GEMENGD NIEUWS. Laatste Berichten. Koloniën. Atjeh. Land- en Tuinbouw. Burserlijfce Stand Handelsberichten. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Beursbericht van Amsterdam. -tiSi. bemerkt. De knecht van den schipper was er toen reeds een machtig geworden. ^aar aanleiding van het bericht als zoude §roote toeloop van vreemdelingen te B. o. Z. bestaan, bericht een hotelhouder van daar dat nog voldoende ruimte aanwezig is in de hotels, om vele belangstellenden te huis- vesten. Bordinghera worden toebereidselen gemaakt voor haar ontvangst. Dit is de eerste maal dat de keizerin sedert de ziekte van haren gemaal, keizer Friedrich de Riviera bezoekt. lie milicien-pontonnier V., te Dordrecht. werd Vrijdag-nacht van de kazerne naar bet politiebureau vervoerd, om nader ge confronteerd te worden, daar hij verdacht w°rdt, behalve een onlangs gepleegden diefstal aan geld in de kazerne, verschil' 'ende kleine diefstallen te hebben gepleegd. Onderweg wist hij zich van zijn geleide 0s te rukken, en niettegenstaande men bem direct nazette, is het niet mogen Keiukken hem te vangen. Alle verdere P°gingen om hem op te sporen zijn tot n°g toe vruchteloos geweest. In Den Haag heeft zich een geval van n°na of slaapziekte voorgedaan. Op Nieuw jaarsmorgen kreeg een bewoonster van de Bembrandtstraat, na de gewone nachtrust Senoten te hebben, een onweerstaanbare ®hoefte om nog wat te gaan liggen. Er werd niets bijzonders in gezien, haar man Zou dan al vast vooruitgaan naar de ouders °'n te feliciteeren met het nieuwe jaar. j**aar de vrouw bleef slapen en de genees eer constateerde een geval van nona. Tot oensdag duurde de slaap en ging toen Zacht en ongemerkt in den doodslaap over Te Hellendoorn zou een 22jarig jongeling 8,161 een 15jang meisje trouwen. De daarvoor ']°°dige vergunning was verkregen. Toen 'et bruidspaar echter met de ouders op ef gemeentehuis kwam, en de burgemeester ^'8 hen trouwde, aan de ouders de ge bruikelijke vraag deed, of ze hun toestem ming gaven, antwoordde de moeder ont kennend. Ongetrouwd konden bruid en bruidegom weer heengaan. B0 zijne ouders te Gorredijk is het be nefit ingekomen, dat de heer G. Ringe- Ooldus Jz>! vroeger kellner in de gemeente Psterland (Fr.), tot nu toe werkzaam aan et gerechtshof te Milwaukee, staat Wis consin in Noord-Amerika, gekozen is tot oofdgriffier bij dat gerechtshof, met 20485 stemmen. Op den mede candidaat werden 18080 stemmen uitgebracht. De jaarwedde Van den gekozene is hierdoor gestegen van f4000 tot f15,000. been geld meer. De gemeenteraad Van Opsterland besloot, bij de behandeling •Ier gemeente-begrooting, den post loon "acht wacht te schrappen als bezuinigings maatregel. Een der nachtwachten nam op Qudejaars avond met de volgende woorden ft1scheid. Twaalf uur heit de klok, de klok heit lwaalf. Dit is voor mij de laatste keer, De gemeente heit geen centen meer 1 Zaterdag werd de gemeente Groesbeek ^°or een viertal geneeskundigen bezocht, met het doel een onderzoek in te stellen naar geschikte terreinen voor een eventueel al daar te vestigen sanatorium voor borst aders. Speciaal werden de bosschen van ^8n St. Jansberg aan een grondig onderzoek °lderworpen. Volgens een bericht in de H. B. II. is m een te Keulen gehouden bijeenkomst van Vertegenwoordigers der bij de Noord-Atlan- bsche