vastgebonden touw vasthield, over een groo- ten afstand medegesleept. Toen de dieren eindelijk tot staan waren gebracht, was het knaapje zoo vreeselijk verminkt, dat het na eenige minuten den geest gaf. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Zouaven-Broederschap te Tilburg zijn de heeren P. H. A. Scheefhals en F. E. Becx, oud-Zouaven, door Z. H. den Paus benoemd tot ridder in de orde van den H. Sylvester. De directie der Nederlandsche Zuidafri- kaansche Spoorwegmaatschappij te Amster dam heeft aan de reederij der »Castle Line" f6000 gezonden voor het fonds tot ondersteuning van hulpbehoevende betrek kingen van hen, die bij de ramp der Drummond Castle het leven verloren. Naar de Ff. Cf. verneemt, is bij de ramp vermoedelijk ook omgekomen de heer W. Dert uit Vlissingen, hofmeester op genoemden bodem en 29 jaar oud. Het is der gezondheidscommissie te Dord recht gebleken, dat, tengevolge van het ge ruik van naar die gemeente ingevoerde me zich enkele gevallen van typhus heb ben voorgedaan. De commissie acht zich dientengevolge gedrongen den ingezetenen ernstig te wijzen °p de noodzakelijkheid, om ter voorkoming van besmettingsgevaar, voor het gebruik van melk zoowel de gewone, tapte als karnemelk die te koken. GEMENGD NIEUWS. Een rijk distillateur te Edinburg, Usher genaamd, heeft aangeboden, een stadhuis te laten bouwen in zijn vaderstad voor zijn rekening. Het gebouw zou 100,000 pond kosten. De prins en prinses van Wales hebben hun hand met X-stralen laten photografeeren. De prins kreeg hierdoor de zekerheid, dat hij aan de jicht lijdt, de erfkwaal zijner familie. De Noorsche bark Lady Lawrence kwam eergisteren te Queenstown in Ierland aan met de gele vlag in top. De kapitein rapporteert dat zes van de bemanning op reis stierven en zes door ziekte ongeschikt zijn voor allen arbeid. Het is nog zelden voorgekomen, dat een geheel eiland te koop werd aangebodan. De eenige bewoner en bezitter van Hallig Süd- fall wil zijn eigendom, 250 demath groot, met levenden en dooden inventaris van de hand doen. Er zullen wel niet veel liefheb bers zijn want het leven op zoo'n Noordzee- eiland is niet aanlokkelijk, Een bewoner van Hallig Habel moet bijv. elke week, om water te halen voor zijn vee, met een sloep naar Ockholm varen. Een vreeselijke misdaad. Te Verviers in België is Zaterdag een vreese- ljjke misdaad ontdekt, die aldaar een leven dige emotie heeft veroorzaakt, te meer, daar het parket er niet in geslaagd is, den sluier der geheimzinnigheid, die deze zaak omhult, te verwijderen. De weduwe Lejeune werd door een harer buren halfdood in haar slaapkamer gevonden. Zes ernstige verwondingen waren haar met een bijl aan het hoofd toegebracht. In het aangrenzende vertrek lag de zoon van het slachtoffer op zijn bed vastgebonden. De justitie, die onmiddellijk gewaarschuwd werd, begon natuurlijk direct het onderzoek met het verhoor van den zoon. Deze verklaarde, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een individu de woning binnengedrongen was, die hem, na te hebben beproefd zijn moeder te vermoorden, had vastgebonden om ongestoord het huis te kunnen doorzoeken. De zoon, wiens verklaringen geen vol doende opheldering van het feit gaven, werd onmiddellijk gearresteerd. De weduwe Lejeune is kort daarop naar het hospitaal vervoerd. Haar toestand is hopeloos. Met de verlichte fontein op het Berlijnsche tentoonstellingsterrein wil het nog niet vlotten. Men heeft den stadsinspecteur voor het bouwwezen, Frobenius, te hulp moeten roepen, die nu de verbetering laat aan brengen, waardoor men hoopt, dat in het eind van deze week de fontein regelmatig zal werken met een middenstraal van 30 meter hoogte en 31 zijstralen van 20 meter elk. Te Neukirchen in Duitschland vervoegde zich dezer dagen een man met zijn twaalf jarigen zoon bij een geneesheer, met het verzoek, den jongen die door den hoofd onderwijzer was geslagen, te onderzoeken. De jongen was stokdoof want men had hem niet meer of minder dan zijn trommelvlies doorgeslagen. De vader verlangde een bewijs van den arts om hiermede een aanklacht bij den rechter te kunnen indienen. De dokter onderzocht hem en zeijJa, vrind, dat is een leelijk geval de jongen is volkomen doof. Maar, om nu zeker te zijn, voor ik bewijs afgeef, moet ik eerst nog even met een mes den jongen het rechter oor afsnijden." Nauwelijks had de dokter dit duidelijk hoorbaar aan den vader medegedeeld, of daar begon de