BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS Handelsberichten. (Slotk.) Keulen, i liamti. borgen (wij cursiveeren die twee woorden) "eeft recht op ons aller medewerking. Wie het leest, kan over de woordjes aller belang en behoort te zorgen, nog eens na denken. Ten slotte éen vraag. Wanneer een belas tingplichtige zich met zijn aanslag bezwaard acht, dan heeft hij ter plaatse te bewijzen, dat de opgelegde aanslag onjuist is. Kan dit ge schieden door zulks onder eede te verklaren, °f zijn "hiervoor andere bewijzen noodig Met de plaatsing dezer regelen zult U, M. de R., wel verplichten den De brand te Milwaukee. Aangaande den vreeselijken brand, die in Milwaukee gewoed heeft en een groot gedeelte van de handelswijk in de asch legde, wordt het volgende'ge meld De brand ontstond Vrijdag-avond in de bergplaats van gedistilleerd en spiri tualiën van de heeren Blades in East Waterstreet en had weldra zulk een dreigend aanzien verkregen, dank zij den brandbaren aard van de in groote hoe veelheid aanwezige vloeistof, dat aan blusschen niet te denken viel en het gebouw geheel in lichterlaaie stond. Het woei hevig en toen dë vlammen uit het dak sloegen, verspreidde het vuur zich met schrikwekkende snelheid. Brandende stukken hout vlogen dooi de luclit, en werden door den wind her en derwaarts geslingerd en kwamen in groote getale terecht op een woonhuis van T verdiepingen op den hoek van Broadway en Buffalostreet. Voor de stoomspuiten ter plaatse aanwezig waren ■was ook dit gebouw een prooi der vlam men. Het vuur verspreidde zich, steeds door den wind aangewakkerd, in Ooste lijke richting en tastte eindelijk de ge houwen in de Milwaukee-street aan. Weldra was do geheele straat in een vuurzee herschapen. Geen huis bleef ge spaard. De paniek was vreeselijk, de bewoners meest tot de min-gegoede klasse behoorende hadden nauwelijks den tijd iets van 't hunne in veiligheid te brengen, blijde als zij waren dat hun leven en dat van hun gezin nog gered Was. Te gemakkelijker viel 't liet woe dende element, hier groote verwoestingen aan te richten, daar vele huizon in de Milwaukee-street, welke door de arme bevolking bewoond werden, uit hout Waren opgetrokken. Maar ook de pak huizen en winkels moesten het ontgelden. Duitschers, Ieren, Italianen en Polen die hier in groote getale woonden waren in eene korte spanne tijds van alles wat hun schamele bezitting uitmaakte beroofd. De schade, hier aangericht, wordt begroot °p 7 a 9 millioen dollars. Meer dan f'00 huizen, de gasfabriek, pakhuizen en goederenbergplaatsende eigendommen der Milwaukee, Lake Shore and Wes tern, Eailway en honderden met vracht goederen geladen waggons van die maat- schappij, waren in de Alammen opgegaan. Bn nog altijd woedden de vlammen Voort, spottendo met elke poging, die de brandweer aanwendde. Eindelijk nam deze een stout maar noodzakelijk geworden besluit. Zij nam haar j toe vlucht tot dynamiet, 0111 geweld met geweld te keeren. Tal van gehouwen, die nog niet door het vuur waren aan getast, doch gevaar liepen in de vlam- °P te gaan en daardoor den voortgang van den brand te bevorderen, werden met dynamiet vernield. De gezamenlijke schade door 't vuur eudynamietaangerichtheloopt20.000.000 dollars. Over een oppervlakte van -/a jmjl lengte en 3/4 mijl breedte is alles ln den ascli gelegd. Honderden en hon derden arms lieden, heiaden met wat mj nog hadden