binnenland. Carnot heeft voor het haar aangeboden pen sioen bedankt en gaat in de buurt van het Trocodero wonen. In tegenstelling van an deren, die zich door de volksgunst een for tuin maken, kan op Carnot slechts het gezegde van Thiers worden toegepast Qu'un homme de coeur et d' esprit ne fait jamais fortune que par hasard, want men verzekert algemeen, dat hij den post dien hij bekleedde, minder rijk verliet dan toen hij hem aanvaardde, en dit is in den tijd dien hij doorleefde, bijna een deugd te noemen. Fidélius. Parijs, 23 Juni—6 Juli 1894. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Schiedam, 7 Juli 1894. Vergadering van den raad der gemeente Schiedam, Dinsdag den lOen Juli a. s., nam. Is/* ure. Te behandelen onderwerpen1. Vast stelling der notulen van de vergaderingen van 19 en 22 Juni jl. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoemen van 2 onderwij zers 3e klasse bij het openbaar lager on derwijs. 4. Beraadslagen overa. Ont- werp-besluit tot betaling uit den post voor onvoorziene nitgaven der gemeente-begroo ting voor 1894b. Staten oninbare pos ten der pi. dir. belast., dienst 1892 en der inkomstenbelasting, dienst 1892/3; c. Adres van J. Kouwenhoven om continuatie van huur van gemeentegrond aan de Vel- levestd. Adres van commissarissen van den Nedeil. Protestantenbond om afstand in huur van het gemeentelokaal achter het postkantoor (vroegere gymnastieklokaal) e. ïtekening over 1893 en begrooting voor 1895 van het St. Jacobs GasthuisReke ning der Stedelijke Gasfabriek over 1893; g. Voorstel van Burgem. en Weth. tot wijziging van art. 6 der verordening rege lende de verdeeling en bezoldiging der onder wijzers en onderwijzeressen bij het openbaar lager onderwijs h. Voorstel der Com missie van toezicht op het M. onderwijs tot wijziging van de handelsafdeeling dier school 5. Voorstel van Burgemeester en wethou ders; a. tot het, geheel op den bestaanden voet, voor het eerstvolgende schooljaar continueerenle van den cursus in moderne talen; 2e van de herhalingsschool voor meisjes. b. tot vaststelling van de jaar wedde van den leeraar in de Fransche taal aan de H. B. School en het gymnasium, en van dien in de Engelsche taal aan deH.B. Schoolc. tot vaststelling van het le voljaarskohier der pi. dir. belasting naar het inkomen, dienst 1894/5, bedragende f 40.654.80. En verdere voorstellen en mede- deeüngen. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, datme^ het leggen van buizen voor gas. enwaterleidingin den Noordvest- singel zal worden aangevangen op 12 Juli a. s., waardoor die weg te rekenen van dien datum, gedurende omstreeks veer. tien achtereenvolgende dagen, vcor het v e r- keer met rij- en voertuigen zal gesloten zijn. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen, ingevolge art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, Staatsblad no 118 van 1885) ter openbare kennis, dat bij hen is ingeko men een verzoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein van H. de Veld voor het huis staande aan de Hoogstraat no. 108 (oud wijk C, no. 150). In het theater van de heeren Praiss en Mullens aan de Broersvest alhier zijn Don derdag-nacht ten nadeele van muzikanten ontvreemd 3 [zilveren horloges en twee portemonnaies, de eene met 80 mark en een met f6. Van dezen diefstal wordt ver dacht een Duitscher, oud circa 25 jaar, die in de tent is werkzaam geweest doch Dinsdag was ontslagen, daarin in den nacht van den diefstal is gezien en sedert is verdwenen. De politie is den vermoede- lijken dader nog niet op het spoor. Waar schijnlijk is hij naar Duitschland vertrokken. Het onweder dat heden-ochtend vooral boven onze stad hevig woedde, heett hier en daar nog al schade veroorzaakt. De mouterij van de firma H. Jansen Co. aan de Zeilstraat werd door den bliksem getroffen, die een paar spanten ontzette en eenige leien van het dak wierp, waarop hij zonder verdere schade aan te richten weder het gebouw verliet. Ook in de woningen van B. de Geus aan de Oosterstraat en J. R. van Pelt aan de Stationsstraat is de bliksem ingeslagen, doch heeft die huizen spoedig verlaten, zonder er noemenswaardige schade aan te richten. Op het land van den bouwman C. van der Burg aan de Schie werden een paar hooimijten, door den bliksem getroffen, een prooi der vlammen. Het lijk van den Rotterdamschen tooneel- machinist M. Zaat, die Donderdag nacht op zoo treurige wijze het leven verloor, is heden ochtend naar Rotterdam overgebracht. Zaat, die 52 jaren oud is, laat eene kinderlooze weduwe achter. Uit Rotterdam wordt aan de