I ehandeling voortgezet van de aanhangige foorstellen, betredende de regeling van het hancieel beheer der gasfabriek. Besloten 's ten eerste, dat van af 1 Januari 1895 61 geheele financieel beheer der gasfabriek Vvoidt overgebracht bij den Gemeenteontvan- ?fren ten tweede, dat over afzonderlijke Meters gas zal worden geleverd voor ver arming en beweging en dat de prijs daarvan Jr percent lager zal zijn dan voor het «chtgas. Door de besturen der te Apeldoorn be gaande werkliedenvereenigingen zijn de Patroons en architecten per circulaire uit- genoodigd tot het bij wonen eener vergadering °ha de wenschelijkheid van een minimumloon en maximum arbeid te bespreken. stukken vleesch letterlijk uit het lichaam gescheurd. Te Renkum hebben de metselaars, tim merlieden en schilders eene vergadering gehouden, waarin besloten werd verhooging van loon te vragen. De patroons zullen berden uitgenoodigd, eene nader vastestellen Vergadering te komen bijwonen. Te Maastricht is gisteren-ochtend de van u'k binnenstoomende personentrein in °tsing gekomen met een rangeerenden goederentrein. Persoonlijke ongelukken heb- en daarbij niet plaats gehad, alleen zijn eenige wagens ontspoord en beschadigd en ^as de lijn geruimen tijd versperd. Uit Tilburg meldt men aan de Tel. dat mt hoofd der school V. door Burgem. en eth. tijdelijk in zijn betrekking was ge dorst. Eergisteren werd er een spoed- eischende vergadering van den gemeente rad gehouden, waarin behandeld werd de aanvrage om ontslag, door genoemden 0ofdonderwijzer ingediend. Er loopen in de gemeente allerlei geruch- ten over de reden der schorsing. De heer V. moet een poging tot zelfmoord ebben gedaan, welke men heeft weten te VerÜdelen. De onlangs te Bergen-op-Zoom tot stand gekomen vereeniging »de Unie" wier °e' o. a. is de vestiging voor vreemdelin ge»» aantrekkelijk te maken en het vreem- elingenverkeer te bevorderen heeft o. a. beginsel besloten ijswedstrijden voor te ereiden en bij het eerstvolgende carnaval e» houden van gecostumeerde optochten e bevorderen. U' de jongstgehouden vergadering werd ^00rts in uitzicht gesteld de waarschjjnlijk- e'd om den optocht van het Leidsche studentencorps, bestaande in den intocht ^ar' Prins Maurits binnen Bergen-op-Zoom ln 1622, ook aldaar te doen houden, enz. 1»» verband met een vorig bericht wordt medegedeeld, dat de stationsbuffetten Pozendaal gegund zijn aan den heer C. Muilier te Ubbergen voor f5.100 per laar. n verband met den bouw van een nieuw post- en telegraafkantoor te JRozendaal, be gaat bij de Staatsspoorweg-Maatschappij ^et plan aldaar een nieuw station te bouwen. °°rzeker bestaat daaraan een zeer drin gende behoefte. GEMENGD NIEUWS. Een vader te Zoeterwoude, die op dien 'aam eigelijk geen aanspraak mag maken, eeft zich uit die gemeente verwijderd, 0ri ekend waarheen, en de zorg van 3 zeer eugdige kinderen aan anderen overlatende. Dij den landbouwer P. te Waddingsveen evonden zich eenige varkens in een hok een afzonderlijk. Dit beest was echter »t het hok gebroken en landde bij zijne atuurgenooten aan. Dit uitstapje moest j',el echter met het leven boeten, want toen later bij het hok kwam, lag het dier °°d- De andere varkens hadden het de Dezer dagen bad aan de halte Nootdorp Leidschendam, (aan de lijn 's Gravenhage Utrecht), een ongeval plaats dat treurige gevolgen had kunnen hebben. De trein, die des avonds om acht uur aldaar moet ophou den, stond een weinig te vroeg stil, zoodat een wagen, waarin juist een passagier voor Nootdorp zat, op de spoorbrug stond. De conducteur waarschuwde haar zoo voorzich tig mogelijk om te trachten op het hardsteen dat elke brug begrenst, te stappen. Het meisje stapte mis en viel, den conducteur in haren val medesleepend, in de 3 a 4 meter diepe vaart. De broeder van het meisje die haar af kwam halen, mocht er met behulp van an deren in slagen de drenkelingen te redden. De conducteur moest met zijn nat pak en zonder pet tot Utrecht mederijden. Het meisje moet nog niet van de gevolgen her steld zijn. Naar