BURGERLIJKE STAND. Ingezonden GEMENGD NIEUWS Zeetijdingen Handelsberichten. (Slotk.) sPiritus Pec-/Jan- Graanmarkten. Het is niet te verwonderen, dat het publiek niet tot bedaren was te bren gen, er kwam geen einde aan de bravo's. Morgen heeft er weer een maaltijd plaats van honderd behoeftige mannen en vrouwen in het Floruspaleis. Zoo zijn die boerendeerns Maandag is de afdeeling van het Nederlandsch leger, die te Numansdorp geposteerd was om enkele zieke koeien te bewaken, vertrokken, tot deerlijk leedwezen van de jonge meisjes, wier harten de jonge krijgers in hunne leege uren stormendexhand ingenomen hadden. Tot troost voor de veriatenen zijn er portretten gemaakt Dinsdag arriveerde te Tiel het ijze ren tjalkschip „Adriaua Geziena," inge richt tot het houden van bijeenkomsten van het Leger des Heils. Uit Nieuw-Beerta wordt gemeld: Bij sommige ingezetenen hier zijn weder glazen ingeworpen. Dientenge volge is de maréchaussee van Beerta naar hier verplaatst. De toestand, zooals die op het oogen- blik in het Oldambt is, laat zich in het kort aldus beschrijven. In nagenoeg alle gemeenten zijn deta chementen huzaren aangekomen, ook in die waar men totnogtoe van onge- iegeldheden weinig hooide, alsBelling- wolde, Blijham, Noord- en Zuidbroek. Onder den invloed van dit machtsver toon is het thans betrekkelijk rustig. Alleen hoort men hier en daar avonds nog socialistische liederen zingen en wordt nu en dan een schot gelost. Het ergste is men er te Nieuwolde aan toe, waar in de laatste dagen her haaldelijk hoopen geperst stroo zijn ver brand, vermoedelijk ten gevolge van kwaadwilligheid. Ook te Delfzijl en om streken laat de rust te wenschen over. Dinsdagavond jl. vergaderde in de Volksbier kalle te Sappemeer de afdeeling van den Soc.-Dem- bond, waar als spreker optrad de heer Stienstra van Harlingen met het onderwerp „lood voor brood." Toen de vergaderden den spreker in optocht naar het station uitgeleide deden, werden ze gesommeerd om uiteen te gaan. Daar hieraan niet dadelijk voldaan werd, is de massa door een charge van maréchaussées en huzaren uit elkaar gejaagd, waardoor één zwaar, en ver- scheidenen licht gewond werden. Te Kimswerd (Friesland) is het oude schoolgebouw gratis aan de afd. van den sociaal-democratischen bond afge staan voor het houden van vergaderin gen. Het gebouw behoort in eigendom aan de Hervormde gemeente. Mijnheer de Redacteur Sedert 10 Juni 1890 is het laatste schip, zijnde de bark Batavia, met koffie voor de Ned. Handelmaatschappij alhier aangekomen, doch thans is weder één schip Smeeroevoor hier bestemd, onderweg. Terwijl Schiedam aldus één schip krijgt, komen er voor Dordrecht en Middelburg elk twee. Waarom wordt Schie dam zoo achteruitgesteld Want volgens de verhouding der aanvoeren naar de diverse plaat sen, zijn volgens art. 54 der statuten, Dordrecht 2/42, Middelburg 2/42, Schiedam 2/42. Wende de Kamer van Koophandel en Fa brieken alle pogingen aan om Schiedams goed recht te vei krijgen. En moge een gewenscht en gunstig resultaat die pogingen bekronen! Met de plaatsing dezer weinige regelen zult U, M. de lt., wel verplichten, Uw getrouwen lezer, X. Te Groningen is onder de puinhoopen van de afgebrande leerlooierij van den heer L. een levend hondje te voorschijn gekomen, terwijl een lorrensorteerster uit de afgebrande vleeschhouwerij van hen heer v. G. gevonden heeft een bank biljet van f 100, dat hoewel aan de randen verband, nog inwisselbaar was, benevens 24 zwarte rijksdaalders en een klontje gesmolten goud en zilver. Door drift vervoerd, gaf te Den Helder een vrouw een jongen, die haar veel overlast aandeed, met een teil een klap op het hoofdeenige dagen daarna stierf de jongen tengevolge van een hersen schudding. De justitie, die zich met de zaak bemoeit, zal nu hebben uit te maken of die klap of wel een andere reden de oorzaak van den dood is. Zekere A. S., uit Meppel, die, ver dacht van verduistering van een aange- teekenden brief ter waarde van f 1400, zich reeds een maand in preventieve hechtenis in de gevangenis te Assen bevindt, werd Dinsdag-avond onder ver zekerd geleide te Meppel aangebracht. Een en ander zou in verband staan met de bekentenis van den beklaagde, als zou het geld verborgen zijn aan het jaagpad