Van Eeghenstraat leverde ook heden geene vermeldenswaardige uitkomsten opeen °°genblik is de aandacht der recherche ge ilen op een persoon, die zich tijdens de 100e opvoering van »De Operettekoningin" 'j Van Lier eenigzins zonderling gedroeg. 6 verdenking werd echter weldra van (jV-n schouwburgbezoeker afgewend. Vergadering Tan den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 22 December 1896, des namiddags 2 ure. Voorzitter de Burgemeester, de heer H- J. Versteeg. Afwezig de heeren Elzevier Dom en Jansen. De heer Dr. B. de Bruijn, nieuwbenoemd raadslid, werd als zoodanig toegelaten. Nadat hij in de handen van den Voor ster de gevorderde eeden had afgelegd, jvenschte deze hem hartelijk geluk met zijne et)oeming, beval hem de belangen der ge beente aan, en verklaarde dat wanneer het beuwbenoemde raadslid voortging op den vroeger door hem bewandeld, de Raad le hem nu het welkom toeriep, hem zeker ë^arne in zijn midden zou terug zien. lezing en goedkeuring van de notulen er '»atstgenoemde vergadering werd me- 6 ee'ing gedaan van de ingekomen stukken, ^aaronder verschillende missives van Ged. aten ten geleide van door hen goedgekeurde J"aadsbesluiten; van B. en W.voorstel om ^'et raadsbesluit van 31 Juli 1884 betreffende let overnemen van straten door de gemeente r' te trekken en nieuwe voorwaarden voor et overnemen van stratan door de ge beente vast te stellen B. en W. vleien 2lch dat daardoor een middenweg gevonden fa' borden in de tegenstrijdige belangan en iet overnemen van straten zal worden ver gemakkelijkt voorstel in zake verlenging v*n erfpacht van S. van Velzen. B. en W. pellen voor 30 ct. per centiare te doen etalen, terwijl Van Velzen 8 ct. per ^ent. betalen wilbeide voorstellen te ehandelen in een volgende vergade- 'bg schrijven in zake het opnemen van de 6 publicatiën der gemeente in de bladen. en W. stellen voor, met intrekking van et raadsbesluit van 4 October 1851, alle Afkondigingen met inbegrip van de adver- 'entiën voortaan te doen opnemen in de 6,de Schiedamsche couranten teger. eene Vergoeding van f200 'sjaars. B en W. beenen dat deze regeling door de billyk- bid en meerdere publiciteit wordt gerecht- vaardigd, te meer waar zij van de gemeente, ^aar na toch reeds een bedrag van f200 aan subsidie en f 160 aan advertentiën wordt etaald slechts een meerdere uitgave van f40 vordert. Op voorstel van den Voorzitter besluit de Raad deze zaak nog in deze zitting te ^handelen. Verder was nog van B. en W. ingekomen een voorstel tot af- en overschrijving op gemeente-begrooting, dat mede in deze 'Rting zou worden behandeld. Ingekomen waren verder nog: missive van curatoren van het Gymnasium ter ver ding van de vacatureSchuurmanvan commissie van het L. O., houdende v°ordracht ter benoeming van een lid in commissie missive van den heer J. W. van Harwegen den Breems, verzoekende niet herbenoemd te worden als lid der pl. Schoolcommissiemissive van de gezond heidscommissie, houdende voordracht ter benoeming van een lid in die commissie, ^elke in deze zitting zouden worden behan- ^eldadres van T. E. J. Kramers, verzoe kende ontslag als lid van de commissie Van voorlichting in zake de inkomsten belasting, welk lidmaatschap hij onver enigbaar acht met zijne betrekking van s Rijks zetter, visieschrijven van H. J. C. ^■oelants, verzoekende voor eene benoeming tot lid der Comm. v. Toez. op het M. O. bet in aanmerking te komen. Ingevolge dit verzoek werd besloten de etrokken