dat de soep op tafel stond, met hunne respectieve gasten. Doch 't liep al een kwartier over den tijd. en nog kwam de dienende geest de blijde bootschap niet brengen. In haar ongeduld ruischt mevronw even de eetkamer binnen en vindt daar op hare plaats twee naamkaartjes liggen van keukenmied en huisknecht met heel deftig» P. P. O onderaan. »Op dit welgekozen oogenblik waren meid en knecht vertrokkenDaar zaten meneer en mevrouw zonder hulpHoe zij er zich uit gered hebben is mij niet verteld." De vereeniging »Die Haghe" zal op 19 Maart den sterfdag herdenken van den koning-stadhouder Willem III, die 19 Mrt. 1702 te Kensington overleed. O. a. is de hoogleeraar dr. Kramer, van de rijks-universiteit te Utrecht, uitgenoodigd om een voordracht te houden betreffende Willem III en »Queen Mary", welke rede door een tentoonstelling van portretten en teekemngen van het Kon. paar zal worden opgeluisterd. Te Haarlem is met het sloopen van de onaanzienlijk, vervallen huisjes aan den Raamsingel en het Molenpad ingevolge het besluit van den gemeenteraad mede verdwenen het tot het laatst toe bewoond huisje aan den Raamsingel, nu reeds tien jaar geleden, de tot nog toe niet opgehel derde moord op de twee oude vrouwtjes gepleegd werd. Op het terrein zullen villatjes of hee renhuizen komen, in aansluiting aan de villawijk in die buurt. Bij de Amsterdamsche politie zijn de nummers opgegeven en is opsporing en aanhouding verzocht van ruim honderd horloges, waaronder zeer kostbare gouden exemplaren. Deze zijr. in het begin der week bij een der eerste firma's te Hamburg doormiddel van braak gestolen, en er bestaat vermoe den dat dit partijtje naar Amsterdam is opgezonden. De werkstaking te Enschedé. Men meldt uit Enschedé De brigade marechaussee te Enschedé Glanerburg zijn in verband met de werk staking voltallig. De wapenen (geweer en bajonet) van leden der schutterij zijn opgehaald. Hun is aangezegd, dat zij op de eerste alarmteekenen ten Raadhuize moeten verschijnen. Te ^Deventer is een detachement infan terie in de de kazerne geconsigneerd en te Zutphen een detachement cavalerie. ÜEME.WD 3TIEUWS. Toen een vrouw in de Kromme Rijn straat te Utrecht, eergisteren-avond vuur uit de kachel wilde halen, vatten hare kleederen vlam, waardoor zij ernstig ver wond werdnaar het Ziekenhuis gebracht overleed zij korten tijd daarna. De bediende in dan tapijtwinkel van de firma Meddens te Groningen, de 20 jarige P. K., wonende in de Bleekerstraat aldaar, die een paar weken geleden beweerde een som van ruim f200, welke hem door ge noemde firma ter bezorging was toevertrouwd, op straat te hebben verloren, vertrok dezer dagen naar Den Haag. De commisaris van politie, de zaak niet vertrouwende, zond een rechercheur naar Den Haag, ten einde in vereeniging met de politie aldaar een onderzoek ir, te stellen. Het gevolg van een en ander was, dat genoemde K., die te voren bediende was in een winkel van heerenartikelen te Groningen, in het bezit werd bevonden van eene vrij groote partij heerendassen, handschoenen, slobkousen enz, welke, zooals thans is gebleken, door hem uit genoemden winkel zijn ontvreemd. Hij is naar Groningen overgebracht en ter be- schikking vau de justitie gesteld. Bij den heer W. Glas, een alleenwonen- den grijsaard van 82 jaren, te Wagenbor gen (Gr.) is, door 3 personen iubraak met diefstai gepleegd. De inbrekers hebben zich tot de woning toegang verschaft door een gat in 't dak van de schunr, zijn daarop naar het woonvertrek gegaan, waar de boel werd doorsnuffeld en uit het kabinet onge veer f 450 aan geldswaarde werd ontvreemd. De huishoudster en de heer Glas werden inmiddels met revolver en dolkmes geidreigd. Toch wist de huishoudster te ontkomen om de hulp van de buren in te roepen. Toen die kwamen, waren de vogels gevlogen. Gemeeente en rijks politie doen onderzoek Aan de rechtbank bestolen Een getuige in een strafzaak, die zich. eergisteren-morgen had bevonden onder het publiek, dat de Haarlemsche rechtszitting bijwoonde en voor een groot deel een uitgelezen collectie van beruchte individuen vormt, bemerkte even na zijn heengaan, dat hem daar een portemonaie met geld onrold was. Een dadelijk ingesteld onder zoek leidde tot geen resultaat. Vaccine. Vaccine I