langs de Drentsche hoofdvaart. Toen men met S. aldaar was aange komen, sprong hij eensklaps geboeiden al te water. Door de duisternis begun stigd, wist hij aan de handen der politie te ontkomen, zwom de Drentsche hoofd vaart door en is doorgeloopen tot Steen- wijk, waar hij werd ingerekend door de politie, die hem den volgenden ochtend naar Meppel terugbracht. Terwijl de heer S. te Oldeboorn aan tafel zat, kwam een groote arend dwars door de glazen vliegen. Toen S. den vogel zou grijpen, verliet deze de kamer op dezelfde wijze als hij gekomen was. Een nieuw middel om het ontstaan van „muurbloemen" op een bal te voor komen, werd onlangè op een aanzien lijke soiree te Amsterdam toegepast. Er was in de salon een groot houten raam geplaatst, beplakt met vloeipapier. De dames verborgen zich daarachter en staken ieder een vinger door het eigen aardige scherm. De heeren kozen zich nu een vinger uit en met de dame, die zij aan dien vinger door het vloei trokken, moesten zij den ganschen avond dansen. Het middel oogstte zeer veel bijval in. Dezer dagen bevond zich zekere S. in zijn tuin. Hij hoorde buurmans hond in een nabijgelegen weide blaffen en vernam kort daarna het geschreeuw van een haas. Hij spoedt er zich henen, ontneemt Lady den haas, geeft dien nog een Hinken knauw, stopt het schijnbaar doode dier onder zijn jas, en op een drafje gaat het nu huiswaarts. Onder den uitroep hier heb ik je wat heerlijks meegebracht, werpt hij zijn zuster den haas toe. Het schijnbaar doode dier springt echter plot seling op, ontvlucht tusschen de voeten der zuster door, die van den schrik op de tafel klimt, werpt niet eens meer een blik op den niet minder verbaasden broeder, en is met een enkele sprong de deur uit en de wijde wereld in. Koningin Victoria, die ruim vijf-en- vijftig jaar rustig geregeerd heeft, zag Zaterdag haar kroon bedreigd door een pretendent, die zich aan haar paleis te Windsor vervoegde. Het was een werk man, die II. M. kwam verzoeken, te zijnen behoeve afstand te doen van den troon. Het was hem in den droom geopenbaard, dat hij een kleinzoon was van Koning Willem VI van wien de Koningin een nicht is), en Hij had dus meer recht op Engeland's troon dan zij. Het geleerde menschdom. De univer siteiten in Frankrijk tellen samen 18515 studenten de hoogescliool te Parijs bezit er 10212; die te Besangon heeft het klein ste getal, namelijk 140 Van de Engelsche universiteiten heeft Oxford 3212, Cam- bi-idge 2909 studenten. Het geringste aantal studenten heeft de Academie te Urbino in Italië. Daar zijn er slechts 63. Een dikke mist hing dezer dagen over Milaan; het gevolg daarvan was, dat 7 personen in een kanaal liepen en verdronken. N i c a r a g u a-k anaal. De heer Sher man heeft bij den Senaat der Ver. Staten het rapport ingediend der commissie, belast met het onderzoek van het wets ontwerp, waarbij de Regeering gemach tigd wordt de uitgifte van 100 millioen dollars voor den aanleg van het Nica- ragua-kanaal te waarburgen. Het rap port luidt volkomen gunstig voor het wetsontwerp. In een apotheek te Burgos heeft een dynamietontplofïing plaats gehadwaarbij aanzienlijke schade werd aangericht. De vijf kinderen en de dienstbode van den apotheker, die juist naar bed waren ge gaan, bleven als door een wonder ge spaard. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. Men schrijft den aanslag toe aan een persoonlijke wraakneming. Den dader heeft men gevat. Een hevige brand is te Liverpool uitgebroken in de Essinghamstraat. Ver scheidene pakhuizen van 7 verdiepingen werden een prooi der vlammen. De scha de bedraagt 2 millioen. O. a. werden door de vlammen vernield 5000 balen katoen, 15000 zakken meel en een groote voorraad lijnkoeken. Corsikaansche gewoonte. Uit Santena in Corsica wordt gemeld, dat daar de broeder van den struikroover Giovanni, op klaar lichten dag en op de openbare straat door zekeren Cesar de Santi is vermoord. De moordenaar werd dadelijk gearresteerd en hij gaf opdat „Vendetta" of bloedwraak de aanleiding van zijn daad was. Giovanni doodde in het jaar 1888 den vader van de Santi, en daar deze laatste den roover zelf, die zich reeds sedert vijf jaar in bossclien schuil houdt, nooit kon vinden, kwam hij op de echt Corsikaansche gedachte, om ten