BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. Handelsberichten. Berlijn. I (Slotk.) Keulen. Parijs. Ilamli. berichten uit Parijs houdt men voor hem verborgen. Op het kasteel weet men wel wat de laatste dagen geschied is, maar dat de dagvaarding reeds is beteekend, was er niet bekend. Mevrouw DeLesseps heeft de tijdingen uit Parijs zonder groote ontroering vernomen. Het was haar integendeel ee:i verlichting dat een beslissing aanstaande was. Zij verklaarde een weinig fatalist te zijn, evenals haar man dat steeds was. In de moeilijkste tijden van zijn leven geloofde hij steeds aan zijn slagen en aan zijn geluk. Hij liet de gebeurtenissen haar loop gaan. Zij gelooft dat het proces onvermijdelijk is en vreest het niet. Gij zegt mij, zoo zeide zij tot den bezoeker, dat er reeds een omkeer in de openbare meening komt, en dat de gebeurtenissen der laatste dagen het publiek doen gelooven, dat de ware verantwoordelijkheid elders rust. Ik ge loof, dat, naarmate men de zaak beter kent, men daar nog te meer van over tuigd zal zijn. Welke fouten in de Panama-zaak zijn gepleegd, wist zij niet. Zij bleef steeds buiten deze zaak en weet niets dan hetgeen de bladen meldden. Zij is echter zeker van ééne zaak, dat is van de volstrekte eerlijkheid van haar man en zijn zoons. Dwalingen en hersenschimmen hebben misschien be staan, maar geen oneerlijke daad. Onderwijl zij een en ander mededeelde, was het ontbijt afgeloopen, waaraan 25 personen hadden deelgenomen. De Les- seps werd daarop naar een naast het salon gelegen boudoir gebracht.Een zijner dochters ging piano spelen, de kleinere kinderen gingen in het park spelen en met gedempte stem ging men aan den hoek van den haard zitten praten. Aan vervoermiddelen ontbreekt het te Cuyk niet. Behalve de Staatsspoor en een diligence op Grave is een nieuwe schroefstoombootdienst Yenlo Cuyk v. v. geopend voor het dagelijksch verkeer. Te Wolfaartsdijk heeft veler bewon dering getrokken een aardig natuurge- wrocht, nl. een rat-aardappel, een lang werpige jam met een langen staart en twee korte voorpooten. Een akelige vondst heeft men in het bosch van Omberg gedaan. Even voorbij Wehude in Pruisen, vond men li&t in vergevorderden staat van ontbinding verkeerende lijk van een jong meisje uit den burgerstand. Het hoofd was van den romp gescheiden en uit verschillende omstandigheden kon men opmeken. dat het meisje zich met kracht verweerd heeft. Naast het lijk lag een ledig va liesje. Te Rede is een driejarig jongetje spelende, met een griffel in de hand, gevallen, 'net het ongelukkig gevolg, dat de griffel door het oog in de her senen drong en de dood onmiddellijk volgde. In April 1892 werden uit het Museum te Rennes vier schilderijen van Mieris, Teniers e. a. gestolen. De stad loofde een som gelds uit voor de ontdekking, waarop de dief schriftelijk aanbood ze voor 1000 fres. terug te zenden, mits men hem nimmer verraden zou. Deze koop werd gesloten. Later is de dief, zekere Daniël, wegens veertien andere diefstallen in handen van het gerecht geraakt en het Hof van Illeet-Vilaine heeft hem nu tot 10 jaar dwangarbeid endaaropvolgende deportatie veroordeeld. Erie dieven waren onlangs ingebro ken in het huis van een bankier, bij Liverpool, en plunderden daar de slaap kamers, terwijl in een ander deel van bet huis een diner gehouden werd. Een politic-agent, die zijn ronde deed, ontdek te eene ladder waarmee zij naar een bo venvenster waren geklommen en maakte alarm. De dieven vluchtten op het dak, vanwaar zij zware steenen wierpen naar do politie; maar met behulp der bewo ners van het huis en hunne gasten, werden eindelijk, na een hevig gevecht, twee dieven gevatde derde ontvluchtte. De inbrekers hadden zich al meester gemaakt van een aantal kostbaarheden en 100 pd. st. in bankpapier. In September van dit jaar kruiste het Britsche oorlogscliipje Swallow 8 kanonnen, 1130 ton en 1570 paarden krachten) op de lcust van Zanzibar. Twee matrozen wilden zich eens ver- frisschen en sprongen in zee om wat te zwemmen. Nauwelijks waren zij in het water of een groote haai kwam opzet ten en bleek van plan een van