erfenisje van f18,000 ten deel gevallen. j heeR nu genoeg van den dienst en zal °P zijn lauweren gaan rusten, Och arme 1 - iet alleen te Poederooijen maar ook te ijckholt en te Houthem kwam Dinsdag geen enkel kiezer ter stembus, terwijl te Heugen en Ekkelrade één kiezer, tevens lid van het Stembureau, de moeite nam zijn biljet in de Us steken. Of hij het ook ingevuld had, weten wij niet. Te Misk (bij Winterswijkj had de land- ouwer Wesselink de vorige week het on- geluk, zich bij het scheren in het aange zicht te verwonden. Aanvankelijk had zulks niets te beduiden, doch de wond verergerde spoedig dermate, dat geneeskundige hulp •noest worden ingeroepen en bloedvergifti ging werd geconstateerd, zoodat men voor bet behoud van zijn leven vreest. Reeds meermaleu is gewezen op het slechte gebruik, dat op vele plaatsen heerscht 0ïa °P bruiloften te schieten. Als de hoofden Dln of meer beneveld zijn, is het gevaar- Uk met vuurwapens om te gaan. Daarbij Worden bij zulke gelegenheden veelal oude, verroeste pistolen gebruikt, die tegen zware ladingen kruit niet meer bestand zijn en dan ongelukken veroorzaken. Een bewijs hiervan is weder het ongeluk, op eene brui loft te Ospel (Limburg) voorgevallen. Door het springen van een oud pistool werd zekere D- Vossen zwaar aan de hand gekwetst, ter- Wijl een der vingers heelemaal werd wegge rukt. Een kat in de soep. Een eigenaardig geval deed zich Maandagavond te Clichy Voor in de rue Curton. Mr. Georges zou net aan tafel gaan en miste zijn katdeze Was naar een naburige kamer geloopen, Waar mevrouw M. woonde. Zij nam poes °P en gooide haar door het open venster van haar buurman, waar zij juist in de soep terrine, die op tafel stond, terecht kwam. Roze kantelde om en brak. Mr. Georges kreeg brandwonden aan het hoofd en aan de handen. Op zijn hulpgeroep kwamen de buren aansnellen, die eerst niet begre pen wat er aan de hand was, doch toen ZÜ de kat zagen en de omgevallen terrine, begrepen zij alles. De kat is aan de beko men brandwonden overleden. Is het eene beleediging, als men iemand voor «anarchist" uitmaakt? Deze vraag had de correctioneele kamer van de rechtbank der Seine eergisteren te beslissen. Een zekere heer Capelle stond, als meer Rarijzenaars, op gespannen voet met zijne concierge, madame Lamisse aan hare scheld Woorden was hij reeds lang gewoon, maar toen zij hem voor «anarchist" uitmaakte, Was de maat vol en diende hij een aanklacht tegen haar in. Met belangstelling zag men de uitspraak der rechtbank tegemoet, daar zulk een ge val nog niet was voorgekomen. De advocaat van den heer Capelle betoogde, dat het een ernstige beleediging is, iemand voor «anar chist" uit te schelden, omdat dit epitheton gelijk staat met «iemand, die tot alles in staat is." Re rechtbank was het daarmede eens en veroordeelde madame Lamisse tot 50 fr. schadeloosstelling en 50 fr. boete. In de hoofdkapel der Priscilla-catacombe te Rome, is eene gewichtige ontdekking ge daan door mgr Wilperteene reeks van Vler muurschilderingen uit de eerste helft der tweede eeuw. Een dier schilderingen •s onschatbaar voor de apologetiek, daar ze voor goed een einde maakt aan het praatje der ongeloovigen, dat de Katholieke Kerk de H. Mis eerst omstreeks de vierde eeuw heeft «uitgevonden" en ingevoerd. Ze stelt ui. het H. Misoffer voor. De hoofdkapel der Priscilla-catacombe is "'ds minstens honderd jaren toegankelijk, ea duizenden en duizenden hebben daar vertoefd, zonder te bevroeden, welk een schat zich in hunne onmiddellijke nabijheid bevond. De schilderingen waren geheel ver borgen onder een druipsteenkorst. Mgr. Wilpert was bezig de wanden schoon te maken, door den druipsteen langs scheikun digen weg te verwijderen, toen hij twee heerlijke schilderijen ontdekte. Met de meeste zorg zette hij daarna de werkzaamheden voort. De Romeinsche archaeologen staan ver baasd over den uitslag. Hun meester, rid der De Rossi, hoewel aan den rand des grafs, heett zich naar de catacomben laten dragen, om de Fractio Panis vóór zijn ver scheiden nog te aanschouwen. Te Londen zijn Dinsdag drie vergaderin gen van het «Heilsleger' gehouden, ter verdere viering van den vijf en zestigsten verjaardag van generaal Booth en van het