minste den broeder van den bandiet naar de andere wereld te helpen. De moord heeft te Santena groote opschud ding verwekt en dat te meer daar men als bepaald zeker beschouwt, dat thans weder een lid der familie Giovanni over niets anders denkt dan de laatste bloe dige daad weder op een familielid der de Santi's te wreken. Geen beter middel ter bestrijding van koude voeten, dan deze geregeld evenals handen en aangezicht,te wasschen, goed af te drogen en krachtig af te wrijven. GEVEILDE ONROERENDE GOEDEREN. op Vrijdag 23 December, door notaris H. W. M. ROELANTS Een Beneden- en Bovenhuis met Loods Open Grond, Gang, Plaats en Erve aan de Nieuwe Haven f2150. Een Winkel- en Woonhuis met Plaats en Erve als voren naast perceel I f 1320. Tien Woningen en Erven naast elkan der aan de Z.Z. van den liotterdanischen Dijk f350, 350, 360, 340, 370, 370, 300, 300, 300, 310. Schiedam, 22 December vertrokken. Geertruidakapt. C.vanToor, naar Gibral tar st. Marskapt. L. W. Binkhorst, naar Amsterdam. Bilbao, 22 December aangekomen, s.s, Orconerakapt. H. Dusing, van Schie dam. BEURS TE SCHIEDAM, 23Dec. 1892. Moutwijn, f8.50. Verhandeld: f8. Stemming: onveranderd. Jenever f14. Amst. proef f 15.25. Spoeling. Vereenigïng f 1.30. Berlijn. 1 Rogge Dec. April/Mei Mei/Juni 1 Apr./Mei Rogge dadelijk. per Maart Meell2Merk.l.md. 12 Jan. Rogge, loop. md. f Jan. Spirit. Dec. Jan ./Feb. 135.50 135.— 30Ï80 31.80 15.75 13.90 47.30 47.50 13.40 13.60 22.25 21.75 0.493/J 135. 135.— 30!50 31.90 15.75 13.90 47.60 47.60 13.40 13.60 22.25 21.75 0.19s/, GEBOREN22 Dec. Leendert Levi- nus, zoon van L. C. de Brauwer en J. den Breejen, Singel. 21. Lena, dochter van M. Gijtenbeek en A. Scheuerman, Breedstraat. New-York. Maïs Amsterdam. 22 December. Rogge op levering vast per Maart f 126 per Mei f 123. 21 December. Rogge op levering, on- verand.; per Maart f 126 per Mei f 123. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 21 Dec. 2.84 M. 22 Dec. 2.63 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per telegraaf. Londen kort f 12.061ji Disconto 3 pCt Parijs -48.— 2% Antwerp. -47.90 2V, DORDRECHT, 22 December. Taiwe Jarige puike Zeeuwsche Vlaamsche en Overmaassche f6.a f 6.50, dito goede en mindere f 5.30 a 6.nieuwe puike Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f6.50 a 7.dito goede f6.a f6.40, dito mindere en blauwe f5.50 a 6. dito zomer- f 5.50 a 5.80, Canada f 5. a 5.50. Rogge N. Zeeuwsche, Vlaam sche en Overmaassche f5.a 6.30. Gerst. Winter-, Zeeuwsche en Vlaam sche f4.50 a 4.80, dito dito gestort ft naar wicht f7.80 a 8 per 100 k., dito dito Overmaassche en Flakkeesche f4. a 4.30, dito zomer-Zeeuwsche en Vlaam sche f4.a 4.30, dito dito Overmaas- maassche en Flakkeesche f3.80 a f4. Che v alier-gerst f5. a 5.50. Haver, lange f2.50 a 3.20, (dikke) f3.80 a 4.10. Spelt fa Paardeboonen f6.a 6.30. Duiveboonen f 6.a 6.80 Wit- teboonen f7.a 7.50. Bruineboonen f 6.50 a 8.— Erwten, (kook-)f 7 a 7.70, dito (mesting-) f 6. a 6.80. Kanariezaad f15.a 17.Raapkoeken f 80 a 85. Lijnkoeken fa MIDDELBURG, 22 December.De aan voeren waren heden matig en de meeste artikelen vonden tot ruim vorige prijzen nemers, met uitzondering van gerst, die lager werd afgegeven, en erwten waar voor de vraag tot noteering onbeduidend was. Nieuwe tarwe is in puike soort f 6.40 a 6.50 en enkel f 6.60 betaald, mindere f6 a 6.25 aangeboden. Rogge werd tot 5.40 a f5.50 geveild. Win- tergerst was tot 4.60 in puike soort te plaausen. Zomergerst was in de beste soort tot f 4 a 4.10 goed te plaatsen, mindere onbegeerd. Ckevaliergerst werd tot f 8 per 100 kilo geveild. Haver zonder handel. Paardeboonen waren niet onder f 6 te bekomen. Tuinboonen wer den op f 6 a 6.25 gehouden en verlezen soort tot 6.50 geveild. Witte boonen vonden tot f8 a 8.25 in puike soort levendigen kooplust, mindere f 7.50 a 7.75. Bruine boonen met beperkte vraag in puike soort f8 betaald, mindere tot f7.50 aangeboden. Groene erwten wer den in puike kooksoort tot f8.50 ge veild, mindere f7.50 a 8, mestingsoort f 6.a 6.50. Kroonerwten niet ter markt. Koolzaad was tot f 8.75 te plaat sen. Kanariezaad tot f 17 geveild. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) 22 Dec. 21 Dec. 23 Dec. 22 Dec.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3