Burgerlijke Stand. De Hollandsche zangers in de Ned Werkliedenvereni ging te Brussel. Kerknieuws. Land- en Tuinbouw. GEMENGDE BERICHTEN. Posterijen. LAATSTE BERICHTEnT Handels berichten. 94Vs 657, 477 88 V, 27, sa had ieder zin in de groote visschen, men kreeg ruzie en ging elkaar de jas uitkloppen. Toen de strijd beslist was en de overwinnaar zich zegevierend van de visschen zou meester maken, washet heele zootje door een paar jongens weggenomen 1 DORDRECHT. Naar wij vernemen zullen de oefeningen der pontonniers niet op de Maas worden gehouden maar op den Rijn tusschen het Drielsche Veer en Culemborg. Als reden wordt genoemd de lage waterstand der Maas. Onze zangvereenigingen, die, bij gelegen heid van den internationalen zangwedstrijd te Brussel, het lokaal der Ned. Werklieden- Vereeniging aldaar bezochten, zullen zich dat üeker niet beklaagd hebben. Welwillend en zeer voorkomend zijn ze laar als broeders ontvangen, zoodat zij zich •eeds van het begin af op haar gemak en jeheel thuis bevonden. De nooit vermoeide President Van Winkel, en al de bestuurs- eden met hem, sloofden zicli letterlijk uit im in alles hun Nederlandschen medebroe- lers aangenaam en van dienst te zijn. Dezen ter eere was de tuin schitterend in le nationale kleuren verlicht, werd een klein naar net vuurwerk afgestoken en had men ichter in den tuin een zeer groot transpa- ant geplaatst, prijkende met ons schoon 'aderlandsch wapen, omgeven door een kolos- ale W, terwijl de pas opgerichte fanfare de ;choonste stukken van haar repertoire zeer iet en juist uitvoerde. Onze zangers lieten ;ich natuurlijk niet onbetuigd en hieven uit rolle borst het Volkslied aan, hetgeen, door sen dertigtal kopere instrumenten begeleid, ien schoon effect maakte. Geen wonder dus, dat op een gegeven lOgenbhk de toeloop onzer Hollandsche zan ders zoo groot was, dat niet alleen het lokaal naar zelfs tuin en achterhuis bijkans stor- nenderhand werden ingenomen en er zelfs >een stoel of bank meer te krijgen was. Zeer tevreden over dit echt broederlijk en onverwacht onthaal zijn onze musici van daar vertrokken mot den kreet :»Lang leve de Ned. Werkliedenvereeniginglang leve haar ijverig en voorkomend Bestuur", terwijl ze nog tot afscheid aanhieven y»Lang zullen zij levenV' gevolgd door het welbekende tEr lebe hoch 1" (.D. v. Z-.H.) Dat de offervaardigheid der Katholieken waar het hun geloof betreft groot is, blijkt dezer dagen weder op afdoende wijze te Helmond. Voor een te bouwen klooster met kerk van de Paters Capucijnen wordt deze week door twee leden dier orde bij de inge zetenen een collecte gehouden. Gedurende de eerste twee dagen van hun omgang ont vingen zij ruim f 60.000. Met den bouw van het Afrikaansche mis siehuis op een der hoogste punten van den Keerderberg (L.) is men eindelijk zoo ver gekomen, dat het dakwerk, deze week aan gevangen, reeds een heel eind is gevorderd. Deze merkwaardige stichting verdient wer kelijk de aandacht. De geheele oppervlakte van het terrein beslaat vijf hectaren. Het hoofdgebouw bevat klooster en school, ter wijl de kerk in onmiddellijk verband met beide staat. Prima October zal de instelling plechtig door den bisschop worden geopend. Tegen eene bijdrage van 100 gulden zullen leerlingen worden aangenomen, om