wrTÊ&g. BURGERLIJKE STAND. Ingezonden. GEMENGD NIEUWS. Handelsberichifvi. Il&mb. Zeetijdingen Herlijn. I R°gge, April/Mei Mflien. j pov Maart GEVEILDE ONROERENDE GOEDEREN Laatste Berichten, brek aan binnenlandsche honig met buitenlandsche honig gevoerd. Ook hou den sommigen de dieren met suiker in 't leven. De heer Verwoerdt te Heugden schrijft aan den Standaard „Eenigszinsonjuist werd door mij, onder kot opschrift „Neutraliteit", melding ge maakt, als zou do gemeenteraad uit Aalburg pressie hebben uitgeoefend tegenover een voorstander der Chr.school. Oorzaak daarvan was, dat ik door den vader van het kind zelf verleerd was ingelicht omtrent het gebeurde. De man stelde in zijn opgewondenheid de zaak anders voor dan zij zich werkelijk had toegedragen. Bij nader onderzoek blijkt, dat niet de Gemeenteraad, maar de zoon des burgemeesters hem had gedreigd, indien hij zich een voorstander van het Chr. onderwijs bleef betoonen. „Nu, 't is toch al erg genoeg Men schrijft ons uit Ginneken (bij Breda): Gelukkig kunnen wij mededeelen, dat zich in deze gemeente geen gevallen van pokken meer hebben voorgedaan na de twee waarvan wij de vorige week mel ding maakten. Van gemeentewege werd Woensdag in het dorp en ook in de buitenwijken gelegenheid gegeven tot vaccineeren. In het dorp alleen boden zich 113 personen aan ter vaccinatie Het bestuur van het „Nut" te Vlis- singen zal zich tot den Raad wenden met het verzoek het standbeeld van de lluijter, dat nu op een pleintje waar het ruimte mist, ongunstig staat, te Verplaatsen naar de Rotonde. Bij de onthulling moest men zich bij gebrek aan beter m t de tegenwoordige plek tevreden stellen nu echter de stad in de Rotonde buiten hare wallen een flink plein, waar burger, buitenman en vreem deling zomers gaarne van de frisscke zeelucht en vergezicht komen genieten is rijk geworden, nu is eene waardiger plaats voor het standbeeld van Vlis- singer Michiel van zelf aangewezen. VLAARDINGEN. De liberale kies- vereeniging „Burgerplicht" alhier heeft tot candidaat voor de a. s. gemeente raadsverkiezing gesteld den heer A. K. Poortman en voor de verkiezing van een lid der Prov. Staten den heer Wal deck van Loosduinen, als het Westland dien candidaat ook begeertzoo niet, dan zal „Burgerplicht" den Westland- schen candidaat overnemen, daar men bet billijk oordeelt dat de opengevallen plaats door een Westlander bezet wordt. Noch de katholieke ldesvereeni- ging, noch de Anti-revolutionaire heb ben nog een beslissing omtrent de ge meenteraadsverkiezing genomen. Voor de Prov. Staten stellen de A.-R. den lieer A. W. Schippers, oud-lid der Staten. MAASSLUIS. De Gemeenteraad heeft de verordening op de straatpolitie ten opzichte van collecten opnieuw vast gesteld, tengevolge eener opmerking door Ged. Staten, cn de verordening betreffende het benoemen van ambte naren aangevuld met de bepaling,dat ook de waagmeester en verder personeel r au de Kaasmarkt door Burg. en Weth. worden benoemd en ontslagen; tevens werden de belooningen voor hen geregeld. De raad besloot de bank van leening opnieuw te ve"pachten en on derhands aan den heer P. de Gioot. De invoering van de vermogensbelasting zal aan het welzijn, aan de welvaart van den Lande veel meer kwaad berokkenen dan de te verleenen ontheffingen ooit nut of voordeel zouden kunnen opleveren. Eenige jaren na de invoering zal