rood eostuum en was vergezeld door de dames harer hofhouding barones van Harden- broek, jonkvrouw van de Poll en mevrouw Insinger. De Regentes onderhield zich met ver schillende genoodigden en sprak ook vele dames aan. Om half twaalf verliet zij de zalen en een half uur later waren ook de laatsten der genoodigden verdwenen. De muziek der schutterij luisterde den avond op. Men schrijft aan de Tel uit Zaandam: Met zekere spanning ziet men aan de Zaan den uitslag der verkiezing van een lid der Prov. Staten tegemoet. Het zal ditmaal geen partijstrijd worden, dewijl de politieke be ginselen huiten rekening blijven. Min of meer sympathie voor één van beide candidaten, de h.h. Van Tienen, burgemeester, en Laten- stein, wethouder van Zaandam, zal bij vele kiezers als zij hun stembiljet invullen, voor zitten. Tog is het mogelijk, dat de vraag: vóór tegen sluisbouw in den Dam, haren in vloed zal doen gelden. Het gevolg is dan ook, dat, naar wij met verzekerheid verne men, door radicalen, anti-revolutionnairen en 'at olieken geen candidaat wordt gesteld, ok te Koog a/d. Zaan en Zaandijk onthoudt men zich, terwijl Wormerveer, de candida- tuur van den heer Van Tienen ondersteunt. Door het bestuur van den Katholieken bond in Friesland is besloten, dat de Landdag dit jaar zal worden gehouden te Sneek op 29 Juni. Dr. Schaepman zal weder onder de sprekers behooren. De Friesche Bonifacius-Vereeniging zal op den tweeden Pinksterdag te Sneek een al- gemeene vergadering houden, waarin een voorstel zal worden behandeld tot het op richten van een christelijken Boerenbond in de provincie. Te Nieuw-Buinen eischen de veenarbei ders die daar ten bedrage van bijna 200 het werk gestaakt hebben, een vaste loons- regeling van 19.50 en daar beneden per dagwerk. Door de marechaussees uit Borger wordt er de orde gehandhaafd. Het schenken van sterken drank aan werkstakers is door den burgemeester ver boden. Daar sommmige verveners de eischen der arbeiders hebben ingewilligd en anderen wellicht zullen volgen, verwacht men dat de werkstaking tegen het einde dezer week zal geëindigd zijn. De armvoogdij van Terwispel ontving eergisteren het aangename bericht, dat door den heer R. baron van Lynden, on langs te 's Gravenhage overleden, bij tes tamentaire beschikking is bepaald, dat jaar lijks met kerstmis aan de dorps-armvoogden van Terwispel zal moeten worden uitgekeerd eene som van f200, teneinde daarvan op Kerstdag eene buitengewone uitdeeling aan de armen van het dorp te verstrekken. Te Apeldoorn is door de maréchaussee gevankelijk binnengebracht een persoon, die twee behangers door valsche brieven had verleid hem goederen, bij ieder ter waarde van ongeveer honderd gulden, af te geven. Bij nader onderzoek bleek deze oplichter ook te Doetichem zijn slag te hebben geslagen. In een der benedenzalen van het stadhuis te Maastricht heeft eergisteren-morgen de commissaris van politie een onderhoud gehad met de leden der glasslijpers-vereeniging, van welke slechts weinigen en eenige leden van het bestuur waren opgekomen. Het doel van dit onderhoud was de stakers te waar schuwen tegen het bemoeilijken van goed gezinde werklieden en tevens uitnoodiging aan de bestuursleden, om te stakers tot hervatting van het werk aan te sporen. Door de bestuursleden werd toegezegd in dien zin werkzaam te zijn. Men schrijft uit Ruhrort aan de Schv. De expeditie uit de Ruhrhavens kan bij voortduring zeer levendig worden genoemd (in de vorige week verlieten bijv. 127000 tons lading de haven van Ruhrort), ofschoon het vertrekken van talrijke vaartuigen zon der eenige lading de meening zou kunnen doen rijzen, dat het hier met het verkeer slecht gesteld was. Men mag hierbij^evenwel niet buiten beschouwing laten, dat de Rijn- vloot in de laatste jaren op buitengewone wijze is aangegroeid en dat deze toename grootendeels veroorzaakt is en geabsorbeerd wordt door het sterk vermeerderende trans- portverkeer uit de zeehavens Rijnopwaarts. Tot dekking der behoefte aan vaartuigen in de zeehavens, speciaal in Rotterdam, is de geheele beladen naar Nederland komende en daar leeg beschikbaar wordende Rijn- scheepsruimte niet voldoendeer moet voortdurend nog leege ruimte van den Boven- Rijn en uit Ruhrhavens worden