Up de Eems bij Delfzijl is Zateidag- a§ een ontzettend ongeluk gebeurd. en schip diep geladen met steenkolen, plotseling en alle pogingen tot redding 11 de opvarenden bleven vruchteloos, zoo- de schipper met zijn geheele gezin, en acht kinderen, verdronken. of Uftitrent den te Rhenen gepleegden moord manslag op den matroos M. K reuze uit utphen wordt ons nog medegedeeld, dat egen den als vermoedelijken dader gevangen ÊOflomen sigarenmaker D. van Baaren, die 'es ontkent, zeer bezwarende aanwijzingen estaan. Zoo is hij door personen op de boot, ^aar de verslagene diende, herkend en er getuigen, die hebben gezien, dat hij op verslagene lag. Het mes, waarmede de °°delijke verwondingen zijn toegebracht, ls gevonden. (A7. R. Ct.) Uit Maastricht wordt aan De Tyd ge dreven Betrekkelijk de werkstaking der glas- pijpers is het nog niet tot een vergelijk §ekomen. Een voorstel van den patroon om de leden van het bestuur der Vereeniging tveder gedeeltelijk aan te nemen, was ge weigerd. De werkstakende glasslijpers ge beten weinig of geen steun der bevolking. Lenigen hebben gepoogd giften te verzame- eri, hetwelk hun naar men verneemt door Qe politie is verboden Vele van hen wen den wel het werk te hervatten, maar 2'Ji ter wille der meerderheid gedwongen in staking te volharden. De bekende firma J. M. Verschure Zoon, margarinefabrikanten te Oosterhout, die eenigen tijd geleden eene fabriek te Merxem "D Antwerpen oprichtte, zal binnen eenige Weken naast haar bestaande in volle werking ZlJnde fabriek te Rotterdam eene stoomroom- Wer- en kaasfabriek exploiteeren. RN.) Vrijdag-nacht ontstond een felle brand in de timmermanswerkplaats der Gebr. Stoffels, aan de IJselmondsche Laan te Kapelle a/d Usel. De werkplaats, alsmede al het voor banden hout en het woonhuis, werden in ruim een uur tijds eene prooi der vlammen. Sport. Het Bloemencorso. Het Bloemencorso van den Algemeener. Nederlandschen Wielrijdersbond heeft Zon dag onder begunstiging van vrij goed weder 'U de omstreken van Haarlem plaats gehad. Duizenden hadden zich zoowel uit de naastbij gelegen steden Amsterdam en Leiden als Jdt meer verwijderde plaatsen naar Haarlem begeven, zoodat omstreeks 1 ure in den biddag de wegen tusschen Bloemendaal en Uverveen, die de deelnemers aan het corso ""et hun versierde rijwielen en zegewagens houden volgen, aan beide zijde met toe schouwers dicht bezet waren. Ongeveer 2* uur zette de stoet die een half uur gaans lang was zich in beweging, fadat door de juryleden een nauwkeurige 'Uspectie was gehouden. Langzaam ging de stoet voorwaarts in deze volgorde lo. Marechaussees te paard. 2o. De gemeente-veldwachter van Bloemen daal op een rijwiel. 3o. De char-Lbancs, prachtig gedecoreerd, getrokkken door vier paarden, gevoerd door een koetsier in Oud-Hollandsche kleeder dracht, geleid door twee stalknechts. Hierop bevond zich de gevierde Wolf met zijn kapel 'n Oud-Hollandsche kleederdracht 4o. Heraut te paard dragende het bonds- vaandel, vergezeld van zijn schildknaap. 5e. Drie versierde landauers, elk door twee paarden getrokken, waarin het Dag. Bestuur van den bond en die leden der feestcom missie, die niet in den stoet medewerkten. 6e. De verschillende perioden van het rijwiel als: Draisines, Burgers rijwielen hooge Bicycle, Kangaroe, driewieler, mas sieve Rover, Rover met luchtbanden, Safety- tandem voor dame en heer, triplet, quadru plet enz. Zeer belangwekkend was de overgang der verschillende rijwielsoorten van de zeer oude z. g. Deventer-velocipèdes, die ratelden en rinkelden over den weg, tot de nieuwste tripiets. Deze machines mochten niet ver sierd zijn, daar dit zou schaden aan de nauwkeurige voorstelling van de geschiedenis van het rijwiel. 