GEMENGD NIEUWS. Laatste Berichten. Kerknieuws. Burgerlijke Stand. Y isscheri j-Berichten. Zeetijdingen. Handelsberichten. 30. Wisselkoersen te Rotterdam. Beursbericht van Amsterdam. 33V* trein met 15 minuten vertraging de reis tervolgen. Te Osch is het Hooge Huis, toebehoorende aan de erven J. J. C. de Knokke van der Meulen door den burgemeeste aangekocht, namens het hoofdbestuur van de St. Vin- centius-Vereeniging, die het groote gebouw met daaraan grenzenden tuin tot een idioten- gesticht zal inrichten. Men meldt uit Dordrecht, dat aldaar eer gisteren onder veel belangstelling de huwe lijksvoltrekking plaats vond van generaal Karei van der Heijden met mejuffrouw Cato de Jongh. Tot de aanwezige autoriteiten behoorde de generaal-majoor C. L. van Braam Houck- geest, adjudant der Koningin in buitenge wonen dienst. Toen het huwelijk voltrokken was, loste de rijkgevlagde sleepboot Libra, kapt. Kra nendonk, 17 saluutschoten. Voorts waren voor deze plechtige gelegenheid gepavoiseerd de sleepbooten Hendr,ka Jacoba, Ary Scheffer. Noordster, Beval en andere. Bij een meisje uit Gennep, in betrekking te Keulen, ontstond door een klein wondje bloedvergiftiging. Om het kwaad te be teugelen werden eerst twee vinger afgezet dit mocht echter niet baten, het gif ver breidde zich verder, totdat men zich ten slotte verplicht zag den geheelen arm te amputeeren. By een zieke te Lopik hield's avonds om 7 uur het rijtuig van den dokter uit Vrees wijk voor de deur stil. Tot groote be vreemding van allen kwam dokter niet te voorschijn, maar bleef de koets gesloten Toen men buiten ging kijken, bleek dat het rijtuig ledig was en de koetsier ontbrak. Deze kwam een tijd later te paard aanzetten en nu werd het raadsel opgehelderd. Het dier was te Vreeswijk uit den stal ontsnapt en had een afstand van ruim 2 uren over bruggen en langs een laan waar neergevelde boomen lagen, ongehinderd afgelegd. Te Emmerik is men op het spoor geko men van groote smokkelarijen, die uit Hol land naar Duitschland plaats hadden. Behalve dat men op het schip Mathilda eene partij goederen die zorgvuldig voor wien weet men met in de kajuit verborgen waren, m beslag nam, trof een partij tabak, op een ander schip verborgen, hetzelfde lot. De landbouwer T. B. uit Stolwijk kwam verleden week op schaatsen van Gouda naar huiszijn zoon reed achter hem. Opééns stiuikeld de vader, hij slaat achteruit en brengt zijn jongen met het achtereind van Zijn schaats zulk een wonde in den onder buik toe, dat de hulp van twee genees- heeren noodzakelijk werd geacht, om den armen jongen te helpen. In het eerst liet de wonde zich zeer gevaarlijk aanzien, doch op het oogenblik is de toestand zoo dat men hopen mag op een goeden afloop. Een infanterist, in garnizoen te Gouda, uit welke garnizoensplaats eergisteren een detachement militairen per Staatsspoor te 's-Gravenhage aankwam met het doel op de vlakte van Waalsdorp schietoefeningen te houden, deed eergisteren-ochtend, terwijl hij met den troep naar het schietterrein marcheerde, nabij de Boschbrug een val, welke hem 't voortmarcheeren onmogelijk maakte. Nadat de militair, die eerst onlangs uit het hospitaal te Gouda bleek te zijn ontslagen, waar hij wegens rhumatische aandoeningen verp eegd was, eenigen tijd in het wachthui-je aan de Boschbrug had vertoefd, werd hij per raderbaar naar het station teruggebracht en per eerstvolgenden trein naar zijn garnizoensplaats vervoerd. Ta Maastricht vervoegde zich eergisteren avond een Duitscher in een goudsmidswin kel om een horloge te koopen. Zijne keuze viel op een gouden, dat hij dan ook by zich stak, om het. zooals hij zeide, later te komen betalen. Hiermede was echter de verkoop ster niet tevreden en toen, haars ondanks de kooper zich toch met het horloge wilde verwijderen, schoot de dienstmeid toe en sloot de deur. De onbekende kooper, zich gevangen ziende, gaf hierop het horloge terug en werd nu in vrijheid gesteld. Lang heeft hij deze niet genoten, daar hij dooi de politie aangehouden en in verzekerde bewaring gebracht. De raadselachtige moorden te Amsterdam geven de Westminster Gazette aanleidtng in herinnering te brengen, dat eenigen tijd geleden te Londen een reeks moordaanslagen zijn gepleegd die een merkwaardige gelijke nis vertoonen met de aanslagen te Amster dam. Des avonds werden in de wereldstad herhaalde malen jonge vrouwen met een