helaas 1 onomstootelijk blijken dat daardoor de middelklasse, de kern der Natie, nog zwaarder wordt getroffendat zfj de wer keloosheid (gebrek aan loonenden arbeid) onder den arbeidsstand in de hand werkt en last not least dat door de invoering dier belasting we derom eene schrede is gezet op dsn weg die strekt tot bevoordeeling van het groot kapitaal. Het gevolg van de vermogensbelasting zal dus zijn juist het tegenovergestelde van het geen, als doel dier belasting, wordt beoogd. Ziet Zjjne Excellentie dat niet in Onder dankbetuiging enz. Uw. Dw. Dienaar 16 Maart 1898. J. G. ünurna. (Buit 1 y.h ltedaetif.) eer de Redacteur In de rubriek Binnenland van Uw nummer van heden komt een berichtje voor, hetwelk het oordeel zou weergeven van den Minister van fluanciën over de invoering van de vermogens belasting op lo Mei a. s. en waarvan de°slot- som heet„dat uitstel van de invoering der „vermogensbelasting veel meer kwaad zou „hebben gesticht dan voorkomen. Als dit het oordeel van den Minister is dan heb ik de eer met Zfjiie Excellentie van gevoelen te verschillen. Mijnheer de Redacteur Volgens de binnenlandsche berichten in No. 4538 van Uwe courant heeft Zijne Excellentie de Minister van financiën gezegd dat de afschaf fing van den zeepaccijns niet langer het gebruik zal aanmoedigen van surrogaten die het goed bederven. Gaarne zou ik aan Zjjne Excellentie de vraag voorleggen, welke surrogaten hij hierbij op het oog heeft. Bedoelt Zijne Excellentie olie en loog, dan zij mij de opmerking veroorloofd, dat door het gébruik van olie en loog het goed niet wordt bedorven. Heeft Zijne Excellentie op het oog hleekpoeder en dergelijken, dan kan daartegen worden aangevoerd dat deze niet worden ge bezigd om den zeepaccfjns te ontduiken en de afschaffing daarvan alzoo op het gebruik dier surrogaten geen invloed zal uitoefenen. Totdat ik beter zal zijn ingelicht, kan ik dan ook de woorden van den Minister niet be schouwen als een geschikt middel tot aanprijzing van de ophanden zijnde vermogens-belasting. Als gij, Mijnheer de Redacteur, mijn vraag ouder de oogen van Zijne Excellentie brengt, zal ik dankbaar zjjn. Een werkman. Schiedam, 17 Maart 1893. pogingen, om te brengen. licht in deze duistere zaak Bij eene uitvoering, gisteren-avond door de Atlileten-club in het Algomeen Verkooplokaal aan het Oostvestplein te Rotterdam gegeven, is zekere Dalto van een trapéze gevallen en met het hoofd op een tafeltje terechtgekomen. Bewus teloos en ernstig gekneusd is hij weg gedragen. De justitie zoekt te Amsterdam ijverig naar een zekeren Carl Ernst S., van beroep photogvaaf, oud 24 jaar, die ver dacht wordt in zijn woonplaats Ham burg een poging tot moord gepleegd te hebben op zijn vrouw. Vermoedelijk zal hij trachten daar of te Rotterdam zich op een van de Amerikaansche booten in te schepen. Het Morgenblad meldt, dat drie Scan dinavische matrozen (2 Noren en een Zweed), die indertijd hun Hollandschen makker bij de schipbreuk der Telia opaten, en tot nu toe in Cuxhaven ge vangen zaten, door de Duitsche regee ring zijn uitgeleverd geworden en per stoomboot AlfnSL&v Christiania zijn over gebracht. Een raadselachtige gebeurtenis, voor de betrokken personen zeer tragisch, en waarvoor men nog goer.e goede oplos sing heeft gevonden, houdt de inwoners van Brixton bezig. Ongeveer een veer tien dagen geleden, kwam