5de bataljon, van 20 Augustus tot 21 Sep tember. 7de Regiment Infanterie, van 17 Augustus tot 18 September, 8ste Regiment Infanterie, van 17 Augustus tot 18 Sep tember. Lichting 1891. 1ste Regiment Veld Artillerie, 2de, 4de en 6de batterij, van 12 Juli tot 14 Augustus, 1ste, 3de en 5de bat terij, van 17 Augustus tot 19 September. 2de Regiment Veld-Artillerie, 1ste, 3de en 6de batterij, alsmede de 1ste treincompagnie met uitzondering van hen die van het wa pen der cavalerie daarbij zijn overgeplaatst, van 4 Juli tot 7 Augustus. 2de, 4de en 5de batterij, alsmede de 2de treincompagnie, met uitzondering van hen die van het wapen der cavalerie daarbij zijn overgeplaatst, van 16 Augustus tot 19 September. 3de Regiment Veld-Artillerie, alle batterijen, van 20 Augus tus tot 22 September. Korps Rijdende Artillerie van 9 Augustus tot 12 September. Korps Pontonniers, 1ste compagnie, van 2 Juli tot 4 Augustus, 2de compagnie van 23 Juli tot 25 Augustus. Korps Torpedisten, lste peloton van de 1ste compagnie plaats van opkomst fort de Ruijter), 2de peloton van de lste compagnie, (plaats van opkomst Hellevoetsluis), van 3 Juli tot 4 Augustus, lste peloton van de 2de compagnie plaats van opkomst fort aan den Hoek-van Holland.) 2de peloton van de 2de compagnie, plaats van opkomst Den Helder), van 21 Augustus tot 22 September. Lichting 1892 lste Regiment Huzaren, van 16 Augustus tot 18 September. 2de Regiment Huzaren, van 20 Augustus tot 21 September. Lichting 1892 lste Regiment Vesting- Artillerie, lste, 2de, 3de en 4de compagnie, en 29 Mei tot 30 Juni. 9de compagnie, van 5 Juni tot 7 Juli. 5de, 6de, 7de en 8ste com pagnie van 31 Juli tot 1 September. 10de com pagnie, van 21 Augustus tot 22 September. 2de Regiment Vesting-Artillerie, lste en 9de compagnie, van 17 Augustus tot 18 Septem ber. 2de, 4de 6de, 7de en 10de compagnie, van 21 Augustus tot 22 September, 3de, 5ae en 8ste compagnie, van 1 September tot 2 October. 3de RegimentVesting-Artillerie, 6de, de 7de, 9de en 10de compagnie, van 24 Juli tot 25 Augustus. 8ste compagnie, van 31 Juli tot 1 September, lste, 2de, 3de, 4de en 5de compagnie, van 28 Augustus tot 29 September. 4de Regiment Vesting- Artillerie, 2de en 4de compagnie, van 3 Juli tot 4 Augustus, lste en 5de compagnie, van 17 Juli tot 18 Augustus. 3de, 6de, 7de 8ste, 9de en 10de compagnie, van 13 Augustus tot 15 September. Korps Pantserfort-Artille rie, 3de compagnie, van 29 Mei 30 Juni. 2e compagnie, van 19 Juni tot 21 Juli.lste compagnie, van 3 Juli tot 4 Augustus. 4de compagnie, van 24 Juli tot 24 Augustus. Lichting 1891, Korps Genietroepen (uit gezonderd de vesting-telegrafisten die heb ben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884, no. 13), van 18 Juli tot 21 Augustus. Lichting 1892. (uitgezonderd als voren), Korps Genietroepen, van 23 Mei tot 21 Juni, (de vesting-telegrafisten voren gemeld) Korps Genietroepen van 16 Mei tot 25 Mei. Lichting 1891. lste Compagnie Hospitaal soldaten, 2de en 3de idem, van 17 Augus tus tot 18 September. 2o. dat de verlofgangers, voor wie de opkomst op eenen Maandag is gesteld, indien zij gevestigd zijn in gemeenten, vanwaar zij niet in éen dag hun garnizoen kunnen bereiken, niettemin zich eerst op den dag voor de opkomst, bepaald, op marsch behoeven te begeven en den volgenden dag, zoo vroegtijdig mogelijk, bij het korps zullen moeten aankomen. Wordende den betrokken verlofgangers verwittigd, dat zij zich, voorzien van aide voorwerpen van kleeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof mede genomen, alsmede van verlofpas en zak boekje, op het bepaalde tijdstip bij hunne korpsen moeten bevinden dat zij zich echter vooraf ter gemeente-secretarie moeten ver voegen, zoowel