benoeming tot eene volgende vergadering uit te stellen. Nader adres van den heer dr. B. Koster ever de berekening van het bedrag der hem bt de gemeentekas toe te kennen jaarlijksche °elage boven zijn rykspensioen. B. en W. stelden voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Daartoe werd met algemeene stemmen besloten. Adres van de firma W. v. d. Eist Co. om huur van 1 hectare grond tusschen den West-Frankelandschen dijk en het terrein der firma van Deventer tegen f 250 per jaar; adres van v. d. Drift en anderen om dem ping van de sloot aan de Groenelaan en bestrating te beginnen van do Hagastraat tot het einde der Dwarsstraat; adres van de directie der stearine-kaarsenfabriek »Apollo" om huur van een terrein van 1103 cent. van gelijken prijs en op ge lijken voorwaarden, waarop dit thans in huur is, te behandelen in een volgende ver gadering adres van J. J. van der Gaag om vermindering van inkomsten-belasting wegens vermindering van inkomstec. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, aan adressant te berichten, dat zijn verzoek op grond van art. 14 der betrokken veror dering niet voor inwilliging vatbaar i*. Adres van wed. Busscher om afschrijving van inkomstenbelasting wegens overlijden van haar echtgenoot. Voor den tijd van 5 maanden tot een bedrag van f1,37s werd afschrijving verleend; adres van wed. A. W. Büller om afschrijving van inkomsten belasting wegens overlijden van haar echt genoot, om advies in handen van B. en W. gesteld. Adres van Blanus, circus-directeur, verzoe kende terrein op daarom in Januari aanst. in deze gemeente voorstellingen te geven. Op grond van het raadsbesluit van 21 Mei 1895 ter fine van beschikking in handen van B. en W. gesteld. Tot curator van het Gymnasium werd benoemd de heer rnr. D. Loddertot lid der comm. v. toezicht op het M. O. her benoemd de heer W. A. Beukers A.Jzn.tot lid der commissie van toezicht op het Lager Onderwys de heer^ J. H. van "Westendorp J.Dzn.tot lid der Gezondheidscommissie de heer J. H. van Westendorp tot onder wijzer 3e kl. aan de 2e openbare kostelooze school J. Penning, onderwijzer alhiertot onderwyzeres 3e klasse aan de 3e open bare kostelooze scheol mej. S. Dura te Rot terdam. In overeenstemming met het rapport der betrokken commissie werd aan sommige adressanten in zake de Inkomstenbelasting gedeeltelijke ontheffing verleend, terwijl de aanslag van anderen onveranderd werd behouden. Aan J. M. Ingelse werd wegens het ver laten der gemeente ontheffing verleend van de pl. dir. bel. tot een bedrag van f 0.76* en van de inkomsten-belasting tot een be drag van f5.12*. Het voorstel van B. en W. om met intrek king van het raadsbesluit van 4 Oct. 1851, de aankondigingen der gemeente te doen opnemen in de beide Schiedamsche cou ranten, tegen een vergoeding van f 200 'sjaars, werd aangenomen met algemeene stemmen nadat den heer De Groot was verzekerd, dat de overeenkomst was tot wederopzegging en den heer Poortman was medegedeeld dat er buiten de bedoelde hier slechts week bladen bestaan. Het ontwerp-besluit, tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting, werd op gelijke wijze vastgesteld. Aan E. van der Woude werd eervol ontslag als leeraar in het handteekenen aan de Burgeravondschool verleend. Den stadsgeneesheer J. A. Rutschy werd met ontheffing van de betrokken bepaling der pensioenverordening vergund, zijne be trekking weder voor een jaar te vervullen Het voorstel van B. en W., de