toeilie en Moeite onroelWeri ij Nimens de 16000 Bondsleden gaf hij ®vens de verzekering van trouw en gehechtheid aan het Vorstenhuis, bereid als J waren steeds pal staan voor de eer en neJ gezag onzer jeugdige Koninginnen. In antwoord hierop gaf H. M. de Koningin- egentes te kennen, dat Zij steeds met yzondere belangstelling de werkzaamheid van den Bond gevolgd en dan ook dank bracht voor hetgeen door hem in het belang der werklieden was verricht. Ook betuigde Zij Haren dank voor de sympathie, door den Bond voor Hare Doorluchtige Dochter, de Koningin, steeds aan den dag gelegd. Uit Amsterdam meldt men aan de N. R. Ct De kippeboer, die een oogenblik verdacht werd iets te weten omtrent den moord op den slager Schut gepleegd, is na onderzoek der politie weder op vrije voeten gesteld. Tol lid der Provinciale Staten van Noord- Holland in het kiesdistrict Zaandam is ge kozen de heer mr. H. J. C. van Tienen, burgemeester van Zaandam, die 537 van de 1005 stemmen op zich vereenigde. De heer P. Latenstein, wethouder van Zaandam verkreeg 433 stemmen. Nadat de uitslag bekend was geworden, is door den heer J. W. Slijper, secretaris van de »Burgerkiesvereeniging" te Zaandam, protest aangeteekent, daar 133 maal de haam Van Tienen zonder voorletters was afgelezen. De voorzitter van het stembureau antwoordde, dat het verzuim zijn schuld was, doch dat de letters wel degelijk op de stembiljetten voorkwamen. Men meldt aan de Tel. uit Zaandam, dat de heer Latenstein èn als voorzitter èn als lid van het comité voor de tentoonstelling van Landbouw en Zaansche Nijverheid, zijn ontslag genomen heeft. Te Edam is gisterennacht 3 uur afgebrand de broodbakkerij van Slot. De brand ontstond doordat de knecht viel, terwijl hij een bran dende petroleumlamp in de hand had. Er was zeei groot gevaar voor de belendende perceelen, maar het gelukte der brandweer de vlammen tot het huis van Slot te beper ken. Alles was verzekerd. Uit Beets werd van den 28n aan de 7el. geschreven Bij het appèl dat eergisteren-morgen te Beets werd gehouden (tengevolge van de proclamatie van den burgemeester, die het houden van vergaderingen in den open lucht had verboden, werd door den appèlmeester in een tent het Woord gevoerd) waren aan wezig 11 maréchaussees, 10 rijksveldwach ters, de burgemeester van Opsterland, een kapitein van de maréchaussée en een in specteur van de rijkspolitie. Alles ging rustig toe. Twee grootere verveners gaven toe. Na het appèl van gisteren hadden ook nog drie verveners toegegeven. De grootste helft der arbeiders is nu reeds werkzaam tegen 80 cent der vierkante roede. Zes van de grootste verveners, die pl. m. 300 arbeiders in 't werk hebben, gaven nog niet toe. De arbeiders, die nog zonder werk zijn, zijn naar huis teruggekeerd. Niet vóór Maandag a. s. wordt er weer appèl gehouden. De Goudsehe Zwemclub heeft ter viering van het 10-jarig bestaan, op Zondag 19 Juli een internationalen zwemwedstrijd uitge schreven. Door den heer B. Kalf! te Amsterdam was bij den gemeenteraad van Schoonhoven aanvraag gedaan om den daar op het stad huis bewaard wordenden zilveren ringkraag van gravin Jacoba van Beieren te mogen koopen. De Raad besloot met 10 stemmen tegen 1 het zeldzaam kleinood niet van de hand te doen. Enkele jaren geleden werd er zelfs, naar men zegt, f60.000 voor ge boden. Men schrijft aan de Tel. dd. 30 April Zuilen in feestdos viert heden een zeld zaam feest, stil, maar daarom niet minder hartelijk en devotelijkmevrouw de dou airière Van Tuyl van Zuilen viert haar 50 jarig jubileum als ambachtsvrouwe op 't slot te Zuilen. Een passend huldeblijk, een blijk van hoogachting ter herinnering aan dezen dag, van gemeentenaren en godsdienstige vereenigingen, en tallooze bewijzen van oprechte belangstelling, zullen de edele weldoenster der streek dezen dag zeker onvergetelijk maken. Men schrijft uit Maastricht aan De Tijd Woensdagavond moesten politie en ma rechaussee krachtdadig optreden bij het huiswaarts keeren der glasslijpers, die het werk hadden hervat. Er had een hevige worsteling plaats tusschen de openbare macht en de stakers, van welke verscheiden werden gearresteerd. De zes glasslijpers die het werk hebben hervat, hebben veel te lijden en moeten dagelijks door marechaus see of politie worden geëscorteerd. Een