Tijd ge schreven Een locaal blad werd in de vorige week verzocht, mede te deelen, dat het bezoek, door het Ministerie en leden der Tweede Kamer gebracht aan onze havenwerken, veen geheel particulier karakter had." Dit officieuze communiqué is hoogst waarschijnlijk verschenen naar aanleiding mijner correspondentie opgenomen in De Tijd no. 14259 dd. 27 Juni waarin ik als mijn vermoeden uitsprak, dat de uitnoodiging, aan de ministers en Kamerleden gedaan, om de havenwerken alhier te bezichtigen, geschied was met de bedoeling èn het Mi nisterie én de Kamer gunstig te stemmen voor een eventueele subsidie-aanvrage ten behoeve van de vanwege onze gemeente aan te leggen haven in den polder Cool, welke is te beschouwen als een voltooiing der werken, die door de provincie Zuid-Holland worden uitgevoerd tot verbetering van de vaart tusschen de groote Zuid-Hollandsche steden en de Maas. Gaarne wil ik aannemen, zooals in het schijnbaar officieuze communiqué wordt beweerd, dat de uitnoodiging neen geheel particulier karakter" had, maar minder is het aan te nemen, dat de uitnoodiging niet is gedaan zonder bijbedoeling. Het moge toevallig zijn, maar het is toch opmerkelijk, dat eenige uren, nadat het Mi nisterie en de Kamerleden ontvangen en rondgeleid waren in de petroleum-etablis- sementen door de heeren De Monchy, onder het presidium van een dezer heeren De Monchy de Kamer van Koophandel besloot een adres te richten tot den minister van Waterstaat, waarin, na uiteengezet te heb ben dat de toestand van het emplacement van het station-Maas verwaarloosd wordt, omdat de spoorweg-maatschappijen schijn baar van oordeel zijn dat die toestand slechts tijdelijk is, gezegd wordt dat vsteeds drin gender wordt de eisch, maatregelen te nemen, waardoor men in de toekomst het trafiek via Emmerik zal kunnen behouden." Voor ieder in Rotterdam en voor ieder die met onzen toestand bekend is, is het duidelijk, dat met dien eisch bedoeld wordt, dat de Regeering de hand zal slaan, om aan den rechter Maasoever een goederen emplacement te maken, ten einde de ge meente te helpen de ontworpen Coolhaven aan te leggen. Bij de aanneming der wet betreffende den aanleg van een Ceintuurbaan alhier lag op de tafel van den toenmaligen minister van Waterstaat een kaart, waarop men de noodzakelijkheid van die baan voor de Cool haven, en omgekeerd, kon waarnemen. Eindelijk is het hier een publiek geheim, dat de Kamer van Koophandel wel eens vertrouwelijk wordt geïnspireerd, om al dan niet omtrent zekere wenschen van handel en scheepvaart te requestreeren. Een bewoner der Coolvest te Rotterdam kreeg gisteren-middag bezoek van een man, zich noemende bode van de Utrechtsche levensverzekeringsmaatschappij, die hem met mishandeling bedreigde, indien hij geen verzekering bij hem wilde sluiten. De be dreigde doed bij de politie aangifte. Met de stoomboot Middelharnis zijn gis teren-ochtend aan de Maaskade te Rotter dam aangebracht ongeveer 200 schoolkin deren uit die gemeente. Met een vijftal trams werden zij stadwaarts vervoerd, om een bezoek te brengen aan de Diergaarde en van andere bezienswaardigheden te ge meten. Vergadering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Schiedam, op Zaterdag 30 Juni 1894, ten half twee uren. Afwezig de heeren Maas, Lagerweij en Houtman. De vergadering wordt door den Voorzit ter, den heer J. J. G. Nolet, geopend. De notulen werden gelezen en met eene kleine wijziging vastgesteld. Ingekomen stukkeno. a. Een adres-afdruk van de Kamer v. K. en F. te Bergen-op-Zoom aan den Minister van Financiën, betreffende geheimhouding in zake Vermogens- en Bedrijfsbelasting, met ver-" zoek dit te ondersteunen. Voor kennisgeving aangenomen. Een adres-afdruk van de Nederlandsche Kolonie te Hamburg aan de Staten-Generaal, betoogende de hooge wenschelijkheid der benoeming van een Nederlander tot Consul Generaal der Nederlanden te Hamburg, met verzoek daaraan adhaesie te verleenen. Aan dit verzoek zal worden voldaan. Eene missive van B. en W. ten geleide van een adres kolenmeterswegers enz. met verzoek om advies daaromtrent. De Kamer besluit, na eenige gedachten- wisseling, als haar gevoelen kenbaar te maken, dat het haar in dit geval niet wen- schelijk voorkomt, zich met de zaak, die het eerste gedeelte der correspondentie uitmaakt, zijnde die eene strikt huishoudelijke der be doelde corporatie, te bemoeien, maar dat zij geen bezwaar ziet het getal van 16 kolenmeters-wegers voorloopig op 14 te houden. Een schrijven van B. en W., ten geleide van een adres van J. Hoek Az., om tot makelaar in Effecten enz. te worden aange steld, met verzoek om advies dienaangaande. Met eenparige stemmen wordt besloten daarop gunstig te adviseeren. Op voorstel van den Voorzitter, worden de beschouwingen naar aanleiding van het adres der Protectionistische Landbouwver- eeniging, aangehouden tot eene volgende vergadering, en wordt de Commissie ter zake diligent verklaard. Na de gebruikelijke rondvraag wordt de Vergadering door den Voorzitter gesloten. H. M. de Koningin-Regentes heeft dezer dagen den kolonel-commandant van het 4e reg. vest.