kunnen redden en liun bij zich, vluchtten in allerijl en waan de zich eerst veilig toen zij de Milwau- keerivier tusschen zich en den vuurpoel- haddeu. Inmiddels ging ook de gasfa briek in de vlammen op, zonder dat men mts kon uitrichten om dezo ramp te Wjorkomen. Duizenden waren op de been om dit eenig schouwspel gade te slaan een eskadron paardevolk hield de menigte op een afstand. Vele koop heden en handelaars, die aldus liun eigendommen zagen te gronde gaan, Werden m t moeite weerhouden zich in de brandende massa te werpen. Te middernacht waren omstreeks dui zend personen zonder dak. Het branden de gedeelte der stad geleek op een reusachtig fornuis, De brandweer kon niet aan blusschen denken en had haar liauden vol om den voortgang van het vuur te beletten. Dit gelukte haar. Naar Chicago Racine, Kenoslia en She boygan werd per telegraaf van de ramp bericht gezonden en zoo spoedig moge lijk kwam ran alle richtingen hulp opdagen. Op het oogenblik toen Wel- lauer's pakhuizen instortten, scheen het alsof een geheele vuurberg naar heneden rolde. Binnen een minuut stonden alle nog gespaard gebleven aangrenzende gehouwen, alle rijkvoorziene pakhuizen in lichter laaie. Gelukkig hieven nog een gedeelte van de tot de gasfabriek behoorende gebouwen, evenals de groote petroleum-tanks gespaard. Te ruim 2 uur was men het vuur nagenoeg meester. Twee brandweermannen waren hun plicht doende in de vlammen omgekomen, een vrouw was gestikt, een andere was van schrik doodgebleven. Verscheidene perso nen hadden letsel hekomen Vele hande laars en kooplieden zijn totaal geruïneerd. De dakloozen zijn velen in aantal. Zij zijn voorloopig gehuisvest in de kerken en de scholen. Met den meesten spoed zijn de noodigo maatregelen genomen om op de meest afdoende wijze liulp te verleenen. Een dergelijke brand, als thans Milwaukee heeft geteisterd, woedde daar 21 jaar geleden in dezelfde maand. De brand was zóó hevig, dat men 85 mijlen in den omtrek de vlammen kon gadeslaan. Twee groothandelaars heb ben elk 300.000 dollars schade geleden. zong; do leeuwen verroerden zich niet. Toen evenwel de wilde dans begon, werden de dieren ongeduldig en ont waakte hun natuur, doch het oog van French die aan de deur van de kooi stond, hield ze in bedwang. Alles liep goed af en Jessie Merrilers is op 't oogenblik de heldin, de leeuwin van den dag. Een vreeselijko misdaad heeft onder de bevolking dec Luxembuvg-Lotharing- sche grens in de omstreken van Bad Mondorf groote opschudding teweeg bracht. Niet ver van Mondorf in Lotharingen ligt het dorpje Niederrent Te Eede had een schaapherder, K- genaamd, wonende op Nieuw-Reemst een geladen geweer medegenomen naar het veld. Onverwachts ging dit geweer af, ten gevolge waarvan hij de geheele lading hagel in het onderlijf kreeg. Nog denzelfden avond overleed hij aan de hekomen verwonding. In een Overijselsch dorpje raakten on langs eenige timmerlieden aan 't vechten 't Ging er heet toe. In de hitte van het gevocht beet de een den ander een stuk uit 't oor. Daar liet vermiste gedeelte niet teruggevonden is, vermoedt men, dat het misschien wel ongemerkt den weg naar de maag heeft gevonden. Wat men in drift al niet doen kan Op liet sterfbed! In liet laatst van September 1880 is te Amsterdam dr. Langemeijer, op een Dinsdag-avond van een zijner patiënten huiswaarts keerende, te water geraakt. Slechts zijn lijk haalde men op. Destijds