vaart betrokken Engelsche, Holland se en Duitsche stoomvaartmaatschappijen, ^e met 31 Dec. 1898 afgeloopen pool voor 'et passageverkeer met 5 jaren verlengd, mgaande 1 Januari 1899. Keizerin Friedrich, die sedert vier maan- 6n in Engeland vertoeft, zal eerstdaags 8tmr Italië reizen. In het hotel Angst te j Vrijdag heeft een ernstig ongeluk plaats gehad te Barking in de werkplaats der firma Hewett Co., scheepsbouwers. Een der ketels in de fabriek sprong. Een hon derdtal arbeiders was in de onmiddellijke nabijheid aan het werk, zoodat een ont zettende ramp het gevolg was. Negen bleven op de plaats dood en op de lijst der ge wonden komen een aantal voor, die zoo erg gehavend zijn, dat geen sprake van herstel is. De hevigheid van de ontploffing moet schrikkelijk zijn geweest. Zware platen werden in alle richtingen weggeslingerd en de geheel fabriek is vernield. Men heeft niet kunnen nagaan wat de aanleidende oorzaak is geweest. De ketel had wel twee jaar ongebruikt gestaan, doch met het proefstoomen had men geen enkele fout kunnen ontdekken. De Parijsche tentoonstelling van 1900 heeft reeds nu haar eigen weekblad, ge titeld Exposition de Paris, uitgegeven door de firma Montgrédien. Het beschrijft uit voerig het voorbereidingswerk en wil, door de vorderingen van kunst en industrie te schetsen, een »geïllustreerde encyclopedie dezer eeuw" zijn. Een duur telegram. Men weet, dat een commissie naar Cayenne is gezondenom Dreyfus op het Duivelseiland te ondervragen. Vooraf werden hem de vragen overgeseind opdat hij vier-en-twintig uren tijd tot na denken zou hebben. Dit telegram moet uit tweeduizend woorden bestaan hebben en bevatte een resumé van het getuigenis Lebrun-Renault. Het telegram kostte dan de kleinigheid van 26.700 francs. Men is te Legugé bezig het huis op te trekken, waar J. K. Huysmans met zijne vrienden denkt te gaan wonen. De eerste steenlegging wordt herdacht in het volgende merkwaardige opschrift »Op Woensdag 7 December 1898, heeft dom Bluté, Benedictijner monnik te Legugé, den eersten steen van dit huis gezegend, dat onder de bescherming van St. Martin en St. Benoit, gebouwd op initiatief van wijlen Gabriel Eugéne Ferret, priester der Congregatie van St. Sulpice, voor den heer J. K. Huysmans en zijn vrienden, door de zorg van den heer Boutaud, architect van het diocees. Toen dom Bourigoud alet van Ligugé dom Chamard prior, dom Bouleau pastoor, de heer Hambis burgemeester was. Visita, Domine, quaesumus, habitationem istam et omnes insidias inimici ab êa longe repelle. (Wij vragen U, Heer: bezoek dit huis en houd alle lagen des vijands er verre van.) Vervalsching van levensmid delen. Een scheikundige te Luzern heeft bij de ontleding der melk van een leverancier, die zijne klanten waarschijnlijk als kleine kinderen beschouwde, voor wie in de eerste maanden een al te krachtig voedsel niet raadzaam is ontdekt, dat deze melk niet minder dan 46% water bevatte. Deze melkboer bracht het spreekwoord van een collega te Basel in toepassing »De pomp is onze beste koe." Een o ude moordenares. Bij het dorp Viganello in Italië, is een 87-jarige moordenares in hechtenis genomen. In Maart van het vorige jaar werd in een eenzaam huis in den omtrek het geheele gezin van den advocaat Bracci om het leven gebracht. Terwijl deze afwezig was, drongen