7e. Zegewagen van den Bond, naar teeke- ning van Jan Feith, getrokken door 4 paarden, geleid door stalknechts, alles in costuum. Up het onderste gedeelte van de kar, aan eiken hoek een piëdestal, waarop een helle bardier allegorische groepen vooraan nde rijwielindustrie", ter linkerzijde »de com missie voor verbetering der wegen" ter rechterzijde »de groep van toeristen en racers", in het midden »de rechtsgeleerde commissie" en achteraan smilitaire wiel rijders". Op de eerste étagede geschiedenis van het rijwiel", voorgesteld door een ouden man met een boek in de hand, omringd door alle wielrijdende volkeren. Op de tweede étage Nederlandsche Maagd met de vlag, met haar hand rustende op een rijwiel. Dit was een zeer interessant nummer en gaf den oningewijde een jrnst overzicht van al de voordeelen, die de A. N. W. B. den wielrijder verschaft, Daarop volgden twaalf wielrijdersvereeni- gingen die alle verschillende figuren te zien gaven, verkregen door slingers van tulpen. Bijna alle rijwielen waren letterlijk onder de bloemen bedolven, die op kunstmatige wijze aan alle deelen van de fiets bevestigd waren zonder de rijders te hinderen. Onder de versierde vereenigingen trok vooral de aandacht de club »Swift" uit Schiedam. De versiering door haar te zien gegeven, ontworpen door den heer J. Gips te Delft, stelde voor een gestyliseerde tulp 17 leden der club, meerendeels in sier lijke costuums, namen aan den stoet deel. De sierlijke costuums, waartoe eenige dames hare welwillende medewerking ver leenden, waren geel en wit met gele tulpen bestikt, terwijl de fietsen met witte tulpen en wit lint waren versierd. Algemeen werd deze keurige versiering bewonderd, en had »Utile Dulci" uit Leiden niet door rijkeren bloementooi den voorrang verkregen, zeker zou aan »Swift" de eerste prijs zijn toe gekend. Onder de verdere deelnemers aan den stoet verdienen bijzondere vermelding de beide zwaanridders, Mephistofeles, het bruids meisje, de rijdende eiffeltoren op '/8 van de ware grootte enz. Het orgaan van den Bond, De Kampioen, kwam mede in den stoet, voorgesteld door een geharnasten ridder, vergezeld van schildknapen, allen te paard. Hoewel de beteekenis van een baker met het kind op een fiets gezeten, niet recht duidelijk was als toekomstbeeld zal het toch wel niet bedoeld zijnwekte deze vertoor.ing toch algemeen grootere hilariteit, evenals meerdere andere comische voorstel lingen in den stoet. In de atdeeling reclame waren verschil lende bekende rijwielfabrikanten in den lande vertegenwoordigd. Bijzonder trok de aandacht de reclamewagen van Smits' Cle- velands-rijwielen, waarbij de Amerikaansche negers niet ontbraken, en de reclame voor Stokvis' Humber-rijwieleneen fiets in den vorm van een eiffeltoren, waar bovenop de kunstrijder der fabriek, de heer S. Browne, heel rustig zat te trappen. Aldus samengesteld volgde de stoet den aangewezen weg: Korte Kleverlaan, Bloe- mendaalsche weg, Korte Zijl weg, Elwouts- laan, Bovenweg, Zijweg, Duinvlietsweg, Korte Zijlweg, Bloemendaaische weg en Korte Kleverlaan. Omstreeks vier ure werd het punt van uitgang onder een stortbui bereikt, waarna de bekroningen werden bekend gemaakt. Zij werden als volgt toegekend Mededingende vereenigingen. Ie Prijs, groote gouden medaille, All Right" te Leiden. 2e Prijs, verguld zilveren medaille ïSwift' te Schiedam. 3e Prijs, verguld zilveren medaille, »Ket- tinggangers" te Haarlem. 4e Prijs, zilveren medaille »E. D. O, Amsterdam. 