VERHUISD OraÉGSÉ straat 12. K. ROVERS, Banka-tin, liggende te Amsterdam en 19.000 blokken Banka-tin, liggende te Rotterdam Nederland en Transvaal. Het Rotterdamsche mannen- en vrouwen comité heeft f20.000 afgedragen aan de algemeene kas van het Roode Kruis. Naar de. N. R. Ct. verneemt, heeft de penningmeester der afdeeling Rotterdam van de Ned. Z.-Afrik. Vereenigingopnieuwf 10,000 overgemaakt aan het hoofdbestuur dier ver eeniging. Het totale bedrag, dat tot dusver uit Rotterdam aan het hoofdbestuur der Ned. Z.-Afr. Vereeniging is gezonden, is nu f 50,000. De heeren Gebr. Geisdever te Amsterdam hebben eene fraaie geïllustreerde briefkaart met de portretten van het driemanschap Kruger Steyn en Lleyds en een reproductie van de bekende plaat »de kopjes" ter be schikking gesteld van de wijnkoopers en zullen van af 10 October tot ultimo December 10 ets per flesch Champagne Doyen Co ver kocht in Nederland en Nederlandsch-Indië afstaan aan het Roode Kruis. Op grond dat de kapitein van het Hol landsche stoomschip Leersum dat te Dordrecht voor de Buizenkalkhaven hout had gelost, de aanstaande bestemming van het schip niet wilde mededeelen, hebben zes man der equipage geweigerd zich te doen aanmonsteren waarvoor zes Dordte- naars in de plaats traden. Later bleek dat het vaartuig in Engelschen dienst zou gaan varen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is inbraak en diefstal gepleegd in de villa van den heer Roessingh te Overveen onder Bioemendaal. Hoofdzakelijk zilver is er gestolen. Er worden vermist 10 groote zilveren lepels, 12 dito vorken, 2 zilveren suiker strooiers, 2 dito zuurvorkjes en lepeltjes, 1 zilveren bowlepel,2 dito groentenlepels,voorts 12 lepels en vorken van zoogenaamd nieuw zilver. GEMENGD NIEUWS. Als een bijzonderheid wordt medegedeeld, dat bij het visschen met een zegen tusschen Breukelen en Maarsen voor het buiten Slangevecht een zalm is gevangen. Het dier is waarschijnlijk uit de Lek zóó ver van vhuis" verdwaald. De Zuidertoren te Enkhuizen verkeert, zooals uit een daartoe ingesteld onderzoek is gebleken, in een toestand, welk6 een spoedige herstelling dringend noodzakelijk maakt. De kosten eener restauratie zijn geraamd op f28.668. Donderdag-avond is zekere Eringfeld, landbouwer te Voorst, gem Gendringen, die uit het Duitsche stadje Anhalt huis waarts keerde, door de Pruisische grens- kommiezen doodgeschoten. Het ongelukkige slachtoffer, die bij vergissing voor een smokkelaar werd gehouden, laat een vrouw en drie kinderen achter. Te Drouwenermond bladerde dezer dagen een jonge vrouw, die onlangs voor het eerst moeder geworden was, in een oud boek. Tot hare verwondering en verassing vond zij ergens tusschen de bladen een bankbiljet van honderd gulden. Vermoedelijk 10 percent op rekening van de duizend gulden, welke immers ieder kind meebrengt. Vrouw U. wonende aan de Jutphaasche weg te Utrecht, werd gisteren middag door eene buurvrouw zoodanig mishandeld dat zij met gescheurde kleeding en bebloed gelaat de vlucht moest nemen, en genoodzaakt was de hulp der politie in te roepen. Aanleiding hiertoe had gegeven de verdenking dat U. een klein kind dier buurvrouw zou hebben betooverd, waardoor dit ziek was geworden. De milicien Wendt, die aanvankelijk den dienst weigerde, is nu gekleed en wordt afgericht. Omtrent zijn verzoek tot plaatsing bij den hospitaaldienst is nog geen beslissing genomen. Gestoorde Bruiloft. Te Breda zou een paartje in 't huwelijksbootje stappen. Op 't laatste oogenblik echter verklaarde de vader van den bruigom, dat hij geen toestemming wilde geven. Goede raad was duur. Vaderlief, die blijkbaar te veel aan bachus had geofferd, werd door de politie een paar uur in 't cachot gezet om te ontnuchteren, doch was daarover zoo ver stoord, dat hij zijne weigering volhield. Ongetroost en ongehuwd keerde het paartje met de bruilofstgasten huiswaarts. Een