doen wat zij kunnen om een oorlog te ver mijden. De inval van Grieken op vreemd grondgebied wordt door de Grieksche regee- ring gewraakt. De Porte neemt dit aan maar zal bij herhaling van zulk een inval er een casus belli in zien. De aanvallen van Harcourt verwerpende, zeide Ëafour dat het parlement en het land denken moeten aan de hoofdzaak, en dan doet Engeland meer in het belang van vrijheid en vrede, indien het zich aansluit by de mogendheden, dat indien het alleen staat zoolang samenwerking mogelijk is. Men zou Engelands antecedenten miskennen indien men weigerde deel te nemen aan deze moeilijke maar geenszins roemlooze taak. Een motie van Labouchère tegen het uiteeengaan werd met 210 tegen 49 stem men verworpen. Toen Zaterdag avond in het Hotel Metro- pole te Londen een afscheidsdiner werd ge geven om den nieuwen gouverneur-generaal of High Commissoner van de Kaapkolonie, sir Alfred Milner, die daar lord Kosmead gaat vervangen, zei Goschen, de minister van marine ol lord der admiraliteit, ronduit dat de nieuwe gouverneur in Simons- baai een Britsche vloot gereed zou vinden om zijn oppergezig in Zuid-Afrika te steu nen met de macht van het Britsche Rijk. Die vloot zal ten waarborg zijn, dat wij vast besloten zijn, ons oppergezag te hand haven. Het bericht van den dood van den kroon prins van Japan eerst gemeld door de Amerikaansche bladen, nadat de mare naar het heette te San Francisco was aange bracht, wordt nu weder tegengesproken. In de Neiv-York Herald van 3 April leest men een kennisgeving van het Japansche consulaat te New-York «dat het bericht van den dood van den kroonprins en van het optreden van prins Arisoewaga (neef des keizers) als erfgenaam van den troon volkomen ongegrond is". Stads- en Gewestelijk Nieuws. Schiedam, 13 April 1897. Door Burgemeester en Weihouders dezer gemeente worden sollicitanten opgeroepen naar de betrekking van kolenmeter-weger, aan welke betrekking geen vast salaris ver bonden is. De verzoekschriften moeten vóór 24 April worden ingediend. Naar aanleiding van de geruchten die alhier in de laatste dagen hebben geloopen, dat op een groote fabriek alhier gaslicht buiten den gasmeter om zou worden ge brand, kunnen wij thans mededeelen, dat de politie dienaangaande een onderzoek heeft ingesteld, en haar daarbij gebleken is, dat werkelijk daar eenige gaspitten waren aangebracht op een gasleiding die niet in verband stond met een gasmeter, doch dat die gasleiding niet is aangebracht door of van wege die fabriek, maar indertijd door de gasfabriek zelve, die die gasleiding, welke De Keizer steeg uit de coupé en ging met enkelen van zijn gevolg, bij het schoone weder, een eind weegs wandelen. Weldra stond de Keizer voor een levende keten, voor soldaten. Z. M. kon niet verder. Haltriep men hem toe, shalt!", «Haltklinkt het voor de derde maal. Een officier komt aangesneld en beduidt het gezelschap dat niemand op den weg mag. Deze wacht beschermt het leven van den Czaar «Dus mij «Majesteit De officier maakt het militaire eerbewijs. De Keizer roemt hem en de manschap pen om hun gedrag, presenteert den officier een sigaar en geeft hem al wat hij aan klein geld bij zich heeft voorde manschappen. De Russen bidden met tevergeefs«God bescherme het leven van den Czaar een afzonderlijken meter had, toen zij later buiten dienst kwam, en de meter dienten gevolge werd weggenomen, niet heeft af gesloten van de overige leiding' waaruit het gas op een anderen meter brandde. Van kwade trouw bij het brengen van gaspitten op die buiten dienst gestelde gas leiding is niets gebleken. De muzikanten der Beiersche kapel, die ons heden weder hunne opwekkende mu ziek te hooren gaven, vertoonden zich in hunne nette zomer-uniformen, terwijl zij van draagbare lessenaars waren voorzien. Naar aanleiding van een adres door eenige ingezetenen van Rotterdam aan den gemeen teraad gericht om te bevorderen, dat het ververschingsgebouw in het Park door een grootscher inrichting worde vervangen, heeft het in den boezem van het bestuur der Vereeniging voor gemeente- en volksbelangen een punt van gedachtenverwisseling uitge maakt, of hieraan door die vereeniging adhaesie kon worden betuigd. De meerder heid was echter van gevoelen, dat speciaal de belangen der kleine burgerij daarvoor weinig zouden gediend worden en dat het oprichten van ververschingsgebouwen moei' lijk kan geacht worden op den weg der