Dagblad voor Schiedam en Omstreken. 21ste Jaarg. Donderdag 13 Januari 1898. No. 5993. bureau 33ofersfraaf 50. algemeen overzicht. PRIJS VAN DIT BLAD: Voor Schiedam per 3 maandenf 1.50 Franco per post door geheel Nederland - 2. Afzonderlijke Nummers - 0.05 PRIJS DER ADVEBTENTIËN: Van 16 regels i i Elke gewone regel meer o.eo -o.io Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. OFFICIEELE BERICHTEN. Kennisgeving. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Doen te weten Dat de Raad der gemeente in zijne open bare vergadering van den 27sten October 1897 heeft vastgesteld het volgende BESLUIT tot heffing van opcenten op de hoofdsom der Personeele Be lasting ten behoeve der gemeente Schiedam. Dat in dezelfde openbare vergadering door den Raad der gemeente is vastgesteld de volgende VERORDENING op de invordering van opcenten op de hoofdsom der Per soneele Belasting ten behoeve der gemeente Schiedam. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 12den Januari 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, VERNÈDE. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Doen te weten Dat de Raad der gemeente in zijne openbare vergadering van den 12dan Novem ber 1897 heeft vastgesteld het volgende BESLUIT tot heffing eener belasting voor het gebruik van de aan de gemeente behoorende terreinen der zoogenaamde wert »de Nijverheid" tot het daarop nederleggen van koop mansgoederen. Artikel 1. Dat in nezelfde openbare vergadering door den Raad der gemeente is vastgesteld de volgende VERORDENING op de invordering eener belasting voor het gebruik van de aan de gemeente behoorende terreinen der zoogenaamdo werf »de Nijverheid," tot het daarop nederleggen van koopmansgoederen. Artikel 1. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12den Januari 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, VERNEDE. 12 Januari '98. De troonrede waarmede gisteren de Pruisische Landdag is geopend, noemt den financieelen toestand bij voortduring gunstig. De regeering verwacht voornamelijk wegens het aanhoudend stijgen van de opbrengsten der meeste ondernemingen van Staatswege voor het loopende jaar een aanmerkelijk overschot. De troonrede kondigt een aantal wetsontwerpen van economischen aard aan. Zondag-avond bracht keizer Wilhelm on verwacht een bezoek aan den Russischen gezant en bleef een half uur met hem in gesprek. In regeeringskringen hebben, naar ver luidt, reeds besprekingen plaats gehad, betreffende een plechtige viering van 's Kei zers 10-jarige regeering op 15 Juni e. k. Betreffende Engelands houding in de Chineesche kwestie hebben we thans een officieele verklaring van den minister Arthur Balfour, die eergisteren in een te Manchester gehouden redevoering verklaarde, dat Enge lands belang in China niet van temtorialen, maar van maar van commercieelen aard is, m. a. w. Engeland wil slechts handels vrijheid voor allen gelijkelijk, en daarom heelt het niets tegen een uitbreiding van Ruslands of Duitschlands handelsrelatiën, mits Engeland maar niet worde buitenge sloten of in zijn handel door concessiën aan anderen benadeeld worde. Intusschen is echter bekend geworden dat Zaterdag de Engelsehe ministerraad een geheele zitting aan de Chineesche kwestie heeft gewijd, en dat in het arsenaal te Portmouth een buitengewone bedrijvigheid heerscht. Volgens de St, James Gazette moet zelfs spraak zijn van de uitrusting van een vliegend eskader voor den dienst der Chineesche wateren, maar het bericht eener samenwerking met de Japansche vloot wordt niet bevestigd. De Londensche Standard meldtDe Chi neesche regeering dringt er ernstig bij de Engelsehe regeering op aan, haar bemid deling aan te bieden. Lord Salisbury wijdde aan de Chineesche kwestie de grootste aan dacht, en blijft dit voortdurend doen. Het departement van buitenlandsche zaken be schouwt