tl ïZjj die de meeste vruchten van het ad verteeren hebben geplukt, zijn diegenen geweest welke in het adverteeren hebben volhard. De man die in Januari adverteert, maar het in Februari verzuimt, xiet zich genoodzaakt om in Maart des te meer te adverteeren om de leemten aan te vullen, die zijn dwaasheid in Februari heeft ver oorzaakt. jHet adverteeren is geen zaak van weelde, maar een winstgevende practijkdoch het zal nooit winstgevend zijn, tenzij men er mede handele, zooals men gewoon is zijn zaken uit de oefenen, met het oog om natuurlijk daaruit voordeel te trekken. »In de volharding van het adverteeren ligt de vrucht, en diezelfde volharding ligt de kracht ervan. ïMaar," zegt misschien een onzer lezers, >ik heb geen succes met adverteeren," en het antwoord isomdat ge of niet goed geadverteerd of te vroeg er mede geëindigd hebt. En hij die zegt»ik behoef niet te adverteeren," miskent zijn tijd en wordt vroeg of laat door zijn wel-adverteerende concurrenten overvleugeld. Adverteeren in couranten geeft op den duur altijd succes het is bovendien een eisch des tijds, waar aan men zich niet kan, niet mag onttrek ken, wanneer men een open oog heeft voor zijn belangen." De Manufadurier bewijst door deze woorden een goeden kijk te hebben op zijn t\jd. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur, GEMENGD NIEUWS. Donderdag ontstond des namiddags bij den landbouwer B. in IJhorst onder Staphorst een hevige brand. Twaalf koeien zijn in de vlammen omgekomen slechts eene kon nog gered worden. Van den inboedel mocht men gelukkig 't voornaamste in veiligheid brengen. De oorzaak ts tot nog toe niet bekend. Een vrouw, die eergisteren-avond te 's-Gravenhage ten huize van een predikant bij de Waalsche kerk in het Noordeinde over geldzaken kwam spreken, bracht on verwachts dien geestelijke een slag in het aangezicht toe. Bij hare overbrenging naar het politiebureau aan de Groenmarkt gaf zij den agent van politie, die haar begeleidde eveneens een klap in het gelaat. Zij moest eenige uren aan het bureau verblijven om tot bedaren te komen. Een droevig ongeluk heeft nabij Sittard plaats gehad. Een meisje van 3 jaar, dat met een broertje van 5 jaar en nog een jong kindje alleen thuis was gebleven, ter- wijl de moeder een boodschap deed, is daar op noodlottige wijze om het leven gekomen Het 5-jarig knaapje had namelijk op zusjes schortje eenige brandende kooltjes geworpen die hij uit de kachel had genomenhet schortje vatte vüur, en in een oogwenk stond het kind in lichterlaaie. Op het ge schreeuw der kinderen snelden buren toe, die de vlammen terstond doofden. De be komen brandwonden waren echter zoo hevig, dat de kleine spoedig onder hevig lijden is bezweken. In Whitechapel de beruchte wijk van het londensche East-End, is jl. Zaterdag een verschrikkelijke misdaad gepleegd. Niet ver van de plaats, waar Jack the Ripper zijn slachtoffers nederwierp, woont een bejaard regenschermfabrikant, Levy, met zijn huis houdster. De oude man leefde sinds korten tijd van zijn renten. Zaterdag-middag kwam een nicht van den ouden Levy, die ten eten was gevraagd aan ne deur, doch kreeg op haar schellen geen antwoord. Een buurman bood aan eens voor haar over de schutting te zien. Dit deed hij en bemerkte een vreemde die voor een ven ster stond. Hij riep den man toe, doch deze verdween onmiddellijk. De buurman die hot geval niet best vertrouwde, waarschuwde de politie. Twee agenten klommen over de schutting het huis binnen. In een der be- denkamers ontwaarden zij het lijk van den bewoner in een plas bloed. Het onderzoek werd voortgezet. Alle kasten waren open gebroken een brandkast was omvergewor- worpen, blijkbaar met het doel om aan de achterzijde in te breken. Op de tweede verdieping lag de huishoudster, evenals haar meester, met afgesneden keel. In het dak was een opening en juist toen deze werd ondekt, riep het voor het huis verzamelde volk uit: >Een man op het dak!" Wer kelijk bewoog zich langs de goot een man, dezelfde dien de buurman voor het venster had gezien. Toen echter de politie op het dak klom om hem te grijpen, sprong hij naar beneden van een hoogte van ruim veertig voet. Zwaar gewond werd hij opgenomen en naar een der gasthuizen vervoerd. Men hoopt hem in het leven te behouden. De man was in bezit van eenige gouden horloges, juweelen en een aanzienlijke som geld. In de kapel van het