gevreesde keelziekte (diphterithis), die voor een paar jaar te Hontenisse, vooral onder de kinderen, zooveel slachtoffers geëischt heeft, begint zich daar opnieuw te vertoonen. Te Walsoorden heeft zich een geval voorgedaan en te Lamswaarde zijn er zelfs reeds een drietal kinderen aan bezweken. Eenige Belgen vielen eergisterenavond een paar jongelieden in het gehucht Gastel onverwacht met messen aan. Aan een der jongelingen werd eene levensgevaarlijke wond aan het hoofd toegebracht, een ander werd een oog uitgestoken Zwaaronweder. De Fransche bladen bevatten een telegram dat Maandag over Tananarive de hoofdstad van Madagascar, een zwaar onweder heeft gewoed, vergezeld van hevigen hagelslag. Alles was met een dikke laag hagelsteenen bedekt, wat dit tropisch land een winterachtig aanzien gaf, dat den volgenden dag nog voortduurde en groote verbazing wekte bij de inlandsche bevolking. Aan tuinen en gebouwen is groote schade toegebracht. Kerknieuws. Z. D. Hw. de Aartsbisschop van Utrecht heeft deze week het nieuwe aartsbisschop pelijk verblijf betrokken. Het adres van Z. D. Hw. is thans Maliebaan 40. Per Prins Willem V landden Zondag 15 October te Curasao na een voorspoedige reis de eerw. pater F. H. Luikx, bestemd tot professor aan het seminarie van Scherpen- heuvel, en de eerw. frater M. Dionysio, die zich gaat wijden aan het lager onderwijs op de R. K. scholen aldaar. Z. H. de Paus heeft Dinsdag in bijzondere audiëntie ontvangen Zijne Keizerlijke Hoogheid groothertog George Michaïlovich van Rusland, neef des Tsaren en diens zuster Anasthasia, weduwe van den prins van Mecklemberg-Schwerin. De vorstelijke personen werden met de aan hun rang verschuldigde eerbewijzingen ontvangen. Het onderhoud met den H. Vader duurde een half uur. Zij brachten daarna een bezoek hij kardinaal Rampolla, die des middags in het Grand-Hotel bij hun keizerlijke hoogheden een contra-visite aflegde. Een telegram uit Rome aan den Univers meldt dat Zijne Eminentie kardinaal Lucido Parocchi, kadinaal-vic&ris, als zoodanig is opgevolgd door kardinaal Satolli. Mgr. Granito di Belmonte, tot dusver verbonden aan de nuntiatuur te Parijs, is benoemd tot nuntius te Brussel. Kunst en Letteren. De bekende journalist Henri des Houx geeft in de Librairie Paul Ollendorff te Parijs, een uitvoerige levensbeschrijving uit, van paus Leo XIII. De titel luidt eenvoudig Joachim Pecci. Het eerste pasverschenen deel loopt van het geboortejaar des Pausen 1810 tot zjjn verkiezing in 1878. Het geïllustreerde boek wordt als een serieuse en schoon werk geprezen. Sport. De internationale verkoophondententoon- stelling, georganiseerd door den heer A. van Hattem Jzn., werd gisteren te Rotter dam onder veel belangstelling geopend: er waren verscheidene goede exemplaren. Benevens eenige nagekomen inzendingen bedroeg het getal inschrijvingen 113. Zoowel voor desinfectie als verzorging in de benches waren goede maatregelen getroffen, terwijl het oppertoezicht berust bij den rijksveearts A. Rotscheid. Van de Duitsche doggen zij vermeld de Hannibal uit Rotterdam en Nora uit Frane- ker, Hannibal II uit Baarn, voorte Lilly (f250, van den heer Beisenherz te Amsterdam, Wodan en Leona uit Schiedam Bazzois waren er o.a. Draken, waarvan fokster is de hertogin van New-Castle, eigenaar de heer van Oterendorp te Haarlem. De St. Bernard Wanda II van den heer L. C. Melchers te Schiedam, trok zeer de aan dacht voorts fraaie Schotsche herdershonden (Collies) en pointers, Dalmatiner, kortharige Duitsche staande honden, fox, en bullterriers, poedels. Een fraaie foxterrier is de Jolly Spirit Merry Ambanador van den heer W. L. Z. Weiter, Den Haag, die, geboren in 1896, reeds 23 bekroningen behaalde; ook de Jolly Mary en Merry Sanction van den heer L. Z. Hutchler, een fraaie fox terrier, behaalden reeds verscheidene prijzen. De Nederlandsche herdershonden en smousjes zijn mede goed