de zaak van een zeer welwillend standpunt. Het meest waarschijnlijk is een oplossing, die zonder groote gevaren, aan Engeland voordeelen zal verzekeren, waarvan de waarde zich niet in cijfers laat bepalen. Welke diepe beteekenis deze woorden hebben, is nog niet erg duidelijk, maar wel blijkt er uit, dat Engeland nog steeds voor nemens is een compensatie te zoeken. Het syndicaat der Engelsehe machinefabri kanten heeft een plakkaat uitgevaardigd, waarop de nieuwe voorwaarden van den dienst medegedeeld worden. Daarbij zijn verkla rende noten gevoegd, waarin o. a. beweerd wordt, dat geen arbeidsvoorwaarden inge voerd worden, waaronder niet reeds een groot aantal leden van de betrokken vak- vereenigingen op het oogenblik werken en voorts dat de patroons het loon van volle ambtsbeden (skilled men) niet willen ver lagen. Een groot aantal machinewerkers te Glasgow heeft gewaagd, weer terug te mogen keeren in de werkplaatsen van Fairfield. De Fransche Kamer van afgevaardigden is gisteren heropend. Er is daarbij niets bijzonders voorgevallen. Brisson is als voor- zitter herkozen. De zaak DreyfusEsterhazy is gisteren voor den krijgsraad te Parijs beëindigd. Men verzekert, dat in de geheime ochtend zitting kolonel Picard, die zijn getuigenis, eergisteren-avond afgebroken, voortzette, ge confronteerd, is met generaal Gonse, chef van den staf. die zelf ook als getuige is gedagvaard. De confrontatie zou groote be weging veroorzaakt hebben. Picard zou op zienbarende onthullingen gedaan hebben van den grootsten ernst. Voegen we er evenwel bij zoo luidt het in het betrokken Reuter-telegram dat juist wegens de behandeling met ge sloten deuren, niets met voldoende zekerheid gezegd kan worden omtrent hetgeen in de zittingszaal verhandeld wordt en dat we bovengemelde geruchten slechts volledig heidshalve en onder de grootst mogelijke reserve mededeelen. Volgens een nader telegram heeft de krijgsraad met algemeene stemmen comman dant Esterhazy vrijgesproken. Uit Panama wordt aan de Times gemeld, dat tegenwoordig 3500 werklieden bezig zijn aan de voorzetting van het kanaal, welks voleindiging zeer waarschijnlijk is. De taalkwestie blijft in Oostenrijk nog steeds aan de orde van den dag. De minis ter-president von Gautsch heeft aan de Tsjechische afgevaardigden gezegd, dat een vertegenwoordiger der regeering hare mee ning over de taalverordeningen en de mid delen, waarmede zij de opwinding der Duitschers wil kalmeeren ter kennis van den Rijksraad zal brengen. De Tsjechische afgevaardigden hebben den minister gezegd, dat, als het beginsel van gelijkheid der twee talen en van de eenheid van Bohemen niet strikt gehandhaafd wordt, de Tsjechische afgevaardigden alle betrekkingen met liet Kabinet zullen verbrekeu. Bij politie-verordening zijn de baperkende bepalingen omtrent het sluiten van hotels en café's in Praag afgeschaftde woningen moeten evenwel nog om 9 ure des avonds gesloten zijn. Uit Constantinopel verneemt de Times, dat een onleesbaar geteekende brief, die bij het Nederlandsche gezantschap in de bus is gegooid, daar en in het naburige Russische gezantschap ontsteltenis heeft veroorzaakt. De schrijver van den brief verklaart, dat Rusland de voornaamste hinderpaal is voor hervormingen in Armenië, in Constantinopel en op Greta, en dreigt daarom het Russische gezantschapsgebouw met dynamiet in de lucht te laten vliegen, tenzij het beleid voor Rusland spoedig den tegenovergestelden weg opgaat. In de laatste maanden zijn herhaaldelijk berichten verspreid omtrent zeer onrustwek kende ongeregeldheden in het binnenland van Perzië, vooral in de provincie Fars, welker gouverneur door de Perzische regee ring moet zijn afgezet, doch volgens een verklaring van het Perzisch genootscnap te Londen, wegens gezondheidsredenen tot af treden genoodzaakt was. i Er zullen te rekenen van den lsten Januari 1898 'en behoeve dezer gemeente jaarlijks op de hoofdsom van alle aanslagen in de Personeele Belasting b.nnen deze gemeente een gelijk getal, doch niet meer dan vijftig opcenten worden geheven. Gedaan te Schiedam, ter openbare vergadering van den Gemeenteraad, den 278'en October 1897. Dc Burgemeester VERSTEEG, De Secretaris VERNÈDE. Behoort bij koninklijk besluit van 28 December. 