jongen erbarmelijk te schreeuwen en aan te gaan, en liep zoo snel hij kon, het huis uit de straat op. Ware de dokter niet op zoo'n lumineus idee gekomen, dan was de meester met een onaangename aanklacht voor den rechter verschenen en had deze gevaar geloopen ook nog te worden veroordeeld. Een kantoorbediende te Parijs had de vorige week van zijn zuur verdiende spaar- duiten een rijwiel gekocht en was Maandag avond bezig zich te oefenen op de bijna verlaten Place de la Bourse. Het duurde niet lang of er stond een groepje men- schen naar de onhandige abe wegingen van den rijder te kijken, en daaronder ook een jongmensch in een wielrijderscostuum. Deze bleek een ervaren rijder, want hij gal den nieuweling verscheiden nuttige wenken. De kantoorbediende trachtte ook van ach teren op te stijgen, maar dit wilde niet lukken en hij verzocht het welwillende jongmensch, hem te wijzen hoe hij doen moest. De vreem deling sprong vlug op de fiets en verdween om een hoekde eigenaar begreep te laat, dat hij bestolen was. De gevangenen van den Negus. Een van Menelik's Italiaansche gevangenen, een soldaat, heeft door tusschenkomt van een Franschman, zijn familie te Turijn een brief doen toekomen. Hij schrijft dat er te Addi-Sabala 1500 gevangen zijn hun reis heeft twee maanden geduurd, gedurende welke zij veel van honger en dorst hadden te lijden. Verscheidene Europeanen, die te Addi-Sabala wonen, verschaften hulp aan de gevangenen. Deze vernamen dat zij moesten helpen bouwen aan een nieuwe residentie voor den Negus. Uit Balduinstad aan het Tangaryika-meer meldt bisschop Roelens, dat wilde dieren de oevers van het meer onveilig maken. Vooral hebben de bewoners veel van leeuwen te lijdennog onlangs zijn twee inlanders door een dezer diereu verslonden. De bijge- loovige negers meenen, dat de leeuwen niet wilde dieren, maar menschen zijn, die deze gestalte hebben aangenomen om zich te wreken op hun vijanden. Zij ontvluchten zoo spoedig mogelijk de plaats, waar een hunner door een leeuw is weggevoerd en vestigen zich in een andere landstreek. Ook daar zijn leeuwen, maar »wij zijn er niet bekend," zeggen de inlanders. Op elke leeuwenhuid is een premie van 20 frs. gesteld. Een gift van mr. Hill. Een door den president van den Noorderspoorweg der V. S. aan Mgr. Ireland geschonken semi narie, van welke gift onlangs melding werd gemaakt, vindt alleen zijn oorsprong in de sympathie van den Protestantschen gever voor het Catholicisme. Hij-zelf verklaarde zulks in zijne rede bij de feestelijke opening. Eerstens had hij het Catholicisme leeren waardeeren door zijne veertigjarige vriend schap met een voorbeeldig priester, Mgr. Louis Caillet, vervolgens doordien hij dertig jaren lang in een katholiek gezin leefde, waar hij bovenal getroffen was door het Christelijk gedrag der huisvrouw. Te harer eere stichtte hij het seminarie. sBijna alle kerkgenootschappen," zeide de heer Hill, stellen onder hunne leden mannen, die hunne kerk met alle stoffelijke middelen kunnen stennen. Anders is het met de katholieke Kerk, met hare vele leden uit den arbeidersstand, die uit bijna alle volken en hemelstreken hierheen komen en vaak niet meer bezitten dan hun geloof in God en de hulp hunner ernstige, vrome priesters. De Katholieken moeten met hunne beschei den middelen niet alleen hunne kerken, maar ook hunne eigene scholen bouwen, wijl zij om gewetenswille hunne kinderen niet naar de godsdienstige openbare school kunnen zenden. Nu ik gezien heb, hoezeer deze edele kerkvorst, Mgr. Ireland, zich moeite geeft om zijne Kerk en overal in het land het licht der godsdienstwaarheid te verbreiden, alsmede aan te toonen, dat er geen tegenspraak bestaat tusschen de menschelijke wetenschap en de Goddelijke openbaring, heb ik mij gedrongen gevoeld een deel der aardsche goederen, waarmede God mij gezegend heeft, te wijden aan het opkweeken van katholieke priesters, in staat om den geest des ongeloofs te onderdrukken en als lichtbaken te staan aan den weg, die ten hemel leidt". De godsdienstige plechtigheid der inwij ding werd verricht door den apostolischen delegaat, Mgr. Satolli, in de open lucht, nl. in het bosch naast het seminarie. Veertien aartsbisschoppen en bisschoppen, vele pre laten, waarvan er zelfs uit Engeland en Amerika waren overgekomen, woonden ze bij. Laatste Berichten. Heden-nacht te half twee brak er een hevige brand uit ten huize van den heer Witstijn, te Ouwerschie. Door het spoedig