BERICHT IK. DIENSTBODE. Offlcieren-Vereeniging. Twee Gelukkige Dagen. Woensdag 5 fiprü 18113, van inteekening op slechts 10 cents slechts 10 cents Schiedams Mannenkoor Orpheus, Mejuffrouw STUIFZAND (Sopraan), denHeer HENRI DOMHOFF (Bariton), den Heer Anton Rijken (Eerelid). ADVERÏENTIEN THIEME's Boek- en Muziekhandel te Zutphen. des avonds te 8 uur, in Kerknieuws. Wekelijkseh Haudelsoverzicht ZesöLe Serie. MUSIS SACRUM, Schouwburg kwam gaf men aangifte bij de politie waar men, nadat door den burgemeester was getelegrafeerd, tot de ontdekking kwam dat jeugdige overtreder naar Arnhem was gevlucht. Te Venloo is Vrijdag de hand gelegd op eene aldaar logeerende vrouw, die herkend is als de verkoopster van ver schillende gouden en zilveren voorwer pen, afkomstig van kerkdiefstallen, in den laatstee tijd in de omgeving ge pleegd. Het verkochte is in beslag ge nomen en reeds gedeeltelijk herkend als afkomstig uit de kerk te Steyl. Te Nyeveen (Drente) is een huisge zin ernstig ziek geworden, tengevolge van het gebruik van soep, waarin men bij vergissing, in plaats van selderie ge droogde bladeren, van den doorn-of-dol- appel (datura stramonium) een zeer ge vaarlijke nachtschade, gekookt had. In geheel Duitschland leven nog 43 veteranen, die de veldtochteu van 1813 1815 meemaakten. De oudste daar van is de horlogemaker Göring, te Ot- tensen, in Sleeswijk-Holstein, die in 1786 geboren en alzoo 107 jaren oud is; de jongste is 94jaren ouden woont te Hittfeld, in de Rijnprovincie. Op het Elysée te Parijs heeft men dezer dagen twee lastige bezoekers moeten afwijzen. De een kinam in rok en witte das op audiëntie hij Carnot 's avonds na elven De ander kwam op den dag, voorgevende de zoon van Jean ne d'Arc te zijn en verlangde door Carnot te worden benoemd tot Koning van Dahomey Beiden, nog jonge lie den, bleken waanzinnig te zijn. De Westinghouse Comp., voorziende dat eerlang de snelheid der spoortrei nen zal toenemen, heeft een nieuw rem- systeem beproefd, dat een bestendige ophoudende kracht aan de vaart van den trein geeft en deze tegelijk even redig aan de snelheid verandert. De treinen zullen door dat toestel op drie vierden van den afstand, die nu wordt gevorderd, tot stilstand gebracht worden. Na Dowe en Scarneo beweert thans een ingenieur van Mannheim, de heer Reidel, een stof te hebben uitgevonden, die de kogels tart en op die van Dowe het dubbele voordeel heeft, dat zij de helft goedkooper en de helft lichter is. Morgen, zegt de Indépendancezullen wij een vierde zien verrijzen die op zijn beurt beweert iets beter gevonden te hebben, en zoo vervolgens, naar het oorbeeld van den Marseillaan, die, na een werktuig te hebben uitgevonden, waarin een varken aan de eene zijde inging, om er aan de andere zijde als worst uit te komen, overtroffen werd door de uitvinding van een medeburger, die er in slaagde om zoo de smaak van de worst niet beviel, het varkon weer levend uit de machine te doen verrijzen. Er moet in Duitschland een kolonie Marseillanen zijn. Een transport van 371 Russische ge vangenen is op den Siberischen postweg door een sneeuwstorm overvallen. 280 personen, waaronder 62 staatkundige gevangenen kwamen om. Voor onze dienstboden. In bet Kaapland hebben de zwarte dienst boden, allen tot het ras der Kaffers be- hoorend, een vereeniging opgericht tot behartiging harer gemeenschappelijke belangen tegenover den tyrannieken aard der mevrouweD. Geen lid dezer vereeniging mag zich voor langer dan ze8 maanden verhuren. Is het halfjaar om, dan brengt zij rapport uit over haar bevindingen in een groote alge mene vergadering. Luiden de mededee- lingen over de meesteres niet gunstig dan wordt haar naam op een zwarte lijst gezetzij wordt geboycott en kan geen enkele dienstbode meer krijgen, terwijl de meid uit de onde^standskas bijdragen ontvangt, zoolang tot zij een anderen dienst heeft. Nederlandsche Bedevaart naar Rome. Het aantal dergenen, die zich tot dee'neming aan den pelgrimstocht heb ben opgegeven, bedraagt thans 160, zoodat nu op minstens 200 deelnemers kan gerekend worden. Op alle stations van de staatsspoor wegen kunnen d<j pelgrims op vertoon van