missive van regenten van het St. Jacobs-Gasthuis in zake de brandverzekering voor kennisge ving aan te ,'nemen, werd met algemeene stemmen aangenomen, nadat het voorstel van den heer De Groot om de regenten uit te noodigen de panden te verzekeren tegen een premie als dit bij de gemeente gebrui kelijk is, was verworpen met 12 tegen 7 stemmen. In behandeling kwam daarna het voorstel van Burg. en Weth. op het adres van den waag- en magazijnmeester J. H. Berghout om verhooging van zijn jaarwedde en uit betaling van de f 225 die hij wegens ver mindering zijner wedde gemist heeft, met het daarop door den heer De Groot inge diende voorstel. Het eerste gedeelte van het voorstel De Grootaan Berghout de f 225 uit te be talen die hij in 13* maand wegens ver mindering zijner wedde als waagmeester ge mist heeft, werd verworpen met 14 tegen 5 stemmende heeren Poortman, Van Westendorp, Hoogendam, De Groot en Loncq stemden voor. Bij de behandeling van het tweede ge deelte van het voorstel De Groot, de wedde als waagmeester weder van f300 tot f500 met ingang van 1 Jan. aanst. te verhoogen, werd erkend dat Berghout r.u reeds voor zijne betrekking van waag- en magazijn meester te zamen f 500 geniet. De heer Van Westendorp, die het voorstel De Groot voor het eerste gedeelte steunde, motiveerde zijn stem tegen het tweede hij meende dat liet aangehaalde geval van de leeraren der Handelklasse aan de H. B. S. met het betrokken geval niet geheel gelyk stond. Nadat tweede gedeelte van het voorstel De Groot met 17 tegen 2 stemmen, de heeren De Groot en Poortman, was ver worpen, werd het voorstel van B. en W., strekkende tot afwijzende beschikking, bij acclamatie aangenomen (de heeren De Groot en Poortman verzochten aanteekening er tegen te zijn). Daarop werd door den Voorzitter nog mededeeling gedaan van de aanbesteding van net stoombootverkeer voor de boeien aan W. van Eik, en van de verpachting van het recht van afslag aan de Zeevisch- markt, voor 4 jaren, aan C. Kersen, die door B. en W. tot afslager is benoemd. (De tegenwoordige pachter J. van Os werd op verzoek van de verdere pacht ontheven). De mededeeling, dat tot commies-redac teur is benoemd jhr. Humalda van Eijsinga, die van 1 Jan. af het raadsverslag zal sa menstellen, gaf den Voorzitter aanleiding, hulde te brengen aan den tegenwoordigen redacteur van het raadsverslag, den steno graat Van den Berg, en aan den vroegeren uitgever, den heer Roelants, en den tegen woordigen, den heer Odé, voor de wijze waarop zij dat verslag hebben samengesteld en uitgegeven (applaus). Daarop werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Land- en Tuinbouw. In de algemeene vergadering van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, afdee- ling Rotterdam, Schiedam en omstreken, gisteren-namiddag te Rotterdam gehouden, werden herkozen als voorzitter de heer P. Loopuijt te Schiedam en als penningmeester de heer P. Lijndrajer Jr. te Rotterdam. Gekozen werd als bestuurslid, in plaats van den heer J. Schiltman, die als zoodanig aftreedt en niet herkiesbaar is, de heer J. de Snoo te Oud-Kralingen. In de vacature in de tentoonstellings commissie werd voorzien door de benoeming van den heer A. Wachter Jr. te Oud- Kralingen. Door den voorzitter werd hulde gebracht aan het aftredende bestuurslid den heer J. Schiltman, voor zijne onvermoeide zorgen in het belang dar afdeeling gedurende het tijdsverloop dat hij in dit college zitting had. In de atgeloopen