gerequireerd. Daar de leeg van den Boven-Rijn komende schepen nu bij het passeeren van de Ruhr hier gewoonlijk op verkenning uitgaan, bergen onze havens, respect, de reede, meestentijds veel meer scheepsruimte dan hier emplooi kan vinden. Ruhrort is als het ware het rendezvous" voor de geheele Rijnvloot; van daar in de pers dikwijls^het klaaglied over «slapte", al is ook geen enkele laadplaats hier vrij. In perioden van aanhoudenden lagen waterstand, wordt het beeld gewoonlijk zeer spoedig anders, dan doet zich zelfs hier menigmaal gebrek aan scheepsruimte ge voelen, daar de transporten dan over een grooter aantal schepen moeten worden ver deeld en Rotterdam bij zulke gelegenheden nog sterker aantrekkingskracht uitoefent in de Ruhrhavens toch is iedereen er dan op uit bij zulke hooge eischen voor vracht de transporten terug te houden, hetgeen in Rotterdam niet zoo gemakkelijk geschieden kan, daar de zeeschepen binnen zekeren tijd leeg moeten zijn. Naar de IV. R. C. verneemt, zijn in de administratie van het postkantoor te Eindho ven belangrijke fouten ondekt. De betrokken commies werd reeds uit 'sRijks dienst ontsla gen. Het justitieel onderzoek duurt echter voort. Ziet uw muntbiljetten van f10 eens na! Ten gemeentehuize te Vechel zijn gede poneerd twee aan elkander geplakte, niet bij elkander behoorende helften van munt biljetten van tien gulden (laatst model) gemerkt aan den rechterbovenhoek A. O. 04758, aan den linker benedenhoek M. 09070. De houder van de twee andere helften doe hiermee zijn voordeel De landbouwersknecht J. v. A. te Tilburg werd Maandagavond door een viertal leden van eene beruchte vechtersbende aldaar zoodanig met messen gestoken, dat hij Woens dagavond aan de bekomen wonden is over leden, Als vermoedelijke dader is zekere J. gearresteerd. De oorzaak van deze mis daad was hierin gelegen, dat een der jon gelieden door een kar werd aangereden, waarop mest vervoerd werd. (IV. R. Ct.) De Bergen-op-Zoomsche schutterij rukte Maandag voor den eersten keer uit en bij gevolg zouden ook de schutters der laatste lichting hunne eerste lessen ontvangen. Het marcheeren geschiedde natuurlijk slecht. Het mooiste tooneeltje bestond hierin, dat een korporaal bij het «Over geweer" dit wapen liet vallen, waarna zijne zes schutters het zelfde deden en de toeschouwers een hoera lieten hooren. GEMEXGD MEUWS. 1 Terwijl Woensdagavond te Nijmegen een paar houtzagers bezig waren een boom op de zaagstelling te brengen en zij daarmede zoo goed als gereed waren, brak de stelling en kwam met den boom terecht op den rug var. een der zagers, zekeren L., die schier onmiddellijk een lijk was. De man was weduwnaar en 63 jaar. In de Dapperstraat te Amsterdam stond eergisteren een meisje van ongeveer twaalf jaar voor het geopende venster harer woning met een zuigeling op den arm. Toen de koninklijke stoet in aantocht was, wilde het meisje zich uit het venster buigen, de zui geling ontviel haar en kwam op straat terecht. De kleine is aan de gevolgen van dezen val overleden. Gisteren-avond vertrok de Oud-Hollandsche kapel, onder de directie van den heer Wolff te 7.25 uur per Staatspoor naar Vlissingen om van daar de reis naar het Vereenigd Koninkrijk te aanvaarden en de tentoonstel ling te Cardiff te gaan opluisteren. Woensdagavond is de conducteur der H. IJ. S. M. v. d. B. te Oudenbosch bij het controleeren van de treeplank gevallen. Hij bekwam eene gevaarlijke wond aan het hoofd en werd per eerstvolgenden trein naar Roosendaal (zijne standplaats) vervoerd en aldaar op last van een geneesheer in het Ziekenhuis opgenomen. Toen eergisteren te Venlo een escadron huzaren de Maasbrug passeerde, snorde juist een trein over de daar vlak naast gelegen brug. Een paard werd schichtig en wierp zijn berijder af, die met de sporen in de beugels hangen bleef, een eind werd mee gesleept en zulke ernstige verwonding aan het hoofd bekwam, dat hij bewusteloos op genomen en naar het hospitaal overge bracht werd. Toch nog in zijn schik. De arbei der T. te Blesdijke deed eergisteren te Wolvega aangifte van de geboorte van een tweeling zijn 19e en 20e kind. Ondanks de slechte tijdsomstandigheden was de vader toch in zijn schik met de verschijning dezer nieuwe wereldburgers, want