koninklijk paleis te Madrid is op Goeden Vrijdag weder de plechtigheid der svereering van het kruis" gevierd, waarbij de Koning of de Koningin van Spanje, volgens een oud gebruik, aan zeven ter dood veroordeelden gratie ver leent. De Koningin-Regentes woonde, met de prinsessen Isabella en Eulalia en de daartoe aangewezen waardigheidsbekleeders, de godsdienstoefening bij, welke 'geleid werd door den pauselijken nuntius. Op het aangewezen oogenblik stond de Koningin op en ging alleen, met langzame schreden, de kerk door, naar de plaats, waar het kruis op den grond lag. Daar trad haar de bisschop van Sion tegemoet vergezeld door een koster, die op een zil veren schaal de processtukken der zeven ter dood veroordeelden droeg, met een zwart lint samengebonden. De bisschop vroeg sMevrouw, vergeeft Uwe Majesteit aan deze veroordeelden?" en de Koningin antwoordde, met luider stem»Ik vergeet huu, opdat God ook mij moge vergeven." Daarop werd het zwarte lint om de stuk ken door een wit vervangen. Te Barcola bij Triest werd een distillateur, die 50 hectoliter spiritus onder een valsche declaratie als wijn binnensmokkelde, tot f f28000 boete veroordeeld met ontzegging van het recht, zijn beroep ooit weder uit oefenen. Dinsdag en Woendag heeft een groote boschbrand gewoed op de berghelling ten noorden van Mera. Het kasteel Fragsburg heeft niet geleden, maar verscheiden boeren plaatsen zijn verbrand. Een oogenblik vreesde men voor Meran, maar het ge vaar is afgewend. Ter gelegenheid van de kroningsfeesten te Moskou zal ook de Zweedsohe zangeres Sigrid Arnoldson aldaar zingen. Gedurende de maand Mei treedt zij te Moskou tien maal op en ontvangt een honorarium van f4000 per avond. Sedert Adelina Patti in Rusland optrad, heeft geen zangeres een zoo hoog honorarium ontvangen. Kerknieuws. Nederlandsche Bedevaart naar Lourdes. Het Comité brengt in herinnering dat na 19 April onder geen voorwaarde nog pel grims worden aangenomen. De plechtige uitvaart en begrafenis van den hoogeerw. heer mgr. D. Staas, presi dent van het seminarie te Warmond, zal plaats hebben Maandag-ochtend te 10 uren. De lijkrede zal worden gehouden door den zeereerw. heer N. J. Smeulders, deken van Noordwijk en pastoor te Warmond. Land- en Tuinbouw. Voor zoover men kan nagaan, hebben de nachtvorsten in het land van Maas en Waal geen schade gedaan aan de bloesems der pruimeboomen. In geen jaren beloofden deze zoo veel. Elke boom gelijkt een reus achtig bouquet. Sport. Het bloemencorso. Het kan voor bezoekers van buiten zijn nut hebben te vermelden, dat aan weerszijden van den spoorweg HaarlemZandvoort, aan den Overveenschen weg tribunes worden opge richt, zoo ook even daarvoor, die tegen be taling voor een ieder toegankelijk zijn. De hotelhouders te Overveen en te Bloemen- daal reserveeren, tegen een zekere som, fl niet te boven gaande, plaatsen op de terrassen voor hun hotels gelegen. Mooie punten om den stoet goed te zien, zijnbij den tol te Overveen, bij het hotel Kennemerland te Bloemendaal, waar de optocht tweemaal passeert, bij Klein Zomer- zorg, waar men den stoet de prachtige laan ziet afkomen en vlak langs zich ziet voorbijgaan, te Sandpoort aan den Stations weg bij Krauwels, en verder aan de Els- woudslaan, waar twee zijpaden gelegenheid geven zich op te stellen. De burgemeester van Bloemendaal heeft geweigerd dat verkoopers van bier, vruch ten enz. van buiten de gemeente zich langs den te volgen weg opstellen, van oordeel zijnde dat het den gemeentenaren toekomt de voordeelen van het feest te trekken. De rijtuigennood in Haarlem is hoog ge stegen. Tot uit Amsterdam hebben de stal houders rijtuigen besteld, zoodat de bezoekers van buiten er op moeten rekenen èf per tram óf te voet naar Bloemendaal te gaan. De tramdienst naar Bloemendaal is, evenals hei rijtuigverkeer, langs den weg van half twee af gesloten. Yoor het vervoer van rijwielen heeft de H. IJ. Spoorwegmaatschappij gratis wagons beschikbaar gesteld. Voor de richting Am sterdam vertrekt de trein 7.20 stadstijd 's avonds uit Haarlemvoor Leiden, Den Haag, Delft, Schiedam en Rotterdam 7.40 stadstijds. De Wielrijdersbond stelt op die treinen controleurs aan. De kortste wandeling naar het punt van uitgang, is de Kleverlaanook is dit de korste terugweg naar het station. Wij lezen in De Kampioen De Hollandsche Spoor laat na afloop een extra trein loopen, om 7 uur (Gr. tijd,) in de richting van Amsterdam en 7.40 (Gr. tijd) naar Leiden, Den Haag, Delft, Schiedam en Rotterdam. In deze treinen zijn speciaal ingerichte bagagewagens voor rijwielen en deze rijwielen worden gratis vervoerd. Vanwege den A. N. W. B. zullen personen aangenomen wor den, die bij het laden der rijwielen aan wezig zullen zijn en ook re<?u's afgeven. Ruim een uur voor den tijd van vertrek bestaat er reeds gelegenheid om de machi nes in te laden. Dit gebeurt aan de ladings plaats aan den overkant van het station Haarlem, ingang Jansweg. Den leden, die dus verzekerd er van willen zijn, dat hun machi nes goed vervoerd worden, wordt daarom dringend aangeraden met deze extra treinen te vertrekken. Laatste Berichten. Atjeh. Bij het departement van koloniën is ont vangen het navolgende van gisteren gedag" teekende telegram van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië: Bij openlijke verkenning gisteren tot Bi- loel en Lamkoenjit sneuvelde een inlandsen militair en werden gewond een officier van gezondheid en negen mindere militairen. In zaken den moord op A. F. Hoog steden verneemt de N. RCt., dat de voor- loopige aanhouding van Willem van Berke' weder door de rechtbank te Rotterdam moet zijn verlengd. Burgerlijke Stand. Geboren: 9 April. Johan Hendrik, zoon van P. Driel en A. Groeneweg, Nieuwsticht. Johanna Helena Liduina, dochter van H. B. Rigters en H. C. Waltman, Kethel- straat. 10. Lamberta Maria Liduina, dochter van R. J. Kleipool en J. M. Elast, Schie. Adrianus, zoon van A. Goedendorp en M. W. van Leeuwen, Oude Kerkhof. Jan Hendrik, zoon van J. 11. van Eijk en M. Boer, Groenelaan. Overleden: 10 April. AntjeHoeneveld, oud 86 jaar, echtgen. van J. Buster, Ge dempte Broersvest. Robert van Nugteren, oud 56 jaar, Lange Achterweg. Helena Petronella Elisabeth Veerkamp, oud29jaar en 7 maanden, echtgen. van P. J. Prudon, Lange Nieuwstraat. Albertus van Riet, oud 89 jaar, Hoogstraat. Klaas van den Bout, oud 5 maanden, Hendrik Gabelstraat. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 11 April 1896. Spoeling f 0.50. Moutwijn Noteering makelaars f 61/,. Brandersbond -6. Stemming Beter. Berlijn. IRofe' Mei Juli Sept. Mei Sept. Meel 12 Merk. 1. md. 12 Mei Rogge, loop. md. Mei (Spirit. April/Mei i Juni/Juli 121.25 124.75 39.20 39.10 39.90 39.75 10.40 10.50 16.62 16 125.- 39.30 39.20 39.75 39.75 10.30 10.50 16.62$ '6.871 41 ik. 8741 New-York. Maïs Amsterdam. 10 April. Rogge op lev. traagper Mei f 103 per Juli 103,102per Oct. f 104,103. 11 April. Rogge op lev. vastper Mei f 104 per Juli f 103, 104; per Oct. f104, 105. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 10 April 2.67 M. 9 April 2.80 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.114 Disc. 2 pCt. Parijs - 48.10 2 Antwerp. t> - 47.95 2' Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 21/ï pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij WarschauWeenen Zuid West Sporen Atchison le Hyp 2e x Lr. A Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp I Incomebond Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 11 Apr. 918/4 162 751', 248/, 104s/, 13 8U/. 56'/. II8/4 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie-) Wil aan deze regelen, die betrekking hebben op bijgaande advertentie van het Dames-Comité een plaatsje verleenen Nn het jaarverslag der Ver. tegen Bedelarij met dat van het Dames-Comité is verspreid, en naar wij hopen gelezenachten wij het oogenblik goed gekozen om de jaarlijksche contributies bij onze contribuan ten te doen innen. Maar daarmede zal niet in alle behoeften worden voorzien, en waarschijolijk zijn er onder hen, die ons destijds geen vaste bijdrage toezegden, toch wel, die iets over hebben voor de zaak, die het Dames-Comite tegen Armoede voorstaat en behartigt. Daarom ver zochten en verkregen wjj toestemming een busje ts presenteeren, daar waar geen kwitantie kan worden aangeboden. De werkzaamheden van het D. C. behoe ven hier zeker niet in het breede te worden omschre ven. 't Voorkomen van, het opheffen uit Armoede stelt het zich voor, doch het verstrekt geen vaste be deeling en treedt dus niet op het terrein der gewone kerkelijke liefdadigheid. Het Bestuur van het D. C. voornoemd. Yk (Slotk.)!^3 Parijs. Hamb. 10 Apirl 11 April 121.75 10 April 11 April 261/4 1031/, 21i/ï 351/4 27s/s 4V,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 6