na een studietijd van 42 jaren tot priester-missiona rissen te worden gewijd. (Msb.) In het noorden van ons land zijn de ijm- kers over de werkzaamheden der bijen zeer tevreden. De korven hebben een goed ge wicht en bevatten veel werkbijen. Nu de boekweit bloeit, kan nog zeer veel honig verzameld worden. Blijft het weer droog en warm, dan is het vooruitzicht op een rijk gewin niet gering. Te Epen-Wittem (L.) zijn thans zeven hofsteden, waar 't mond en klauwzeer heerscht onder het rundvee, die door militairen be waakt worden. De voorzorgsmaatregelen ter verspreiding der ziekte zijn zoo streng ge nomen, dat bijna alle voetpaden door de wei landen zijn afgesloten en verboden. Ook te Slenaken (L.) bieidt zich deze ziekte uit en is reeds bij drie landbouwers waargenomen een stuk hoornvee toebehoorende aan wed. S. is aan deze ziekte bezweken. Te Slenaken (L.) werd eergisteren-avond een daar gedetacheerd militair, milicien van Wijlre, door het plotseling afgaan van eene revolver, die een ander militair in de hand had, doodelijk getroffen. In de gevangenis te Maastricht is diefstal gepleegd door een gevangene, die eene maand gevangenisstraf had ondergaan. Bij zijn ver trek uit de gevangenis, werden nl. in twee kousen op zijn lichaam verborgen gevonden een partijtje koffieboonen, afkomstig van koffie, die hij gedurende zijn straftijd had uitgezocht Te 's-Hertogenbosch had gisteren bij den drogist, tevens apotheker J. eene vrij hevige ontploffing plaats, die den eigenaar der zaak aanmerkelijke schade berokkende. Door het flink optreden van het personeel werd grootere ramp voorkomen. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Op het goederen-emplacement van het station te Zwolle had gister-morgen een droe vig ongeval plaats. De arbeider, dienstdoend wisselwachter, J. Tromp, geraakte met het rangeeren bekneld tusschen de buffers van twee voertuigen, waardoor hij terstond gedood werd. De ongelukkige was sedert kort gehuwd. Te Eenrum zijn ter diepte van 2) meter onder den grond, eenige urnen, gevuld met verbrande beenderen, gevonden. De urnen werden bij het opdelven geschonden. Donderdag brandde te Ane bij Coevorden eene landbouwerswoning met bijgebouwen, van J. Beltman, tot den grond toe af. De brand breidde zich zoo snel uit dat aan redden niet te denken viel. Geen enkel stuk vee is behouden gebleven. De eigenaar, die daartoe nog pogingen aanwendde, ver keerde weldra in zoo benarden toestand, dat de inmiddels toegeschoten buren hem niet dan met moeite en met brandwonden overdekt, daaruit konden verlossen. Indien Sequah door het kantongerecht te Groningen, dat f25 boete subs. 7 dagen hechtenis tegen hem eischte wegens het on bevoegd uitoefenen der geneeskunde ver oordeeld wordt, zou hij voornemens zijn deze zaak tot in hoogste ressort te vervolgen. Komt zij dan voor den Hoogen Raad, dan zal men het vermakelijk feit beleven, dat er onder de Raadsheeren, die in deze moeten recht spreken, twee zullen zijn, wier vrouwen, door Sequah, tijdens diens verblijf in Den Haag, geheel van haren rheumatiek genezen zijn, doet de Amst. Ct. opmerker. Welke de plannen van Dr. Mezger, voor een latere vestiging ook mogen zijn, zeker schijnt, dat hij van 15 Augustus tot 18 Sep tember in Nederland vertoeven zal, en