thans was hem voor de eerste maal een zoon geboren. Te Preston, in Engeland, is een jeugdig onderwijzer tot 3 boete veroordeeld, omdat hij kinderen, die straf verdienden, de keuze liet tusschen een pak slaag en het uittrek ken van een tand. Drie jongens lieten zich zoo een tand uittrekken. Te Rome dreigt naar de Temps verneemt een nieuw schar.daal-proces, niet ongelijk aan dat der Banca Romana. Een advocaat uit jGenua heeft bij den president van den Senaat een aanklacht tegen de senatoren Alievi en Breda ingediend, beiden president van belangrijke industrieele of financieele instellingen. Zij zouden door bedrog hun aandeelhouders verscheiden millioenen ont futseld hebben- Te Moscou worden de toebereidselen voor de kroningsfeesten rusteloos voortgezet. De installatie der electrische verlichting van het Kremlin is nu voltooid. Er wordt ook een groot volksfeest op het Kermisveld te Khodino-Koé voorbereid. Tot dit feest zullen 400,000 personen worden uitgenoodigd het zal besloten worden met de kostelooze uit reiking van metalen bekers, waarop, behalve de datum der kroning, ook de naamcijfers van den Czaar staan. Laatste Berichten. Atjeh. Blijkens een bij het departement van koloniën ontvangen telegram is den 20n April bij de operatiën tegen Gloempang Tjot Iiang en Toengkoep nog gesneuveld de fuselier van de koloniale reserve J. H. L Koewers (alg. stamboeknr. 38969 656). Politie. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan het Commissariaat van politie4 sleutels aan een touwjte, een bruin breiwerk, een pet, een schoen, eenige rolletjes blauw lint, een stempel waarop staat «Dinant Co", een ring met 5 sleutels, een geruite wollen halsdoek, een sleutel, en 10 sleuteltjes in de Plan tage gevonden. b. Terugtebekomen aan de volgende adresseneen korte damesmantel, bij Blijksloot, Lange Achterweg 41, een blauw bonte bok, bij Osephius, Rotterd. dijk 146, een lot, in de 4de klasse der Staatsloterij, bij Witberg, Breedstraat 7, een portemon- naie met fo.40, bij Hoorman, Groeneiaan 54, 2 loten in de Mecklenburgsche loterij, bij Dries, lange Achterweg 424, en een ring met 4 sleutels, bij Groeneweg, Broersveld 42*. Burgerlijke Stand. Geboren; 22 April. Elisabeth Maria, dochter van A. G. J. Jansen en G. Harsing, Broersveld. 23. .Tohan Hendrik, zoon van J. H. Nijs en C. M. But, Bakkerstraat. 24. Pieter, zoon van B. Dijkshoorn en J. van den Berg, Piet Heinstraat. Overleden: 23 April. JohannnesHer- manus Joseph Meeder, oud 4 jaar en 1 maand, Buitenhavenweg. Ondertrouwd: 23 April. J. Bakker, oud 31 jaar, en C. van den Bosch, 25 jaar. D. C. den Boer, oud 25 jaar, en S. M. Weber, 31 jaar. L. Loos, oud 58 jaar, en J. M. Kip, 54 jaar. W. J. Jansen, oud 20 jaar, en J. C. van der Plas, 22 jaar. C. Lokker, oud 37 jaar, en J. J. van Vliet, 31 jaar. C. van der Meer, oud 24 jaar, en A. Vermeulen, 20 jaar, J. H. Blok, oud 27 jaar, en J. J. van Dijke, 22 jaar. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 24 April 1896. Spoeling f 0.70. Moutwijn Noteering makelaars f 6'/s. j Brandersbond -5?/g. Stemming Onveranderd. Berlijn. (Slotk.) Parijs. Hamb. Rogge, Mei Juli Sept. Spiritus Mei Sept. Meel 12 Merk. 1. md. 12 Mei Rogge, loop. md. Mei I Spirit. April/Mei Juni/Juli 23 April 119.50 24 April 119.75 501 123. 39.30 39.10 39.90 39.50 10.- 10.50 16.62* 16.87* 24.— 39.30 39.20 39.80 39.40 10.40 10.50 16.62* 16.87* 22 April 41 r/8. 23 April 417/g. New-York. Maïs Amsterdam. 23 April. Rogge op lev. iets hooger; per Mei f 101per Juli f 100,99per Oct. f 103. 24 April. Rogge op lev. weinig veran derdper Mei f101, 100; per Juli f99,100; per Oct. f103. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 23 April 3.65 M. 24 April 3.62 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.08 Disc. 2 pCt. Parijs - 48.02* 2 Antwerp.- 47.90 2s Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 2'/s pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij WarschauWeenen Zuid West Sporen Atchison le Hyp 2e Lr. A Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp Incomebond Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 24 Apr. 92s/4 84VS 26 103»/4 21»/* 1401/j 157 77«/4 25V* 16'/, 13'/, 58V4 127, 122'/, 34'/4 27 3V*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 3