scherp voorwerp, vermoedelijk een priem, in den rug gestoken door een onbekende, die zich in den schaduw voor de tuinpoort jes en dergelijke duistere plaatsen verborgen hield. In BelgiC is een besluit in werking ge treden, volgens hetwelk de Nederlandsche stukken, noodig voor het sluiten van een huwelijk in België, niet langer legalisatie behoeven. De handteekening of het zegel van de autoriteit, die de stukken afgeeft, wordt als voldoende beschouwd. Uit Engeland komt bericht, dat enkele menschen van de koude omgekomen zijn. Te Leicester zijn drie jongens door het ijs gezakt en verdronken. Een jonge man, die hen wilde redden, verdronk ook. Midden- en Zuid-Duitschland ondervinden nog veel last van de sneeuwstormen. Op •enige lijnen is de spoorwegdienst gestaakt. Eergisteren is, naar uit Chur in Zwitser land gemeld wordt, een lawine langs den zuidkant van de Berninapas glijdend, neer gekomen op eenige sleden, waarmede de post vervoerd werd. De postillon werd gedood en een der sleden is in de diepte geslingerd, maar twee reizigers kwamen er heelhuids af. De Italiaan Corzetti, die een boot uitge vonden heeft waarmee men onder water kan varen, deed kort geleden in de oorlogs haven Spezia met zijne uitvinding een proef vaart. Hij nam een hoeveelheid saamgeperste lucht mede in zijn boot en liet zich en twee zijner vrienden' met de boot ongeveer 30 voet onder den waterspiegel zakken. Toen hij echter weer naar de oppervlakte terug wilde komen, kon hij de boot niet naar boven krijgen. Daar zij middelerwijl voort gedreven was, wist men niet, op welke plaats zij zich bevond. Eerst eenige uren later #ntdekte men de boot na ijverig zoe ken en haalde ze naar hoven. De drie opva rende lagen bewusteloos en half gestikt in de boot. In een plaatsje by Lucca waren dezer dagen tien vrouwen, een meisje en drie mannen in een roeiboot gestapt, die hen over de rivier de Serchio zou zetten. De boot stiet tegen een paalwerk in de rivier, kreeg een lek en zonk, De drie mannen, die zwemmen konden, redden vijf van de vrouwen en zich-zelf, maar de vijf overige vrouwen en het meisje verdronken. Een van de geredde vrouwen, die zwanger was, werd gevaarlijk ziek en zal waarschijnlijk sterven. De vijf volwassen slachtoffers waren gehuwd eri hadden kinderen. Zy waren werkzaam in eene weverij. Een prinselijk avontuur. Dezer dagen trad prins Christiaan, de oudste zoon van den kroonprins, na afloop van een militaire oefening eene boerenwoning binnen om zijn honger en dorst te stillen. De boerin, die den prins niet kende, noodigde hem uit, mede te eten van een stapeltje pannekoe ken, die zij juist gebakken had. De prins liet zich dit geen tweemaal zeggen. Toen hij echter, voordat hij vertrok, aan de gast vrije boerin een geldstuk wilde geven, weigerde deze, zeggende, terwijl zij den prins heel vertrouwelijk op den schouder klopte; »Laat maar zitten, jongen; ge zijt soldaat, en ik weet wel. dat soldaten ge woonlijk niet veel geld hebben!" Reuters bijzondere correspondent, die een reis maakt door de door hongersnood ge teisterde streken van Britsch-Indië, seint uit Byapur, dat in de districten Relgaun, Eharwar en Hubli de nood niet hoog is. Wel is het graan duur, maar er is geen gebrek. Anders is het gesteld in Byapur, een streek met een zeer armen grond, die reeds in tijden van voorspoed geheel af hankelijk is van den regen. Er zijn geen irrigatie werken of vijvers de velden liggen dor en kaal In het geheele district ont moette de correspondent maar drie boschjes accacia's en arabia's en ook deze zijn ver droogd. Ie de velden werken geen boeren, overal liggen geraamten van vee, ontvleescht door de gieren. Een tiende van den vee stapel is omgekomen. Tot dusver is er nog niemand gestorven van honger, maar zeer velen staan aan den rand van het graf. Hetbergingsvaarttig Buffel vertrok heden morgen met di ie blazers naar hat stoom schip Gelderland. 