5e Prijs, zilveren medaille, »T. H. O. R," Rotterdam. 6e Prijs, bronzen medaille »Stalen Ros", Rotterdam." Van de Zuid-IIollandsche clubs behaalde den len prijs, gouden med., Al Right, Lei den 2en pr., verg. zilv. med-, Swift Schie dam3en prijs, zilv. med., T. H. O. R., Rotterdam 4en prijs, bronzen med., Sta len Ros, Rotterdam. Extra prijs Utile Dulci, Den Haag, bestaande uit een afstandsmeter- Mascotte, uitgeloofd door den heer Lambert Melchers te Schiedam voor de geestigste versiering. Van de Amsterdamsche clubs won ïE. D. O. de zilveren med., uitgeloofd door »Am- sterdamsch Wielrijdersbondslokaal." Voor den schoonst versierden heeren- tweewieler behaalde den len prijs Mephis tofeles (de heer W. F. Wagner te Am sterdam). 2e prijsde wielrijder die den Eiffelto ren voorstelde. Voor de schoonst versierde damestwee- wieier behaalde den len prijs mejuffr. Kaiser te Leiden, wier rijwiel met prachtige bogen versierd was. De tweede prijs werd aan een prieel met kind toegekend. Meer persoonsrij wielen. Ie prijs. Een tandempaar, heer en dame, versierd met witte hyacinten. 2e prijs. Twee heeren uit Leiden op tandem, het wapen dier stad voorstellende. De prijs voor de geestigste groep werd niet toegekend. De prijs voor de fraaiste groep behaal den de jongedames Van der Laar uit Bloe mendaal voorstellende een bruidsmeisje met pages. Zeer eervolle vermeldingen behaalden Lohengrin en het tandempaar, de heeren Hoogstraten en Van Voort. Een eervolle vermelding behaalde »James Watt", terwijl mej. Kaiser te Leiden den prijs behaalde, uitgeloofd door mevrouw N. Brummer te Rotterdam, bestemd voor het fraaist versierde rijwiel van een dame- Bondslid, woonachtig in Zuid-Holland. De optocht werd opgeluisterd door ver sierde wagens met muziekkorpsen. Dadelijk na afloop van het corso, dat door de hevige regenbuien een oogenblik dreigde verstoord te worden, snelden de duizenden naar het station te Haarlem, dat als het ware bestormd werd. Vele extra- treinen voerde de reizigers nog laat in den avond weg, nadat zij geruimen tijd in het station waren opgepropt geweest in het hevigste gedrang. Berlijn. GEMENGD NIEUWS. Zaterdag-middag zijn twee Duitsche tor pedobooten op de Jahde met elkaar in aan varing gekomen- De torpedoboot no 48 is gezonken. De machinist en vier manschappen verdronken. De andere boot heeft ernstige schade geleden. Een ongeluk met serum. Prof. Robert Langerhans, directeur van het Moa- biter hospitaal te Berlijn, heeft een zoontje van 1 jaar en 9 maanden verloren ten gevolge van een inspuiting met Behring's serum. Het dienstmeisje van de familie had diphtheritis gekregen om het knaapje te immuniseeren, werd het docr zijn vader prohylactisch met serum uit de apotheek van het hospitaal ingespoten, met het nood lottig gevolg dat het krachtige, volkomen gezonde kind na weinige minuten dood was. Professor Brieger vermoedt, dat te gelijk met het serum een hoeveelheid lucht is ingespoten, maar een dergelijke onhandig heid is van een man als prof. Langerhans bijna met te verwachten. In allen gevalle doet dit voorval niets aan het feit, dat dui zenden hun genezing te danken hebben aan het serum. Aan de N. R. Cf. wordt dienaangaande geseind »Het openbaar ministerie heeft op het kinderlijkje beslag doen leggen, om het een gerechtelijke sectie te doen ondergaan, waarbij tal van geneeskundige autoriteiten aanwezig zullen zijr.. In medische kringen wordt de vreeselijke mogelijkheid veronder steld, dat Langerhans, die heden nog in het openbaar beweert, dat zijn kind door heilserum ïvergiftigd" is geworden, door een vergissing bij de inspuiting zelf den dood van zijn kind veroorzaakt heeft. Laatste Berichten. Afjeh. Bij het departement van koloniën is het navolgende van heden gedagteekende tele gram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië ontvangen »Gisteren Biloel en Lamkoenjit opgeheven tien mindere militairen gewond". Burgerlijke Stand. Geboren: 11 April. Catharina, dochter van L. Vervoort en J. M. Kersten, Nieuwe Haven. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 13 April 1896 Spoeling f 0.30. Moutwijn Noteering makelaars fO'/g. Brandersbond - 6. Stemming Vast. (Slotk.) Parijs. Hamb. Mei Juli Sept. Mei Sept. 11 April 13 April 121.75 125.- 39.30 39.20 39.75 39.75 10.30 10.50 16.62* 121.50 12475 39.40 39.20 39.75 39.60 10.40 10.50 16.62* 16.87| 16.87* 42, Spiritus Meel 12 Merk. 1. md. 12 Mei Rogge, loop. md. Mei Spirit. April/Mei j Juni/Juli New-York. Maïs 42. Amsterdam. 11 April. Rogge op lev. vastper Mei f 104 per Juli f103, 104; per Oct. f104, 105. 13 April. Rogge op lev. iets lagerper Mei f 103,102 per Juli 102 per Oct f 103, 104. Keulen Rynhoogte ('s morg. 11 uur) 11 April 2.80 M. 13 April 3.24 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.11* Disc. 2 pCt. Parijs Antwerp. 48.07* - 47.95 2 25 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 13 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 104 paarden veulen, ezel, 358 vette runderen, 1276 magere dito, 235 vette en graskalveren, nuchtere kalveren, 24 schapen of lammeren, 619 varkens, biggen 2 bok. Koeien le qual. c., 2e qual. 68 c., 3e qual. 56 c.ossen le qual. c., 2e qual 68 c., 3e qual. 50 c.', stieren le qua!. c. 2 qual. c.kalveren le qual. c. 2e qual. 85 c., 3e qual. 70 c. schapen le qual. 56 c., 2de qual. 50 c.varkens le qual. 38 c., 2e qual. 37 c. 3e qual. 36 c. Handel in vette runderen door grooten aanvoer iets minder. Vette schapen bijna niet aangevoerd. Aanvoer van mindere qual. litelt kalveren zeer groot. Varkens met redelijken aanvoer en tamelijk vluggen hande. Aardappelen. Zeeuwsche jammen f 1 80 a 2.10,, dito blauwe 11.80 a 2.10, Spuische jammen f2.10 k 12.60, Flakkeesche jam men f1,00 a f 2.10, Brielsche witte fa f Geldersche blauwe f 2.10 a dito kralen fa Zeeuwsche eieren t 3.10 a 3.20, Over- maasche dito f 3.20 a 3.50 de 100 stuks. ROTTERDAM, 13 April. BuitenlandscheGranen vast. Tarwe per 24 kilo Azima f 158. Rogge per 2100 kilo Bessarabische f 110, Bulgaarsche 1112, 75/76 ko. Helena dag. verwacht f 112. Gerst per 2000 kilostoomende 64,65 ko. Odessa f 105. Haver per 100 kiloReval i 6.25, Libau 15.80 a f6. Mais per 2000 kilo Amerik. Mixed f 83 a f86. Van de in publieke veiling gean nonceerde partijen werd slechts het volgende verkochtéén kaveling witte La Plata Mais I 77, een Ipaar kavelingen. Odessa Cinqua- tm Mais f 95 beide per 2000 kilo, zware Russische Haver gedeeltelijk f 5.40 a f 5.35 per 100 kilo, alles m/m onfrisch, contant^ plus 1 pet., uit lichter of van zolder alhier te ontvangen. VEEMARKT TE LONDEN, 13 April. Op de Veemarkt werden aangevoerd 1400 Runderen, 14,0u0 Schapen, 30 Kalveren en 30 Varkens. Men noteertRunderen 2/4 a 4/4, Schapen 3.2 a 5/2, Kalveren 3/4 a 5 8 en Varkens 2/0 a 3 6 per steen. Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 2'/j pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij WarschauWeenen d Zuid West Sporen Atchison le Hyp 2e Lr. A Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp Incomebond Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 11 Apr. 92 26% 104 140% 24V« 16 104 127s 81% 117, 121% 27% 4V* O O 13 April D D .--r 11 April 755/s

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 3