burgerlijke stand. GEMENGD NIEUWS. Handelsberichten. (».)|sp»'»»o«-/Dec Pariis. Zeetijdingen. Het bericht, dezer dagen verspreid, dat door de bemoeiingen van Patrimonium, °P de Landswerf alhier van 50 werk lieden, die zouden bedankt worden, Hechts 24 gedaan hebben gekregen, gunnen wij tegenspreken. Niet 24 werk- jdi, doch alle 50 zijn bedankt; 17 van 'len zijn werkzaam gebleven, docli „als Particulier aar.nemer" van een werk, dat zij van de marine hebben aange nomen. De Jong's eerste vrouw, met wie hij getrouwd is geweest, vóór hij met Saiah duett in het huwelijk trad, leeft nog. Hij is van haar wettelijk gescheiden en heeft in zooverre nog met haar te ma- ken gehad dat zij een vervolging tegen nein instelde op grond dat hij, na de scheiding, haar toekomende goederen ^erduisterd had. Yoor dat feit kreeg de Jong in 1889 de bekende twee en een half jaar gevangenisstraf. Het te Utrecht uitgevoerde onderzoek der faecaliën van de vermoedelijk aan eholera lijdende personen te Smilde heeft aan het licht gebracht, dat men hier inderdaad met gevallen van Aziatische eholera te doen had. Te Nichtevecht, waar men hij eene horing voor eene nortonpomp (geschenk a*n de gemeente v.»n mevr. de wed. De Hré aldaar) tot op ruim 60 meter diepte v°or de gezondheid schadelijk drink water verkreeg, is men thans bij eene nieuwe boring tot op ruim 30 meter öaar wensch geslaagd. Het water zal, behoorlijk gefiltreerd, Venzameld worden in twee groote daar- Voor gemetselde bakken. Gisteren had te Middelburg de ope ning Jer stembrieijes plaats ter verkie Hng van een lid der Prov. Staten, in de feature ontstaan door het overlijden van den heer mr. N. J. O.SnouckHur- Kronje. Gekozen werd de heer P. J. Siegers (anti-revolutionair)met 1697 stem den. De heer dr. A. van der Swalme(lib.) had 1642 stemmen. Te Dordrecht is op 73 jarigen leef tijd overleden de heer J. A. Smits van Hieuwerkerk, luitenant-kolonel, militie commissaris in het 4e district van Zuid- Holland, en lid van de Provinciale Staten van dit gewest, voor welk lid maatschap hij juist eenige dagen te voren had bedankt. De overledene, een man die om zijne humaniteit door de velen met wie hij ln aanraking kwam, hoog werd geacht, ^as versierd met het officierskruis der Orde van de Eikenkroon en lid van Verscheidene binnen- en buitenlandsche genootschappen van letterkunde, geschie henis en kunst. Tegen een de Merwede afvarenden s°hipper, door wien geweigerd werd den °fticier van gezondheid, belast met de quarantaine voor Gorkum, aan boord te mten, is proces-verbaal opgemaakt. CHOLERA. Er is eergisteren te Rotterdam weer een nieuw cholera-geval bijgekomen, zoodat het aantal lijders thans weder drie bedraagt. Te Dedemsvaart c. a. zijn wederom drie cholera-gevallen geconstateerd, waar van één met doodelijken afloop. Aan de sluis- en brugwachter der nieuwe Yecht is opgedragen geen schipper door te laten wanneer er zieken aan boord zijn. Zondag heeft zich te Nieuwveen een geval van cholera met doodelijken af loop voorgedaan. De horlogemaker S., te Haarlemmer meer, heeft de gewoonte aan elk hor loge, dat hij ter reparatie ontvangt een briefje te hechten met den naam van den eigenaar er op en het dan voor het raam te hangen. De vorige week kwam een man even voor het raam kijken, ging daarop naar binnen en vroeg om het horloge van N.N., betaalde de kosten en vertrok. Dienzelfden avond kwam de eigenaar zelf om zijn horloge, maar 't was reeds afgehaald. S. gaf een nieuw horloge, waarmede hij genoegen nam. Van den oplichter is nog niets bekend. Bij het aanmonsteren te Amsterdam van het ss. Prins Alexander was eene groote massa zeevolk op de been, die hunne diensten kwameD aanbieden. Er konden echter slechts eenigen geplaatst worden, terwijl er wel voor twee schepen volk was. Enkelen werden slechts aan gemonsterd, om Zaterdag a. s. met het schip naar Indië te vertrekken. De geheele week ligt deze bodem ter be zichtiging. Nabij Northforelaiid heeft Donderdag avond eene aanvaring plaats gehad van de mailboot der Maatsch. Zeelanden een onbekenden schoener, waarvan nadere bijzonderheden bekend geworden zijn. Het lijdt bijna geen twijfel dat de schoener geweest is de Star