1897, n°. 17. Mij bekend, De Minister van Binnenlandsche Zaken (getH. GOEMAN BORGESIUS. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken (get.) DUCK MEESTER. Voor eensluidend afschrift, De Griffier der Provinciale Sinten van Zuid-Holland, (get.) F. TA VENRAAT. EENIG ARTIKEL. De invordering der opcenten op de hoofdsom der Personeele Belasting geschiedt overeenkomstig art. 263 dar gemeentewet door Rijks-ambtenaren naar de voor schriften van rijkswege verstrekt of nog te verstrekken Gedaan te Schiedam, ter openbare vergadering van den Gemeenteraad, den 278'en October 1891. De Burgemeester VERSTEEG, De Secretaris, VERNÈDE. Te rekenen vaD den l"tt" Januari 1897 zal binnen gemeente Schiedam, voor het gebruik van de aan de gemeente behoorende en niet verhuurde terreinen zoogenaamde scheepstimmerwerf .de Nijverheid," kadastraal bekend onder Sectie L. nra. 1525-1528, 1538-1545 en 1620 gedeeltelijk, tot het daarop neder ige* van koopmansgoederen, eene belasting geheven »°rden. van drie gulden (f3.-) «weeks per honderd V*vO) centiaren. Art. 2. De grond wordt in gebruik gegeven bij oppervlakten van 100 centiaren te gelijk of het veelvoud daarvan, en telkens gedurende minstens vier achtereenvolgende weken. Bij korter gebruik dau vier weken vau eenige in gebruik genomen oppervlakte, is niettemin het volle bedrag der belasting over vier weken verschuldigd. Art. 3. De aanvang om gebruik van den grond moet schrif telijk aan burgemeester en wethouders worden inge diend, die, binnen 2 maal 24 uren na de aanvraag, door of namens den directeur der gemeentewerken de juiste plaats en grootte doen aanwijzen van de verlangde oppervlakte. Door of namens den genoemden directeur wordt daaevaa aan den aanvrager een schriftelijk bewijs afgegeven, waarin tevens de datum van aanvang en einde van ingebruikgeving, zoomede het bedrag der verschuldigde belasting, vermeld zijn. Art. 4. Van het oogenblik der afgifte van het in art. 3 ge noemd bewijs, is de belasting door den aanvrager ver schuldigd voor de aangewezen oppervlakte en den tijd van 4 weken. Wanneer dc koopmansgouderen na het verstrijken va*. dien termijn niet van het erf verwijderd zijn, is de aanvrager de belasting telkens opnieuw verschuldigd. Vastgesteld ter openbare vergadering van den Ge meenteraad van Schiedam, den 12den November 1897. Dc Burgemeester VERSTEEG. De Secretaris VERNÈDE. Behoort bij koninklijk besluit van 29 December 1897, no. 88. Mij bekend, De Minister van Binnenlandsche. Zaken (get.) H. GOEMAN BOllGEsIUS. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secretaris-Gcnerval van Binnenlandsehe Zaken (get.) DIJ CKMEESTER Voor eensluidend afschrift, De Griffier der Provinciale Staten vnn Zuid-Holland, (get.) E. TAVEMIAAT. De belasting moet vooruit, ineens betaald worden ten kantore van den gemeente-ontvanger, op vertoon van het bewijs, genoemd in artikel 3 van het besluit tot heffing; terwijl het in gebruik nemen van den grond niet mag plaats nebben voor dat aan den haven meester, die met het toezicht op die terreinen belast is, de quitantie vertoond is. Art. 2. De invordering geschiedt door den gemeente-ont vanger, overenkomatig de bepalingen van de artikelen 258 tot en met 262 der gemeentewet. Vastgesteld ter openbare vergadering van den Ge meenteraad van Schiedam, den 12den November 1897. De Burgemeester VERSTEEG. De Secretaris VERNÈDE.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1898 | | pagina 1