inbrekers onder aanvoering van de oude vrouw het huis binnen en sloegen onmiddellijk Bracci's kinderen,twee meisjes van 18 en 19 jaar, die hun tegemoet kwa men, met hamers dood. Door Bracci werden ze echter overvallen, doch ook hij was weldra overmeesterd en afgemaakt. Daarop stalen de dieven een belangrijke geldsom vele kostbaarheden en staken ten slotte het huis in brand. Nu eerst is het der politie gelukt den geheelen moordenaars- troep gevangen te nemer.. Hij werkte vol gens de orders van de 87-jarige vrouw, die als »Capitanesse" steeds persoonlijk de strooptochten leidde. Haar bende bestond uit zeven jeugdige misdagers, waarvan elk reeds een menigte schanddaden op zijn geweten heeft. Het oudje heeft, nadat men reeds een menigte gestolen juweelen bij haar had gevonden, een volledige bekentenis afgelegd. Naar het Gregoriaansche kalenderjaar zijn de rustdagen zeer gelijkelijk over de zeven dagen der week verdeeld. De Zondag is rustdag voor de Christenen, de Maandag voor de Grieken, de Dinsdag voor de Perzen, de Woensdag voor de Assyriërs, de Donder dag voor de Egyptenaren, de Vrijdag voor de Turken en de Zaterdag voor de Israëlieten. Eenvernielingstuigvernield. Bij de proeven, te Sandy Hook (N. A.) voortgezet met het nieuwe stalen kanon van Gatling, is dat stuk geschut, waarvan zooveel ophef gemaakt is, bij den gewonen druk van 36,500 pond uiteengesprongen. In de gister-avond gehouden vergadering der Arbeiders-kiesvereeniging is het bestuur samengesteld als volgtA. Godschalk, voorzitter, G. Bezemer, secretaris, J. A. Meijer, G. van der Most en P. van Ruiven, commissarissenuit de drie laatste bestuurs leden zal nog een penningmeester worden aangewezen. In dezelfde vergadering is het reglement der vereeniging vastgesteld. SG.) De heeren A. F. Marlet en G. Knuttel te Delft, hebben bedankt voor de candida- tuur voor den gemeenteraad. De voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, de heer Van Naamen van Eemnes, is voornemens op Donderdag 2 Februari aan medeleden en ministers een diner aan te bieden. De J.-B. schrijft »Teungkoe Tapa, die meende Edi in beroering te kunnen brengen, terwijl de gouverneur van Atjeh bezig was den hoof den in de Pedirstreek duidelijk te maken, hoe slecht zij op den duur zouden afspelen bij volharding in hun verzet, moet zich nu als Job op den mesthoop met slechts vier volgelingen te Pinding in de Gajoelanden ophouden. Volgens anderen zou hij zich hebben aangesloten bij den in de nabijheid van Meiaboeh door het 6e bataljon in be dwang gehouden Toekoe Oemar; deze laat zich door de onzen wel niet vangen, maar omgekeerd schijnt hij andere streken meer onveilig te kunnen maken. En, is het een maal droog geworden, dan zal men onzen vriend wel nader spreken. Naar het Soer. Hbl. verneemt, is de assistent resident van Bandjermasin door spionnen bericht geworden, dat de beruchte de Jong, wiens opsporing in Nederland wordt verzocht wegens de ettelijke door hem be dreven moorden op vrouwen, onder den naam Jansen naar Nederlandsch-Indië is ge reisd en zich aan boord van de Medan zou bevinden. Genoemde bestuurs ambtenaar heeft onmiddellijk zijn ambtgenoot te Soe- rabaja met het spionnen bericht in kennis gesteld, zoodat thans onderzoek wordt gedaan. Op Rotterdam na, is de Leeuwarder vee markt sedert jaren de belangrijkste