BINNEN L A N 1). ADVERT EN TI EN. te bezetten, onder voorwendsel dat de vorst van Marokko niet in staat is de goederen der vreemdelingen te beschermen. AFRIKA. Het Marokkaansche Hof bewaart tegenover Engeland de tartende houding. Men maakt buitengewone toebereidselen voorde ontvangst van den Franschen minister in September. Het gerucht loopt, dat de huurders van vijf tig huizen daaruit gezet zouden worden om voor den Franschen minister en zijn gevolg plaats te maken. BELGIE. De Independence bevat eenen brief van den heer Van Eetvelde, secretaris van binnen- landsche zaken van den Congo-staat, in ant woord op eenen brief van den heer Wauters, secretaris-generaal van de Katanga-maatschap- pij. De heer Van Eetvelde maakt voor den Congo-staat aanspraak op het recht om tijdelijk gebied te sluiten voor den handel, in het belang der algemeene veiligheid doch hij verklaart, dat het ware doel is, de binnen landen van Afrika voor den handel toeganke lijk te maken. RUSLAND. Aan de Daily News wordt uit Moscou ge meld, dat de cholera aldaar uitgebroken is, in weerwil dat het officieel tegengesproken wordt. De met spoortreinen aankomende reizigers worden onderzocht. Zij die ver dacht worden aangetast te zijn, worden naar een gasthuis gebracht. SPANJE. De ministerraad heeft het ontwerp tot ver pachting der tolrechten op Cuba goedgekeurd. Voorts is goedgekeurd een krediet van 50 millioen ten behoeve van de ministeriën van openbare werken en van oorlog en tot be taling der pagarès. Schiedam, 30 Juli 1892. Wij herinneren onze lezers, leden van de afdeeling Schiedam van den Ned. R. K. Volksbond, aan de vergadering welke mor gen (Zondag) middag ten 12^ ure in de groote zaal der Officieren-Vereeniging wordt gehouden. Eene talrijke opkomst zal zeker om het gewicht der alsdan te behandelen onderwer pen zeer gewenscht zijn. 1891, met de daarbij beboorende bijlagen, t werd in handen gesteld der financieele com missie ten fine van onderzoek en rapport. Op het adres van mej. J. J. Swinkelsgeb. van Steenbergen, verzoekende met ingang van 1 Augustus ontslagen te worden van de verdere huur der door haar bewoonde aan de gemeente behoorende bovenwoning aan de Nieuwe Sluis, daar zij met haar ge- heele gezin naar Amerika vertrekt, werd gunstig beschikt. Den mede-adressant C. de Wolff werd tevens bedoelde bovenwoning onderhands verhuurd van 15 Augustus tot 31 December 1894, op dezelfde voorwaarden als ze nu was verhuurd. De verordeningen 1 op de instandhouding van de goede orde op het buitenplein en de toegangen tot het spoorwegstation te Schie dam 2 op de honden op den openbaren weg en daaraan gelegen niet afgesloten er ven en op vaartuigen 2 op de tapperij en, logementen, openbare vermakelijkheden, optochten, het houden van verlotingen en den handel in gebruikte roerende goederen 4 op het vervoeren van rundvee op den openbaren weg binnen de bebouwde kom der gemeenteen 5 op de openbare orde en veiligheid en op de straatpolitie, werden na eenige discussie allen goedgekeurd. De voornaamste wijziging was zeker wel het doen vervallen van art. 18 der laatste verordening, waarbij verboden was geschre ven of gedrukte stukken niet uitsluitend han delsbelangen of bekendmakingen van ver- koopingen of openbare vermakelijkheden be vattende, in het openbaar te verspreiden of te verkoop aan te bieden en de wijziging die op voorstel van den heer Tak in de be palingen omtrent het drijven van vee werd gemaakt, zoodat het nu geoorloofd zal zijn, ook vee los te laten loopen langs de Lange Nieuwstraat, Gerrit Verboonstraat en Koe markt, waardoor veehouders van de Hoofd straat en de Plantage in staat worden ge steld, hun vee langs de kortste route naar den Rotterd. dijk te drijven. Nadat Burgemeester en Wethouders ge machtigd waren tot het vaststellen der be- strekken voor de openbare aanbesteding van het verven van verschillende gemeentegebou wen en bruggen, in het loopende dienstjaar, alsmede tot in het in't openbaar aanbeste den dier werken, sloot de voorzitter de ver gadering. In de zitting van den Gemeenteraad op gisteren waren nog ingekomen verschillende missives van Ged. Staten, betrekking heb bende op door den Raad genomen besluiten. Van Burg. en Weth., de rekening der ge meente over 1891, met hunne verantwoor ding en een ontwerp-besluit tot voorloopige vaststelling