hun reiskaart, die zij onmiddellijk na storting der gelden ontvangen, gratis een retourka.art krijgen van dit station per staatsspoor naar Roosendaal en van Venloo tot dit station terug, geldig van 29 April tot 23 Mei. Daartoe wordt vereischtlo. dat ieder vóór 15 April aangeve, aan welk station van het Staatsspoor hij plaats neemt, en 2o, dat hij, aan het Comité de enkele reis van dit station tot één der hoofdstations (Amsterdam. Utrecht, Den Haag, Rotterdam, Roosendaal, waarvoor hij het geld gestort heeft) bijbetale. Na 15 April worden alieen nog, voor zooverre zij beschikbaar zijn. plaatsen ,an Roosendaal en terug tot Vmloo uitgegeven. Kardinaal Vaughan is Vrijdag-avond ten 9 ure, vergezeld van zijn secretaris sir Oates, naar Vlissingen vertrokken, om daar scheep te gaan op de mailboot naar Queensboro. Er was eene groote menigle volks op de been. Z.Em werd uitgeleide gedaan door den Eerw. direc teur, father Aelen, en prof. Miclausics. Voor zijn vertrek hield de kardinaal een hartelijke toespraak tot de studenten, wien hij o. a. mededeelde, dat hij op zijne reis eene aanzienlijke som had bij eengebracht, teneinde in de noodzakelijke verbouwing van het Missiehuis te voor zien. Er zal tot den bouw eener nieuwe kapel worden overgegaan, waarmede nog dit jaar zal worden aangevangen. De kardinaal gaf' het voornemen te ken nen, dit najaar nogmaals een bezoek aan Rozendaal te brengen. Rotterdam, 1 April '93. Koffie. Deze week was het zeer stil in zaken zoo als gewoonlijk in de Paasehweek en valt er dan ook niets bijzonders te berich ten. De prjjzen bleven onveranderd, maar was de stemfljing niet minder in afwachting van meerdere vraag na de feestdagen. Afgedaan werden uit de eerste hand 932 bn. Java. Suiker. Beetwortel- verkeerde deze week in geanimeerde stemming. De markt opende op f181/, voor April en fl85/„ Mei en sluit met koopers voor April f iyen Mei f 19l/4. Het aanbod is uiterst beperkt. Geraffineerd zeer vast. Thee in goede stemming. R ij s t onveranderd. S p e c e r ij e n. De markt blijft voor Noot en Foelie in vaste stemming verkeereuin eerste hand werden afgedaan 22 kisten Padang Foelie per st. Prinses Sophie en komen tegen 6 April bij inschrijving aan de markt 75 kn. en 27 zk. Notenmuskaat. Nagelen blijven in kalme stemming verkeeren. Peper prijshoudend en bedroeg de omzet deze week op termijn 1600 bn. Cacao vast gestemdaan de markt komen op 6 April 47 bn. Surinaam plantage Johan nesburg. Vruchten. Evenals altijd valt er in de stille week weinig bijzonders te vermelden. Krenten sluiten prijshoudend, hoewel de om zet tot de verhoogde noteering slechts gema tigd was. Cephalonia Pyrgos bljjven goeden aftrek vinden. Rozijn blijft meer attentie trek ken tot betere prijzenvooral in kistjes werd vrjj wat omgezet. Zakken minder gevraagd, ook Elemé waarvan de voorraad klein is, iets meer gevraagd. Sucade onveranderd stil. Ap pelen vast doch zonder omzet. Pruimen worden hier en daar aangeboden, doch schaars ge nomen. Bevallen van een DOCHTTili ANNA WOUTERLOOD— Van Outersterp. Schiedam, 3 April 1893. Voor de \ele en hartelijke blijken van belangstelling en toegenegenheid, welke ik Zondag 2 dezer mocht ont vangen en die bij mij steeds de aange naamste herinneringen zullen verleven digen, betuig ik bij dezen mijn wel- meenenden dank. N. VAN DER SLUIJS. Schiedam, 4 April 1893 Bij Inteekening PER WEEK. PER WEEK. De lioogst belangrijke en zeldzaam goedkoope muziekuitgaaf „Perles Musicales", waarvan de 6e Serie verschijnt, zal eene Bloemlezing der meest gezochte Piano muziek vormen. Niet minder dan 66 nummers van 51 verschillende componisten, zooals Spindler, Lange, Necke, Conradi, Hennes, Baumgartner, Behr, Ascher, Bendel, Eilenberg, enz. enz., zullen eene rijke verscheidenheid geven tegen een tot heden ongekend lagen prijs. Iedere wekelijksche aflevering zal een of twee complete nummers bevatten, zoodat men voor slechts 10 cent per week in het bezit komt van een verzameling van circa 420 Bladzijden, op flink papier, keurig en duidelijk gedrukte Pianomuziek. Buiten inteekening zullen de stukken m geen g e v al tot dien uiterst geringen prijs te bekomen