gemeente te liggen. In eene gisterenavond gehouden huishou delijke vergadering der liberale kiesveree- niging «Rotterdam," te Rotterdam, werd besloten, bij de aanst. Tweede Kamerver kiezing ter voorziening in de vacature-Van Gennep, zich niet te onthouden van stem ming, doch een candidaat te stellen in eene volgende vergadering. Men schrijft aan de Tijd uit Rotterdam Dat het rundvleesch niet zoo duur is als de vleeschhouwers wel willen laten voorko men, bewijst het feit, dat in den laatsten tijd veel rundvleesch naar Londen verzonden wordt, iets dat in jaren niet gebeurd is. Sommige slagers hebben dan ook wijselijk hun prijzen verlaagd. De vereeniging van vleeschhouwers opende verleden week een winkel op den Binnen weg en stelde de prijzen op 30 en 35 cent per 5 ons. GevolgEiken Zaterdag bestorming van den winkel, terwijl de andere slagers, welke hun oude prijzen blijven handhaven, weinig of mets te doen hebben. De Ceintuurbaan te Rotterdam. De Rotterd. correspondent van de Tel. schrijft Aan den aanleg van de Ceintuurbaan der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij, die het Maasstation met het Centraalstation zal tverbinden, wordt met kracht gearbeid. Van beide richtingen wordt het zand voor den spoordijk aangevoerd, waarmede men thans reeds zoover gevorderd is dat, uitge nomen ter hoogte van Hilligersberg, de Ceintuurbaan reeds getrokken is. De onderbouw van de viaducten en brug gen over de Schie, Bergweg, Rotte en 's Gravenweg zijn nagenoeg voltooid en ge ven de richtingen van de baan. Van de richting Kralingen is reeds een groot gedeelte van de spoorbaan voor de zandtreinen bereidbaar. Op sommige punten is de spoordijk beheid moeten worden ter voorkoming van verzakkingen en opwellingen van grond, waarvan wij indertijd melding maakten. De grond blijkt nu meerdere vastheid te hebben verkregen, althans in den laatsten tijd hebben zich geen grondverschuivingen ter plaatse voorgedaan. Een groot gerief voor het spoorwegver keer op de ceintuurbaan zal zijn, dat zich aan beide uiteinden dubbele afbuigingen zullen bevinden, en wel eene afbuiging in de richting van het Maasstation en eene in de richting Gouda, en afbuigingen in de richtingen Schiedam en station Delttscne Poort. Bovendien zullen de banen van dub bel spoor worden voorzien. Naar ik vernam, zal aan de splitsing te Beukelsdijk een halte komen, ten einde aldaar de passagiers te doen uitstappen of gereserveerde wagens af te haken, bestemd voor het station Delftsche Poort te Rot terdam. Daardoor behoeven de treinen, komende uit Duitschland via Gouda met reizigers bestemd voor Den Haag, Amsterdam en Hoek van Holland, niet teruggereden te worden naar het station D. P. Te Hilligers berg zal eveneens een halte komen, waar enkele treinen zullen stoppen. Ook komt aldaar een uitgebreid wagenpark, werkplaat sen enz. Bij de directie der Staatspoorwegen zijn verschillende plannen in bewerking omtrent de verbouwing van het station D. P. te Rotterdam, eene-betere inrichting, electrische verlichting en seinwezen. Omtrent de plannen tot verbouwing van het station Delftsche Poort te Rotterdam meldt het R. N. het volgende Bij de verbouwing zal getracht worden een gedeelte van het station te reserveeren voor vertrekkende en een gedeelte voor aankomende treinen die uit de richting Den Haag naar Dordrecht of omgekeerd gaan. Beide gedeelten wenscht men van elkaar te scheiden door het hoofdgebouw van het bestaande station. De zijvleugel, waarin thans de derde klasse wachtkamer en de bureaux van de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij gevestigd zijn, wordt afgebroken om de spoorrails uit de richting Den Haag, vóór den tegenwoordigen stationsgevel door te trekken tot den spoordijk achter de Delft- schestraat. Op de hoogte, waar zich thans het plant soen bevindt, zal een voorgebouw verrijzen, dat door een tunnel of een brug met het hoofdgebouw verbonden wordt. Ten slotte zal het hoofdgebouw in de Westelijke richting (Schiedam) vergroot worden. In den vroegen morgen van gisteren is door de rijks- en gemeente-politie te Over- schie, aan den Delftweg, in beslag genomen ruim 50 kilo oud lood, vermoedelijk door diefstal verkregen. De dieven en de ver moedelijke opkooper, wiens naam bekend is, namen de vlucht, met achterlating van het lood. De politie zet het onderzoek voort. De machinale stoomtimmerfabriek van de heeren Gebrs. van den Berg