week werden langs het grensstation Rozendaal naar België verzon den, slechts 723 stuks vee, waaronder 66 stieren, 82 ossen, 126 koeien, 218 vaarzen, 75 kalveren en 156 schapen, eene waarde vertegenwoordigende van ruim f54000. Yisseherij-Berichten. SCHEVENINGEN, 21 December. Van IJmuiden en Nieuwediep werd hier heden een partij versche visch aangevoerd. Tarbot gold t2 tot 8.50, tongen 30 tot 85 c., schelvisch 15 tot 45 c. per stuk, schol f2.50 I tot 5.50 en scharren f 1.75 tot 4.50 per mand. NIEUWEDIEP, 21* December. Door 6 beugers werden hier heden 240 doode schelv., 75 levende- en 30 doode kabelj. en door 6 korders 2 tarbotten, 10 mandjes kl. schol en 4 manden schar aangevoerd; schelv. gold 25 ct., lev. kabelj, 11.50 a 1.40, doode id. tl, tarbot f6.50 per stuk, kl. schol f3.50 per mandje en schar f2 per mand. Burgerlijke Stand. Geboren: 20 Dec. Maria Elisabeth Christina, dochter van J. van der Most en M. Verschoor, Visschersstraat. Johannna Petronella, dochter van M. J. van der Zwet en J. de Bruin, Vellevestsingel. Simon, zoon van S. Veldhoven en C. van Asten, Kinderbuurt. Maria, dochter van A. Schoei en L. Hamerslag, Noordvestsingel. Josephus Johannes Marie, zoon van W. M. Geeratz en G. J. M. Huihoven, Rotterdam- sche dijk. Egbert, zoon van E. Westerveld en A. var. Hoek, Grofbaan. Willem, zoon G. Voogt en C. van Maastricht, Hoofdstraat. Overleden: 20 Dec. Willem Bokhorst, oud 64 jaar en 4 maanden, Lange Achterweg. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 22 Dec. 1896. Spoeling f 1.50. Moutwijn Not. makelaars f 63/4. Brandersb. -5s/4. Stemming Onveranderd. Berlijn. I (Slotk.) Parijs. Hamb. Dec. Dec. Mei Rogge, Spiritus Meel 12 Merk. 1. md. 12 Jan. Rogge, loop. md. Jan. I Spirit, p. Dec./Jan. p. Febr./Mrt. New-York. Maïs 291/2. 42.60 43.10 45.90 46.30 14.— 14.- 18.37| 18.50 42.20 42.80 46 25 46.25 14.— 14.— 18.37* 18.50 29b/8. Amsterdam. 21 Dec. Rogge op lev. vastper Maart f 106, 107 per Mei f 107, 108. 22 Dec. Rogge op lev. onveranderd; per Maart f 106, 107 per Mei f 107, 108. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur 21 Dec. 2.81 M. 22 Dec. 2.83 M. Wisselkoersen t8 Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.10 Disc. 4 pCt Parijs - 47.92* 2 s> Antwerp. d - 47.80 3 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 22 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 100 paarden veulen, ezel, 348 vette runderen, 834 magere dito, 222 vette en graskalveren77 nuchtere kalveren schapen ot lammeren, 2 varkens, 82 biggen 1 bokk. Koeien le qual. 66 c., 2e qual. 60 c., 3e qual. 56 c.ossen le qual. 66 c., 2e qual. 60 c., 3e qual. 56 c., stieren le qual. $0 c. 2e qual. 50 c.; kalveren le qual. 82 c. 2e qual. 72 c. 3e qual. 60 c., varkens le qual. c., 2e qual. c,, 3e qual. - c, Eerste qualiteit runderen prijshoudend mindere soorten flauwer. Handel in kalve ren flauw. Op de botermarkt werden aangevoerd 54 8 en 64/16 ton en 526 stukken a kilo. Prijs le qual. 54 c. 2e qual. 50 c., 3e qual. 46 c., per kilo 60 70 c. Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 21/. pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij Warschau—AVeenen Atchison le Hyp Adjustment Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp 2e Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 22 Dec. 893/8 84V. 24 104V. 20V. 77 41V. 13V. Hi/. 56 33V. 24Va 4V» j 19 Dec. 21 Dec 127.50 22 Dcc. 127.50 20 Dcc.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 3