landbouwersvereenigingen in'Noord-Brabant zich aan te sluiten aan den algemeenen xNederlandschen Boerenbond." Denkbeelden oyer Adverteeren. De Manufacturier zet hare beschouwin gen yoort over het adverteeren. Ditmaal heeft zij het over de uitgebreidheid der advertenties. Daaromtrent schrijft het blad Indien het bedrag dat men beschikbaar stelt en de ruimte zulks gedoogen, maakt dan voor de advertenties gebruik van een groote en duidelijke letter, omgeven door een zwaren rand of een blanco ruimte rond om den tekst als men namelijk daarop ge steld is, of laat de woorden ruim uit el kander drukken, gevende daardoor aan uwe advertentie een eigenaardig voorkomen. Een blanco ruimte rondom een advertentie doet dezelve natuurlijk meer uitkomen en doet de advertentie in het oog loopen, als de on kosten daardoor maar niet te zwaar worden. In geen geval mag men de regels eener advertentie te dicht aan elkander laten slui ten, zoodat dat het lezen daardoor bemoei lijkt wordt. Sommige firma's laten de be namingen harer artikel zóó dicht achter en onder elkander drukken, dat er bijna geen ruimte tusschen de regels en de woorden overblijft. Dit geeft aan het geheel een voorkomen, waardoor iedere lezer wordt af geschrikt. Men meent dan van de ruimte een goed gebruik te maken en er zooveel mogelijk van te profiteeren, door een groot aantal artikelen te vernoemen en te omschrijven, zóó groot, dat men nieuwsgierig is, hoe de zetter dat kunststuk zal verrichten, om zoo veel in zoo'n kleine ruimte te bergen. Laat men niet verbaasd staan, wanneer zulke advertentiën geen doel treffen. GEMENGI) NIEUWS. Als curiositeit deelt een der lezers van het Dbl. v. Z.-H. mede, dat op een goedè- renwaggon, waarmede j.l. Zondag ook tal van dames van het bloemencorso bij Haar lem naar de residentie werden vervoerd, het opschrift prijkte «Luxe-artikelen Voor zichtig behandelen." Donderdag-ochtend 11^ ure is het 10-jarig zoontje van den heerB. in de Boekhorstsiraat te 's-Gravenhage door de tram overreden het linkerbeen was zoo verbrijzeld dat opname in het gasthuis door den geneesheer raadzaam werd geacht aangezien wel tot amputatie zal moeten worden overgaan. Eigen onvoorzichtigheid moet ook hier weer de schuld zijn. Dwaze beschouwingen. In de Libre Parole wijdt Jules Delahaye een groot artikel aan «den volgenden oor log." Deze zal volgens hem binnen twee jaar uitbreken, als de jonge Koningin van Nederland den huwbaren leeftijd heeft be reikt. Protestant zijnde, kan Zij alleen huwen met een Engelschman of met een Duitscher. Sedert lang aast Duitschland er op Neder land in den Duitschen Bond te dringen en zal 't er op aanleggen, dat de jeugdige Koningin een Duitscher huwt, wat de zaak veel eenvoudiger zou maken. Anderzijds zal Engeland nooit dulden, dat de Duitschers, om welke reden dan ook, zich te Vlissingen of in Helder nestelen. Van daar de aan staande botsing. Eene briefkaart, welke den 3en Juli 1888 van uit Njjmegen werd verzonden, bereikte eerst den 14en April 1896 hare bestemming te Neerbosch. Bijna acht jaar was de briefkaart onder weg geweest. Neerbosch ligt een uur afstands van Nijmegen. Te Barmen deed zich een eigenaardig geval van bloedvergiftiging voor. Een vrouw had nieuwe oorringen gekocht. Van welke stof deze gefabriceerd zijn, is niet met zekerheid hekend, wèl dat het noch gouden, noch zilveren waren. Een dag nadat zij ze in de ooren had gestoken, zwollen ooren en aangezicht in enkele uren zoo op, dat zij in weinig tijd een lijk was. Een waar schuwing voor velen, om toch vooral op te letten waarmede men zijn vleesch doorboort. Onlangs is een arbeider goedkoop per spoor van Görlitz naar Königswusterhausen gekomen. De man ging liggen op de ver- bindingsstangen van de Westinghouserem en onttrok zich op deze manier aan de oogen van het personeel. Te Königswuster hausen evenwel werd hij door een der be ambten ontdekt, die tot zijn schrik van onder den waggon twee schoenen zag uit steken. Zijn eerste gedachte was aan een ongeluk, toen hem eensklaps gemoedelijk werd toegeroepen »Och laat me asjeblieft nog tot het volgende station meereizen dan ben ik in Berlijn; ik heb namelijk geen geld 1" Hij werd natuurlijk uit zijn ge vaarlijke positie verlost. Het huwelijk van prinses Maud van Wal lis met prins Karei van Denemarken zal in de tweede week van Juli voltrokken