Bij den gemeenteraad van Er.khuizen is een verzoekschrift ingekomen van den heer F. H. Eydman te Delft, om concessie voor den tijd van 75 jaar ter voorziening der ge meente van drink- en waschwater. Te Wageningen is eergister-ochtend uit den Rijn opgehaald het lijk van het jongetje, dat Zondagavond bij het hevige onweder onder Oosterbeek van de stoomboot Concor dia overboord sloeg en verdronk. Het lijk van den vader, den heer D. uit Arnhem, die tegelijk met zijn zoontje in de rivier viel en eveneens omkwam, werd hedenmorgen te Renkum opgevischt. Levend verbrand. Uit Gendringen wordt aan De Post, dato 25 Juli, het volgende bericht gezonden Heden vertoefden het parket der Arnhem- sche rechtbank, benevens dokter Thijssen uit Arnhem in onze gemeente, om een gerechtelijk onderzoek in te stellen naar de oorzaken van den dood van Bernardus Eg- gink, die Donderdag-ochtend verbrand in zijn woning werd gevonden. Het feit dat thans boven eiken twijfel zeker blijkt, is het volgende Bernardus Eggink, een 70-jarig man, woonde in het R. K. armenhuis te Gendringen en was niet wel bij het hoofd. Hij was sinds eenige dagen bedlegerig. Een van de mede bewoners van het huis, de schoorsteenveger de J., kwam Donderdag-ochtend van de vorige week een der leden van het arm bestuur waarschuwen, dat de deur van de kamer van B. gesloten bleet en er rook in de kamer was; toen de armmeester ter plaatse kwam en de kamer was geopend, aanschouwden zij, voor zoover de verstik kende rook en ondraaglijke lucht het toe lieten, een afgrijslijk tooneel. De ongelukkige B. lag tusschen nog smeulende overblijfselen van het beddegoed op zijn slaapplaats, onkenbaar en gedeeltelijk verbrand. De huismeubelen, en, vreemd genoeg, de bed gordijnen zelfs waren niet verbrand. Na geschouwd te zijn door den dokter Van Hengel, werd het lijk, zoo goed het ging, gekist en den volgenden dag ter aarde be steld. Intusschen viel uit verschillende om standigheden op te maken, dat er grond bestond, om aan misdaad of zelfmoord te denken en werden vrouw G. en de reeds genoemde De J. in verzekerde bewaring genomen. De officier van justitie, de rechter-com- missaris en de grilfier der rechtbank hebben een geheelen dag ter plaatse de zaak onder zocht. Al de bewoners van het Armenhuis, de buren en anderen, die inlichtingen kon den geven, werden in verhoor genomen. Het lijk van den verbrande werd opgegraven en opnieuw beschouwd. De sectie werd verricht door de genees- heeren Thijssen en Van Hengel. Het lijk was zoodanig verbrand, dat men uitwendig geen teekenen van geweldpleging kon waar nemen. De geneesheeren constateerden uit storting van bloed in de hersenen. Het publiek is zeer gereserveerd in zjjn oordeel over deze zaak. Alhoewel de vrouwe lijke verdachte nogal eens in onmin leefde met haar omgeving, acht men haar toch niet in staat tot zulk een groote misdaad. Wat Bern. Eggink betreft, het is bekend, dar hij roekeloos omging met vuur, zoodat zelfs een der Armmeesters hem gewaar schuwd heeft met de woorden»B.; als je niet voorzichtiger bent, verbrand je nog eens levend in je bed!" een voorspelling, die, helaas 1 maar al te spoedig is vervuld. Er heerscht in deze zaak nog veel duisters. De verdachten zijn na het onderzoek, waarbij zij verklaarden zich van geen schuld bewust te zijn, op vrije voeten gesteld, doch bljjven ter beschikking van de justitie. In het gehucht De Eng tusschen Dniven en Westervoort woedde Donderdag-namid dag een geduchte brand. Niet minder dan vier gezinnen zijn van hun dak beroofd. De brand ontstond, terwijl allen op het veld waren. De brand geleek één groote vuur zee, vooral daar er bij een der huizen on geveer 100,000 pond hooi ogestapeld lag. Volgens het uitbreidingsplan der stad Maastricht zal eene oppervlakte van 107 H.A. aan die gemeente worden toegevoegd, nl. 75 H. A. van Meersen en 32 H.A van Heer. De stad die thans eene oppervlakte van 414 H.A. beslaat, zal dan 521 H.A. groot worden. Ten gevolge van die uitbreiding zullen het spoorwegstation, de porseleinfabriek van den heer Louis Regout, de aardewerk fabriek van den heer F. Regout, het pomp station der waterleiding enz. tot Maastricht behooren. Door het personeel van het korps torpe- disten te Brielle, zullen in Augustus en September a.s. practische oefeningen wor den gehouden nabij Helder, in het leggen en lichten van electro-schoktorpedo's, mijnen, enz., waartoe ook de tot het 2e peloton der 2e compagnie van gezegd korps, behoorende miliciens der lichting 1893 van 20 Aug. tot 23 Sept. in