»geopend zijn, zullen deze, ter voorkoming »van het springen over de openbare straat »van schilfers hardsteen ot marmer, moeten worden vervangen door een deur van »minstens 1.50 Meter hoogte, voorzien van »gaas met zulke kleine openingen, dat zij »geen schilfers kunnen doorlaten". Burgemeester en wethouders van Schie dam, brengen ter kennis van de ingezetenen, dat het 1ste voljaarskohier der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, voor den dienst 1894/5, den lOn Juli j.l. door den gemeenteraad vastgesteld en den 16n daaraanvolgende door heeren Gedeputeer de Staten dezer provincie goedgekeurd, aan den ontvanger der gemeente ter in vordering is uitgereikt en in afschrift ge durende vijf maanden, te rekenen van den 24n dezer, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Wordende voorts een ieder aangenaamd, zijnen aaaslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op straffe van vervolging volgens de wet. In de vergadering van den Gemeenteraad op gisteren waren, behalve de reeds ge noemde of die stukken wier inkomen uit de behandeling der daarbij betrokken onder werpen bleek, nog ingekomen de volgende stukken Van Gedeputeerde Staten dezer provincie missive met bericht, dat de directie der Stearine-kaarsenfabriek ïApollo" alhier, die zich bezwaard acht met haar aanslag inde pi. dir. bel. dezer gemeente, dienst 1894, doer hen is opgeroepen om haar beroep voor de commissie uit haar midden nader mondeling toe te lichten op Maandag 6 Augustus, e. k. 's voorm. ten 11 ure. Verder wordt medegedeeld, dat bij die mondelinge toelichting een lid van den Raad, door dat College daartoe gemachtigd of de Burgemeester kon worden toegelaten, met verzoek om bericht vóór 1 Augustus aanst. of éen of meer gemachtigden tot gemeld einde zullen overkomen. Op voorstel van Burg. en Weth., die van oordeel waren, dat het indienen van een memorie de voorkeur verdiende boven een persoonlijk verschijnen, besloot de Raad te verwijzen naar en zich te refereeren aan de memorie naar aanleiding van het bezwaar schrift van Apollo" den dienst 1893 betref fend bij het betrokken college ingediend, daar de gronden waarop het bezwaar van adressante rust dezelfde zijn als toen wer den ontwikkeld. Van Burg. en Weth. waren ingekomen afschrift van hun besluit tot toekenning van pensioen ad f332 aan den eervol ontslagen gemeente-timmerman C. Plooyaangenomen voor kennisgeving; idem afschrift van hun besluit van 13 Juli 11. op het door B. Koster, eervol ODtslagen leeraar aan de H. B. School, ingediend verzoek om pensioen, waarop hem een pensioen van f330 is verleend, in te gaan op den dag, waarop hij ontslagen zal zijn als leeraar aan het gymnasium. Op verzoek van den heer Van Westendorp werd dit aangehouden tot eene volgende verga dering rapport van de gezondheidscommissie op het in hare handen gesteld adres van het bestuur der vereeniging van Neder- landsche patroons »Boaz", over het onbe woonbaar verklaren van perceelen, die niet voldoen aan de allereerste en meest onmis bare vereischten van eene voldoende behui zing; aangenomen voor kennisgeving. Op grond van den inhoud van dit rapport werd ook bedoeld adres voor kennisgeving aange nomen. Nog was ingekomen een verzoek van P. Kortland om, overeenkomstig art. 29 der pensioen-verordening, ten zijnen aanzien op te schorten de toepassing van art. 7 dier verordering; het werd ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering. De heer A. Verschoor, volontair ter secre tarie té Pernis, is benoemd tot secretaris der gemeente Schiebroek. Te Maassluis kwam binnen van de ha- ringvisschery de logger Afhankelijkheid met 60 ton pekelharing, dit schip was genood zaakt naar huis te komen, daar de geheele vleet met het omloopen van den wind [ver ward geraakte, zoodat een gedeelte der netten onvischbaar werd. Waarschijnlijk zal te Delft een gedeelte van de gesloten gemeente-begraafplaats in beslag worden genomen voor het bouwen van een nieuwen watertoren voor de duin waterleiding aldaar. Scheepvaartcongres. Watertocht. Even voor 8 uur gisteren-ochtend ver trokken een 500 gasten van het Congres, waaronder vele dames per extratrein van 12 wagons, waaronder een paar salonrijtui gen van 's-Gravenhage naar den Hoek van Holland, om van daar een tochtje te doen naar den Nieuwen Waterweg en de rivie ren tot voor Gorinchem. Aan het Dagblad van Z. H. ontleenen wij omtrent dezen belangwekkenden tocht de volgende bijzonderheden. De mist, welke in den vroegen ochtend het uitzicht belemmerde, trok langzamerhand op, waardoor den vreemdelingen een ruimen blik gegund