tot het afteekenen van hun verlofpas als tot het ontvangen voor de pas sagebiljetten en daggelden voor zoover zij daarop aanspraak hebbendat de verlofganger die in gebreke blijft op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, bij zijne latere opkomst zooveel langer in dienst wordt ge houden en hij, die aan de oproeping niet voldoet, als deserteur zal worden behandeld dat hij, die wegens ziekte of gebreken aan de oproeping niet kan voldoen, daarvan moet doen blijken door eene ter gemeente secretarie over te leggen geneeskundige verklaring, zullende zoodanig verlofganger voorts verplicht zijn, zich na zijn herstel onmiddellijk bij zijn korps te vervoegen. En dat na deze openbare kennisgeving ieder milicien hierin betrokken, geacht wordt van zijne verplichting kennis te dra gen, waardoor hij gehouden is, zondere ver dere oproeping, aan de voorschreven op komst te voldoen, en derhalve later geene onwetendheid ten deze zal kunnen voor wenden. In het gebouw der Vereeniging van Gist- handelaren werd heden-middag eene zeer opgewekte vergadering gehouden ter be spreking van de houding tegenover de Internationale Bakkerij - tentoonstelling te Amsterdam aan te nemen. Vooral met het oog op het feit, dat de heer J. C. van Mar ken, directeur der Ned. Gist- en Spiritus fabriek te Delft, tot voorzitter der jury is benoemd, en dus voor zijne fabriek buiten mededinging blijft, toonde men zich weinig geneigd aan bedoelde tentoonstelling deel te nemeneen definitief besluit is echter nog niet genomen. Op Hemelvaartsdag zal alhier, ten huize van de Erven A. van Velzen, een belang rijke vergadering plaats vinden van den Ned. R.-K. Volksbond. Op dien dag zullen afgevaardigden bijeen komen van alle bestaande vakvereenigingen in den Bond tot het vormen van vakbonden. De algemeene bepalingen daarvoor zijn ontworpen door het Centraal Bestuur. Deze vergadering is door het Centraal Bestuur bijeengeroepen en zal door den een- tralen president, den heer W. C. J. Pastoors, worden geleid, i Van 22 tot en met 28 April zijn in den Nieuwen Rotterdamschen Waterweg bin- gekomen 105 stoom- en 5 zeilschepen, ver trokken 99 stoom- en 10 zeilschepen. De nieuwe kade aan het Park, te Rotter dam voor losplaats der Harwichbooten, is heden, ofschoon nog niet geheel gereed, in gebruik genomen. In de gisteren-avond te Maassluis gehou den zitting van den gemeenteraad zijn be noemd tot wethouders de heeren M. Dirk zwager en M. Wuister, tot ambtenaar van den burgerlijken stand de heer M. Dirk zwager. Te Maassluis is eergisteren-ochtend van de werf der Maatschappij voor Zeevisscherij met goed gevolg te water gelaten het logger- schip Margaretha, bestemd voor de haring en kabeljauwvisscherij. Het schip zal varen voor rekening van genoemde Maatschappij en gevoerd worden door schipper C. Bregge- man. De Mei-betooging. Uit St. Anna-parochie (Fr.) wordt gemeld, dat de deelneming aan de Mei-betooging aldaar zeer gering was. De deelnemers kon den op een paar boerenwagens plaats vin den en bestonden voor het meerendeel uit jongelieden en knapen, die blijkbaar naar Leeuwarden trokken, minder in het besef van een ernstig doel, dan wel om nu de gelegenheid zich aanbood, door een uitstapje zich te onttrekken aan den sleur van het alledaagsche. Dat de belangstelling in den Meidag gaandeweg vermindert, moet evenwel hoofd zakelijk gezocht worden in de omstandig heid, dat hij jaar op jaar weer wordt ge vierd en langzamerhand de aantrekkelijkheid van het nieuwe heeft verloren. De belangstelling in dergelijke meetings en vergaderingen is niet meer die van vroe ger, nu de deelnemers zelf ook hebben leeren inzien, dat onmiddellijke positieve resultaten er toch niet door te krijgen zijn. Op