laatstgenoemde plaats voor her halingsoefeningen onder de wapenen zullen komen. GEMENGD NIEUWS. Donderdag-avond is bij wachtpost 7 nabij het station Breda een reiziger le klasse uit den trein gesprongen. De stationchef en een opzichter van den weg gingen hem op eene lorrie achterna, doch vernamen dat hij reeds behouden te Breda was aangekomen. Een juffrouw verloor bij het baden in zee te Scheveningen bij het luchthappen haar kunstgebit. Eenige uren later werd het bij eb op het strand door kinderen terugge vonden en bij den ondernemer van het •Volkszeebad" gedeponeerd. Te Oosterhesselen, Drente, was Donderdag de gemeenteveldwachter Koopmans bezig uit een revolver te schieten. Hij trof bij ongeluk het 9-jarig zoontje van den land bouwer W. Hoving, dat kort daarop aan de gevolgen van de verwonding is overleden. De veldwachter heeft zich gisteren vrijwil lig ter beschikking van den officier van justi tie te Assen gesteld. Falb's weervoorspellingen! Terwijl de eerste helft van Augustus op weinige uitzonderingen na, een droog ver loop heeft, is de tweede helft rijk aan regens, meestal 'met onweders. Ook is de tem peratuur in de eerste helft betrekkelijk koel, in de tweede doorgaans warm. Van 1 tot 3 Augustus: Vrij wat regen en onweer. Het wordt in 't laatst kouder. Te Luik is een geheel hnisgezin vergif tigd door het eten van visch. De vader is dood; de toestand der vrouw en twee kinderen is beter. De lieden hadden gegeten van visch, die vooreerst niet zeer versch meer was, en ten tweede gevangen was in het vergiftigd water der Ourthe. Onlangs bemerkte een politie-agent te Brussel 's nachts om éen uur een man, die een groot vat op straat voortrolde. Dit kwam hem wat vreemd voorhij hield den man staande, en 't bleek nu, dat deze het vat gevuld met jenever had gestolen uit de gang van een distillateur. De dief was een tapper, die op deze wijze goedkoop jenever wilde gaan schenken. Groothertog Adolf van Luxemburg heeft den 24n dezer in volle gezondheid zijn 80n verjaardag gevierd.'s Nachts tegen twaalven bezocht hij noch in opgewekte stemming een volkfeest te zijner eere. Eerst was op het slot Berg het familiefeest gevierd, waar aan o. a. de prins von Wied deelnam. De Engelsche brandassurantie-maatschap- pijen hebben besloten, fabrieken of gebouwen, die met acetyleengas worden verlicht, niet weer te verzekeren. Alweer is in Engeland een trein door te snel rijden gederailleerd, ditmaal in de nabij heid van Preston. Even voor het station Adlington ontspoorden twee waggons van den trein, die uit Blackpool kwam, met bestem ming voor Manchester. De waggons werden 300 yards meegesleurd, met het gevolg, dat 12 personen werden gewond, waaronder vier zeer ernstig. Hun toestand is echter niet hopeloos. De laatste nieuwigheid op 't gebied van wielersport is de luchtschoen. Deze schoe nen worden vervaardigd door de Engelsche schoenmakers Treddwel Brothers. Om het onaangename trillen, veroorzaakt door de race-pedalen, te voorkomen, is de schoen voorzien van een kleine luchtruimte tusschen den voet en de zool. Dan zal er behalve een pomp voor de banden nog een noodig zijn voor de schoenen Ook boven Keulen heeft Zondag-avond een zwaar onweder met storm gewoed. De bliksem sloeg in een veerboot tusschen Keulen en Mülheim juist toen zij aan den steiger te Mülheim zou aanleggen. De boot, niet meer naar het roer luisterd voer met vaart op het wachthuisje in, dat op den steiger staat en vol menschen was. Groote paniek onder de menschen en ook op de boot, maar geen ernstige ongelukken. Een goed schutter. Een grappig voorval, dat een eigenaardig licht werpt op het karakter van den hertog van Orleans, wordt door het Hongaarsche blad Pesti jNaplo medegedeeld. Te Mariënbad, waar de hertog ieder jaar eenige weken doorbrengt, zijn schiettenten, waar de vreemdelingen proeven hunner vaar digheid in het schieten kunnen afleggen. Eens op een dag gingen twee jongen Prui sen, die als goede schutters bekend stonden, een weddenschap aan wie hunner in een zeker aantal schoten de meeste treffers zou hebben. Weldra waren ze omringd door een menigte nieuwsgierigen. De schutters waren van gelijke kracht en de wedstijd bleet zonder resultaat. Zeer tevreden over zich zeiven, gaven de heeren elkander de hand, terwijl een hunner luid zeide»Wij Pruisen zijn toch maar de beste schutters ter wereldOp hetzelfde oogenblik trad een net gekleed heer uit de menigte naar voren, vroeg aan den eigenaar van de tent een geweer en schoot eenmaal, tweemaal, driemaal tot vijftigmaal toe met de meest mogelijke snelheid, zonder één schot te missen. Na het vijftigste schot scheen hij het genoeg te vinden, betaalde en vertrok zonder een woord te hebben gezegd. Wie is die jonge man vroegen de twee verbaasde Pruisen. »De hertog van Orleans", antwoordde men hun. Laatste Berichten. De hoogeerw. heer H. B. Kok, proost van het metropolitaan kapittel, deken en pastoor te Utrecht, is van de H.H. Sacra menten der stervenden voorzien. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Regentes zal morgen ten 1* ure in het Malieveld te 's-Graven- hage door het garnizoen een groote parade worden gehouden, onder commando van kolonel Römer, van het 3e regiment huzaren. Als gewoonlijk zal de generaal Var. Hel den, gouverneur der residentie, de troepen inspecteeren, die daarna voor hem zullen defileeren. Sport. De uitslag van den gisteren te Gouda ge houden nationalen wielerwedstrijd is Eerst- aankomende was Van der Meer, te Rotter dam tweede P. Jansen, te idemderde W. van den Berg, te Zeist. De wedstrijd was uitgeschreven door de Goudsche harddraverij-vereeniging. Land- en Tuinbouw. Op braakland onder Pernis zijn proeven genomen met het planten van bloemkool. Op één H. A. worden 16 a 1800 planten gezet en wanneer ieder kooltje nu volgens den tegenwoordigen prijs 5 a 7 oent pe1' stuk opbrengt, dan zullen de ondernemers tevreden kunnen zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: 30 Juli. Margaretha, dochter van C. van der Vlies en A. Leeflang, Singel kerkstraat. 31. Arie Leendert, zoon van H> van Vliet en M. C. den Outer, Hendrik Gabelstraat. Theodora Elisabeth, dochter van C. Krijger en A. de Vries, Hoogstraat- Overleden: 31 Juli. Levenl. zoon van W. van der Poel en M. Heeze, Bakkersstraat. Zeetijdingen. Schiedam, 1 Augustus aangkomens. s. Borussia, kapt. R. Weiss, van Riga. Constantinopel, 28 Juli gepasseerd s. s. Isle of Kent, van Brada, naar Schiedam en Rotterdam. Vaste lijn van Libau op Rotterdam/Schiedam. Sprekende over de vaste verbindingen van Libau, schrijft de Nederlandsche Consul in zijn rapport orn. Libau bezit directe geregelde stoomvaart verbindingen met alle groote havens aan de Oostzee, verder met Leith, Huil, Londen, Rouaan, Antwerpen en Hamburg, maar geene met Rotterdam/Schiedam. Het zou wel over weging verdienen, of een door Nederlandsche stoomschepen onderhouden vaart, al begon deze ook maar met 2 maal per maand, niet het wederzijdsche verkeer zou kunnen ont wikkelen. Te vreezen zou zijn, dat zulk een lijn in den eersten tijd te Rotterdam weinig vracht naar hier zou vinden en evenals andere stoomschepen als retourvracht kolen van Engeland naar de Oostzeehavens zou dienen te nemen Libau importeerde in 1895 alleen 90000 ton kolen aangenomen mag echter worden, dat een groot deel van West- Duitschland de tot nu toe via Antwerpen en Hamburg naar hier gezonden artikelen via Rotterdam zou expedieeren zoodra de zekerheid bestond, dat de goederen binnen een bepaald tijdsverloop verladen zouden kunnen worden. Vermoedelijk zou zich dan niet alleen een expeditiezaak van beteekenis te Rotterdam ontwikkelen, doch ook Neder landsche producten, nijverheidsvoortnrengse- len, enz. enz. zouden spoedig hun weg naar Rusland via Libau vinden. Aan uitvracht van Libau zou het een Nederlandsche lijn niet ontbreken, vooral als de stoomschepen zich verplichtten of te Schiedam of te Rotterdam te lossen. Het vroeger zoo levendige verkeer met Schiedam is, sedert het grootste deel van den Schie- damschen handel de overeenkomst sloot slechts direct Schiedam te koopen, bijna geheel opgehouden en zou dan wel weer nieuw leven krijgen. (Schpv.) Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 1 Aug. 1896. Spoeling fl.30. Moutwijn Not. makelaars f61/*. Brandersb. - 5'/j5/g. Stemming Vast. Berlijn. Sept. Oct. Nov. Sept, Oct. Meel 12 Merk. 1. md. 12 Sept. Rogge, loop. md. Sept. Hamb. (Spirit. Aug/Sept. S Oct./Nov. Parijs. 108.50 110.— 38.60 38.90 37.75 37.90 10.25 10.25 17.50 17.50 no.— 110.50 38!40 38.10 37.90 38.30 10.25 10.25 17.50 17.12* New-York. Maïs Amsterdam. 31 Juli. Rogge op lev. traagper Oct. f 89, 88per Maart f 93, 92. 1 Augustus. Geen noteering. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 31 Juli 3.12 M. 1 Aug. 3.14 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.08* Disc. 2 pCt Parijs - 48.05 2 Antwerp.» -47.97* 3 Wegens Beursvacantiedag is er heden geen noteering ran effecten. (SLOTK.)|Sl,ir;tUS 30 Juli. 32. 31 Juli 1 Aug. 31 Juli. 321/,.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 6