en flink optreden der brandweer mocht men er in slagen de omliggende huizen te be houden, hoewel het aangetaste perceel voor een groot deel uitbrandde. Uit Versailles wordt gemeld, dat de hertog van Nemours heden aldaar is over leden. Volgens draadbericht uit Londen is de aanvang van het Jameson-proces definitief vastgesteld op 20 Juli. Rechtszaken. Voor de arrondissements-rechtbank te Rotterdam werd gisteren behandeld het verzet van W. v. D., 31 jaar, broodbakkersknecht te Rotterdam, die den 2den dezer bij verstek werd veroordeeld tot vier maanden gevan genisstraf ter zake dat hij te Schiedam op twee verschillende dagen in den zomer van 1895 achtereenvolgens zou hebben weggenomende eerste maal drie houten branderij-trappen, een geverfde kast en een aantal plankende tweede maal twee van glasruiten voorziene deuren, alles toebehoorende aan J. A. van Velzen. De zelfde .getuigen als bij de eerste be handeling gehoord zijn, waren ook thans gedagvaard, waaruit ook nu weder blaek, dat niemand anders dan beklaagde het bovengemelde heeft weggenomen uit een pand in de Frankenlandsche laan te Schiedam, waarin een melkinrichting was gevestigd en van welk pand beklaagde de sleutels had. Het O. M. vermeende, dat de behandeling tot geen andere beschouwing aanleiding geeft en vroeg bekrachtiging van het bij verstek gewezen vonnis. De verdediger mr. Jos. van Raalte drong er met aandrang by de rechtbank op aan, dezen beklaagde, zoo zij hem ook nu zou ver- oordeelen, te straffen met een geldboete, waarmede zij een goed werk zou verrichten, daar het geleden nadeel zeer gering is en beklaagde zeer gunstig bekend staat. Mocht de rechtbank onverhoopt bekl. gevangenis straf opleggen, zoo vreesde pleiter dat deze zijn betrekking zou kwijtraken. Uitspraak aanst. Dinsdag. Tegen den kapitein van de Springwell, die den 13 Mei vast voer in de spoorweg- opening te Dordrecht, waardoor een aan merkelijke vertraging in den treinenloop het gevolg was, is door het O. M. bij de rechtbank te Dordrecht f 50 boete, sub. 5 dagen hechtenis geischt. De verdediger drong op vrijspraak aan, daar gebleken is dat de waterstand aangegeven door de peil schaal, het invaren van de Springwell toeliet. Uitspraak 4 Juli a. s. Sport. De wielrijder K. Wolkrina heeft in 4 dagen, 15 u. 27 m. gereden van Londen naar YVeenen, 1377 k. m. (de overtocht Dover- Ostende natuurlijk er buiten gerekend). Burgerlijke Stand. Geboren: 24 Juni. Fieternella Klasina, dochter van S. J. A, Boekhout en E. Scheffer, Oosterstraat. Wilhelmus Johannes, zoon van J. W. van der Knaap en A. Moonen, Kleine Groenendaal. Gerrit, zoon van G. Immerzeel en B. van Zanten, Leliestraat. Franciscus Leendert, zoon van D. Krab bendam en J. M. Pinster, Singel. Overleden: 24 Juni. Gerardus Offer- man, oud 2 jaar en 5 maanden, Oude Kerkhof. Abraham van der Windt, oud 5 maanden, Bleekerstraat. Nicolaas Kiela, oud 3 jaar en 4 maanden, Villastraat. Ondertrouwd: 25 Juni.J.H.Jenner, oud 22 jaar, en P. M. de Mos, 25 jaar. A. Noordhoek, oud 24 jaar, en F. M. Plooij, 20 jaar. A. P. van Schendelen, oud 24 jaar, en P. M. Prein, 20 jaar. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 26 Juni 1896. Spoeling f 0.80. Moutwijn Not. makelaars f6x/2. Brandersb. - 5'/4. Stemming Onveranderd, Rogge, Juni Juli Sept. I Spiritus J uni Sept. Meel 12 Merk. 1. md. 12 Juli Rogge, loop. md. Juli u.n, (Spirit. Juni,Juli HamB' j Aug./Sept. Berlijn. (Slotk.) Parijs. 113.'- 38.20 38.80 40. 40.10 10.90 10.90 16.87£ 17. 357,. 111.- 112!- 38.30 38.80 39.90 40 - 10.90 10.90 16.87^ 17.- New-York. Maïs Amsterdam. 25 Juni. Rogge op lev. flauw per Juli f91, 90. 91; per Oct. f92, 91, 90, 91, per Maart f95, 94. 26 Juni. Rogge op lev. weinig veran derdper Juli f89; per Oct. f90, 91. per Maart '97 f93, 94. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur 25 Juni 3.59 M. 26 Juni 3.56 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.10 Disc. 2 pCt Parijs - 48.05 2 Antwerp. - 48.— 3 Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 2i/ï pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij j WarschauWeenen Zuid West Sporen Atchison le Hyp t» 2e Lr. A Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp d Incomebond Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 26 Juni. 917s 84V, 257s 1046/g 57 161 77 V, 40V, 147, 1061/, 13Vs 82 567* 25 3'/a 25 Juni 111.25 24 Juni. 26 Juni 25 Jnni. 35i/2. i g

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 3