het terrein tegenover de Verlengde Schrans bij Leeuwarden had Zondag 11. de openbare meeting plaats ten gunste van den acht-uren-arbeidsdag. Het geheele getal aanwezigen, waaronder ook nieuwsgierigen, bedroeg ruim 3000. Er waren drie spreek gestoelten en een tribune opgericht, allen met rood en groen gedrapeerd. Van de tribune staken een veertig vaandels en vlag gen met allerlei opschriften. Verschillende bekende socialisten voerden het woord. Aan de in de gevangenis vertoevende socialisten Van Emmenes en Stienstra werd een tele gram gezonden van den volgenden inhoud sDe meetinggangers zenden u hunDe groe ten." Op het terrein werden verschillende socialistische en anarchistische bladen en brochures gevent. De meeting duurde van 11 tot 4 uur. Bij het einde hielden de onderscheidene vereenigingen met ontrolde vaandels een optocht op het terrein. De troepen waren den geheelen dag in de kazerne geconsigneerd. De hoofdwacht was door militairen bezet. Te Hengelo werd Zondag-middag begun stigd door helder weder een optocht gehou den 4 of 5 muziekkorpsen deden zich daarbij hooren, terwijl in den stoet tal van vaandels en een aantal ruiters werden opgemerkt. Naar eene globale telling werd aan dezen optocht door circa 1500 mannen en jongens, vrouwen en meisjes deelgenomen. Alles ging ordelijk in zijn werk. De stoet trok op naar het Verlichtingsoord, waar Domela Nieuwen- huis en andere socialistische sprekers op traden en groen, versieringen en estrades waren aangebracht. Ook te Diepenveen en te Oude Pekela werden Zondag 11. meetingen ten gunste van den acht-uurschen werkdag gehouden. In andere plaatsen hebben zij heden (Dins- dag) plaats, terwijl zij in sommige steden tot den 3 Mei, Hemelvaartsdag, zijn verschoven. Ook te Halfweg zal Donderdag 3 Mei eene groote meeting gehouden worden, waarin volgens aankondigingen 7 sprekers zullen optreden, o. a. F. Domela Nieuwenhuis. BIMENLAND. Aan de Arnh. Ct. wordt medegedeeld, dat de heer Röell bij H. M. de Regentes zou ontboden zijn. Hij zou als hoofd van het Kabinet optre den en de portefeuille van Binnenlandsche Zaken aanvaarden, terwijl de heer Van Tien hoven zich belasten zou met die van Buiten- landsche Zaken en aan den heer Var. Hou ten die van Financiën zou worden opgedragen. Volgens het \ad. is het bericht voorba rig dat jhr. mr. Roëll met de Kabinetsfor matie zou zijn belast. Om halfelf gisteren-ochtend vertrokken HH. MM. uit de residentie per Holl. spoor naar Soestdijk. Aan het station waren vele autoriteiten aanwezig, o. a. de minister Pierson, Van Dedem en Jansen, de vice- president van den Raad van State, jhr. Panhuys en mr. Kist. lid van de Raad van Voogdij. Na een kort oponthoud in de wacht kamer begaven HH. MM. zich in den gereed- staanden trein, die precies op het vastge stelde 'uur vertrok. Het publiek, dat het niet-gereserveerde perron vulde juichte de vorstinnen warm toe. Met extra-trein arriveerden gisteren namiddag HH. MM. de Koningin en de Koningin-Regentes te Baarn. Aan het station werden de vorstelijke personen met gevolg opgewacht door den burgemeester jhr. mr. B. Ph. de Beaufort. Aan de groote menigte, die was samen gestroomd om de hooge gasten te verwel komen, was het te zien, hoe aangenaam men het vindt de vorstelijke familie eenige maan den in het midden te zien. Na kort oponthoud gingen HH. MM. met gevolg in vijf rijtuigen naar Soestdijk, waar zij aan het paleis door den intendant Groene- veldt werden ontvangen. De heer Gleichman heeft de benoeming tot lid der Tweede Kamer voor het district Amsterdam, de heer Van Limburg Stirum die voor het district Schiedam aangenomen. In de districten Rotterdam, Den Haag e" Katwijk zullen dus nieuwe verkiezing0" moeten