VERKOOPING ZIT e„SLAAPKAMER HYPOTHEKEN CKEEIET-HYPOTHEKEN VLEESCH i ECHTVEREENIGING Openbare Vrijwillige POELIERSZkAK en handel in Pluimgedierte Wed. M. J. KONING. „DE NEDERLANDEN." werken voor rekening van de heeren J. Smink en S. Pons, aldaar, was het minst ingeschreven door den heer P. Notenboom. Een kwartier na den afloop bemerkte deze echter, een abuis van f 2000 en zou daarna de heer Hanemayer de laagste inschrijver Wezen, doch die had óók een abuis van eenige honderden guldens. (B. N.) BINNENLAND. Hare Majesteit de Koningin-Regentes zal den Chineeschen gezant Li-Hoer.g-Tsang den 6en Juli in audiëntie op Soestdijk ontvangen 6n hem een diner aanbieden. Hare Majesteit heeft den kapitein ter zee Zegers Veeckens, adjudant van H. M. de Koningin, aangeboden om bij den gezant gedurende diens verblijf hier te lande dienst fe verrichten. Prinses Pauline van Bentheim, oudste zuster van H. M. de Koningin-Regentes, die sedert eenige dagen te Soestdijk vertoeft, bezocht Woensdag incognito het Rijks-Mu seum en het stedelijk Museum te Amsterdam Baarna maakte zij een rijtoer door de stad en vertrok tegen vijf uur naar Soestdijk. Het bericht van het vinden van het ge beente van Prins Frederik te Padua wordt bevestigd. Het was besloten in een kleine ooden kist, zooals men dacht, begraven in den tuin van de kerk der Eremitani, naast bet graf der gravin Von Fürstenstein. De opgraving geschiedde in tegenwoordigheid van den prefect, den Hollandschen gezant en andere autoriteiten. He leden van de Eerste Kamer der Staten Generaal zijn bijeengeroepen tegen Hinsdag 7 Juli, des avonds te uur. Aan de leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal is rondgedeeld het gewij zigd ontwerp van wet tot regeling van het kiesrecht, zooals het luidde bij den aanvang der openbare beraadslagingen in.de Tweede Earner op 12 Mei jl., en het nader gewijzigd ontwerp zooals het luidt na de daarin tijdens de beraadslagingen in de Tweede Kamer gebrachte veranderingen en op 19 Juni jl. •n stemming is gebracht. He daarbij behoorende tabellen zijn niet overgedrukt. Het overzicht van de behandeling der Kieswet in de Tweede Kamer aan de Eerste Kamer gezonden, bevat ook een op somming van de amendementen welke op het wetsontwerp zijn voorgesteld en het lot dat aan die amendementen is ten deel ge vallen. Daaruit blijkt, dat niet minder dan 94 amendementen en subamendementen in be handeling zijn geweest. Daarvan zijn er 36 grootendeels van de commissie van rap porteurs aangenomen en 32 verworpen, 15 ingetroken of vervallen en 11 door de Regeering overgenomen. Aljeh. Uit achtereenvolgens bij het departement van koloniën ingekomen telegrafische be richten betreffende Atjeh blijkt, dat is gesneuveld de fuselier J. G. Thielen, dat aan wonden zijn overleden de fuseliers A. N. Tijbosch en P. van Put en de kanonnier W. E. H. Forster, dat gevaarlijk gewond is de fuselier J. C. Kroes en dat gewond zijn de kapitein der infanterie M. W. Thijssen en de le luitenant der Infanterie P. van der Molen. Gisteren-ochtend vertrokken van Leiden per sneltrein 7.37 spoortijd, de heeren Van Kempen met familie, talrijke kennissen, vrien den en het geheele personeel der fabriek naar Amsterdam. Aldaar waren twee stoombooten afgehuurd met welke het geheele gezelschap naar Marken werd vervoerd. Vandaar keerde men in den namiddag terug naar Amster dam om een bezoek te brengen aan «Artis", waar de heeren Van Kempen hunnen ge- noodigden een diner aanboden. Zoo men weet, geschiedde deze feesttocht ter viering van den 60sten gedenkdag van de stichting der Kon. Ned. fabriek van goud en zilverwerken. De muziek van de dienstd. schutterij te Leiden (kleine kapel) luisterde den feest tocht op. Ter gelegenheid van dit 