of the Oceanvarende van Shields naar Dover en met kolen geladen. De schoener is weinige oogen- blikken na de door het mistig weder veroorzaakte aanvaring gezonken. De Prinses Marie zette eene boot uit maar men kon niets meer van het schip ge waar worden, zoodat de mailboot is voortgestoomd en over den tijd te Queens- borough is aangekomen. Van de opvaren den van de Star of the Ocean zijn er later twee opgevischt door de City of Ponden-, een van deze twee overleed terstond, toen hij op het dek was gebracht. Een brutale aanslag pleegden vier vermomde roovers, vermoedelijk uit Brussel, die, op klaarlichten dag het afgelegen slot „Thelis la Combe" nabij Doornik binnendiongen, de slotvrouw en haar bedienden knevelden en alles van waarde, geld, effecten en sieraden, tot een gezamenlijk bedrag van 150.000 francs, met zich medenamen. fr. geschat, doch is voor een groot ge deelte door verzekeringen gedekt. Het gymnasium van Arnsberg zal eerstdaags zijn 250-jarig bestaan vieren. Reeds hebben 130 oud-leeraars en oud leerlingen hun deelneming aan het feest toegezegd. Ook de gewezen provincial# school-inspecteurgeheimraad dr. Fer dinand Schultz, te Munster, die zijn veeljarig vruchtbaar leeraarsambt te Arnsberg begon, en wiens latijnsche grammatica sinds jaren op alle duitsche gymnasiën gebruikt wordt, zal, ondanks zijn hoogen leeftijd, het feest met zijn tegenwoordigheid opluisteren. Volgens een bericht „van bevoegde zijde" aan de Kolnische Zeitung is bij het spoorwegongeluk te Creveld de naar Keulen en verdere plaatsen bestemde Engelsche postbezending niet verbrand. Een assistent bij den stationsdienst is wegens het ongeluk in zijn ambt geschorst. De laatste directe nakomeling van den ouden Blücher, de 53-jarige graaf Blücher, is met zijne vrouw op het slot Wietzow bij Greifswald door den huisjager vermoord. Wegens een vrijage met de kamenier was aan beiden de dienst opgezegd. Hierop schoot de jager, die een voortreffelijk schutter was, het grafelijk echtpaar, terwijl het niets kwaads vermoedend uit een venster keek, dood, en benam daarna zich-zel- ven het leven. Woensdag jl. trouwde in Piëmont een luchtvaarder, Charbonnet genaamd, en steeg vervolgens met zijn vrouwtje in een ballon op, om zoo een huwe lijksreisje te doen over de Alpen, in gezelschap van een derde, die den ballon zou helpen besturen. Des avonds echter, op de hoogte van Geres, ten noorden van Turijn, raakte er iets onklaar met den ballon, die met groote snelheid daalde en ten slotte met zulk een schok tegen den grond smakte, dat Charbon net terstond dood bleef, zijne jonge vrouw en de helper ernstig gekwetst werden. M. Verkerk, Houtstraat. 18.Neeltje, dochter van C. H. Langwisch en P. van Wieringen, Hoofdstraat. BEURS TE SCHIEDAM, 19 Oct. 1893. Spoeling. Vereeniging f 1.10. Moutwijn f8. Verhandeld; f7. Stemming Onveranderd. 18 Oct. Berlijn. tRosffe, Oct./Nov. 125.25 Nov./Dec. 125.75 Mei. Rogge dadelijk. per Dec. Meeil2Merk.l.md. „12 Nov. Rogge, loop. md. Nov. Spirit. Oct./Nov. Dec./Jan. 17 Oct. 18 Oct New-York. Maïs 48!/% 473/(l Amsterdam. 31.60 31.60 19 Oct. 126.50 126.50 3L50 31.50 42.40 43.— 13.90 14.25 21.875 21.75 42.60 43.25 14.40 21.75 21.75 De Limburgsche bladen bevatten Yederom berichten omtrent de candi- uatuur. Vrij algemeen gelooft men, dat .%i". Everts Zondag de meerderheid 111 de kiesvereeniging zal halen, ook al w°rdt dcor een vijftal bestuursleden ge reikt voor de candidatuur van den heer De Bieberstein, Intusschen is ook wellicht weder eene verkiezing ln het veirchiet te Maastricht, wijl het dat district zetelende Kamerlid, qe heer De Ras, onder de zeer veel fans heblende candidaten behoort voor burgemeesterschap van Roermond. Hadat de diphtheritis te Maastricht onafgebroken 1V2 jaar epidemisch heeft SeWoed, is eindelijk besloten tot het op- jlchten van een ontsmettingscorps. Voor- g°°pig zullen van gemeentewege 5 per ken Voor den dienst worden opgeleid. Charles Gounod, de beroemde compo nist, wiens ernstige ziekte door de bladen in de laatste dagen werd gemeld, is gisteren-ochtend te kwartier over zessen na een langdurigen doodstrijd te Saint Cloud bij Parijs overleden. Zijn vrouw, zijn kinderen en zijn