aardewerker, die onder zijn confra ters een collectie in de fabriek had gehou den voor de stakers, werd door die firma onmiddellijk ontslagen. Heden 1 Mei wordt de locaalspoorweg Sittard—Herzogenrath voor het publiek ver keer geopend. Nog een ongestrafte moord! Men schrijft aan de Tijd: In 1894 werd onder Terheiden nabij Breda iemand ver moord, zonder dat tot nu toe de dader gevonden is. GEMENGD NIEUWS. In een aschbak in de Koningstraat te 's-Gravenhage vond een elfjarig meisje eer gisteren een kartonnen doos met f 730 aan bank- en muntbiljetten. De vader van het kind, een sigarenmaker, bezorgde het ge vondene terug en kreeg een milde gift ter belooning. Onder de runderen van den veehouder, V. te Loosdrecht doen zich gevallen van vergiftiging voor, tengevolge van het likken aan eene met menie geverfde boot. Een koe is reeds bezweken, een pink is zwaar ziek. Dat verstrooidheid niet enkel eene ziekte der geleerden is, zag men deze week te Noordeloos. Een koopman, op weg naar Meerkerk om een kalt af te leveren, be merkte tot zijn niet geringen schrik, dat het beest niet op den wagen lag. Het was er niet afgevallen of afgesprongen, maar het.... lag nog rustig thuis in zijn hok. De koopman had eenvoudig vergeten het op den wagen te laden 1 Te Mülsen St. Michem is een ernstig geval van vergiftiging voorgevallen. Een familie bestaande uit acht personen, is na het gebruik van meelkoekjes hevig onge steld geworden. Twee van hen, waaronder een zevenjarig dochtertje, zijn reeds bezwe ken. Men vermoedt, dat het meel, waarmee de koeken waren gemaakt, met rattenkruid was vermengd. Een verschrikkelijke misdaad is te Parijs gebeurd. Een vader, Vassier, een kroeg houder aan den faurbourg St. Dénis heeft zijn eigen zoon, een jongen van zeventien jaren, in het Bois de Vincennes vermoord. Hij werd daarin bijgestaan door zekeren Boucher, die aan Vassier 3000 frs. schuldig was, en die voor deze hulp van Vassier een quitantie kreeg voor dat bedrag. Boucher en zijne vrouw werden in hechtenis genomende vrouw van Boucher bekende alles, wat leidde tot de arrestatie van Vassier. Deze sprong op het politie-bureau uit het raam, en viel voorover op de straatsteenen, waar hij zoo goed als dood werd gevonden. Te Saint-Brieuc in Frankrijk is een vrouw ter dood veroordeeld die haar moeder had vermoord om haar 25 ïrancs te kunnen ontnemen, die de oude vrouw van een andere dochter had ontvangen. Het is in acht jaar niet gebeurd, dat in Frankrijk een vrouw ter dood gebracht is. Men ver wacht in dit geval geen gratie. Te Aubigny is een der weinige oudstrij ders, die den veldtocht van Napoleon I naar Rusland heeft medegemaakt, gestorven. Hij heette Josef Rose en wan 102 jaren oud Tot zijn dood toe was hij in het bezit van al zijn geestvermogens. Een andere veteraan van het groote leger van Napoleon I is te Petrikan gestorven. Deze, Telipowski ge naamd, telde 107 jaren. Langen tijd leefde hij van liefdadige giften. In zijn woonplaats was hij een bekende persoonlijkheid, wiens vertellingen gaarne werden aangehoord. Stierengevecht. Nauwelijks zijn dit jaar in Spanje de stierengevechten be gonnen, of men hoort reeds van ongelukken. Te Barcelona stierf o. a. een picanor aan een hersensschudding, in de arena gekregen. Te Sevilla werd bij een stierengevecht een picador in de lucht geworpen en zwaar ge wond. In hetzelfde stierengevecht ontsnapte de beroemde matador Gueritta ternauwer nood aan den dood. De stier, die een degen stoot had ontvangen, bezat nog de kracht, om zich op den Espada te werpen en hem met zijn hoorn omver te stooten. Men meen de, dat bij doodelijk gewond was, en overal gingen kreten van ontzetting op vele dames vielen flauw maar de kwetsuur bleek van weinig beteekenis te zijn, want de kamp kon vervolgd worden. Een zevenjarige moordenaar. In het door Roemeniërs bewoonde dorpje Rerülös, welks bewoners jn en niet al te beste reuk staan, heeft zich onlangs een vreeselijk geval voorgedaan, dat als een staaltje kan dienen van de onbeschaafdheid der bevolking. Een zevenjarige jongen was op bezoek bij zijn oom, die hem verzocht zijn zoontje van anderhalf jaar gezelschap te houden. Het neefje voldeed niet dan met tegenzin aan dit verlangen en om den kleine kwijt te raken, sloeg hij er duchtig op los. Op het geschreeuw van het mis