12de lustrum van het bestaan der fabriek heeft de heer J. M. van Kempen den burgemeester van Voorschoten eene som van f 200 aangeboden, met uitnoodiging dit bedrag onder de armen der genoemde gemeente te doen verdoelen. Door het personeel werd den heeren Van Kempen een prachtig geschenk aangeboden. Op een voetstuk waarop met vergulde let ters is aangebracht «hulde van het personeel" staat een driearmige lichtkroon, sierlijk bewerkt. Dat de verhouding tusschen patroon en werklieden uitstekend is, bewijst naast de vele fondsen en inrichtingen in het belang der werklieden het feit, dat er 42 werk lieden aan de fabriek zijn van 25 tot 50 jaren dienst. Eenigen van de zg. Pilgrimsfathers, af stammelingen van John Robinson, die thans in Engeland vertoeven, zijn voornemens ook aan ons vaderland een bezoek te brengen en denken dat te Leiden op Zondag 5 Juli te doen, waarbij zij de nagedachtenis van hun voorvader hulde zullen brengen. Gisteren voor vijftig jaren, den 26n Juni 1846, hechtte koningin Victoria, haar goed keuring aan de wet tot afschaffing der graanrechten in Engeland. Dit gewichtig feit werd in enkele Nederlandsche bladen met beschouwingen over de gevolgen van dezen maatregel herdacht. Door het bestuur van den R. K. Sigaren makers- en tabakbewerkersbond is aan de Vereenigde Sigarenfabrikanten te Amsterdam een «open brief" gericht, waarin zij, er op wijzende dat de toestand der gezellen sinds de werkstaking van '95 nog slechter is dan voor dien tijd, verzoeken een arbeidsraad in het leven te roepen, bestaande uit patroons en werklieden, om eventueel geschillen op te lossen. Als de werklieden eens vrijelijk konden spreken, dan zouden zeggen zij de fabrikanten zeker spoedig tot de overtuiging komen, hoe gewenscht van de zijde dezer laatsten eenige meerdere toenadering tot de gezellen is. Zonder betrekking 1 Om zich een denkbeeld te kunnen vormen van het groote getal dergenen, die alleen in Amsterdam zonder eenige betrekking rondloopen, moge het volgende dienenvoor eene administratieve betrekking boden zich aan ingevolge eene advertentie 225 sollici tanten voor kantoorbediende op een salaris ad f300 per jaar 315voor kantoorlooper 125voor colporteurs280, totaal 945, waarvan slechts 100 van positie wenschen te veranderen. Voor de vacante plaats van chef-redac teur was het aantal sollicitanten15. De Boerenbond. Het Centrum verneemt, dat het voorloo- pig bestuur, werkzaam voor de oprichting van een Nederlandschen Boerenbond, eene wijziging voorstelt in het te behandelen Algemeen Reglement. Volgens dit gewijzigde reglement kan ieder als lid worden aangenomen, die niet optreedt als bestrijder van God, Huisgezin of Eigendom. Van het woord «Christelijk of van het behooren «tot ééne der Christe lijke belijdenissen" is geen sprake. Alleen eerbied voor God, Huisgezin of Eigendom wordt gevorderd en deze eerbied wordt, blijkens het gewijzigd Art. 10. ondersteld, zoolang men niet het tegendeel toont. In de eergisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad van Nieuwer-Amstel werd o. m. besloten tot den bouw van een nieuw raadhuis. Het armenhuis te Amsterdam zal daarvoor worden gesloopt en het nieuwe gebouw zal op de fundamenten er van worden opgetrokken. Het plan, ontworpen door den architect R. Kuipers, te Amsterdam, vroeger gemeente-architect te Nieuwer-Amstel, wordt geraamd op f13,000. Hiervoor zal eene leening worden aange gaan, waarschijnlijk af te lossen in 13 jaar, wat met de betaling der rente zonder ver teringsbelasting zal kunnen geschieden, zoo als de voorzitter verklaarde. Er worden te Weesp plannen beraamd om den verjaardag van II. M. de Koningin op 31 Augustus a. s. feestelijk te vieren. Het bestuur der postduivenvereeniging De