plaats hebben. Voor de kiesdistricten 's-Gravenhage 0(1 Sneek zijn de aanvullingsverkiezingen °P 11 Mei bepaald. Men deelt van het Vaderland mede, d"' mr. baron Van Dedem, minister van kol° niën, voornemens is na zijn aftreden et"1 reis naar Indië te maken. Bij de Maatschappij tot exploitatie va" staatsspoorwegen worden, maar reeds roe een enkel woord gemeld is, ter bevorderi'U van de Zondagsrust van haar personeel met ingang van 1 Mei de goederentrein °P Zon en algemeen erkende Christelijke feest' dagen opgeheven. Door dezen maatreg0' zullen van de 830 treinbeamhten, bij Maatschappij in dienst, op die dagen telke"5 niet minder dan 520 vrij van dienst zij11' Patent- en Bedrijfsbelasting. Men schrijft ons Met 1 Mei a. s, zal vooral de neringdoend" bevolking van Nederland stof' hebben t° blijdschap over het verdwijnen van een g"', hate 75jarige, die van het uur van b8® geboorte af haar heelen levensduur door e0" waar kruis is geweest, voornamelijk vo01' den kleinhandelaar en den winkelier. Ë0" belasting, die onder het opzicht van onb" lijkheid nooit haar gelijke heeft gehad, 0" welke niettemin, tot rechtmatige erger"'5 van velen, drie kwarteeuw bleef geha«"' haafd, gaat verdwijnen. Op 1 Mei a. s. is het rijk der Patents® voorgoed uit. Doch ook deze medal'1" heeft een keerzijde, en lang geen vriend0' lijke. De zwakke juichkreten toch op di0" dag worden gemakkelijk overstemd door1" klaagliederen, welke voornamelijk in ambtenaarswereld worden aangeheven o*'0' de geboorte van een nieuweling op bel"sj tinggebiedde bedrijfsbelasting. Dat Z'J zooveel billijker zal werken en tot mind0f belachelijke toestanden aanleiding zal gev0lJ dan de Patentwet, is wel waarschijnlijkj doch zouden deze motieven krachtig ge' noeg zijn om alle ontevredenheid op bel"s' tinggebied den kop in te drukken W tijd zal het leeren zeker is het, dat Z'J ook aan winkeliers menige onaangena"8" verrassing zal opleveren. Nog dit, wie ha0 vóór eenige maanden kunnen vermoede"» dat de Patentwet, welker dag van begrav0", reeds vastgesteld was, haar grootsten vija" nog zou overleven Bittere ironie des leve"s' dat nu juist bij haar uitvaart ook het ha"' vijandig Ministerie moest vallen Ook wij gelooven dat voor de meest0" de verrassingen van de bedrijfsbelasti"^ niet van de aangenaamste zullen zijn, e" dat menigeen, die tot dusver zijn best teg0" de patentbelasting gemopperd heeft, e"fl geeseling met roeden boven een geesel'"0 met schorpioenen verkiezende, nog wel e0"5 de Patentwet met al haar gebreken terugwenschen. De Staatscourant van hed0" levert reeds een proefjede formuli01"0'1 van vragen, aan de verschillende categ0' rieën van belastingplichtigen voor te legg0"' 1 vullen negen dubbele bijbladenToch z0-' men dat eenvoudigheid het kenmerk het ware zou zijn! (lijd.) De noodlottige brand te Amsterdam De 74-jarige weduwe Best is thans oV"1 leden, zoodat ook deze brand in de NieUvïS Kerkstraat 5 slachtoffers heeft gemaakt. Op last van den officier van justitie z" het lijkje van den oudsten jongen ger00'1' telijk worden geschouwd. Merkwaardig is de verklaring van d0" oudsten zoon van Cardozo, die Zaterdag verhoor werd genomen. Hij vertelde, d" de Rus Similauw, bij wien in het onderh"" de brand ontstond, hem had tegengehoud0"' toen hij wilde vluchten en dat hij de d0l"| achter hem had gesloten, zeggende, dat 01 niet het minste gevaar was. Werke'Ü'' heeft men de deur moeten intrappen o"1 hem buiten te brengen. De verontwaardiging van de buurt tege<> de daar wonende Russische Israëlieten '5 groot. Die menschen durven hunne huiz0" niet verlaten. Uit het voorloopig verhoor van den $llS Similauw, diens vrouw en de andere b®

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 2