jubileum van zijn christelijk werk. Daarbij werd medegedeeld, dat voor de som van 50,000 pond sterling, welke men zich voor stelde ter viering van het jubelfeest te beuren, reeds 9000 pond waren ingeschreven. Verscheidene brieven met gelukwenschen waren ontvangen, waaronder een van den minister van financien, die zijn sympathie met en zijn bewondering voor het edele en gelukkige werk betuigde, door generaal Booth voor de bevrijding der armen en ongelukkigen van den last der armoede en ondeugd verricht. Een bandiet sprong tusschen de stations Victoria en Volegria op de lijn der Spaan- sche Noorder-Spoorwegmaatschappij in een sneltrein en roofde de sieraden der hertogin van Manchester. Toen hij weder uit den trein wilde springen, viel hij en werden hem de beide beenen afgereden. Te Pleasanton in den Noord-Amerikaan- schen staat Kansas, is dezer dagen mevrouw Austin tot burgemeester gekozen. Zij won het op haar concurrent met 26 stemmen meerderheid. Zij is (nu in dubbele betee- kenis een persoon van gewicht, want zij weegt 240 pond. Haar eigen man had op den concurrent g temd, en kan het trou wens in geen enkeie politieke kwestie met haar vinden. Haar eerste daad als «burge meesteres" was een algeheele reorganisatie der politie, daarbij zorg dragende enkel zoodanige dienaren der Hermandad aan te stellen, die met haar de hand zullen houden aan de Wet tegen drankmisbruik en speel zucht, en die financieële knoeierijen, met kracht zullen tegengaan. De koffiehuizen zijn gesloten, de verkoop van sigaretten aan minderjarigen is verboden en alle jongens en meisjes,' beneden den 16-jarigen leeftijd, die 's avonds na 9 uur nog op straat ge vonden worden, worden gearresteerd. Alle winkels moeten om 10 uur gesloten zijn, enz. enz. Zware stormen, vergezeld van sneeuw en regen, worden uit Amerika, met name van de kuststreken aan den Atlantischen Oce aan, gemeld. In sommige plaatsen ligt de sneeuw twee voet hoog en zijn de telegraaf draden verbrokenterwijl het spoorweg verkeer overal vertraging ondervindt. De kustvaartuigen hebben vooral veel te lijden gehadtwee werden nabij New Jersey op de kust geworpen en vernield. Twintig schepelingen hebben het leven verloren, terwijl steeds een groote hoeveelheid wrak hout wordt aangespoeld. Verbetering. In de advertentie Openbare Vrijwil lige Verkooping door notaris Roelants, m ons nummer van 11. Zondag geplaatst, staat een door brand bijna geheel vernieuwd woonhuis. Dit moet zijn een door hrand bijna geheel vernield woonhuis. Land- en Tuinbouw. De afdeeling Naaldwijk van de vereeniging «Westland" heeft twee harer leden naar België gezonden, om door voorloopig onder zoek te beoordeelen of het mogelijk en wen- schelijk is, door deskundigen een onderzoek te doen instellen naar de druivencultuur daar te lande. De afdeeling Naaldwijk van de vereeni ging «Westland" is besloten tot het oprich ten van eene voorschotbank, met het doel den teler onafhankelijk te maken van den koopman, wat zuiverder concurrentie zal geven en voor handelaars en telers beide voordeelig zal wezen. Men zal trachten een kapitaal in aandeelen van f 100 bijeen te brengen tegen 3 pCt. en daarvan kleine sommen, onder soliede borgstelling, uitgeven aan de leden der afdeeling, zoo mogelijk tegen hoogstens 4 pCt. voor niet minder dan 6 maanden. Veel vruchtboomen zijn onvruchtbaar. Deze onvruchtbaarheid is dikwijls meer een over volheid van kracht en een te sterke hout- groei dan een wezenlijke ziekte. Om die onvruchtbaarheid op te heffen, moet men de oorzaak er van juist kennen. Deze kan zijn lo. een slechte standplaats en een te slechte, zoowel als een te goede bodem2o. een verkeerde onderlftam 3o. een koude stand plaats en 4o zwakte door ouderdom en uit putting door te groote vruchtbaarheid. Wekelijksch Handelsoverzicht Rotterdam, 14 April 1894. Koffie. De markt was deze week vast gestemd in afwachting van de N. H. M.- veiling van 14 dezer, die getaxeerd werd basis 52% voor goed ord. Java uit de eerste hand werden afgedaan: 259 bn. 251 bn, Malang. 