van het geheele land. In weerwil dat het buiten land zijne grenzer. voor het Nederlandsche vee gesloten houdt, de geringe concessie van België beteekent niet veel, was de aan voer in 1898alweder belangrijk meer dan het jaar te voren. Er werden in het geheel aangevoerd niet minder dan 187,4/0 stuks vee (81,518 runderen, 67.799 schapen 36,687 varkens, 1696 paarden en 370 bokken en geiten). Vooral van de schapen en varkens werden voortdurend groote partijen opgekocht voor export naar Engeland. Geboren: 7 Jan. Pieter, zoon van P. de Mos en M. Zuidmulder Bakker, Overschie- schestraat. Simon, zoon van J. H. Engels en J. C. Witberg, Singel. Ary, zoon van F. van Deursen en C. Polderman, Oosterstraat. 9. Bernardus Carolus Antonius, zoon van C. Gunnewegh en M. Wever, Westvest. Overleden: 9 Jan. Johanna Geertruida Cornelia Huihoven, oud 12 dagen, West molenstraat. Maria Kooijman, oud 65 jaar, echtgen. van Jacob Brussaard, Nieuw sticht Midden. BEURS TE SCHIEDAM 10 Jan. 1899. Spiritus: f18—18i/s. Spoeling f 0.80. Moutwijn: Makelaars Not. f 11. Brandersbond -103/g—]/s- Stemming Onveranderd. Berlijn. Spiritus in loco j Meel 12 Merk. 1. md. 12 Jan. I Rogge, loop. md. Feb. Spirit, p. Jan, Feb./Maart 7 Jan. 43V,. Parijs. Hamb. 9 Jan. 40.10 45.25 45.60 14.40 14.40 19.— f-) 9 Jan. 43i/s. 10 Jan. 39.40 45 80 46.10 14.40 14.40 19.75 18.874 New-York. Maïs Amsterdam. 7 Jan. Rogge op lev. fllauw; per Maart f149. 148; per Mei f141. 10 Jan. Rogge op lev. weinig verand.per Maart f149, 148; per Mei f143, 142,141. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur 9 Jan. 3.23 M. 10 Jan. 3.08 M. Londen kort f 12.09 Disc. 4pCt. Parijs -48.02f 3 Antwerp. - 47.85 4 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 10 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 42 paarden, veulen ezel, 665 vette runderen, 1084 magere dito, 228 vette kalveren154 nuchtere kalveren schapen of lammeren,varkens, 63 biggen bokken. Koeien le qual. 30 c., 2e qual. 25 c., 3e qual. 21 c.ossen le qual. 29 c., 2e qual. 25 c., 3e qual. 22 c., stieren le qual. 25 c. 2e qual. 20 c., 3e qual. 14 c. kalveren le qual. 46 c. 2e qual. 40 c. 3e qual. 34 c., schapen le qual. c., 2e qual. c. Alles per 4 kilo. Melkkoeien f100 a 225, kalikoeien f160 a f 235, stieren f45 a 130, graskalveren f 18 a 135, pinken f 40 a 65, vaarzen f 55 a 100 alles mager vee biggen f 6.50 a f 18, paarden f45 a 85. Nuchtere kalveren f 7.10., fok dito f 9 a 18. Handel in vette koeien vlug. Vette ossen iets minder. Vette kalveren gingen grif var. de hand. Voor het opkoopen van best melkvee waren verscheidene buitenlandsche kooplieden ter markt, waardoor door die veesoort mooie prijzen werden bedongen. In paarden en graskalveren ging weinig om. In mager vee was tamelijke handel. Op de botermarkt werden aangevoerd 49/8 en 73/16 vn. en 650 stukken a 4 kilo prijs le qual. f54 2e qual. f50, 3e qual. f48. Per 4 kilo 60 a 65 c Per Telefoon. 21/, pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederi. Handelmij Warschau—Weenen Atchison Alg. Hyp. Adjustment Shares Chicago Erie Oblig. Denver Rio Shares Missouri le Hyp 2e Shares Oostenr. loton 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 10 Jan. 86V* 841/, 23 98V,6 79»/4 21V8 20 93 67V, 141/, 32i/a 26 2

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 3