het tweetal te grijpen. De oppermatroos, die dit zag, sprong, gekleed als hij was, in zee om zijn kameraad te helpen. Hij kwam boven op de baai terecht, die zoo verschrok, dat hij terstond dook en op de vlucht ging, zoodat er tijd was, om een boot neer te laten en de drie mannen aan boord te brengen. De Royal Human Society heeft den opperma troos voor zijn moedige daad met een zilveren medaille bekroond. Internationaal scheidsge recht. De Daily Chronicle meldt, dat de leden van het Duitsche Centrum bij den Rijksdag een voorstel zullen indie nen ten gunste van een internationaal scheidsgerecht, waarvan de H. Yader voorzitter zou zijn. Het bankiershuis Rothschild heeft, gelijk het elk jaar om dezen tijd doet Parijs gezamelijk eene som van 100,000 fr. doen toekomen, om die te verdeelen onder de behoeftigen, welke ten achter gebleven zijn in het betalen der huis huur, en hen mitsdien in staat te stel len het achterstallige aan te zuiveren. Zelden gebeurt het, dat een vader en zijn zoon in Engeland te zamen in het „House of Lords" zitten. Dit is thans het geval met den Graaf van Byron, die 88 jaar oud is en die aan de zijde zit van zijn zoon Burggraaf Ockham, die van zijne grootmoeder den titel van Baron Wentworth heeft geërfd. Dezer dagen viel een pakket, met aan- geteekende brieven ter waarde van 1 rnil- lioen florijnen, te Budapest uit eene post- kar. Een paar meisjes, die ter markt gingen om den inhoud van hare zwaar beladen manden te verkoopen, vonden het en brachten den schat terug. In Oostenrijk zouden zij recht hebben op 10 pCt. van de waarde of dit ook in Hongarije zoo is weten we niet maar in dat geval hebben de meisjes een aar- digen bruidschat gevonden. Een prinses veroordeeld. Prinses Gortschakof is door de rechtbank te Galatz veroordeeld tot betaling van een som van 10 millioen gulden, die zij na den dood van haar vader, prins Stourdza, voor haren broeder had be waard. Ook is prinses Gortschakof ver oordeeld aan haar broeder af te staan een huis iu de rue de Yarenne te Parijs, een villa te Baden-Baden en een kasteel te Sorente. Kannibalisme. Woensdag be gaven zicli twee vrienden uit Halesowen in het Engelsche graafschap Worcester te zamen naar de herberg. Na genoeg aan Bacchus te hebben geofferd ontstond er tusschen beiden om een geringe oor zaak plotseling zulk een hevige twist dat de een zich woedend op zijn tegen stander wierp en hem den neus afbeet. Hoewel het gelaat van dezen laatste voor altijd zal geschonden zijn, heeft li ij toch voor de rechtbank ontslag van rechtsvervolging gevraagd voor zijn vriend, die tot een boete van 3 pond sterling werd veroordeeld. Muizen als keurmeesters. Natuurlijk zijn alle menschen nieuws gierig te weten of zij natuurboter of margarine eten. De geleerden hebben daarom een middel gevonden om de boter van de margarine te onderschei den. Dat is een zeer samengestelden werktuig, waarbij allerlei geleerdheid te pas komt. Een zekere heer Mecoy uit de Yer- eenigde Staten, heeft echter een een voudiger middel gevonden. Hij nam twee borden, deed op het eene een stuk natuurboter, door zijn huishoudster ge maakt en op liet andere een stuk bo ter van twijfelachtige hoedanigheid. Beide borden plaatste hij vervolgens op een zolder, waar een groot aantal muizen huis hielden. Den volgenden dag hadden de muizen de goede boter verorberd, de margarine echter hadden zij laten staan. Een nog doeltreffender middel te vinden zal wel ondoenlijk zijn. Uit Amerika. Bij de laatste gemeen teraadsverkiezingen te Buffalo, werd mevrouw Anna Scally tot vrederechter gekozen. Dit is de eerste maal dat een vrouw tot die waardigheid werd gekozen. De staat Wyoming is de eerste, waai de vrouwen aan de onlangs plaats gehad hebbende presidentsverkiezingen hebben deelgenomen. Een verschrikkelijke verwoesting is in China aangericht, door een groote dijk breuk, waardoor het water der Gele Rivier den geheelen omtrek van Chi- nang-fu nabij Hongkong heeft over stroomd. Om de ramp nog te vergrooten brak vijftig mijlen verder de dijk op nieuw door. Yele dorpen werden weg geslagen; de aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Aan