liep het gerucht, dat een misdaad in liet spel was, te meer daar liet horloge van den dokter vermist werd, en hij dat gerucht bleef liet. Dezer dagen dus na 12 jaar! moet nu te Dusseldorf een persoon zijn overleden, die op zijn sterfbed vooreen rechtelijk ambtenaar moet verklaard hebben dr. Langemeijer beroofd en hem daarna in liet water geworpen te hebben. Welke verliezen de enorme stremming van het handelsverkeer door de cholera tc Hamburg en dc beperkingen, die elders uit voorzorg bevolen werden, teweeg bracht, laat zich eenigermate uit hot cijfer der mindere opbrengst van de Pruisische staatsspoorwegen in de maand September afleiden. Vergeleken met Sept. 1891 is die opbrengst 5,900,000 mark lager, d. i. eene vermindering van 28 pet. Deze cijfers zijn aan den lleich- anzeiger ontleend en dus officieel. Tè-rèré-houm-de-aye in de Leeuwenkooi. Geheel Antwerpen is opgetogen over de zangeres Jessie Merrilers, die enkele dagen geleden debuteerde in gezelschap van do leeuwen van don dierentemmer French. De schoone zangeres had liet gewaagd een weddenschap aan te gaan om in de leeu wenkooi het wolbekende „tè-rè rè-boum- de aye te zingen! Jessie Merrilers, zong wol een weinig gejaagd, maar toch zij Grond daarvoor en daarnevens aan de 'Nieuw- Wesl-Frankelandsche of Groenelmn, veiling f600; daarvoor verkocht. BEURS TE SCHIEDAM, 7 Nov. 1 *92. Moutwijn, f 8.50. Verhandeld: f 73/4 a 7/8. Stemming: onveranderd. Jenever f14. Amst. proef f 15.25. Spoeling. Vereeniging fl.80. zen, waar een der eerste huizen als men van het groothertogdom ko nt, bewoond werd door een vrouw van omstreeks 30 jaar, die een winkel hield. Dezer dagen kwam een man uit All wies nabij Mondorf den winkel binnen en vroeg de winkelierster om tabak. Terwijl deze hem wilde helpen, wierp hij zich op haar en trok haar op den grond. Het slachtoffer verdedigde zich evenwel hard nekkig en begon uit alle macht om hulp te roepen. Toen greep de hoos wicht de punten van haar halsdoek en trok dien zoo vast aan, dat hij de vrouw worgde. Daarna trok hij de lade open en nam het weinige geld, dat zich daarin bevond mede. Kalm ging hij huiswaurts, waar hij door de Lnxem- burgsche politie op verzoek van de Duitsclie werd aangehouden. De dader is reeds eenmaal tot 6 jaar dwang arbeid veroordeeld geweest. Gladstone en de lord-mayor van Londen. Het gerucht was ver spreid, dat Gladstone uit anti-Roomsche gezindheid geweigerd had aan het feest maal op 9 November deel te nemen. De grand old man heeft nu echter een schrijven aan den heer Stuart Knill gericht, waarin hij deze met zijne houding gelukwenscht en herhaalt, dat de geneesheeren hem hebben verboden het feestmaal op Guild hall bij te wonen. De Romeinsche politie heeft den krans verwijderd, dien de Katholieke Kring gelegd had op het gedenkteeken te Mon tana ter eere der gesneuvelde Pauselijke soldaten. De katholieke pers protesteert daartegen, wijl den anti-Katholieken ook vrijheid wordt gelaten de helden der revolutie te huldigen. Berliin.(Bogge, Nov. Nov.'Dec. April/Mei Spiritus per Nov. Apr./Mei Rogge dadelijk. Nov. Meell2Merk.l.md. 12 Dec. Rogge, loop. md. Dec. Spirit. Nov. 139.25 141.— 31.30 32.70 18 15.10 49.40 49.60 14.401 Dec ./Jan. 14.60! 22.25! 22.375! 138175 140.75 31.30 32.70 18.