wel op de badplaats Domburg (Walcheren.,) Staat van onbestelbare brieven, welke met schriftelijke aanvrage bij den Directeur van het Postkantoor alhier kunnen opgevraagd worden. Wed D. de Groot, Amsterdam. Rijneveld, Nieveen. J. W. P. Bruinzeels, Rozendaal. J. S. Bels, Zwall. Briefkaart. H. de Lange, 'sHage. Hubert, De Minister van Marine is heden naar Amsterdam vertrokken tot bijwoning van de aldaar te houden zeilwedstrijden, welke he den-middag besloten worden met een feest maal, waaraan Zijne Excellentie zal deelne men. De veldartillerie is heden-middag 12 ure uit het kampte Oldebroekteruggekeerd. Zij werd aan het Staatsspoorwegstation te 's Hage ingehaald en vandaar naar de kazerne geleid door de Kon. Militaire Kapel. Ter vergadering van het Comité van organisatie van het 4e internationale Congres tegen drankmisbruik, dat heden te 's-Gra- venhage onder leiding van mr. Heemskerk plaats had, werden de voordrachten vast gesteld op het Congres te houden, en daarvoor rapporteurs aangewezen. Van het Rijk en van de gemeente werd subsidie toegezegd. Alle leden van het Congres zullen ten Raadhuize te 's-Gravenhage wor den gerecipieerd. Ook werd het programma der feestelijkheden vastgesteld, dat later zal gepubliceerd worden. Het aantal leden be draagt ruim 200, waaronder vele dames. LONDEN, 30 Juli. Gladstone moetheden het bed houden wegens lichte verkoudheid. BEURS TE SCHIEDAM, 30 Juli 1892. Moutwijn, f 8—. Verhandeld: tot f7'/s. Stemmingbiedend. Jenever f 13.50. Amst. proef f 14.75. Spoeling. Vereeniging f0.70. 29 Juli. 80'Juli. Berlijn. (Slotkoers.) Keulen. Parijs. Hamburg. 173— 167. 164— 34.60 34.60 21.25 19.60 51.75 51.80 16— 16— 22.871 23— Rogge, Juni Juli/Aug. Sept./Oct. 166.50 Spiritus Juli/Aug. 34.40 Aug./Sept. 34.40 (Rogge dadelijk. 21.25 I Juli 19.60 Meell2Merk.l.md. 51.80 I d 12 Aug. 51.80 j Rogge, loop. md. 16— Aug. 16.- Spiritus,Juli./Aug. 22.75 Sept./Oct. 22.75 Amsterdam. 29 Juli. Rogge op lev. per najaar onveran derd per voorjaar iets lager per Oct. f 157, 158; Maart f151, 150, 149,150. 30 Juli. Rogge op lev. per najaar iets lager; voorjaar weinig veranderd Oct. f 155, 156; Maart f149, 150. Keulen Rijnhoogte ('snam. 2 uur) 29 Juli 3.06 M. 30 Juli 2.91 M. Beursprijzen der Ettecten te A «nut er «lam* Per Telegraaf. 30 Juli 29 Juli t'/a pCt. Nederland 80 Buitenl. Spanje 597, Portugal 24 Rutland 1867/69 1889 91 Ooster. Lg. lie Zilver Metalliek 80 80 207, 52'7, Venezuela 85 Aand. Cultuur Mij. Maxwell Incomebond Geatemp. Boxtel Aand. Staatsspoor Gr. Russ. Spooren 1217» Baltische 62 Aand. Warschau Weenen 1157a Central. Pacific Shares 303/a Chicago Erie Oblig. 1007, incomebond 58»/t Denver Rio shares 167, Canadian Fac. 91 Missouri 15 Eerste Hyp. 79 incomebond Oregon short 72 Turksche Loten l»'/t be <D a> -♦-» O G o O ba o> <D WiMelliwenen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort. f 12.09.) Disconto 2 pCt. Parijs - 48.10 2) Antwerp.- 47.97) 2) GEBOREN: 28 Juli. Johannes Martinus, zoon van J. Hersbach en J. W. Landsbergen, Broers- veld. 29. Anthony, zoon van J. Kooijman en E. van der Beek, Lange Haven. 30. Johanna Maria, dochter van A. Kerdel en A. C. de Lange, Hoofdstraat. ONDERTROUWD: 29 Juli. F. Putters en M. Wijdemans,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 6