handelde kind kwam de grootmoeder der beide jongens toesnellenzij nam het kind in hdar armen en gaf haar zevenjarigen kleinsjoon berisping. Deze ging naar de aan grenzende kamer, nam een geladen geweer van zijn oom van den muur en schoot door de halfgeopende deur op zijn kleinen neef, die midden in het hart werd getroffen. De jeugdigen moordenaar wilde toen ook zijn grootmoeder doodschieten, maar werd hier in bijtijds verhinderd. Laatste Berichten. Volgens een telegram uit Sneerness van heden is aan boord van de mailboot Prins Hendrik van de Maatschappij Zeeland de stoomleibuis gebarsten, waardoor drie stokers gedood werden en één zware brandwonden bekwam. Posterijen en Telegraphie. Met den trein van 12.29 nam. uit Am sterdam naar Antwerpen, zullen tot nadere aankondiging 2 Mei en verder op de even datums brieven en andere stukken worden verzonden aan het oorlogsschip Van Speyk te Venetië. De brieven en andere stukken, welke men in die rechtstreeksche zending wenscht te zien opgenomen, behooren voor zien te zijn van twee zich kruisende stre pen over het geheele adres, loopende van den eenen hoek naar den andere. Het bijkantoor der Rijkstelegraaf aan de kustpost) te IJmuiden wordt heden, 1 Mei, opgeheven. Sport. Als een bewijs van snelrijden op de ve- locipède meldt men, aan de Tel, dat de heer Frohn, amateumjder te Baarn, dezer dagen van hotel Groenevel dte Baar tot Amstel- hötel te Amsterdam onder controle een weg aflegde van 36 K. M. in 49 minuten. Land- en Tuinbouw. Op de veilingen Donderdag-avond in het Westland gehouden werden de volgende prijzen besteedwitte asperges 30 a 42 ct., blauwe 22 a 28 ct. per bos spinazie 26 a 35 ct., zuring 30 a 50 ct. per kin postelein 17 a 28 ct. per V*aardbeien 21 a 30 ct. per pot; sla 2 a 4 ct. per krop. te Schiedam. Geveild: Vrijdag 1 Mei. Notaris mr. H. M. C. POORTMAN. I- Een Dubbel Heerenhuis en Erve met Open Gang, Open Plaats en een gedeelte Tuin aan de Plantage Tuinlaanf5200. II- Een gedeelte Tuin geschikt tot bouw- grond, gelegen nevens perceel I met een uitgang naar het Slop van Makkers, f1105. III. Een gedeelte Tuin geschikt tot bouw grond, gelegen aan het Slop van Makkers belend aan de perceelen I en II, f830. IV Een gedeelte Tuin geschikt tot bouw grond met daarop staande koepel, gelegen nevens perceel III, f850. Burgerlijke Stand. Geboren: 29 April. Herman, zoon van J. Schneider en J. J. Klooster, Singelkerk straat. Over leden: 29 April. Adrianus Zwaan, oud 3 maanden, Hoofdstraat. Geertruida Poot, oud 2 maanden, Oude dijk. Cor- nelis Ridderus van der Kooi, oud 55 jaar en 7 maanden, Overschiesche straat. Paulus van Katwijk, oud 4 maanden, Gas- straat. Ondertrouwd: 30 April. J.Linthuis, oud 28 jaar, en A. Timmermans, 26 jaar. - L. Lems, oud 23 jaar, en N. Koning, 23 jaar. D. Kiela, oud 25 jaar, en W. van der Hoeven, 29 jaar. W. Deijl, oud 23 jaar, en E. Kooijman, 23 jaar. A. J. de Veld, oud 24 jaar, en J. M. Voogt, 23 jaar. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 1 Mei 1896. Spoeling f 0.30. Moutwijn Noteering makelaars f6. Brandersbond - 57/g. Stemming Onveranderd. Berlijn. Rogge' Mei Juli Sept. Parijs. Hamb. Sept. Meel 12 Merk. 1. md. 12 Mei Rogge, loop. md. Mei Spirit. April/Mei Juni/Juli 118.35 122.75 39.50 39.30 39.25 39.40 10.50 10.50 16.62£ 16.87£ 117.25 122.25 39.80 39.40 38.90 39.25 10.40 10.50 16.62£ 17.25 Amsterdam. 30 April. Rogge op lev. weinig veranderd per Mei f99, per Juli f99; per Oct. f103, 102, 101. 1 Mei. Rogge op lev. prijshoudendper Mei f99, 100 per Juli f99; per Oct. f102, 101. Aangezegd 1275 last. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 30 April 2.99 M. 1 Mei 2.95 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.07£ Disc. 2 pCt. Parijs -48.— j 2 Antwerp, s - 47.90 3 Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon, li Mei. 21/s pCt. Nederland 927« Zilver Metalliek84 3 pCt. Portugal25*/a Rusland 1884 1037g Turkije211/* Venezuela41 Aand. Nederl. Handelmij 140i/3 Warschau—Weenen 157 Zuid West Sporen Atchison le Hyp77>/4 t> 2e Lr. A 27i/g Shares16 Chicago Erie Oblig1067s Denver itio Shares137g Missouri le Hyp83 Incomebond 58 Shares 13 Oostenr. loten 1860 Madridsche loten 34s/g Turksche Prolongatie5 (SLOTK.)|SPintUS Mei 30 April 1 Mei

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 3