— 15.10 49.25 49.30 14.40 14.50 22.25 22.25 New-York. Maïs 0.50 Te Raleigh (Noord Carolina) in de Vereenigde Staten, heeft een bloedig gevecht plaats gehad tusschen republi- keinsche en democratische kiezers. De leider der republikeinen, Parrott, had gedreigd, dat hij den leidor der demo craten, dr. Sanderlin, zou dooden en hierop begaf zich Sanderlin, door eenige van top tot teen gewapende democraten vergezeld naar eene vergadering derrepu- publiekinen. Parrott viel werkelijk San derlin aan en er ontstond tusschen repu blikeinen en democraten een gevecht, waarhij ij verig gebruik werd gemaakt van pistolen en scheermessen. Parrott en vier republikeinen werden gedood, terwijl twaalf andere personen zeer ernstige wonden bekwamen. GEBOREN Nov. dochter van A. Meijer seler, Nieuwe Haven. - Josephina, dochter van der en J. Haven. Maria Clasina, en 0. W. Rus- - Maria Henrica J. J. Zoetmul- D. M. van der Heijden, Lauge Pieter, zoon van W. van Noowijk en N. BrussaardNieuwstraat. 7. Dirk, zoon van J, Krabbendam en J. Kreuger, Laan. VERKOCHTE ONROERENDE GOEDEREN. op Zaterdag 4 November. Door notaris W. J. A. ROLDANITS. Vier Woningen met Open Grond en Erven aan de acobaxtraat in Nieuw- W'est-Frankelaml in veiling f250, f230, f260 f260. Verkocht voor f250, f 240, f260 f260. Door notaris mr. H. M. 0. POORTMAN. Een Woonhuis en Erve met Open 0.5074 Amsterdam. 5 Nov. Rogge op levering iets lager; per Maart f 134, 133. 7 Nov. Rogge op lev. traag per Maart f133, 132. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 5 Nov. 2.86 M. 7 Nov. 2.72 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per telegraaf. Londen kort f 12.07 Disconto 3 pCt. Parijs -47.977ï 21/2 Antwerp. -47.921/» VEEMARKT TE ROTTERDAM. 7 November. Op de veemarkt waren heden aange voerd: - paarden, veulens,ezels, 151 vette runderen,magere dito, 89 vette kalveren, nuchtere kal veren, 1653 schapen of lammeren,350var- kens, biggen, bok. De prijzen waren als volgtrunderen lste qual. 73 a c., 2de qual. 66 c., 3de qual. 50 a 60 c., kalveren lste qual. 95 c 2de qual. 80 k 85 c. per kilo. schapen lste qual. 50 c., 2de qual. 45 c., alles per kilo varkens lste qual. 25 c., 2de qual. 24 a c. 3de qual. 23 a c., licht soort 23 a 22 c. per V2 kilo- Zeeuwsclie eieren f 6,a Over- maassche dito f 6,20 a 6,40 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f a Aanvoer partijtje. Zoetemelksclie kaas f 24,50 a 27,50 per 50 kilo. Aan voer 8 partijtjes. Leidsche kaas f per 50 kilo, aanvoer— partijtje. Handel tame lijk. Aardappelen.Westlandsche klei-f 2.— a 2.50. dito zand- f 3.a 3.50. dito muisjes fa hlauwpitten f2.25 a2.50,0vermaasschejainmen 12.a 2.50, Geldersclie blauwe f 1.70 adito kralen f 1,70 a 1,75. Zeeuwsche jammen f 1.90 a 2.—. Veel aanvoer en weinig vraag. ROTTERDAM, 7 November. Bui- la 11 d s c li o Granen. Tarwe traag, Donau werd tot gehei men prijs hij partijen, ook naar den Rijn, gedaan. Rogge lager. Per 2100 kilo Donau f150 a f142, Western f147 a f148. Gerst, per 2000 kiloZwarte Zee f105 a f112. Mais per 2000 kilo Amerk. Mixed f124 a f128, dito dito f123 langs stoomboot te ladan dito dito afwijken de f 122 ;Novorossisk f119 a 122 Fox- anian f 122 a f 123 en Cinquantin f 132 a f133. VEEMARKT TE LONDEN. 7 November. Er werden aangevoerd 2500 runderen, 10.000 Schapen, 95 Kalveren en 85 Varkens. Men noteert: Runderen 2/4 a 5/0, Schapen 3/2 a 5/4, Kalveren 2 6 a 5/0 en Varkens 2/6 k 5/0 per steen. -BELASTEN NEDERLANDER." 5 Nov. 7 Nov. 4 Nov. 5 Nov.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3