werd, op de lachende groene weiden met haar rijken veestapel en de schilderachtige verschieten, die tusschen Delft en Schiedam vooral de geestdrift op wekten. Het noemen der namen van de kleinere gemeenten, welke de trein passeerde, trok weinig de aandacht der vreemdelingen, doch bij Schiedam bleek de wersldbekendheid van die stadgeen enkele die haar niet bij naam kende. De vele windmolens wekten in hooge mate de nieuwsgierigheid en met belang stelling vroeg men, of die voor ginproduc- tion gebezigd werden. Na een kort oponthoud om de trein op een ander spoor te brengen, ging de reis door naar den Hoek. Twee booten met de nationale vlag ge tooid, de Merwede en de Columbus, toebe- hoorende aan de firma Fop Smit Co., lagen reeds onder stoom te wachten. Men embarqueerde dadelijk en weldra stoomden zij in een heerlijk koeltje naar de Maas monding. Ruim 9 ure, nadat eerst de bui tenwerken waren bezichtigd, namen de bootreis naar Rotterdam een aanvang, waar men te ongeveer half een aankwam. Op alle schepen, die in massa in de havens lagen, was de vlag in top, terwijl velen geheel gepavoiseerd waren en saluut brachten. Na de verschillende havens bezichtigd te hebben, kwamen de Congresleden te onge veer 1 uur aan de Parkkade. Hier werden de gasten ontvanger, door het gemeente bestuur van Rotterdam. De Burgemeester heette de bezoekers welkom bij hun bezoek aan den Rotterdamschen Waterweg, waaraan Rotterdam zijn vooruitgang dankte. Hij hoopte, dat de indruk van den Rotterdamschen Waterweg en waterwerken verkregen een gunstige mocht zijn, en dat de heeren van hun tocht een aangename herinnering zou den medenemen. Ten slotte dankte hij voor het bezoek van zoovele deskundigen uit alle oorden van Europaeen bezoek dat voor Rotterdam hoogst vereerend en aangenaam is. De Voorzitter van het Congres, de heer Conrad, dankte namens het Comité voor de toespraak van den Burgemeester. Hij wees op den goeden naam van Rotterdam op commercieel gebied in alle handelsoorden der wereld en wenschte uit naam van alle Congresleden aan Rotterdam voorspoed en succes. Aan den lunch die op de ontvangst volgde, en aangerecht was in den tuin der Socië teit namen 450 personen deel. Verschil lende heildronken op het Vorstelijk Huis en den bloei van Rotterdam werden uitge bracht. De muziek der dd. Schutterij speelde alle bekende volksliederen, die staande wer den aangehoord. De verdere excursie van de Congresleden heeft weinig bijzonders opgeleverd. Men kwam later dan bepaald was te Gorinchem aan, bezichtigde de sluis van hetMerwede- kanaal, werd door het gemeentebestuur van Gorinchem hartelijk ontvangen, en ging per extra trein naar Dordrecht, waar men aan het diner in Kunstmin te 9, in plaats van te 7 uren aanzat, en vertrekken moest zon der het menu geheel te hebben afgewerkt. Er werd slechts éen dronk ingesteld op den heer Conrad en den prachtigen uitslag van den Rotterdamschen waterweg. Eerst te 1 uur na middernacht was men in Den Haag terug. BINNENLAND. Het voornemen bestaat om in het laatst van dit jaar het bij art. 2 K. B. van 7 Juni 1856 no. 80 bepaalde vergelijkend examen af te nemen voor surnumerair der regi stratie en domeinen. In afwijking van vroegere examens zal ditmaal meer op degelijke rechtskennis dan op bekendheid met administratieve beslis singen gelet worden. Het bericht van N. Gron. Ct. omtrent de aanschrijving, die aan de gemeentebe sturen verzonden is tot het verzamelen der bouwstoffen voor een nieuwe kieswet, wordt bevestigd. De aanschrijving was echter niet voor openbaarmaking bestemdhet woord ngeheim" kwam er op voor. Van de goedkoope treinen, welke de Holl. IJzeren Spoorweg-maatschappij van Den Haag en verschillende andere stations aan de lijn Rotterdam Alkmaar heden doet loopen naar Velsenbeek nabij Velsen, ter gelegenheid van het zangersfeest wordt door ruim 1400. personen gebruik gemaakt. Naar Sta Palmeldt, heeft de Haagsche dame, die haar zusteren opriep eenKwart- gulden-vereeniging te stichten ten behoeve van de plannen tot heide-ontginning van den Oranjébond van Orde, reeds 202 kwartjes, zegge f50.50, aan het bestuur van den Bond afgedragen. Gisteren-ochtend te 4 uur brak een felle brand uit in de houtzaagmolen De Hoop van den heer W. Mathlener te Leidschen- dam. De molen brandde totaal af. Door het kloekmoedig optreden der brandweer, werden verdere ongelukken voorkomen. Te Amersfoort is een afdeeling van den Roómsch-Katholieken Volksbond gesticht. Ruim 150 personen zijn als lid toegetreden, terwijl een geestelijke adviseur weldra be noemd zal worden. Bij Harlingen is Zondag een