der ontvangsten en uitgaven. De ontvangsten bedragen f589.279.43, de uitga ven f572.819.535, zoodat de rekening sluit met een goed slot van f16.459.896. De rekening met de daarbij behoorende bijlagen en bescheiden werd in handen ge steld van de financieele commissie ten fine van onderzoek en rapport. Het van Burg. en Weth. ingekomen ont werp eener nieuwe instructie voor den se cretaris-rentmeester van het burgerlijk arm bestuur werd ter visie gelegd ter behande ling in een volgende vergadering. Eene missive van de commissie van toezicht op het lager onderwijs alhier, houdende mededeeling van de tijdsbepaling der jaar- lijksche examens aan eenige openbare scholen, werd voor kennisgeving aangenomen. Eene missive van de directie van het al gemeen handelsentrepöt ten geleide der re kening en verantwoording dier inrichting over Dinsdag a. s. zal, blijkens advertentie in dit nummer, in den tuin der Officieren-Ver eeniging alhier, ter gelegenheid der verjaar dag van H. M. de Koningin-Regentes, een Concert gegeven worden door de Stafmuziek der Schied. Schutterij. De fantastische verlichting van het plant soen zal voorzeker, wanneer het weder daar toe medewerkt, het getal bezoekers van dit feestconcert met gering doen zijn. Bij kon. besluit is bepaald, dat de stem briefjes, ter verkiezing van een lid van de Provinciale Staten in het hoofdkiesdistrict Den Helder, op 2 Augustus e. k., en in geval van herstemming, op 16 Augustus daaraanvolgende in te leveren, zullen geo pend worden respectievelijk op 4 en 18 Augustus daaraanvolgende. Door H. M. de Koningin-Regentes was als prijs voor het schoonrijden op de terreinen der sporttentoonstelling te Scheveningen, op gisteren, 29 Juli, een kostbare, geheel uit de hand gedreven zilveren beker uitgeloofd, die ontworpen en vervaardigd is in de Kon. Ned. fabriek van J. M. van Kempen en Zonen, te Voorschoten. Het deksel is versierd met een fraai be werkten harddraver met jockey, en op het corps prijkt een schoon gegraveerd alliance- wapen van H. M. de Koningin-Regentes. Blijkens bericht van Harer Majesteits Gezant te Brussel is de invoer van Nederlandsch rundvee in België, behalve langs Esschen, Stroobrugge, Selzaete, Clinge, Tromp en Staak van 30 dezer af ook geoorloofd langs het dauanekantoor van Santvliet. Bij het bezoek van HH. MM. in het kamp te Zeist werden ook proeven genomen met het springen van mijnen. Koningin Wilhelmina deed zelve, door het drukken op 't knopje der geleiding, een mijn springen. De kleine Koningin liet ook een postduif uitvliegen. Aan H. M. werd als souvenir aangeboden een schopje, gemaakt in de werkplaatsen van het kamp. Op het Internationaal Congres over tol- wetgeving en arbeid te Antwerpen zal Ne derland vertegenwoordigd zijn, behalve, naar men verwacht, door den heer Pierson, Mi nister van Financiën, en den heer Vening Meinesz, Burgemeester van Amsterdam, door de heeren Van Houten, Neyst (Roermond) Sfork, Armand Sassen, Van Karnebeek en Muller. De Ministers van Binnenlandsche zaken en van Financiën brengen ter algemeene kennis dat, met ingang van 2 Aug. a. s., de in-en doorvoer van lompen, gebruikte kleeding- stukken en ongewasschen lijf- en beddegoed uit Rusland en uit Aziatisch Turkije verbo den is bagages door reizigers medegebracht zijn onder dit verbod alleen begrepen voor zoover betreft ongewasschen lijf- en bedde goed. (Zie verder het Bijvoegsel.) Voorspoedig bevallen van een JONGEN E. KOOIJMAN—Van der Beek. Schiedam, 30 Juli 1892. Voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden op 24 dezer, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. D. MEIJER J.Hz. J. J, MEIJER, Melchers. Schiedam, 30 Juli 1892. VAN Een HUIS en ERVE met open grond, in het Frankenland te Schiedam, wijk G, no. 8, kadaster sectie L, no. 641, groot 62 cent. Bij veiling op Vrijdag 5 Augustus 1892, des voorm. ten elf ure, en afslag den volgenden dag, des avonds ten aoht ure, beiden in het VERKOOPLOKAAL aan de Korte Haven te Schiedam; zijnde de goederen te bezichtigen op Woensdag en Donderdag vóór de veiling, van des voorm. 10 tot des middags 12 en des nam. van 2 tot 4 ure, op vertoon van een bewijs van toegang door Notaris H. W. M. ROELANTS te Schiedam afgegeven, te wiens kantore nadere inlichting te bekomen is.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2