men zegt, is van een en ander proces-verbaal opgemaakt. De trein had 7 minuten vertraging. Te Haarlem zijn Woensdag-nacht eenige dieven bezig geweest om op dertien ver schillende plaatsen brievenbussen, naam platen en schelknoppen te stelen. Dat hier niet kan gedacht worden aan gewone straatschenderij, blijkt hieruit, dat uitsluitend koperen voorwerpen gestolen werden. P. J. Van der Linde, uit Amsterdam, die wegens moord op zijne moeder is veroor deeld tot 15 jaren gevangenisstraf, is over gebracht naar de gevangenis te Leeuwarden ten einde daar zijn straf te ondergaan. De laatste nachtvorsten komen te Amster dam weder menigeen ten goede. Verschei dene tjalkschippers hebben in de polder ijs gevischt en liggen gemeerd met hunne ladingen voor de Kon. Brouwerij, aan de Weesperzijde, die bezig is hare kolossale ijskelders te vullen, hetgeen aan velen werk verschaft. Eene groote levendigheid geeft dit ijsvervoer daar in de buurt. Eene juffrouw te Groningen is eergiste- renmiddag op haar bed in brand geraakt en heeft zulke hevige brandwonden beko men, dat zij, 's avonds laat nog ter ver pleging naar het academisch ziekenhuis overgebracht, gisteren-nacht overleed. In een van Gelre's oudste steden kwam zich een sollicitant aanbieden voor de va cante betrekking van H. d. S. Natuurlijk bracht hij in deze kwaliteit een bezoek aan den voorzitter der schoolcommissie, gedu rende welk bezoek hij den glazen deurknop zoo drukte, dat hij hem aan gruis in de hand hield. Hij verontschuldigde zich door te zeggen, dat hij wat hardhandig was, waarop de voorzitter antwoordde, dat deze in een smid prijzenswaardige eigenschap, een onderwijzer ongeschikt maakt voor zijn ambt. Gelijk eenmaal het kapitool door ganzen werd gered, zoo werd dezer dagen de vee handelaar M., te Wij k-Maastricht door eene gans gewaarschuwd dat er onraad in aan tocht was. Toen er nl. 's nachts pogingen tot inbraak bij hem werden gedaan, was het eene gans, die door haar vervaarlijk gekwaak de bewoners deed ontwaken, waar door de inbrekers op de vlucht gingen. Een Belgisch geneesheer merkt op, dat de veelal waargenomen schadelijke werking van de serum-inspuitingen (uitslag, zenuw pijnen, nierontsteking enz.) niet voorkomen Frankrijk en België, waar men het mid del van Roux gebruikt. Hij schrijft dat daaraan toe, dat Roux in zijn serum-prae- paraat kamfer en Behring carbolzuur ge bruikt als conserveermiddel. Verdi spreekt het bericht van het grootsche gesticht voor arme toonkunstenaars waar voor t ij in zijn testament zijn geheele ver mogen bestemd zou hebben, tegen. «Niemand heelt mjjn testament gelezen," zegt hij, en als ik iets doen wil voorarme, oude musicie dan zal het op zeer bescheiden schaal zijn. Want mijn vermogen bedraagt niet 10 millioen lire, zooals men beweert, waar zelfs niet eens de heft van de helft van die som." Een broedermoord wordt uit Breslau gemeld. De twee-en-twintig-jarige zoon van den wijnhandelaar Schmidt, stak in een twist, die om een nietige reden ontstaan was, zijn 19-jarigen broeder een mes in de zijde. Het staal drong tot het hart door en dood viel de ongelukkige jonkman, die den vorigen dag een schitterend examen had gedaan, in de armen van den toege- snelden vader. De dader is gevlucht, men heeft hem nog niet kunnen vinden. Te Hamburg is een werkstaking uitge broken in de socialistische bakkerij. De bakkersgezellen werden slecht behandeld en moesten overwerk doen, dat zij acht jaren geleden bij alle particuliere bakkers hadden geweigerd te verrichten, ook werd hun de vrije dag onthouden. Destijds werd deze socialistische bakkerij opgericht, om de werklooze gezellen te helpen doch thans waren zij er nog slechter aan toe, zegt het Handelsblad Te Pest is een beweging tegen het houden van toosten, dat men geheel wil afschaffen. Er zijn vele voorstanders van die beweging en zij trachten andere er voor te winnenmaar of zij spoedig hun doel bereiken zullen is te betwijfelen. De toostgewoonte zit er zoo vast in, dat onlangs op een diner, waarbij, op