landelijk feest gehouden, viering van het ontslag van Stienstra, den leider van de Harlinger socia listen, uit de gevangenis. Stienstra zelf ver scheen in een nagemaakt boevenpak, Domela Nieuwenhuis als werkman gekleed op de tribune. Gisteren werd te Arnhem het groote nieuwe St. Elizabeth's Gasthuis, gelegen Bovenover en gebouwd naar de plannen van den archi tect Boerbooms aldar, plechtig ingewijd door Z. D. Hw. den Aartsbisschop van Utrecht. Te Lobith is eergisteren een geval van cholera voorgekomen bjj de vrouw van schipper Schot, voerende het zeilschip Een dracht. Het vaartuig kwam van Rotterdam. Wij hebben de treurige weervoorspellin gen van Prof. Falb medegedeeld. Nu willen wij ook de voorspellingen van een optimis tischer weerprofeet niet aan onze lezers onthouden al is zijn naam niet zoo bekend als die van den eerstgenoemden meteoroloog. De heer Hugh Clements, te Londen, zendt ons een weervoorspelling, waarin verklaard wordt, dat wij een zeer mooie Augustus maand zullen hebben. In Nederland zal het alleen den 6n, den 15n en den 26n Aug. wat regenen. Met uitzondering van die dagen zal het de geheele maand mooi weer zijn. Ook in Noord-üuitschland, Denemar ken, Noorwegen en Zweden zal het, volgens dezen Engelschen profeet, in Augustus mooi weer zijn, met uitzondering van enkele re gendagen. Het is haast te mooi om waar te wezen. Maar wij zullen zien 1 (IV. v. d. D.) Onweder. Uit tal van plaatsen komen berichten van hevige onweders. In het Wilhelminapark te Apeldoorn sloeg de bliksem in het huis van den heer Van Buise, zonder veel schade te veroorzaken. Nabij de Teuge, is een zware eik getrof fen die zoo uit elkaar geslagen is, dat hij veel op een gebeukten stokvisch geleek. In het N.-Westelijk deel van N.-Brabant, zijn te Rijswijk twee koeien door den blik sem gedood. Te Drongelen sloeg het hemel vuur in de boerenstelling van A. Vos, die tot den grond afbrandde. Van den inboedel is niets gered. Te Assen zijn gisteren 11 telefoonpalen van de lijn Assen-Groningen door den blik sem getroffen en beschadigd. Aan de lijn werd geen schade toegebracht. In de gemeente Vlachtwedde daalde tijdens een hevig onweder een felle bliksemstraal op een kudde schapen, een duizendtal, neer. Twee dezer werden gedood. De twee her ders en een derde schaap nog, vielen be wusteloos neer, maar bleven, als door een wonder, gespaard, zonder zelfs eenig letsel bekomen te hebben. Aan de twee gedoode dieren was uitwendig niets anders te be speuren, dan dat de wol op ééne plaats een weinig geschroeid was. Tijdens het hevige onweder van gister avond bond een schuitenjager zijn paard op het jaagpad bij Oudewater vast, ten einde zelf bij den schipper te kunnen schuilen. De langs dat jaagpad rijdenden stoomtram GoudaOudewater, overreed het paard en verminkte het zoodanig, dat het arme dier spoedig dood was. In een boerderij nabij Loosduinen, eigen dom van den heer van Gogh te 's-Graven hage, ontstond brand door den bliksem. Door de brandweer van Loosduinen werd de brand beperkt tot den koestal en een gedeelte van den dorschvloer. In de laatste tien dagen is er in Limburg op verschillende plaatsen diefstal gepleegd, o. a. te Echt en Stevensweerdgouden en zilveren voorwerpen werden ontvreemd, als ook horloges. Men verdenkt van deze dief stallen een rondzwervend koopman in post papier, oud 60 jaar, baard grijs, kromme beenen. Toen Zondag de koninklijke harmonie Aurora van Grevenbicht (L.) terugkeerde uit Lèuth (België), alwaar zij aan een fes tival had deelgenomen en een nieuwen lau wer aan haar vaandel had gehecht, had bij het oversteken van de rivier de Maas de veerman het ongeluk met den langen veer- haak zoo forsch tegen het kopstuk van den vaandelstok te stooten, dat het afbrak en tot groote ontsteltenis der harmonieleden met de daaraanhangende gouden, zilveren en bronzen medailles, die legio waren, in de Maas verdween. Na langdurig visschen is men er echter in geslaagd het kopstuk met de eeretropeën, waaraan geen enkele ontbrak, weder uit de diepte op te halen. Onder de medailles zijn er twee in het vo rig jaar door onze Koninginnen geschonken. Door prof. Spronck te Utrecht is een bacteriologisch onderzoek ingesteld van het water uit de Maas, het kanaal en de Jeker, te Maastricht waaruit gebleken is, dat het Maas- en kanaalwater in groote hoeveel heid cholera-bacillen bevat. De monsters water zyn genomen uit de Maas beneden, en uit het kanaal boven de stad Maastricht. Omtrent het bezoek van HH. MM. de Koninginnen aan het eiland Walcheren meldt

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 2