worden. Aangezien het Koninklijk Huis nog rouwt over den dood van den prins van Batten- berg, zullen er geen groote feesten worden gegeven. Door de politie-rechtbank te Clerkenwell is eergisteren een slager uit Lincolnshire veroordeeld tot een boete van veertig pond sterling subsidiair zes weken dwangarbeid, wegens het ten verkoop naar Londen zenden van twee zieke schapen, waarvan het vleesch ongeschikt was voor menschelijk voedsel. Menelik verslonden. Op de kruid- koekenmarkt, die tegenwoordig op de «Place du Tióne" te Parijs wordt gehouden, vindt Menelijk's portret in koek een reusachtigen aftrek. De gelijkenis moet bepaald treffend zijn en de kleur der koek in volmaakte overstemming met de gelaatskleur van den Afrikaanschen koning. Kleine schulden. Mgr. D'Hulst heeft te Parijs in eene con- lerencie eene groote waarheid gezegd, die door vele groote huisgezinnen niet wordt nagekomen en echter wel noodzakelijk zou dienen te worden opgevolgd. Mgr. zeide aan allen «Betaalt zonder uitstelstelt den een- voudigen schuldenaar niet bloot aan tegen slag, aan verliezen, soms aan ondergang, die het gevolg zijn van uitstel van betalen. Dit alles lijdt geen tegenspraak, ofschoon het dikwijls niet wordt nageleefd in de praktijk." Ziedaar eene groote waarheidvele wel- gestelden laten bij eenvoudige winkeliers en fabrikanten schulden staan, die het hun plicht zou zijn onmiddellijk af te doen. Zij zouden aldus een grooten dienst bewijzen aan de winkeliers en ambachten, die dikwijls naar hun geld wachten. Msb Een zwaarlijvige grijsaard wandelde gis teren bij de Porte de la Chapelle te Parijs. Een rijtuig naderde, de koetsier schreeuwde waar de grijsaard hoorde het niet en werd overreden. Men snelde op den ongelukkige toe, die op straat lag badende inolie, die uit alle openingen van zijn kleeding stroomde. Hij was ongedeerd. Slechts was zyn embon point verdwenen broodmager stond hij op. Een ambtenaar van de gemeentelijke accynzen, toevallig ter plaatse aanwezig, informeerde met bijzondere belangstelling naar 's mans toestand. De magere grijsaard, druipend van vet, dankte hem voor zijn welwillendheid. Maar zoo kwam hij niet van den ambtenaar af, die hem meenam, liet ontkleeden en reservoirs op zjjn buik en rug onder zjjn kleeren verborgen ont dekte, waarin hjj gewoon was olie de stad binnen te smokkelen. De grijsaard werd ingerekend. Hij kan zich niet beklagen. Want de olie die hem in de gevangenis heeft gebracht, heeft hem tevens het leven gered. Laatste Berichten. Den leden van den Gemeenteraad alhier is door den Gemeente-secretaris een schrij ven gezonden van den volgende inhoud: Namens heeren Burgemeester en Wet houders heb ik de eer aan U hierbij te doen toekomen een afdruk lo. van een door hun college opgemaak te ontwerp-verordening tot regeling van het beheer en het gebruik van den ontsmet tingsoven dezer gemeente 2o. van hun aan den Raad uitgebracht advies op het voorstel van het raadslid, den heer J. Hoogendam, in zake het archief van het Oude-Mannenhuis. 3o. Een exemplaar van het goedgekeurde besluit tot heffing van havengeld, met de daarbij behoorende verordening op de invor dering dier belasting (gem. blad no. 4 van 1896. Voorts deel ik U mede, dat door Burge meester en Wethouders ten raadhuize ter inzage gelegd is eene voordracht ter benoe ming van eene onderwijzeres in nuttige handwerken aan de le en 2e openb. kos- telooze scholen, waarop geplaatst zijn 1. J. C. van Wassenaar2 A. C. Mak 3. J. F. van Wamelen, allen alhier woonachtig; en dat het voornemen bestaat de eerstvol gende raadsvergadering te houden op Dins dag, 28 April a. s. Atjeh. Het N.v.d.D. ontving het volgend telegram De posten Anagaloeng, Senelop, Lamsoet en Lambarih zijn verbrand en verlaten. Gesneuveld 7 soldaten. Gewondmajoor D. A. Okhuijzen en 14 soldaten. Volgens een heden van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië bij het departement van koloniën ontvangen tele gram herroept Tjoekoe Doehan de vroeger vermelde grieven en wil hij vertrouwden zenden om met generaal Vetter te spreken. De dag tot het houden dier bespreking is nog niet bepaald. Kerknieuws. De plechtige viering van het 100 jarig bestaan der St. Hippolytus-parochie te Delft, is, naar de Msb. verneemt, bepaald op 3 Mei a. s. Het R. K. Parochiaal Kerkbestuur van den H. Bonifacius te Rijswijk (Z.