Hoep heeft alle bestuursleden der verschil lende vereenigingen te Weesp tot een ver gadering uitgenoodigd ten einde een com missie te benoemen. Hr. Ms. De Ruyter is door den minister van marine aangewezen om te Nieuwediep te vervangen Hr. Ms. Friso, welke met zoovele berri-berri-lijders uit Java is aange komen. De bemanning is heden overgegaan op de Ruyter. Er komt eenige beterschap in den toestand der meeste lijders, wordt ons uit Nieuwediep gemeld. Het gerucht, dat onvoldoende toestand der victualiën de oorzaak was der ziekte, kunnen wij tegen spreken. (Hbl.) ADVERTENTIE N. k Den 5n Juli hopen onze geliefde X Ouders, J. J. HOENDERKAMP Ie en M. WIJZENBROEK 35-JARlGrE Schiedam, 27 Juni 1896. van: I. Eene ANDERHALVE BRANDERIJ, ingericht tot het vervaardigen van zooge naamde «Weenergist", zijnde de branderij voorzien van een stoommachine, 3 ruw-, 1 distilleer- en 1 waterketel, benevens 4 bestevaten, en overigens van alle verdere werktuigen er. gereedschappen, alsmede koel bak, voorts 2 pakhuizen, open plaats, open grond en erve, aan de Korte Haven, te S c h i e- d a m, no. 21, kadaster sectie C, no. 983, groot 490 cent. II. Een HEERENHUIS, voorzien van gas en waterleiding, bevattende benedeneen voor- en binnenkamer, keuken, kelder en plaats, en boveneen voor- en een slaap kamer, kleêrzolder met een kamer en een dienstbodenkamer, badkamer en nog een kleêrzolder, benevens open plaats en erve, aan de Korte Haven te S c h i e d a m, no. 19, kadaster sectie C, no. 978, groot 110 cent. III. Een volgefourneerd AANDEEL in de naamlooze vennootschap «de Stoomkoren- molen de Draak" te Schiedam. Bij veiling op Vrijdag 3 Juli 1896, des voormiddags te 11 ure, en af slag den volgenden dag, des avonds te 8 uren, beide in «Musis Sacrum" te Schiedam, zijnde de goederen te bezichtigen perc. 1 dagelijks, uitgezonderd zon- en feestdagen, en perc. II op Woensdag en Donderdag vóór de veiling, van des voorm. 11 tot 's nam. 4 ure, met een bewijs van toegang door Notaris ROELANTS afgegeven, te wiens kantore inlichting te bekomen is. Plaatsvervangend Keurmeester van het Vleescli. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SCHIEDAM roepen op Sollicitanten naar de betrekking van Jaar wedde f 500-. Sollicitatiën franco in te zenden aan den Burgemeester vóór den 14n Juli a.S. De Deurwaarder A. BOSMAN is voorne mens, op Vrijdag 3 Juli a.S-, 's voor middags 10 ure, aan den Noordmolen publiek te verkoopen eene groote partij nieuw Hout, Delen, Ribben, Hekpalen van 3 en 4 meter, alsmede Brandhout. Een DAME vraagt TE HUUR tegen Augustus, op goeden stand: een ongemeubileerde of RUIM AJjUOOF, met inbegrip van volledig pension, vuur, licht en bediening. Reflecteerenden wenden zich met opgaaf van conditiën, onder letters A. B. C., tot de Boekhandelaars WENK BIRKHOFF, Dam, alhier. De ondergeteekende bericht haren geëer- den Begunstigers en Stadgenooten, dat zij van af heden hare voor eigen rekening VOORTZET, in het vanouds bekende adres, Kreupelstraut tv o. ao. Dankzeggende voor het tot heden genoten vertrouwen, beveelt zij zich opnieuw beleefd aan. Uw Dw. Dienares worden zeer 1>il 1 -voor waarden verstrekt. Aanvragen om inlichtingen met franco brieven, onder letter K, aan het Bureau van dit Blad. Het KAPITAAL der SPAARBANK bedroeg op 30 April 1896. f 112326220è Verschuldigd aan de inbrengers in hoofdsom en renten- 1034666.25 Het zuiver overschot bedraagt 88595.95| Het Bestuur der Spaarbank voornoemd: JE. ELZEVIER DOM, Voorzitter. S. C. KNAPPERT, Secretaris. Schiedam, 24 Juni 1896. Maatschappij van Levensverzekering gevestigd te ROTTERDAM. HUNNE t TE GEDENKEN. j< Hunne dankbare Kinderen, j* VAN HET EN ~V erzekeringsbank

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 3