heden veroordeeld is, is de zaak ten gunste van B. gewijzigd en hebben de ontvanger en de inspecteur openlijk bekend gemaakt dat zij B. thans daaraan onschuldig houden en hem in eer en goeden naam herstellen. Te Nieuwediep is ten huize van den kapitein ter zee Jeekel, aan de Binnenhaven, een petroleumtoestel ontploft, waardoor de dienstbode, wier kleederen vlam vatten, in brand geraakte. Het meisje verloor gelukkig geen oogenblik haar tegenwoordigheid van geest, in dergelijke gevallen zoo noodig. Zij ijlde terstond het huis uit en sprongen kordaat in de Binnenhaven, om zoo de vlammen te blusschen. Uit het water gehaald, bleek zij nog ernstige brandwonden te hebben bekomen, die echter haar leven niet in gevaar brengen. De loods Stroosnijder is de man, die tel kens, wanneer de Keizerin-Weduwe van Duitschland naar Engeland overvaart, het koninklijk jacht \ictoria and Albert uit de haven van Vlissingen brengt. Bij gelegen heid van de jubileumfeesten nu werd hem vanwege don admiraal Fullterton eene ge- sehreven uitnoodiging, om de groote vloot- schouw op Spithead te komen bijwonen. Stroonijder nam de invitatie onmiddellijk aan en begaf zich in uniform naar Engeland. Admiraal Fullerton ontving hem allermin zaamst en nam hem mede op de brug van zijn schip, van waaruit hij het grootsche schouwspel heeft kunnen bewonderen. Ver rukt over zijn reis is de waardige zeeman tehuis gekomen. De Daily mail heeft eenige bijzonderheden over de schipbreuk van de Aden. Toen het schip aan den grond zat, is herhaaldelijk beproefd een boot neer te laten, maar telkens werd zij weggeslagen. Eindelijk kon een boot met een aantal schipbreukelingen zee kiezen, maar er is sedert niets van hen vernomen, en het ergste wordt gevreesd. Zeventien dagen bleven de nu geredden op het wrak, telkens werden er menschen overboord gespoeld. Zij zagen verscheiden schepen, maar hun seinen werd niet opge merkt. Eindelijk den 26en Juni nam de Mayo de overlevenden op. Vreeselijk moet in die eventien dagen hun lijden zijn geweest. De Röntgen-straler. worden meer en meer een slicht der waarheid." Men heeft onlangs bij de Fransche douano welge slaagde proeven er mee genomen, en zij zullen, naar m«n bericht, eerlang daar wor den ingevoerd, om den inhoud van ingevoerde pakken en kisten met de opgaven te con troleeren. Maskelyne goochelaar in Egyptian Hall te Londen was een handige speculatie begonnen in kijkplaatsen voor den optocht. Hij had een oud huis gekocht aan St. Paul's Chuachyard, had dat geheel laten afbreken en op de plaats een tribune laten bouwen met eenige duizende zitplaatsen. Doch de zaak viel tegen, de tribune was te laat klaar, en de menschen die betalen konden de plaatsen moesten 20 pd. st. kosten waren grootendeels reeds voorzien. Verleden Vrijdag kon het verhuren beginnen. Maar al waren de plaatsen nog zoo mooi, den prijs brachten niet op. Voor drie pond moesten zij van de hand gezet worden, en op het laatste oogenblik deden ze dat nog niet eens. Maskelyne, die gedacht had 15,000 of 20,000 pd. st. schoon te verdienen, verloor schrikkelijk. De plaatsen hadden hem 10 pd. st. per stuk gekost. In de Champs Elysées te Parijs is Maandag nacht een bom gevonden in de gedaante van een pot van ongeveer een liter inhoud, voorzien van een lont. Door het onderzoek bleek, dat de bom met groen chloraatpoeder was gevuld geweest en bij een ontploffing groote schade zou hebben aangericht. Een aantal personen zijn in hechtenis genomen in verband met deze vondst. De Passiespelen te Oberanamergau Zullen eerst in 1899 gegeven worden. Het dorp zal het volgend jaar door een electrische tram met het naaste spoorwegstation worden verbonden. Een rechter voor den rechter Te Altona is tegen een rechter een straf vervolging ingesteld, die tot veroordeeling heeft geleid. Hij leefde in onmin met den burgemeester van zijn standplaats Elmo- horn. De burgemeester, tevens ambtenaar van het openbaar ministerie, hinderde hem telkens in de uitoefening van het rechter lijk ambt, sprak kwaad van hem tegenover andere en beweerde o. a. dat de rechter als student op valsch spelen was betrapt. Een uitdaging van den rechter weigerde de burgemeester aan