-art. verzocht per telegraaf te worden ingelicht omtrent den toestand van de militairen, die onlangs te Den Helder bij het houden van oefeningen ernstig wer den verwond. Het bericht aan H. M. luidde, dat de toestand, lettende op den ernstigen aard der verwondingen, zeer bevredigend was. De minister van buitenlandsche zaken heeft de gedelegeerden van de Conferentie voor Internationaal Privaatrecht uitgenoo- digd om deel te nemen aan een tocht naar het eiland Marken, welke de regeering van H. M. zich voorstelt genoemde conferentie aan te bieden op Woensdag 11 Juli a. s- De trein zal dien ochtend vertrekken va0 het Hollandsche spoor te 7.37 Greenwicb tijd en tegen 6 uren des namiddags alda<'r terug zijn. De minister van waterstaat, handel el1 nijverheid, heeft met ingang van 9 Juli de11 inspecteur van den arbeid in de 2de inspectie ontheven van de waarneming d0f derde arbeidsinspectie St.-Ct Jhr. L. Th. Hora Siccama, laatstelijk re®'' dent van Pekalongan, thans met verlof ld00 te lande, keert eerstdaags naar Indië terug» om als resident van Soerakarta op te trede11' ter vervanging van den onlangs overled00 heer Burnaby Lautier. Naar wij van goed ingelichte zijde v01' nemen zal de zetel, in den Raad van Sta'0 vacant geworden door het overlijden va" mr. J. P. J. A. graaf van Zuylen van Nye" velt, waarschijnlijk ingenomen worden do°r mr. N. G. Pierson, oud-minister van F1' nanciën. Zooals bekend is had de overleden0' behalve in de afdeeling voor Buitenlandse'10 Zaken van dat College ook zitting in d10 voor Financiën. Jhr. mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokla'1 te 's-Hage, gezant van de Zuidafrikaans0'10 Republiek ontving van de regeering aldaar omtrent den kafferoorlog het volgende t0 legram sMalaboch's hoofdstad genomen. Tw00 der onzen gedood en zeven gewond, zesti011 honderd stuks rundvee met wat kleinvee 0,1 paarden buitgemaakt. Vijand nu in holeI1' Dynamiet noodzakelijk. Generaal gaf kenn)S' zoodat vrouwen en kinderen konden uitk° men. Magato nog rustig en heeft reeds b0 lasting betaalt. In de R. K. Militaire-Vereeniging te 's-Gravenhage had Donderdag de uitreik10- plaats der diploma's aan die leden (ruim welke den 14 dezer met groot verlof ga3"' Behalve diploma's en daarbij behooren medailles, werden ook de prijzen geschonk00 aan hen, die gedurende het afgeloopen ha jaar de vereeniging trouw hadden bezoch Die prijzen bestonden uit sigarenkokers, G baks- en sigarenpijpen, en andere practise voorwerpen. Bovendien ontvingen van vertrekkenden de miliciens De Bruyn 00 zilveren horloge, omdat hij gedurende 2!) ganschen diensttijd het grootst aantal keeiei] present was geweest. Doch hiermede de prijsuitreiking nog niet ten einde Ond de verlofgangers bevonden er zich vier, d10 den prefect steeds als assistenten had1'0'' bijgestaan. Zij verwierven daarvoor i0® een gebedenboekje met pauselijke inscriptlC' De directeur, de weleerw. heer Th0)5' deed de uitreiking vergezeld gaan van toepasselijk en opwekkend woord tot jongens", waarop door den prefect v01 geantwoord met een dankbetuiging aan 0 directeur en de bestuursleden, waarna nog de leden aanspoorde, zich steeds g°e te gedragen. Herhaaldelijk weerklonk eB luid applaus. f De bijeenkomst werd bijgewoond d0° den zeereerw. heer Watterreus, aalmo0ze nier bij het Britsch-Indisch leger. De vonk in het buskruit. Van 's-Gravenhage wordt aan het N-tK het volgende geschreven: »Nu de stukken betreffende de ontbind'0® der Tweede Kamer bekend zijn en de h0 ding van den Minister Tak door zeer vel wordt toegejuicht, meen ik toch ter will0 de waarheid u het navolgende te mo0t berichten. ïToen in de zitting van Donderdagmid10 het amendement—De Meijier,waarover0^ volgenden dag gestemd zou worden, beha^. deld was, was de Minister Tak nog volst-1'0 niet overtuigd van de onaannemelijkheid j, dat amendement in het kader der wet. D e des avonds ontving hij bezoek van ee politieke vrienden, waaronder de heer K

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 2