4 blazers aan de Buffel liggen op het oogenblk langs zijde en zijn bezig met het overnemen van den inventaris en de lading. Het weder is gunstig en het schip licht in dezelfde positie. Maandag worden op verschillende tijd stippen op het Protestantsche kerkhof aan den Sluisjesdijk te Oud Charlois ter aarde besteld de bij de ramp op het stoomschip leutonia omgekomen werklieden. Men meldt aan de N. B. Ct. uit Den Haag Het onderzoek der politie, in verband met de aanhouding der twee van kippendiefstal verdachte personen, heeftreeds aan het licht gebracht dat de in den zak gevonden haan en kippen te Overschie ontvreemd zijn. De eigenaren hebben de dieren reeds herkend als hun eigendom. Buitendien moet uit anderen hoofde vol doende gebleken zijn dat het gearresteerde tweetal in bedoelde gemeente dezen diefstal hebben gepleegd, terwijl het onderzoek in hoeverre zij schuldig zijn aan de vorige hier ter stede en in den omtrek ontdekte kip- penrooverijen, nog wordt voortgezet. Heden zijn de aangehoudenen een hun ner heeft reeds 16 veroordeelingen wegens diefstal en strooperij ondergaan overge bracht naar het huis vari bewaring. Tot gemak der pelgrims naar de genade kapel van Klein Lourdes te Tienraai zullen van Venlo naar Tienraai de volgende extra treinen loopen op de volgende feestdagen namelijk: Op den 2n Februari, feest van O. L. Vr. Lichtmis, en op den 25n Maart, feest van O. L. Vr. Boodschap. Vertrek van Venlo 's morgens 8.50 Greenwichtijd 9.10 gewone tijd. Vertrek van Tienraai 1 uur gewone tijd. De pelgrims kunnen bij de terugreis ook gebruik maken van een anderen trein Op de voornoemde feestdagen kunnen de pelgrims in de genadekapel te Tienraai een vollen aflaat verdienen, ook dan wanneer zij op den dag vóór den feestdag gebiecht en gecommuniceerd hebben, mits zij op den feestdag in de kapel bidden volgens intentie van Z. H. den Paus. Kardinaal Rampolla, die sedert eenige dagen zijn taak als staatssecretaris weer had opgevat en nog niet ten volle van de influenza hersteld was, is volgens bericht uit Rome weer ingestort, maar zijn toestand boezemt geen bezorgdheid in. Men verzekert, dat de Russische gezant bij het Vaticaan, Iswolski, aan zijn gouver nement de laatste inlichtingen gezonden heeft omtrent de benoeming aan vijf bis schoppen, die de vacante zetels in Rusland zullen bezetten. Hieronder is ook het bisdom Wilna begrepen. De preconisaties zouden in het onlangs te houden consitorie plaats heb ben en de keuze der prelaten door Z. H' den Paus is aan Rusland welgevallig. Ondanks de no-pnpery van de liberal8 dagbladen in Engeland, vertoonen de waar digheidsbekleders der Ariglicaansche kerk steeds meer toenadering tot Rome. D8 nieuwe Anglicaansche bisschop van Londen heent aan het katholieke ritueel. TusscheO kardinaal Vanghan en den AnglicaanscheO bisschop van Chester is een overeenkomst tot stand gekomen die ten doel heeft g8' zamenlijk op te treden om den invloed van het godsdienstig onderwijs op de schoten te versterken. Vooral dit laatste feit duidt op groote toenadering. Volgens de Politische Correspondenz zou Z. II. de Paus besloten hebben in het noor den van Engeland een tweede aartsbisdom op te richten. Geboren: 28 Jan. Maria Geertruidai dochter van C. L. J Nederpelt en E. H. M- Louwhoff, Broersvest. 29. Geertruida Johanna, dochter van Th. de Graaffen M. Vugts, aan boord. SCHIEDAM, 30 Jani ari. Zeiklaar ter trawlvisscherij de bom Comelis en Marga- retha SCH. 164, schipper W. Taal. Schiedam, 30 Januari. Vertrokken Noord ster, kapt. C. Noordijk, naar Helgoland. Sunderland, 29 Januari. Aangekomen s.s. Offerton, kapt. R. Drakard, van Schiedam- BEURS TE SCHIEDAM, 30 Jan. 1897. Spoeling fl.40. Moutwijn Not. makelaars f 6s/4. d Brandersb. - 57/86. Stemming Vast. Berlijn, i iSLOTK.)' Parijs. Ha mb. Mei. 29 Jan. 126.50 Jan. Mei 43.30 44.30 47.75 47.70 16.- 15.10 19.12£ 19.25 30 Ja». 127. 43.10 44.10 47.50 47.50 16.— 15.— 19.12J 19.25 29 Jan. Rogge, Spiritus j Meel 12 Merk. 1. md. 12 Feb. i Kogge, loop. md. Feb. /Spirit, p. Jan. Feb. i p. Apr./Mei 28 Jan. New-York. Maïs 29»/,. Amsterdam. 29 Jan. Rogge op levering vastper Maart f 106,108; per Mei f 107,106, per Juli f 106, 104. P 30 Jan. Rogge op lev. zeer vastper Maart f 106, 107 per Mei f107,108, 109; per Juli f 106, 105, 106. Rijnhcoate Keulen ('s morg. 11 uur) 29 Jan. 1.20 M. 30 Jan. 1.17 M. Per Telegraaf. Londen kort f 12.08 Dise. 34 pCt. Parijs -47.974 2 Antwerp. - 47.80 3 Per Telefoon. 30 Jan. 21/, pCt. Nederland 89s/s Zilver Metalliek86'/s 3 pCt. Portugal24 Rusland 1884 1047j Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij WarschauWeenen Atchison le Hyp Adjustment Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp 2e Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 79s/s 48'/s 147s II1/» 827s 59 '/1 13V* 26 2»/*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 6