Vrijwillige Yerkooping Stads- en Gewestelijk Nieuws, ADVERTENTIÈN. Binten, Planken, Ribben. Delen, Deuren, Kozijnen, Ramen, Brandhout enz. de Afbraak van een Houten Loods met Dakpannen, als mede oude Eikenpalen. lepe- en Kastanjeboomen en Takhout. op nog oen dozijn andere bij compro missen met conservatieven of radicalen. Eene partij vergadering welke eergis teren door de Rechterzijde der Belgische Kamer te Brussel werd gehouden heeft bijna 3 uren geduurd. De gedachten- wisseling was zeer levendig. Het sehijnt, dat zich een meerderheid begint te vor men voor een formule, voorgesteld door den senator Descamps mot den 35-jarigen leeftijd. De Regeering heeft zich van advies onthouden en de vergadering is uiteengegaan zonder een besluit te nemen. Dinsdag zal de partij opnieuw vergaderen. De formule Descamps behelst het volgende: lo. behoud van het te genwoordig aantal senatoren, gekozen door de kiezers voor de Kamer, 2o. toevoeging van nieuwe senatoren, nl. uit de magistratuur en de balie 12, uit wetenschappelijke instellingen (univer siteiten academie en genootschappen) 10 en uit de groote bestuurslichamen (provinciale en gemeenteraden) 18 sena toren. De stemming geschiedt per groep van twee senatoren, terwijl de kiezers slechts voor één senator kunnen stemmen, waardoor het evenwicht der partijen bij de toebodeeling der nieuwe zetels volgens den voorsteller gewaarborgd zou zijn. De Panamajood Cornelis Herz is volgens nader bericht uit Londen niet, zooals de Regeering beweerde, gestorven. Integendeel Figaro verneemt, dat zijn toestand is verbeterd, sinds de Fransche geneesheeren hem bezochten. Daaren tegen houdt de Tempt vol, dat, als is hij ook nog niet dood, zijn toestand uiterst zorgelijk is. Naar men uit Parijs bericht, heeft de Senaat het ontwerp betreffende de petroleum aangenomen. De Kamer heeft het voorstel verworpen om heffing van invoerrecht op maïs, haver en gerst te schorsen tot den 1 Januari 1894. Het recht tot de schorsing is voorbehouden der commissie van parlementair initiatief. Tegen het begin van Augustus is een internationaal socialisten-congres te Zurich (Zwitserland) uitgeschreven. Om trent de te behandelen onderwerpen worden reeds vele bijzonderheden ge meld. Er zijn verscheidene voorstellen ingekomen, o. a. een uit Frankrijk om te besluiten als volgt„De oorlog wordt in Europa afgeschaft. In alle sinds vijftig jaar geannexeerde landen moet de van ouds aldaar bestaande bevolking kunnen bepalen, tot welke nationaliteit zij zal behooren. Na aanneming dezer bepalingen door alle Europeesche parle menten, verkrijgen zij kracht van wet. De parlementen van Europa benoemen gemachtigden en wel éen op elk mil- lioen inwoners die voor dfn tijd van drie jaar worden gekozen en het inter nationaal scheidsgerecht vormen. Dit scheidsrechterlijk lichaam houdt zich bezig met de algeheele ontwapening." Uit Nederland is het verlangen te kennen gegeven naar een verbod op deel neming aan parlementairen arbeid en aan wetgeving op werkliedenbescherming, een besluit om de oorlogsverklaring eener regeering te beantwoorden met dadelijke algemeene werkstaking of wei gering van militairen dienst, een besluit om de werklieden m alle landen te doen opkomen voor scheiding tusschen Kerk en Staat, een besluit om bij de werklieden het aanleeren der wereldtaal (Volapük) aan te bevelen, enz. enz. De Duitsche socialistische partij heeft daarentegen een voorstel ingezonden, om met alle kracht tegenover de heerschende klassen den band van solidariteit tusschen de werk lieden van alle landen steeds vaster te knoopen en voortdurend werkzaam te zijn ter afschaffing van het kapitalisme, op grond dat „met de opheffing der klassenheerschappij ook de oorlog ver dwijnt en met den val van het kapita lisme de wereldvrede begint." Verder zijn er van verschillende andere zijden voorstellen ingekomen, meest strekkende om het Congres te doen verklaren, dat de hoofdtaak van het socialisme is verovering der poli tieke macht door de arbeidende klasse enz., terwijl maatregelen zullen worden beraamd tot invoering van een nor malen arbeidsdag van acht uur gemeen schappelijke bepalingen omtrent, de kie zing van een Meidag, de politieke tac tiek der socialisten, houding der soci alisten in geval van oorlog, bescher ming der vrouwelijke werklieden, inter nationale organisatie der socialisten enz. Volgens de Timpul zouden te Athene ernstige gebeurtenissen worden voor bereid. Men verwacht, dat de Koning afstand zal doen van den troon en er een oproer tegen de Regeering zal uit breken. De gewezen eerste minister Tricoupis en Delyanms zouden dien opstand leiden. Daarentegen worden deze berichten door de officieuse pers beslist