te Vlaardingen zal den naam dragen van «de Akkerboom." Hoogstwaarschijnlijk is de naam afkom stig van de in het jaar 1574 aldaar be staande rederijkerskamer «Takerboompje" waarvan in de vestibule van het Raadhuis nog het blazoen aanwezig is. SC.) BINNENLAND. Naar de Resb. verneemt, bestaat bij den Voorzitter het plan de Tweede Kamer we der bijeen te roepen einde Juni of begin Juli, in elk geval na de verkiezingen. Het verouderde oorlogschip Guinea, dat, publiek is verkocht, vermoedelijk om te worden gesloopt, voor f33.555 (d. den kelijk zoowat 3 pCt. van wat het gekost heeft) was eerst 27 jaren oud. Het werd gebouwd aan de Landswerf te Amsterdam, in 1867 op stapel gezet en in 1870 te water gelaten. Den 3n Mei wordt het stoomschip Conrad, van de stoomvaartmaatschappij Nederland, in veiling gebracht. In de eerste dagen van Mei zal van we ge het centraal bestuur der katholieke kiesvereeniging te 's-Gravenhage een mee ting worden gehouden, waarin als spreker zal optreden de weleerw. pater Ermann S. J. De photograaf Wollrabe te 's Gravenhage heeft^nieuwe portretten van Koningin Wil- helmina gemaakt, H, M. posteerde daarvoor in baltoilet, het laag uitgesneden corsage getooid met jvtweelen, met een diadeem op 't hoofd en eene koningsmantel over de schouders. Zij zullen eerlang verkrijgt worden gesteld. De burgemeester van Amsterdam lJir S. A. Veiling Meinesz en mevrouw V0"'"? Meinesz—Den Tex, hopen a. s. Zondag dezer hunne 25-jarige echtvereeniging herdenken. De heer Passtoors, wiens drukke be&'? heden hem ter wille zijner gezondheid n|0 langer toegelaten, de functiën van centra» president van den Ned. R. K Volksb°n en van voorzitter der afd. Amsterdam v"n dien Bond te vereenigen, heeft uit laats*?8 melde betrekking ontslag genomen. Met d0" heer Passtoors is de heer Ignatius als 00 stuurslid afgetreden. De uitslag van de stemming voor 9' schaffing van den nachtarbeid voor b0 bakkerspersoneel van de Arbeidersvere0"' ging «Help u zeiven coöperatief" te Za9" dam is, dat slechts 16 van de 400 led0" broodverbruikers zich er tegen verklaard0*' zoodat verwacht mag worden, dat afieeling bakkerij de nachtarbeid we'd'9 tot het verleden zal behooren. Men meldt aan de lel. uit Alkmaar, dfl de minister van justitie mr. Van de ^a9^ door de centrale liberale kiesvereenig'"0 aldaar candidaat voor de Tweede Kai°er is gesteld. Het bezoek van HH. MM. de Koningin"8'1 aan Gouda is bepaald op Zaterdag 24 Apr' HH. MM. znllen omstreeks half één va" Den Haag naar Gouda vertrekken en g9"'1 na het bezoek aan die stad per extra tr®19 naar Amsserdam, waar zij tot 30 dezer len verblijven. Omtrent het bezoek aan Dordrecht lS niets naders bepaald. De berichten da»"' omtrent zijn derhalve onjuist. Het is *e' onzeker in welke maand het bezoek plaats hebben. Onder de bakkers te Kuilenburg h00'' eene lijst gecirculeerd, om den Tweed0" Paaschdag met te bakken; 19 bakkers b0b ben hunne instemming hiermede door 0,1 derteekening betuigd. Ook te Schipluiden bestaat het voornem0" om niet meer te bakken op den 2e Paas0b Pinkster- en Kerstdag. In den laatsten tijd kwamen te Leeuv"9". den herhaaldelijk diefstallen van all01'8 aard voor. Inzonderheid werd gading i maakt op kleederen, ondergoed enz. EindellJ heeft de politie de schuldige, een wedu1*8 van middelbaren leeftijd, wonende op Groeneweg, weten te vinden. Zij ging werken en uit wasschen en meest aM werd er daarna het een en ander verm's' Het gestolene werd doorgaans in de ba van leening gebracht. Verscheidene goed®1" werden evenwel nog in haar bezit gevonde"j Zij is reeds herhaaldelijk wegens dielst9 veroordeeld. In Twenthe zijn valsche guldens in otJ1 loop. Zij dragen het jaartal 1848, hebb®^ een dollen klank, zijn donker van kleur eenigszins ruw afgewerkt. Jongstleden Vrijdag gaf de 25-jar'r„ kellner P. Th. K. te Nijmegen een afsch0' feestje aan een viertal collega's vóór ZJ aanstaand vertrek naar elders. Onder dit feestje behoorde ook watertochtje op de rivier de Waal, dat *e treurig afliep. Ter hoogte van de steenfabriek van heet Burgers, onder de Ooij, begaven lX de feestgenooten te veel aan een zijde het roeibootje, waardoor dit kanteld0 allen in het water geraakten. Een 10 nabijheid aanwezige visscher wist hem veel moeite te redden, uitgenomen P- K., die in de diepte verdween en wiens eenigen tijd daarna werd opgehaald. i e0"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 2