zijn. Inhoud van „PERLES MUSICALES", Zesde Serie. Spindler Jagerlied mit Echo. Eilenberg Die Husaren kommen! Eiu Rei- terstüokchen. Lege Melodienregen, Potpourri. Ascher Klange aus den Alpen. Saloustück. Heilmann. Berliner Leben. Walzer. Ganschals Abendstille. Idylle. Cooper Liehestraume. Salonstöck. Wolff In fröhlicher Gesellschaft. Soltans Kukuk-Polka. Lange. La dame blanche. Fantaisie bril- lante. Eichler Leuchtkugeln. Gavotte, Necke. Der Trompeter von Sakkingen. Fantasie. Kirchner Le Chant du Troubadour. Sérénade. Padarewski Polouaise. Kellner Im Circus. Polka. Popp Herzensdieb. Helteres Tonstiick. Hildach Mein Liebster ist ein Weber. Hennes J'èspèretoujours. Morceau de Saion. Bohm Addio a Napoli. Nocturne. Fahrbacb Ein Hotter Studio. Marsch Polka. Behr C'était un rêve. WurmMeteor-Walzer. Melssner Vergissmeinnicht. Salonstück. Bold Ich bin TambourmajorRondo. Meyer Le Plaisir du Soldat. Marche. Kramer La Petite Capricieuse. Polka de Salon, Harmston Lebewokl. Clavierstück. Pathe Fleur du bal. Valse brillante. Albert Ave Maria. Melodie religieuse. Conradi Slechte Zeiten. Potpourri. Lange Noch sind die Tagen der Rosen. Fantasie. Rubinstein Toreador Audalouse. Morceau caractéristique. Eiienbérg. Sandmannchen. Wiegenlied. Bohm Der Sennerin Abscbied von der Alm. Salon Fantasie. Behr Pas des Fées. Caprice élégant. TurnbullDas Musikalische Berlin. Humo ristische Potpourri. Morley Persischer Marsch. Harmston Le Papillon. Morceau de Salon. Giuschke. Ich denke Dein. Salonstück Necke. Alpenglühen. Fantasie, fiixner Die schone Reiterin. Gavotte. Heins Les Sylphides. Caprice en forme de danse. Wolff .In heiterer Laune. SehutzerGrüsse aus der Feme. Walzer. Lege Alpenglöckchen. Tonstiick. Wenzei Rottkappchen Salonstück. Behr Rêve enchantée. Melodie. Hiller. Nach langen Jahren. Biesel Die Graciöse. Salonstück. Harmston Harfe und Spielnhr. Claverstitcb. Bergson Marche des Vivandières. Caprice de genre. Koppen Papillon-Quadrille. Ganschals Dorfröschen. Salonstück. Behr Cosette. Polka gracieuse. Scharwenka. Gondellied. Espen Auf Wiedersehen. Salonstück. Bendel Silberquelle im Chamouny Thai. Fantaisie. Martini Ant Ort, wo meine Wiege stand. Kunkel Adieu la Patrie. Pièce martiale. Behr Chinesische Glockenspieler. Link Potpourri über beliebte Opern-Me- Lcge Thauperlen. Fantasie. (lodien. Hanisch Nenjahrs-Glocken. Nocturne. Baumgartner Variatiouen über eiu Tyroler Volksl LangeRobin des Bois. Fantasie brillante Men verbindt zich slechts voor deze Serie. Titel en Inhoud worden bij de laatste aflevering gratis verzonden. Daar de beperkte oplaag bij dezen zoo zeldzaam goedkoopen prijs zeker spoedig zal zijn geplaatst; verzoeken wij hun, die lust tot deelneming gevoelen, niet te lang met hunne inteekening te wachten, om tegen eene geringe bijdrage van slechts 10 cents per week in het bezit te komen van oene zoo keurige en uitgebreide verzameling Pianomuziek. De eerste aflevering waarin het „Jagerlied mit Echo" van den zoo gevierden Componist Fritz Spindler voorkomt is alom voorhanden. Alle Boek- en Muziekhandelaren nemen bestellingen aan. Naar plaatsen waar deze niet zijn gevestigd, geschiedt de toezending franco per post, door Wordt GEVRAAGD tegen I Mei een fatsoenlijke OP met welwillende medewerking van te Rotterda m, te Rotterda m en eenige Dames stadgenooten, voor de uitvoering der VISe scène uit de Frith jofsag8. Pianobegeleiding door Bespreking van plaatsen op den dag der uitvoering, van 'sm. 1] tot 'snam. 2 uur in Musis Sacrum. H.H. Leden hebben op vertoon van diploma toegang met hunne DAMES. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Zich te vervoegen aan 't Bureau dezer Courant. DONDERDAG 6 APRIL 1893. Vereenigde Rotterdamsche Tooneelisten DirectieLE GRAS HASPELS. Blijspel in 4 bedrijven. Aanvang 71/) uur. le Rang HH. Leden flNiet-Leden fl.49 2e f 0.50. -0.75 3e Rang 1*0.30 Bespreking op den dag der uitvoering a 10 Ct. per plaats, voor de Leden 's morgens van 10 tot 111/2 uur, voor Niet-Leden van 111/2 uur voormiddag tot 2 uur namiddag. P laatsen 3e rang worden uitslui tend 's avonds aan de Zaal afgegeven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 4