vertegenwoordigd, terwijl er voorts nog eenige diverse inzen dingen zijn, zooals Pyreneesche hond, Rus sische Hazewind-Barzoi, Griffon-Bruvellois, jacht- en patrijshonden, enz. enz., benevens verschillende nesten herdershonden, Duitsche doggen Barzois, Schipperkes, enz. Op het gebied van hondenvoeding is er een groote étalage van Hollandsch honden- vleeschbrood Diane A. V. B., waarbjj de verschillende voedzame bestanddeelen af zonderlijk geëxposeerd worden Door de Rotterdamsche kegeiclub »Onder ons" is een groot nationaal concours uitge schreven, dat zal plaats hebben op 19 en 26 November en waarvan de opbrengst zal strekken ten bate van de nagelatenbetrek kingen der slachtoffers van den oorlog in Transvaal. Yisscherijberichten. SCHIEDAM, 11 November. Binnengekomen van de haringvisscherij de logger SCH 113 Johannes, schipper A. de Graaf, met 11 last haring van de vierde reis. Vertrokken naar zee de bom SCH 13 Drie Gezusters, schipper A. Rog, voor de derde reis. Burgerlijke StauU. Geboren; 9 Nov. Johanna Philippina, dochter van C. H. Ruseier en C. Wetsteijn, Spoorstraat. Abraham, zoon van A.Smit en P. van der Lee, Hagastraat. Frederika Petronella, dochter van D. Krommenhoek en M. K. van der Gaag, Jacobastraat. 10. Alida Christina, dochter van P. L. Bakker en J. Himmese, Oosterstraat. Overleden: 10 Nov. Cornelia Meijer, oud 24 jaar, Ploegstraat. Hendricus, Adrianus van der Meer, oud 2 jaar en 4 maanden, Boterstraat. Simon Pieter Roden- burg, oud 2 jaar, Klein Groenendal. Laatste Berichten. Bij het examen der Vereeniging van Nederlandsche Stenografen, syst. »Gabels- bergen-Schwab", slaagde voor dipl. A. o.a, mej. W. van Dommelen, te Schiedam. Men meldt aan de S. Ct. uit 's-Gra- venhage Mej. Wilh. Meershoek zal op een concert 15 Nov. a.s. door een combinatie van ver schillende zangvereenigingen en de »Sym- phonie-Vereeniging" te Schiedam, ten voor- deele van de Zuid-Afrikaansche stam ver- wanten te geven, hare medewerking sopraan-zangeres verleenen. De heer Van Kerkwijk is wege°s ongesteldheid verhinderd de vergadering®" der Tweede Kamer bij te wonen en na<>e beweging in de buitenlucht nemen. Men meldt aan de iV. R. Ct- UI Amsterdam. Bij het bestuur der Ned. Zuid-Afr- is nu voor ƒ350.000 gestort en geteeken Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM 11 Nov. 1899' Offieieele noteering vau de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs- Zaterdag 11 Nov. Moutwijn DsPU- per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting- Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins Maïs, Mixed, f103 ct. v. z. Spiritus: f 16 a f IB1/,. Spoeling f 1.80. Moutwijn: Makelaarsf 10. Stemming onveranderd. Berlijn. Spiritus in loco Parijs. Ho«Se' P- ~Nov- Spirit, p. Dec Nov. Dec./Jan. 40»/,. 40»/,. 19.87* 19.75 New-York. Maïs Amsterdam. 10 Nov. Rogge op lev. traagper Maart f 134per Mei f 134. 11 Nov. Rogge op lev. flauwper Maart f134, 133; per Mei f132. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uuri 10 Nov. 0.99 cM. 11 Nov. 0.99 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.04* Disc. 5 pU' Parijs -47.75 2 Antwerp. - 47.575 Beursbericht van Amsterdam» Per Telefoon. 21/t Nederland Zilver Metalliek 3 Portugal 4 V. Buitenl. Spanje 7 China. Binnen). Mexico Venezuela Cultuur M. Vorstenlanden Deli Cultuur Langkat Tabak A Rotterdam Deli Konink. Petrol Mij Moeara Enim Java Petrol, Sumatra Palembang Suriname Pref Topeka Common Denver Rio. 2e Francisco Common le Missouri 2e Common Union Shares Wabash Incomb Western Canadian South. Shares Prolongatie 11 Nov. si y, 827a 23'/* 33 643/s ïoiv, 40 1017» 120 230 177 157 122 83 163 6&$U 217 g 2is/« 36n/w 117* 126/b 477* 405/« 57» ADVERTENTIE N. Groote Markt 17, Accountant als Hamb. f 10 Nov. 47.30 14.- 14— 19.87* 19.75 (x. f.) 9 Nov. 10 Nov. 11 N0*' 47.30 273/4 65 23s/g VAN NAAR

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 6