500 bn. Pasoeroean en 2300 bn. Caracas. Suiker. Beetwortel. De markt verkeer de deze week in eene zeer kalme stemming met weinig omzet; «April/Mei gedaan tot 157/ie a Vs blijft zoodanig aangeboden. Geraffineerd stil. Thee. Java goed gestemd, China iets kalmer. R ij s t onveranderd stil. S p e c e r ij en. Noot en Foelie goed ge stemd. Nagelen stil. Peper op termijn heden in iets flauwere stemming sluitende, omzet 1400 bn. Loco aan de markt komen op 16 dezer 600 bn. zwarte per Anchises. C a c a u. Afgedaan werden 20 bn. Suri- naarn, 28 bn. Java, een komen op 16 dezer, alhier aan de markt 25 bn. Trinidad. Markt kalm gestemd. Vruchten. Krenten flauw gestemd, Hoewel noteeringen voor disponiebel weinig variatiën ondervonden, daalde termijn be langrijk. Ook Rozijn kon hare willige stem ming niet handhavennadat er talrijke posten tot stijgende prijzen afgesloten waren, kwam de reactie en werd vergeefs lager aangeboden. Smyrna blijft echter zeer vast, zoodat de verhooging der laatste dagen niet zonder grond was. Sucade prijshoudend, jarige kwaliteiten gezocht. Amandelen iets lager aangeboden en evenals Pruimen met zeer beperkten handel. Appelen prijshoudend. De grootste vraag is voorbij, tot lagere noteeringen ging een en ander om. Tabak. Sedert de vorige week zijn verkocht: 25 vn. Maryland, 9 vn, Mason County en bij inschrijving 7228 pk. Java, waarvan de specificatie reeds opgegeven is. Dinsdag 8 Mei a. s. zal alhier de eerste Su matra inschrijving gehouden worden. Lectuur. Inhoud van No. 38 der Katholieke Illu stratie. Tekst Het herstelde portaal der St. Walburgiskerk te Zutfen. De familie Druffré. Een verhaal uit den tijd van Napoleon 1, door F. J. A. L. Cordens. Een wulkske van verdriet, door B. van Meurs. Naar het Weeshuis door Forestier. Bij de Platen. Wetenswaardig allerlei. Platen Het herstelde portaal der St. Walburgiskerk te Zutfen. De eerste doop. Een ruitergevecht. De voorlooper. Yisscheri j-Berichten. SCHIEDAM, 16 April aangekomen, stoom trawler Vigilant, kapt. J. Schumann, van de Noordzee, met een lading visch van de trawlervisscherij. Zeetijdingen. Cardiff, 12 April aangekomen. Spruit kapt. K. W. de Grooth, van Schiedam. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 16 April 1894. Spoeling f 0.80. Moutwijn f6. Verhandeld; f5'/2 Stemming onveranderd. Berlijn. iRo^e' Parijs. Hamb. April. Mei. Juli. Mei Augustus. Meel 12 Merk. 1. md. 12 Mei Rogge, loop. md. Mei Spirit. April/Mei Juni/Juli. 124!- 126— 33.20 36. 44.25 44.10 14.10 14.10 18.75 19.25 m- 125.50 35.30 36.50 43.75 43.60 14— 14— 18.75 19.121 New-York. Maïs Amsterdam. 44£ 44%. 14 April. Rogge op levering Mei 106, 105; Oct. 109,108 16 April. Rogge op levering traag. Mei f104, Juli f105 Oct. f108, 107. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 14 April 1.10. M. 16 April 1.10, Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.07 Disc. 2 Parijs - 47.975 25 Antwerp.- 47.80 3 pCt. VEEMARKT TE ROTTERDAM, 16 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 360 vette runderen, 173 vette kalveren, nuchtere kalveren, 87 schapen of lamme ren, 404 varkens, big, 1 bok. De prijzen waren als volgtvette runderen lste qual. 68 c., 2de qual. 56 c. 3de qual. 45 a c., kalveren lste qual. 85 a c. 2de qual. 70 a 60 c., schapen lste qual. 60 c., 2de qual. 45 c., alles per kilo varkens lste qual. 20a 23 c., 2dequal. c., 3de qual. c-, licht soort 19 a 21 c., per J kilo; Zeeuwsche eieren f3.10 a 3.20. Over- maassche dito f3.20 a 3.40 de 100 stuks. Zoetemelksche kaas f28 a 30 per 50 kilo. Aanvoer 6 partijtjes. Handel willig. GRANENMARKT TE ROTTERD. 16 April. Buitenlandsche Granen flauw. RoGGe. Per 2100 kilo: 124 25 Helena f121, vrij aan boord langs zeeboot. Gerst per 2000 kilo: Zuid-Russisch f87 a 96, Donau-voer f87 k 90. Mais per 2000 kilo: Amerik. Mixed f102 k 110; Odessa f97 a 98. De in publieke veiling aangeboden partijen Haver, Mais en Rogge werden op gehouden. VEEMARKT TE LONDEN, 16 April. Op de Veemarkt werden aangevoerd 1400 Runderen, 13000 Schapen, 25 Kalveren en Varkens. Men noteertRunderen 2/4 a 4/6, Schapen 3/2 a 5/6, Kalveren 2/4 a 5; 9 en Varkens a per steen. Burgerlijke Stand. Geboren: 14 April. Mensje, dochter van H. Uri en A. Overweel, Singel. 15. Bastiaan, zoon van J. Baks en H. de Hooy, Broersveld. I y> (Slotk.) PPiritus 14 April 16April 14 April. 16 April.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 3