tegengesproken. Men voegt er bij, dat een Rumeensch blad slechts een valsche tijding herhaald heeft, die eenigen tijd geleden verpreid en dadelijk tegengesproken is. Het wordt evenzeer onjuist geheeten, dat Tricoupis en Dely- annis zouden samenwerken. Die twee staatslieden hebben elkander altijd als vijanden beschouwd. Schiedam, 1 Juli 1893. De Burgemeester van Schiedam brengt ter kennis van de ingezetenen, dat het kohier van het patentrecht no. 6, be vattende de wijken F en A (Malhe- nesse) dezer gemeente over het dienst jaar 1893,94 door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotterdam, op den 28n Juni 1893 exe cutoir verklaard, den Ontvanger dei- Directe Belastingen ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt herinnord dat een ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen als mede dat gisteren de termijn van drie maanden is ingegaan, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag be hooren te worden ingediend. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hollandgezien het be sluit van de G-edeputeerde Staten van den 20n Juni 1893, no. 87 gelet op art. op 11 der wet van 13n Juni 1857 Staatsblad no. 87) brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij voornoemd be sluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jachten op waterwild voor dit jaar zullen worden geopend op Dinsdag den lu Augustus aanst., en dat mitsdien van dat tijdstip af de uitoefening der jachtbedrijven, vermeld in art. 15, litt den h dei- wet op de jacht en visscherij, is ge oorloofd, wordende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het regle ment op de uitoefening der jacht en vis scherij in deze provincie, krachtens welke die jachten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van meren, plassen rivieren en op moerassige landen. De Raad dezer gemeente zal Dinsdag aanst., des namiddags ten kwartier vóór twee ure eene openbare vergadering houden ter behandeling van de volgende onderwerpen Ingekomen stukken Benoeming van een onderwijzer 3e klasse am de 3e openb. kostetooze school. Vaststel ling van het kohier no. 1 (bevattende de wijken A, B en C) der pi. dir. be lasting naar het inkomen, dienstjaar 1893/4. - Beraadslagen over: lo. Re kening over 1892 en begrooting voor 1894 der Hofjes van Belois. 2o. Verzoeken van de Wed. A. Legner en de firma Wennoker Co. om restitutie van pi. dir. belasting over 1893. - 3o. Voorstel van Burgem. en Wethou ders tot aanstelling van twee onderwij zers 3e lil. aan de 2e kostelooze school, boven het getal bij de verordening be paald. -- 4o. Verzoek van A. W. Schip pers te Vlaardingen om wijziging van de voorwaarde, sub 3, waarop in erf pacht is uitgegeven de grond waarop zich bevindt het aan hem in eigendom toebehoorende pakhuis „Java", staande aan de Hoofdstraat alhier; alsmede om verlenging met 50 jaar van den termijn dier erfpacht. 5o. Ontwei p-verorde ning voor de gezondheidscommissie. 6o. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming eener commissie van drie leden, als bedoeld bij art. 57 der gemeentewet, tot het onderzoeken en den raad dienen van advies, omtrent de door Burgem. en Wethouders ont worpen regeling van den grondslag voor de berekening van het pensioen voor de gemeente-ambtenaren. 7o. Voort zetting der behandeling van de veror deningen op de openbare reinheid. De Kermisvermakelijkheden zullen ook ditmaal weder voor een goed deel in het oord van uitspanningen vermaak bij uitnemendheid, in den tuin der Offi- cieren-Vereeniging, plaats hebben. Maandag en Dinsdag heeft daar liet groot kinderfeest plaats, waarvoor zich een aantal kinderen hebben laten inschrij ven. Woensdag, Donderdag en Vrijdag zullen door het tooneelgezelschap der heeren Le Gras Haspels tooneel voor stellingen worden gegeven, die tegen een geringen entreeprijs voor ieder toe gankelijk zullen zijn. Daarop volgen Zaterdag-avond ds gebruikelijke verma kelijkheden: voorstelling van het gezel schap van den heer Frits van Haarlem, groot militair concert van de huzaren uit Den Haag met Bengaalsche verlich ting en Vauxhall met schitterend vuur werk, welke, als gewoonlijk, voorzeker oen groot publiek zullen trekken. Zondag 9 Juli wordt door de stafinuziek der Schiedamsche Schutterij in den tuin een matinee gegeven, met oplaten van lucht ballons, terwijl de vermakelijkheden Maandag 10 Juli zullen besloten worden met een tooneel voorstelling door de koninklijke vereeniging „het Neder- landsch tooneel" te Amsterdam. Ook da heer Meijer, pachter der buffet ten in „Musis Sacrum" zal dit jaar zijne stadgenooten eenige amusementen aan bieden. Omtrent het Grand Spectacle Concert Farie', onder directie van den heer