake van den gepasporteerden sergeant van het Indische leger, C. Bossard. Het wetsontwerp op den zoutaccijns werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Na vaststelling, in comité, van de huis houdelijke raming der Kamer voor 1892, is de Vergadering op reces gescheiden. De Gemeenteraad van Schiedam zal op Vrijdag 29 dezer, des nam. ten 1'/* uur, eene openbare vergadering houden ter behande ling van de volgende onderwerpen Ingekomen stukken, waaronder ontwerp besluit tot het doen van af- en overschrij vingen op de gemeente-begrooting, dienst 1892. Rapporten der Financiëele Comm.: op de rekeningen over 1891 der Stedelijke Gasfabriek en van de Commissie tot aankoop en bewaring van heelkundige instrumenten voor de gemeente. Missive van de Com missie voor het Burgerlijk armbestuur, met besluiten tot het doen van af- en overschrij vingen op de begrootingen voor 1891 van gezegd bestuur en van het Stads-Ziekenhuis. Adres van J. J. Swinkels, gebr. Van Steenbergen, om ontslagen te worden van de verdere huur van het woonhuis aan de Nieu we Sluisstraat, E. 13a. Welke stukken zijn ter visie gelegd, teneinde te worden behandeld. Rekening der Stedelijke Gas fabriek over 1891. ld. der Commissie tot aankoop en bewaring van heelkundige instru menten der gemeente, mede over 1891. Benoeming van een lid der Commissie voor het Burgerlijk-armbestuur. Voortzetting der behandeling van de ontworpen nieuwe strafverordeningen, naar de volgorde waarin ze zijn ingediend. En verdere voorstellen en mededeelingen. De Koninginnen arriveeren a. s. Vrijdag ten 10 u. 48 (plaatstijd) uit Soestdijk in de residentie, tot het brengen van een bezoek aan de sporttentoonstelling en keeren des avonds uur naar het lustslot terug. Gedeputeerde Staten hebben, met vernie tiging van het besluit van Burgemeester en Wethouders van Schipluiden dd. 24 Febr. 1892, waarbij aan het bestuur der Gerelormeerde Vereeniging te Schipluiden verlof geweigerd is tot stichting van een kerkgebouw binnen den afstand van 200 Meter van het bestaande kerkgebouw der Nederl. Herv. gemeente aldaar, alsnog aan genoemd bestuur het ge vraagde verlof verleend. De opening der jacht opklem wild, genoemd in de 2de zinsnede van art. 17 der wet van den 13 den Juni 1887 Staatsblad no. 87), is voor dit jaar in de provincie Zuid-Holland vastgesteld op Zaterdag den 3den September aanstaande met zonsopgang met uitzondering van de jacht op fazanten, waarvan de opening is vastgesteld op Zaterdag den lsten October aanstaande. Het is op dit oogenblik nog onzeker, wan neer de Eerste Kamer ter behandeling van de belasting-ontwerpen zal bijeenkomen. Het plan schijnt evenwel vast te staan, dat die ontwerpen alleen in de afdeelingen zullen worden onderzocht, maar niet vóór Septem ber in openbare behandeling zullen komen. De leden van de Eerste Kamer der Staten- Generaal zijn ter vergadering bijeengeroepen tegen Maandag den 8n Aug. a. s., des avonds te half negen uur. In de eerste dagen van Augustus zullen de leden van den Spoorwegverein te Ham burg vergaderen en daar o. m. het voorstel bespreken van een onzer kleine spoorwegen, om den middel-europeeschen tijd ook op de Nederlandsche spoorwegen in te voeren. Het gerucht loopt, volgens een schrijven, 'twelk de Zwolsche Ct. ontving, dat dit niet veel succes zal hebbendat onze groote spoorwegen het liever niet willen dat Bel gië zeker niet zal medegaan, en dat de Duitsche leden neutraal zullen blijven. Om de vele huwelijken bij het korps ma riniers te verminderen, is door den kolonel- kommandant van het korps bepaald, dat voorloopig geen toestemming aan korporaals en minderen zal worden verleend tot een huwelijk (alhoewel overigens daartoe in de termen vallende) dan onder voorwaarde, dat de belanghebbenden na hun huwelijk voor eigen kosten aan de menage blijven deelne men. Deze bepaling is in de cantines voor ieder ter lezing opgehangen. De openbare hoofdonderwijzer te Overschie heeft de buitengewone eer, dat hij om de tien jaren een nieuwe school schijnt te krijgen. In 1882 althans is aldaar een zeer traaie school gebouwd gelijk met de Christelijke. Deze school kostte destijds de helft van de openbare, was grooter en staat nog even frisch als bij 't begin. De openbare kon den tand des tijds niet weerstaan, is afge broken, wederom opgebouwd en staat vol-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2