honderden personen kostte de ramp het leven. Op alle plaatsen zijn inschrijvingen geopend ten bate der noodlijdenden. In Hongarije volgt de cholera vooral de oevers van de Donau en van de Theiss. Het aantal gevallen te Budapest, tot den 18 November waargenomen, be draagt 852, waarvan 369 lijders zijn overleden. Tusschen Tcherepowey en Belosersk zijn de lijken gevonden van acht perso nen. Zij waren op de bedevaart naar het klooster van Troiski, zijn onderweg verdwaald door de sneeuw, die voeten hoog lag, en van koude omgekomen. Het Westlondon court heeft uitgemaakt, dat men als een engagement afraakt, geen recht heeft den ring terug te eischen en de engagementsring moet worden be schouwd als een geschenk. Brieven en haarlokken moeten volgens de Engelsche wet worden teruggegeven, maar een engagementsring niet. Afghanistan. De grondslag van de spoedig te verwachten schikking tusschen Engeland en Rusland zou zijn, dat Engeland van alle aanspraken af ziet en dat Rusland bij den dood van den tegenwoordigen Emir van Afgha nistan den Engelscken kandidaat voor dien troon zal erkennen. De Independence wijst met begrijpelijke vreugde op den aftrek, welken in En geland de Belgische klokken vinden. Men erkent daar, dat de oude gietkunst die aan Brugge, Mechelen en Leuven zulke prachtige carillons schonk, in België nog bestaat, en de kathedraal van Aberdeen heeft pas een klok uit Mechelen gekregen, welke in Schotland en Engeland hoog wordt geroemd. Sic transit gloria mundi, Maandag was het drie-en-twintig jaren geleden dat het kanaal van Suez, ge graven door Ferd. de Lesseps, werd ingehuldigd, in tegenwoordigheid van keizerin Eugenie. Beiden hadden toen het toppunt van roem bereikten thans De eene lijdt en verdwijnt in balling schap en de andere wordt door het gerecht vervolgd, voor onvoorzichtig heid in beheer, en God weet wat anders nog 's Pausen jubilee. De Engelsche pel grimstocht zal op 17 Februari te Rome aankomen en daar 14 dagen verblijf houden. De hertog van Norfolk staat aan het hoofd. In Januari komen pelgrims uit Lo- thaiingen, behalve de Engelsche, Ier- sche en Italiaansc.he, in Maart Duitsche en in April Fransche, Belgische en Spaansclie. Een hevige cycloon woedde gisteren ter hoogte van Redbud in Illi nois. Yele personen werden gedood of gewond. Twee kerken, het stadhuis en een groot aantal huizen werden vernield. Ook het stadje Durham in Arkansas werd zwaar geteisterd. Er bleef bijna geen huis meer staan. Te Woodstock, in Minnesota, hebben een paar vermomde roovers in een bank kantoor den kassier overrompeld en onder bedreiging met moord gedwongen de brandkast te openen, waaruit zij 10,000 dollars wegnamen. Zij ontkwa men ongestoord en tevergeefs trachtte men hen in handen te krijgen. BEURS TE SCHIEDAM, 25 Nov. 1892. Moutwijn, f 8.50. Verhandeld: f8. Stemming: zeer vast. Jenever f14. Amst. proef f15.25. Spoeling. Yereeniging f 1.70. Amsterdam. 24 Nov. Rogge op lev. iets lager.per Maart f124; per Mei f123, 124. 25 Nov. Rogge op lev. per Maart weinig veranderd per Mei lager per Maart f123, 124, 125, 124, 123, 124; per Mei f122. Keulen Rijnlioogte ('s morg. 11 uur) 24 Nov. 1.84 M. 25 Nov. 1.78 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per telegraaf. Londen kort f 12.07 Disconto 3 pCt. Parijs - 48.02'/2 21/., Antwerp. - 47.90 21/? GEBOREN24 Nov. Jan, zoon van J. Verveen en M. E. vanRuiven, Nieuwe West-Frankelandsche Laan. Her- manus, zoon van H. Dekker en J. W.van Steensel,Hoogstraat. Elisabeth Maria, dochter van H. Hoogwegt en A. Teu- nisse, Zalnistraat. 25. Karei Lodewijk zoon van K. L. Voorbach en J. J. van der Beek, Singel. OVERLEDEN 24 Nov. Maria Magdalena Marks, oud 5 dagen, Oude Kerkhof. ONDERTROUWD 24 Nov. A. van der Sluis en A. C. Schoei. Rogge, Nov. Nov./Dec. 133A5 131.' 75 April/Mei 134.— 132.75 Spiritus per Nov. 30.60 30.70 Apr./Mei 32.20 32.30 Rogge dadelijk. 16.75 16.75 Nov. 14.90 14.90 Meeil2Merk.l.md. 48.25 48.25 12 Dec. 48.50 48.50 Rogge, loop. md. 13.90 14.— Dec. 14. - 14.— Spirit. Nov. 21.50 Dec ./Jan. 21.50 24 Nov. 35 Nov.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3