een koopman, deze stad bewonende, na eene korte afwezigheid terug, en vernam uit den mond zijner vrouw, dat zijn huis ge plunderd was door bandieten. De mis daad was met zooveel beleid uitgevoerd, dat men geene orkele aanwijzing kon vinden men. bemerkte alleen, dat er een groot aantal kostbare voorwerpen verdwenen waren. Maar op een dag in de volgende week was ook zijn vrouw verdwenen. Een weinig later ontving de verlaten man een brief zonder da tum, met het postmerk Londen, waarin zijn vrouw hem mededeelde, dat zij op gesloten was in een donkere celzij kon geen aanwijzingen geven noch over de plaats, noch over de wijze, waarop zij erheen gebracht was, noch eindelijk over do reden, waarom men dat toch gedaan had. Zij drukte haar sterk verlangen uit, om hare vrijheid weer te krijgen en hare drie kinderen terug te zien. Tot nog toe doet de politie alle mogelijke In Griekenland wordt het ambt van scherprechter zeer veracht, en de heul is er geen oogenblik zijn leven zekev. Sedert jaren wordt de post vervuld door een misdadiger, die, onder voorwaarde dat hij het ambt zou waarnemen, bege nadigd werd. De scherprechter en zijn knecht wonen op een rotseiland in de haven van Nauplia; en telkens als er een terechtstelling moet plaats hebben, worden zij door een oorlogsschip van 'net eiland afgehaald, un naar de plaats gebracht, waar de terechtstelling moet. geschieden. Voor postzegelverzame laar s. Men kan zich een klein for tuin verwerven en zelfs iets meer wanneer men tijd, geduld cn veel goede vrienden heeft, welke laatste u zoo nu en dan eens een brief schrijven. Zoo bezit thans Philippe Eerraid, een zoon van wijlen den hertog van Galliera een postzegelverzameling, die op 250.000 pond sterling of 2V2 millioen gulden wordt geschat door de kenners. Zoo als men ziet, vormt deze verzameling een waardig pendant met de collectie schilderijen en kunstvoorwerpen van de firma Galliera. Het volgende jaar zal het honderd jaar geleden zijn, dat de eerste parapluiën in gebruik kwamen. Aanvankelijk liep men de menschen na, die ze droegen en lachte hen uit. Langzamerhand gewende men er zich aan en, zoover hekend is, zijn er nooit gemoedsbezwaren tegen dit voorbehoed middel gerezen. Wanneer de eerste parapluie bij ver gissing werd medegenomen is niet he kend. Maar deze gewoonte is zoozeer in de volkszeden ingeslopen, dat het niet te lot ook der parapluiën, wanneer deze door eene nieuw uitvinding der nijverheid in bruik waren geraakt. VII. Een Huis en Erf aan het Ilee renpadwijk C No. 490, f410. VIII. Een Huis en Erf aan de west zijde van het Broersveldwijk C No. 660, f210. BEURS TE SCHIEDAM, 17 Maart i 893 Moutwijn f 93 4. Verhandeld: f99V4. Stemming: onveranderd. Spoeling. Vereeniging fl.20. verwonderen zou zijn, zoo dit ten deel viel aan de laatste on- De lynchwet. Dezer dagen pleegde een neger te Hotspings (Virginia) een moordaanslag op mevrouw Newfon Wil liams, eone blanke. Daar hij voor de gevolgen bevreesd was, maakte hij zich uit de voeten. Niet lang mocht hij zich echter in de vrijheid verheugen, want hij werd weldra gevangen genomen en in de gevangenis geworpen. Nauwelijks was de bevolking hiervan op de hoogte of in optocht ging men naar de plaats van bewaring, die bestormd werd. De neger werd uit zijn cel gehaald en op een open vlakte doodgeschoten. Hon derden kogels troffen hem tegelijk. Mei/Juni Juni/Juli Ifnnlan R°SSe da(leh-'k- Meell2Merk.l.md. 12 April Rogge, loop. md. April (Spirit. Maart April/Mei 16 Mrt. 133.50 136Ï25 34.60 36.