schoonzoon stonden hem in zijne laatste oogenblikken bij. Eergisteren had de componist in de kerk te Saint-Cloud nog de mis bijge woond. In zijne villa werd hij te kwar tier over vieren door een beroerte ge troffen en sedert is hij nog niet bij kennis. Gounod is 17 Juni 1818 te Parijs ge boren, en had dus den leeftijd van 75 jaren bereikt. In den nacht van 15 op 16 dezer is een zware brand uitgebarsten in de werkplaatsen der Compagnie generale de construction te Saint-Denis. Zestig slaap wagens en eenige restauratiewagens zijn een prooi der vlammen geworden. De schade wordt op meer dan 12 millioen Te Philippopel zijn de hotels Sofia en Europa afgebrand. Veel menschen zijn daarbij om het leven gekomen. Onder hen bevindt zich ook een Duit- scher, die, van een partij wat laat in den nacht thuis komende, de huisdeur gesloten vond. Zijn herhaald kloppen bleef onbeantwoord. Hij besloot, om zijn huisgenooten niet verder te storen, in het tegenover gelegen hotel Sojia te overnachten. Een uur later vond hij den dood in de vlammen. 't Was Maandag jl. verminderd entrée op de tentoonstelling te Chicago, en 750.000 menschen verdrongen elkaar op en om het terrein. Er heerschte een onbeschrijflijke verwarring. Vele men schen kwamen in aanraking met de treinen, die het terrein doorkruisen. Men telde drie dooden en meer dan 150 ge wonden. Door den groot en aandrang naar de uitgangen en vervoermiddelen ont stond er zooveel oponthoud, dat velen den heelen nacht op het terrein door brachten. Schiedam, 18 October aangekomen. Quintus, kapt. P. Boeijing, van W in- dau. 19. Oberst-Lieutenant-von-Süls- torjf, kapt. D. Hauer, van St. Petersburg. Bilbao, 19 October aangekomen, s. s. Orconerakapt. H. Dussingvan Schiedam. Malta, 17 October gepasseerd, s. s. Beresford, kapt. A. E. Leganger, van Salonica naar Schiedam. GEBOREN 17 Oct. Fredrik Hendrik, zoon van F. Oranje en W. C. E. Burrie, Nieuwe West-Frankelandsche laan. Daniel, zoon van D. Hamerslag en 18 Oct. Rogge op levering traag; per Oct. vóór 1 uur f 114, 113; per Maart f112, 113, 112. Aangezegd 50, totaal deze maand 2575 last. 19 Oct. Rogge per Oct. f114, 115; per Maart f114, 113. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 18 Oct. 2.21 M. 19 Oct. 2.23 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.02' Disc. 3 pCt. Parijs - 47.77' 2» Antwerp. - 47.65 3 WEEKMARKT TB DÏLTT 19 Oot. Op de markt van heden warem de prgzen als volgtvette koeien le kwal. f 150 k 250, dito ïde kwal. f126 a 150 kalfkoeien le kwal. f 200 a 270 dito 2e kwal. f 140 a 160vaarkoeiea, le f 140 a 180, dito 2de kwal. f 75 a 100; vette kalvereD le. kwal. f 60 a 84, dite 2de kwal. f 35 a 50 vette sehapea le. kwal f 13 a 21, dito 2de kwal. a lamsohapen le kwal. f a 2de kwal, favette lammeren f 11 al8.wei lammeren f a magere varkens f 25 a 30; biggen f 71/2 a 13Vj nuehter# kal veren f 7 a 15; paarden f45 a 80; etierea f50 a 90; oeeen f—a -, rundvleeeeh 56, 64 a 70 e., vet kalfevleeeeh 65, 76, a 86 e., «ohapevleeech 46, 50 a e., allee per kilo. Ter graanmarkt van heden gedaan Zeeuwsche en Overmaaeeehe tarwe, f 5,50 a 7,— ,Westlandeche roode rie dito f 6,a f7,--, nieuwe Zeeuweohe en Over- maaesohe tarwe f5.75 a f6.75, Zeeaw- eche en Overmaaeeehe rogge fa f nieuwe dito f 5,a fö,50, wintergexet f4,25 a f4,75, «omergeret f4,at4,50. chevalier dito f5,a 5,76, zware haver f4,25 a f4,76, lichte dito f3.25 a 3,75, groene erwten f8,25 a 9,meeting f6,25 a f7,paarde- boonen 5.25 a f 6,25, duiveboonen f6.a 7.bruine boonen f 8.50a 9,50, witte boonen f 8,a 10, koolzaad f 8. a9. buitenl. hennepzaad f7.50 a 8. kanariezaad f 6.50 a f 8.50 Stemming voor de meeste artikelen flauw en piijzen ongeveer onveranderd, Kookerwten met minder vraag 25 c. lager, doch haver 25 c. hooger. De prijzen der boter waren heden le kwaliteit f77, goede f66, mindere f 60 per vat van 40 kilo. Aanvoer —pot. 513/8 en 77/16 vaten, wegende te zamen 11.030 kilogram. VEEMARKT TE LONDEN 19 Oct. Er werden aangevoerd 100 runderen. 2000 Schapen, 40 Kalveren en 40 Var kens. Men noteertRunderen 2/6 a 4'6 Schapen 3/6 a 5/4, Kalveren 2/8 a 5 2 en Tarkens 8'4 a 5/4 per steen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 3