Vleugels, dat Woensdag-avond ook in „Musis" eene soirée zal geven, lezen wij in de Vlaard. Court, het volgende: „Onder de verschillende vermakelijk heden waarmede men gedurende de Ker mis alhier liet publiek heeft trachten te amuseeren, verdient op de eerste plaats genoemd te worden het Grand Soectacle Concert Varié, Directie Vleugels, van Rotterdam, dat Woensdag en Donderdag in de zaal Harmonie een voorstelling gaf. Het nette, hoogst fatsoenlijke gezelschap verdient den meesten lof over de uit voering, die het nieuwste op dit gebied deed zien en fiooren en op zulk eene wijze, dat ieder zonder aanstoot ofschaam - te er bij tegenwoordig kon zijn, hetgeen, jammer genoeg, niet altijd van andeie vermakelijkheden kan gezegd worden. Het zou zeker velen aangenaam zijn, zoo we andermaal in staat werden ge steld dat gezelschap hier te zien op treden". Op de kermis zelf bestaat voor de liefhebbers van tooneel voorstellingen gelegenheid aan hun hartelust te vol doen in de Schouwburgtent aan do Westerkade, waar de vereenigde Too- neelisten van den Parkschouwburg te Amsterdam de geheele week voorstellin gen zullen geven, tarwijl Alber Basch met hun pantomime „Aschepoetster" ook zeker velen op de meest gewenschte wijze zal vermaken. Bij de exercitie welke gisteren-namid dag ten half zes door de dd. Schutterij alhier werd gehouden, had do installatie plaats der nieuwbenoemde officieren. Toen het bataljon zich in het exercitie veld in orde van bataille had opgesteld, las de le luitenant adjudant hot ko ninklijk besluit der benoeming van de heeren J. A. J. Nolet, K. Heeringa en A. J. J. de Groot, tot 2e luitenants bij de dd. Schutterij alhier, voor, en werden zij op do gebruikelijke wijze geïnstal leerd en bij hunne compagnie ingedeeld. Na afloop der excercitie, gisteren avond door de dd. Schutterij alhier gehouden, hadden er hier en daar woelige tooneeltjes plaats. Een schutter, die, naar men zegt, op de Hoogstraat een vrouwspersoon een duw had gegeven, kreeg het aan het eind der Ko'-tc Haven, bij het Spui, te kwaad met een burger, die voor bovenbedoelde persoon partij trok. Er ontstond een verwoed gevecht, waarbij de beide partijen elkaar o. a. in het aangezicht beten, zoodat dit geheel bebloed was. Weinig scheelde het of zij waren al worstelende over de ijzeren ketting in het Spui geraakt. Politie was nergens te zien, zoodat ten slotte de heer Dresselhuys, controleur van 's Rijks belastingen, eenigszins het ge zag deed gelden, dat in den regel slechts haar is toebedeeld. Ten slotte gelukte het hem en andere omstanders de vech tenden te scheiden, die daarop hun weg gingen. Aan het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid werd gisteren aan besteed hot herstellen en verbeteren der Rijkstelegraaflijnon tusschen Haar lem en Rotterdam. Raming f2250. Laagste der twee inschrijvers: H. Ro- mijn, te Schiedam, voor f 1542. De werkstaking der gemeenteraads leden te Kralingen is geëindigd. Don derdag was een voldoend getal leden tegenwoordig om te kunnen vergaderen. De politie was met een groot getal agenten en twee inspecteurs in en buiten het raadhuis aanwezig. De vergadering had een kalm verloop. Ten slotte werd een motie aangenomen, waarbij de Raad verklaarde, dat, hadden er geen vaca tures bestaan, toen de quaestie dei- an nexatie behandeld werd, de Raad zich ten gunste daarvan zou hebben verklaard en dat men thans den wenscli uitsprak, dat de annexatie hij Rotterdam zoo spoedig mogelijk mocht plaats hebben. Getrouwd J. J. SMITH, Notaris te Amsterdam H. M. VAN DEVENTER, die, ook namens wederzijdsche familie betrekkingen, hartelijk dankzeggen voor da hun betoonde belangstelling. Rotterdam, 29 Juni 1893. De Deurwaarder A. BOSMAN, is voornemens op Vrijdag 7 Juni a. s. 's voormiddags 10 uur, aa i den Noord molen publiek te verkoopen De Deurwaarder A. BOSMAN is voornemens ten verzoeke van Heeren Burgemeestee en Wethouders van Schie dam, op Donderdag (5 Juli a. s. des namid dags 2 ure, op het terrein aan den Buiten havenwegnabij den stoommolen „de Cycloop" aldaar, publiek te verkoopen en voorts aan de Warande en Damlaan Openbare van Een WOONHUIS, Kleine Woning met Erven, Open Grond en Open Plaats, aan de Hoofdstraat te Schiedam, wijk G, no. 55, groot 87 cent. Bij v e i 1 i n g op Vrijdag 14 Juli 1893, des vooim. ten II ure, en afslag de" volgenden dag, des avonds ten acht ure, beide in het F FR KOOP LOK A A L te Schiedam; te bezichtigen, met een bewijs van toegang, Woensdag en Don derdag vóór de veiling, van voorm. 10 tot nam. 4 ure zijnde omtrent de koop- voorwaarden inlichting te bekomen ten kantore van den Notaris ROELANTS aldaar, EN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 2