uitdrukkelijk ver zoek van den gastheer, niet getoost zou worden, een der gasten opstond en een toost instelde op de afschaffing van de toosten. Te Tegelen (L.) geraakte de pannen- fabrikant J. Feijen, die in een 8 meter diepen kuil bezig was met klei te steken, door instorting onder den grond. Toen hij na veel inspanning onder de hooge grond lagen werd gevonden, was hij reeds een lijk. De overledene was gehuwd en vader van 8 kinderen. De gouden krans, door de burgers van Kopenhagen bestemd voor het graf van Czaar Alexander III, is thans gereed. Hij kost 14000 kronen (een kroon is 66ct.), meet in doorsneden anderhalven meter en weegt 5 KG.; hij bestaat uit twee beuken twijgen en een bundel gerst-aren en klaver blaadjes in natuurlijk groote samengehouden dooreen zilveren moiré-lint met hetopschritt »Uit Denemarken. In het district No wassel, Russisch gouverne - ment Tula, heeft een sneeuwstorm gewoed, waarin elf meisjes en twee jonge boeren knechts zijn omgekomen. Zij werden op hun terugkeer van den akker door het noodweer overvallen. Dit had reeds plaats in het einde van October. Nu eerst heeft men de bevroren lijken teruggevonden. Het kanaal van Korinthe is op verschei den plaatsen door aardstortingen ten deele gedempt, zoodat de doorvaart onmogelijk is geworden. Daar men nog meer aardstor tingen verwacht, heeft de Kanaal-Maat schappij, volgens het Berl. Tagebl., besloten, tot nader order het kanaal te sluiten. Hoe lang de herstellingen zullen duren is nog niet te voorzien, doch zeker zullen hiermede wel eenige maanden heengaan. Een botsing van twee kabel-spoortreinen heeft te Chicago plaats gehad. Het ongeval gebeurde op de plaats waar de Washington- street door den tunnel onder de rivier van Chicago gaat. In den tunnel botsten de treinen met een ontzaglijken schok en werden voor een groot gedeelte verbrijzeld. Drie van de passagiers werden gedood, terwijl een twaalftal verwondingen bekwamen. Na de botsing vatten de overblijfselen van de wagens vlam. Burgerlijke Stand. Geboren: 12 Dec. Jan Gerardus, zoon van J. Bosman en F. van Spijk, Hoogstraat. 13. Helena Catharina Elisabeth, dochter van B. H. Löke en M.G. Schuurmans, Lan ge Achterweg. Marinus, zoon van J. van Dam en J. Meijer, Nieuwsticht. Theodorus Hendrikus Adrianus, zoon van H. Thessen en H. C. Duimel, Hoofdstraat. Overleden: 13 Dec. Hendrikus Her- manus Steens, oud 2 maanden, Niewe Haven. Gerardus Hoekwater, oud 62 jaar en 7 maanden, Roesbeek. Zeetijdingen. Schiedam, 14 December zeilklaar. Ida, kapt. E. Jonasson, naar Grangemouth, 13 Dec. vertrokken, s.s. Thomaby, kapt. O. Jones, naar Cardiff. Reval, 12 December vertrokken, s.s. Centurion, naar Schiedam. Sulina, 12 December gepasseerd, s.s. Fulham, van Braila naar Schiedam. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 14 Dec. 1894. Spoeling f 0.90. Moutwijn Noteering makelaars f 51 /j. Brandersbond - 5»/g Stemming Onveranderd. Berlijn. Parijs. Hamb. Rogge, Dec. 114.75 114.75 Mei 118,75 118.25 Juni Spiritus Dec. 36.50 36.60 Mei 37.90 38.— i Meel 12 Merk. 1. md. 41.40 12 Jan. 41.75 i Kogge, loop. md. 11.50 Jan. 11.50 Spirit. Dec./Jan. 19.37£ 19.37$ 1 Apr./Mei 19.75 19.75 57»/* 57»/,. New-York. Maïs Amsterdam. 13 Dec. Rogge op lev. iets lagerMaart f96, 97; Mei f99, 98, 97, 98. 14 Dec. Rogge op lev. iets lager; Maart f96, 95; Mei f97. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 13 Dec. 1.23. 14 Dec. 1.27. M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.07j Disc. 2 pCt. Parijs - 48.05 25 Ontwerp.- 48.3 Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 13 Dec. 93 80 23»/, 104»/, 25»/„ 426/, 122 2»A pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij WarschauWeenen Zuid West Sporen Atchison le Hyp. 2e Lr. A Shares Chicago Erie Oblig. Denver Rio Shares Missouri le Hyp. Incomebond Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 66»/, 63 18'/, 57/l, 867/8 ll1/, 797, 46»/, 137s 44 29'/, 2 I I 18 Dec. 14 Dec. y IS Dec. 14 Dec.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 3