-H.) zal op Woensdag 4 Mei aanbesteden het bouwen van eene kerk met toren en pastorie aldaar, volgens plannen van den architect, den heer Nic. Molenaar. Naar de N. Haarl. Ct. verneemt, is de zeereerw. pater N. A. A. Aussems, pastoor der St. Antoniuskerk te Haarlem, van zijne ernstige ongesteldheid zoo goed als genezen. Posterijen en Telegraphie. Blijkens kennisgeving in de St. Ct zal in Augustus aanstaande een vergelijkend on derzoek plaats hebben van adspiranten voor de betrekking van surnumerair der poste rijen en telegrafie, waarvoor twintig plaatsen worden opengesteld. Voor ten hoogste twee van deze plaatsen zullen vrouwelijke candidaten in aanmerking komen. Aanmelding vóór 1 Juli a. s. bij den di recteur-generaal der posterijen en telegrafie. In Mei a. s. zal een vergelijkend onder zoek plaats hebben van adspiranten voor de betrekking van klerk der posterijen en tele graphie, om naar mate van de behoefte te worden benoemd. Aan die betrekking is verbonden eene jaarwedde van f400, welke tot f 1500 kan klimmen. Aanmelding vóór 10 Met a. s. bjj het hoofdbestuur der posterijen en telegraphie, door een op zegel geschreven verzoek, met nauwkeurige opgave van naam, voornamen en woonplaats. Belanghebbenden verwijzen wij verder naar de St.-Ct. no. 91. Men meldt uit Rheden De Raad behandelde gisteren een adres van de Nederlandsche Bell Telefoon-Maat schappij, waarin zij aanbiedt bij genoegz&me medewerking van den Raad binnen dez® gemeente een centraalbureau voor telefoon" aansluitingen te vestigen en de aansluitingetl van perceelen aan dit centraal-bureau te bezorgen in abonnement op den grondslag van f 40 per jaar. De Raad besloot aan de maatschappij mede te deelen, dat de zaak naar zijne meening niet rijp genoeg is 0111 thans eene beslissing te nemen. Sport. Choppy Warberton heeft de Paris Vel° verzocht een uitdaging te richten aan alle wielrenners in de wereld tot een wedstrijd van een mijl op tijd en zonder gangmakers- Inzet 2.500 trs. De naam van den uitdagei" wordt echter niet genoemd. Gougoltz en Jaap Eden willen de uitdaging aannemen, doch alleen als de naam van den geheim- zinnigen tegenstander bekend gemaakt wordt. Choppy verklaart, dat Michaël binnen een maand 30 Eng. Mijl (48 kil. 275 m.) in één uur zal maken op de Wood Green Track. Land- en Tuinbouw. De groene veilingen van hyacinten in Haarlem's omstreken zijn aangevangen. Het gewas staat nagenoeg overal uitstekend te velde, de oogst belooft goed te zullen zijn De veilingsprijzen zijn flink, geregeld veel hooger dan verleden jaar. Een goede markt van producten dezen zomer zal dan ook zeker niet uitblijven. Naar gemeld wordt, zal op een nader te bepalen datum, in een der zomermaanden te Maastricht een internationale paarden- tentoonstelling gehouden worden, waaraan hoogstwaarschijnlijk ook een expositie van honden en bloemen zal worden toegevoegd. Het initiatief voor genoemde tentoonstelling is genomen door de vereeniging «Cercle Equaestre*" Het feest zal drie dagen duren. Burgerlijke Stand. Geboren: 16 April. Neeltje, dochter van D. van der Tholen en N. Elderkamp, Ploegstraat. 17. Wilhelmus Cornelis An- tonius, zoon van C. Kemp en M. W. Wendt, Singel. Maria Catharina, dochter van S. Rosman en E. Eijsberg, Broersveld. Doe, zoon van P. Dekker en C. Kool, Emmastraat. Zeetijdingen. Klippau, 13 April, gepasseerd Quintus, kapt. P. Boeijing, van Gothenburg naar Schiedam. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 18 April 1896. 17 dezer. 18 dezer. Spoeling f0.70. f0.60. Moutwijn Noteering makelaars f 61/,. Brandersbond - 6 Stemming Vast. Berlijn. (Slotk.) Parijs. Hamb. Spiritus Mei Juli Sept. Mei Sept. Meel 12 Merk. 1. md 12 j Mei I Rogge, loop. md. Mei Spirit. April/Mei Juni/Juli 18 April 17 April 120.- 123.75124.25 39.30 39.30 39.10 39.10 40.10 39.80 10.40 10.40 16.62£ 16.62* 16.87* 16.87* New-York. Maïs Amsterdam. 17 April. Rogge op lev. onveranderdpef Mei f 101 per Juli 101,100per Oct. f 103» 102. 18 April. Rogge op lev. vastper Mei f 10L 102, per Juli #101, 100; per Oct. f103. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uif) 17 April 3.95 M. 18 April 3.96 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.09* Disc. 2 pCt. Parijs - 48.05 2 Antwerp.- 47.90 25 18 April 120.75 17 April 417/,. 417/,.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 6