te nemen en kreeg toen van den beleedigde op straat een oor vijg. Daarvoor en voor de uitdaging moest de rechter zich verantwoorden. Bij het onderzoek bleek dat hij erg gesard was en dat maakte dat hij tot slechts 8 dagen vestingstraf wegens uitdaging en 100 mark boete wegens den klap werd veroordeeld. Voor wijlen pastoor Kneipp wil men te Wörshofen een standbeeld oprichten van marmer of brons, gedekt door een gebeeld houwde overhuiving. Pastoor Kneipp heeft aan aardsche goe deren weinig of niets nagelaten. Al hetgeen hij bezat, heeft hij reeds gedurende zijn leven aan zijn stichtingen besteed. Behou dens eenige kleine legaten, is er nagenoeg niets te erven. De St. Lodewijkskerk als gedenkteeken aan Lodewijk Windhorst in de Berlijnsche voorstad Wilmersdorf gebouwd, is eergis teren ingewijd. De Duitsche, Pruisische en Pauselijke vlag gen woeien van den toren en de huizen in den omtrek waren gevlagd en met groen versierd. Een optocht van 55 vereenigingen met hunne vanen vormde zichgroote weesmeisjes in het zwart droegen lelies, kleinere in het wit droegen bloemkorven. Eenige beambten van het ministerie van eeredienst woonden de plechtigheid bij en reikten den pastoor der parochie Chailot- ten'ourg, waartoe de gedachteniskerk be hoort, namens den keizer de ridderorde van den Rooden Adelaar over. Nadat de pastoor de inzegening had vol trokken, werd des namiddags in de groote zaal der Diergaarde een feestmaal gehouden, waaraan Berlijnsche katholieke notabelen deelnamen, terwijl dr. Lieber des avonds voor duizenden burgers en werklieden een rede hield over Windhorst als Katholiek. Bij Kufstein, in de Beiersche Alpen, is een Munchener student, bij het bestijgen van een hoogen top gevallen hij werd dood gevonden, met gebroken ledematen. Bij het beklimmen van den Pilatus is eene jonge dame uit Luzern omgekomen. Zondag ging de kassier Valtghantero uit San Iglesias (Sardinië) naar de berggroeven van Giovanni om den werklieden hun loon te betalen. Hij had dus een vrij groote geldsom bij zich. Onderweg is hij vermoord en beroofd. De politie is druk in de weer om den moordenaar te zoeken, maar tot nu toe tevergeefs. Een 86jarige minnaar, James Saxton, is te Laporte, Indianana (V. S.), met zijn 80- jarig bruidje, Maria Twinke, het ranke huwelijksbogtje ingestapt. Reeds van hunne jeugd af hadden ze liefde voor elkander gekoesterd. Saxton heeft reeds drie vrouwen grafwaarts gedragen en mejuffrouw Twinke al vier mannen naar de laatste rustplaats begeleid. De vrouw is nog in het bezit van den verlovingsring, dien Saxton haar eens ten geschenke heeft gegeven. Vooral in warme dagen bederft de melk gauw; hoe koeler ze is, hoe langer men haar goed kan houden. Om haar af te koelen, maakt men met succes gebruik van een melkkoeler. Bij het gebruik van dit werktuig wordt de melk in een zeer dun laagje aan de lucht blootgesteld, wat het voordeel op levert le dat de gassen uit de melk ontwijken kunnen en 2e dat de melk met een groote hoeveelheid versche lucht in aanraking komt redenen, waardoor de melk beslist lang zonder bederf bewaard kan worden, mits nl. de de bewaarplaats der melk frisch en luchtig zij, Laatste Berichten. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw mr. J. W. S. A. Versteeg, refenendaris aan het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Heden gebruiken bij Hare Majesteiten op het Loo het middagmaal baron Mollerus van Westkerke, commissaris der Koningin in Gelderland, en mevrouw Mollerus bene vens de grootmeester graaf Van Lijnden, die uit Londen teruggekeerd is. Het jacht Victoria and Albert kwam heden te 11 u. 80 in de haven te Vlissin gen met keizerin Friedrich en gevolg aan boord. H. M. maakte een rijtoer naar Mid delburg. Volgens de Kölnische Volkszeitung is gister-avond bij Orsoy op de sleepboot Katchen de ketel gesprongen, waardoor vier man van de bemanning gedood werden. Posterijen en Telegrafie. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden, over de le helft der maand Juni 1897, welke met schriftelijk verzoek aan het postkantoor alhier kunnen worden op gevraagd P. P. v. Osselen, Delft. J. Klein, Dordrecht. J. Burki, 's Gravenhage. J. Witkamp, Rotterdam. Briefkaart. Wed. W. Paling, Rotterdam. Land- en Tuinbouw. Onder het rundvee van den landbouwer D. v. d. Berg, in het weiland aan den Klei weg te Overschie, is mond- en klauwzeer geconstateerd. Het rundvee van de landbouwers L. v. d. Helm, polder Schieveen, S. Bak en de Wed. J. Post aan den Bovendijk en W. Ouwendijk Hz. aan den Delftweg, mede te Overschie, is gezond verklaard. Het mond- en klauwzeer heerscht te Lekkerkerk in hevige mate onder het rund vee, steeds zich verder uitbreidende, zoodat nog maar enkele veehouders daarvan zijn vrijgebleven. Eenige koeien zijn reeds aan de gevolgen der ziekte bezweken. Als maat regel van voorzorg trachten de boeren zoo veel mogelijk hun vee te isoleeren en het betreden van hun land door visschers en hengelaars te verbieden, echter vrijwel zon der eenig succes. Het rooien van de bloembollen in Haar lem's omstreken is in vollen gang. Het ge was valt algemeen niet mede en is niet zoo goed als verleden jaar. De handel zal spoedig beginnen. Nu is men algemeen aan het pellen van de tulpen, waarmede ook door vrouwen en kinderen aardig wat verdiend wordt. Visscherij-Berichten. Te Vlaardingen kwam gisteren een par tijtje nieuwe Hollandsche haring in afslag, waarvan de kwaliteit zeer goed was. Voor volle varieerden de prijzen van f 60 tot f 68, voor maatjes van i 40 tot f 46 per ton. In eene vergadering van heeren versche pers der Holland Herring Company, geves tigd te New-York en Chicago, gehouden te 's Gravenhage, is door den heer A. Schippers vroeger te Vlaardingen, thans in Amerika gevestigd, en speciaal daarvoor overgeko men, verslag uitgebracht over het afgeloopen seizoen. De heeren verschepers gaven hun1^ tevredenheid over den gang van zaken te kennen en stelden zich voor de ondernemiHo bij vernieuwing krachtig te steunen. Onder meer werd er besloten verscheid®" reeders en vischhandelaren in de gelege" heid te stellen toe te treden. PROGRAMMA van het Mati door het Korps-Stafmusiko^' ten der dd. Schutterij alhM' morgen Zondagin der> Officierentuin te geven. Eerste Atdeeling. 1. Kaiser Friedrich Marsch, lriedma>iru 2. Feest-Ouverture, M. Carl. 3. Intel" pretatione- Walzer, J. Strauss. 4. Fan' taisie »La Mascotte", E. Audran.. Pale et Blonde, Gottfried Mann. Tweede Afdeeling. 6. Ouverture »Le Poete et Le Paysa"' G. v. Suppé. 7. La Czarine. Mazurka Russe, L. Ganne. 8. Potpourri, Schrei? 9. Bonsoir Nini. Marsch, Féron. Burgerlijke Stand. Geboren: 1 Juli. Elisabeth, dochte" van J. Schijff en W. F. Lohstroh, Gasstraat- Bernardus Theodorus, zoon var. A. A' Poolman en C. T. M. Witberg Baan. Gerrit Reinier, zoon van J. Pieters en W. D- Eijgenhuijs, Rotterdamsche dijk. Hen- drina Theodora, dochter van H. Verhoeck* en C. M. Weber, Broersveld. 2. Elisabeth Christina Maria, dochter van P. M. van Buijten en J. C. E. van den Berg, Kort' landstraat. Maria Antonia, dochter va« C. T. de Roos en A. Hoefman, Roosbeek- Zeetijdingen. Schiedam, 3 Juli Vertrokken s. s. Seniof kapt. A. L. Harken, naar Burnt-Island. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 3 Juli 1897. Spiritus: 11 12. Spoeling f 0.40. Moutwijn: Makelaars Not. f71/*. Brandersbond - 68/8. Stemming vast. Berlijn. i Rogge, Juli j Sept. (SLOTK.)PPiritUS inl°,C0.- per Juni !Meel 12 Merk. 1. md. 12 Aug. Kogge, loop. md. Aug. Hamb. I bPirit" P- Jculi/AuS- 1 Sept./Oct. 29 Va 41.60 46! 75 47.25 14.25 13.75 19.62J 19.87! 41 '70 46.90 47.40 14.25 13.75 20.-T 20.25 29Vs New-Youk. Maïs Amsterdam. 2 Juli. Rogge op lev. vastper Joh f99, 100, 101, 100; per Oct. 1101, 102. 3 Juli. Rogge op lev. vast per Joh f 101per Oct. f 103, 102, 103. Rijnhcogte Keulen ('s morg. 11 uor) 2 Juli 3.22 M. 3 Juli 3.18 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.06 Disc. 2 pCt. Parijs - 48.07^ 2 Antwerp. - 47.92| 3 Beursbericht ran Amsterdam' Per Telefoon. 2Vj pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij Warschau—Weenen Atchison Alg. Hyp Adjustment Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp s 2e Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 3 Jul'- 88»/» 23»/» 104»/» 41 82'/» 49 121/» 59 123/» 2 Juli 2 Juli 3 Jal' 3 Juli

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 6