— 16.65 13.90 46.50 47.— 13.75 13.80 23.125 23.125 17 Mrt. 133.75 136.50 16.75 13.90 46.75 47.25 13.80 13.80 23.— 23.— 15 Maart 16 Maart. 0.54 0.54'/2 ïn vreeselijke ongerustheid verkeert men te New-York en te Liverpool, om trent het lot der „Naronic", welk stoom schip den 11 Februari Liverpool verliet en Daar Now-York koers zette. Tot heden heeft men niets van de „Naronic" ver nomen. Het is een vaartuig van 6000 ton en het had bij het verlaten van Liverpool 74 personen aan boord. te Schiedam, op 17 Maart 1893, door notaris P. J- LAU. I. Een Heerenhuis met gedeelte Pak huis en Grond aan de Vwclimarlt, wijk A No. 212, f 1000. II. Een gedeelte Pakhuis met Open Grond, achter het vorige perceel, f 220. III. Eene Branderij met Kantoor, Gistloods, Koelbak, Open Plaats en Erf aan de ischmarltwijk A No. 213, f2600. IV. Een Kantoor met houten Loods en Erf, aan de Westvestf 245. V. Een Kantoor met Koepel en Erf, bezuiden het vorig perceel, wijk A No 282, f800. YI. Een Huis en Erf aan den A leu- wen Havenweg, wijk A No. 89, f440 New-York. Maïs Amsterdam. 16 Maart. Rogge op levering vast; per Maart f134; Mei f129, 128; Oct. f125, f124. 17 jMaart. Rogge op lev. willig por Maart vóór 1 uur f133, f 134,135, later f136, 137; per Mei f 129,130; per Oct. f 125, 126. Aangezegd 1925, tot tal deze maand 13.575 last. Keulen Rijnhoogte ('s inorg. 11 uur) 16 Maart. 2.79 M. L7 Maart 2.73 M. Londen Parijs An t wei- Wisselkoersen te Rotterdam. Per telegraaf. kort f 12.08 Disc. 2,/2 ptll. -48.05 21/, - 47.85 2W OVERLEDEN 15 Maart. Geertruida Braaksma, oud 12 jaar, Lange Achterweg Schiedam, 16 Maart vertrokken, s.s. Berenicekapt, Chr. Poederbacli, naar Amsterdam. aen wien Heden is in de Tweede Kamer het debat over de inailcontracten afgeloopen. De contracten werden door de heeren Cremer en Guyut nader uitvoerig verde digd, en zij kwamen tot de conclusie dat een rechtstreeksche nationale maildienst met snelheid van booten die met de hoste buitenlandsche kunnen wedijveren, daar door zal worden bereikt. Eene discussie ontstond nog tusscken Min. v. Kol. en den heer Vrolik, de Minister het euvel duidde dat hij, „door dwaling of onkunde" had geiusinueerd dat de regeering de zeilvaart ten bate van de stoom vaart veronachtzaamde. Doheer Vrolik antwoordde dat hij hoopte dat zijn dwa ling moge eindigen den dag waarop de onkunde der Regeering omtrent de zeker heid van het vervoer zal ophouden. De mailcontracten werden ten slotte aangenomen met 50 tegen 31 stemmen. - - De Eerste Kamer der Staten-Geuo- raal zal, naar men verneemt, in de week na Passchen bijeenkomen. DEN HAAG 17 Maart. Graaf Dumon- ceau, die heiast was met het overbren gen van de gelukwenschen van H. M. de Koningin-Regentes aan Z. H. Paus Leo XIII, ter gelegenheid van diens 50- javig jubileum als bisschop, is gisteren avond uit Rome in de residentie terug gekeerd. MAASSLUIS 17 Maart. Het s.s. Veen- dam dat nabij deze plaats aan den grond gevaren is, is heden-middag te kwart over drie uur, na een goed deel dei- lading gelost te hebben, met assistentie van de sleepboot©» NoordzeeIVodan Nieuwerslm, Pernis en Vlaai-dingenvlot gekomen en naar Rotterdam gestoomd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 3