zei- een boer, Allemaal gekheid dat helpt niemendal. Verleden jaar liet ik mijn jongen van zeven jaar inenten en nog geen drie weken later was de stumperd verdronken." Bij een tocht op sneeuwschoenen op den Feldberg, in het Schwarzwald, zijn Woens dag-avoad drie touristen op den bekenden Felsenweg, vanwaar men zulk een verruk kelijk gezicht heeft op de diep in de laagst gelegen Feldsee, door een lawine verrast. Twee hunner konden zich redden, maar de derde, een jonge dokter uit Kartowitz, is niet teruggevonden. In het Dortmund-Eems-kanaal zijn thans snoekbaarzen van gemiddeld een pond zwaar uitgezet. Het is eene proefnemiDg waartoe men is overgegaan wegens de gunstige resultaten, verkregen na het uit zetten van regenboogforellen in het voor jaar van 1901. De kleinste loteling van Frankrijk heeft zich dit jaar te Montceau et Echernamt aangemeld. De jonge man is met langer dan 1 M. 25. Laatste Berichten. De vergadering, waarin mr. P. J. Troel stra Woensdag a.s. alhier als spreker zou optreden met het onderwerp »De Brand kast beschermd door Bijbel en Wierookvat" is tot op nader te bepalen datum uitge steld. Het gebouw der S. D. A. P., dat sConstantia" genoemd wordt, zal Zaterdag 8 Februari feestelijk geopend worden. Omtrent de te vestigen kuiperij in de panden van de voormalige »Rijsthalm" wordt aan de <S. Cf. nader gemeld, dat die gevestigd wordt door de firma Brice Whyte Sons Ltd. en zal staan onder directie van den Brice Wnyte te Rotterdam. H. M. de Koningin-Moeder was van ochtend tegen elf uur bij H. M. de Koningin. De Minister van Buitenlandsche Zaken confereerde heden na zijn audiëntie bij H. M. de Koningin met den Engelschen gezant, die zich aan het departement van Buitenl. Zaken vervoegde, waar hij de laatst verloopen drie weken geen ambtelijk bezoek had afgelegd. Te Amsterdam is uit St. Petersburg hencht ontvangen, dat aldaar overleden is baron Henri Tindal. Op het station Dordrecht liep heden morgen een goederentiein op een goederen wagen tengevolge waarvan de locomotief en tender alsmede een viertal wagens ont spoorden. De hoofdconducteur en twee remmers bekwamen door van den trein to springen lichte kneuzingen. Het verkeer werd niet gestremd. Kerknieuws. De weleerw. heer G. Bosch, gebcortig van Nijmegen, priester-missionaris in Amerika, te Baton Rouge is door Mgr. Chapelle benoemd tot pastoor te Bras, dicht by de golf van Mexiko. In den ouderdom van 70 jaar overleed gisteren te Groessen de weleerw. heer A. A. H, Gerrits, sedert 1888 pastoor aldaar. De weleerw. heer H. Bergmans, reeds 30 jaar pastoor te Houten, zal den 12n Maart op 83 jarigen leeftijd zijn 60 jarig priesterfeest vieren. Het pensionaat »St Louis" te Roermond hoopt binnenkort zijn 50 jarig bestaan te herdenken. Er worden reeds toebereidselen gemaakt, om dit feest zoo luisterrijk mogelijk te vieren. Kunst en Letteren. De 80e verjaardag van de beroemde treurspeelster Ristori is eergister in Italië met luister gevierd en van uit heel de wereldstroomde het bloemen en hulde betuigingen naar de jarige. Te Rome waren alle scholen gesloten en 's avonds was er in den schouwburg Valle een gala voorstelling. Koning Victor Emanuel bracht haar per soonlijk een bezoek om haar, ook namens de Koningin, gelijk te wenschen. De Koningin-Weduwe Marguerite schonk Ristori een gouden met bnllanten bezetten armband met hartelijk beschrijven. De Duitsche gezant kwam, met een prachtige bloemenmand, de gelukwenschen van Keizer Wilhelm overbrengen onder betuiging van diens leedwezen, de groote tooneelkunsten- ares nimmer persoonlijk gekend te hebben. Namens de Fransche regeering overhan digde de gezant Barrére de diamanten palmen van de instruction publique" en de Groothertogin van Hessen zond een kost bare vaas. Te dezer gelegenhoid wordt in herinnoring gebracht, dat mevrouw Ristori in 1857 ter gelegenheid van een voorstelling te Madrid, bijgewoond door de Koningin, van H. M., die haar in de pauze een audiëntie verleende, gratie wist te verkrijgen voor een soldaat, die wegens insubordinatie was ter dood veroordeeld en wiens vrienden haar tusschen- komst hadden verzocht. Bij den heer J. Waltman Jr. te Delft zal verschijnen: »De oorlog in Zuid-Afrika", een beschrijving van dr. W. van Everdir.gen, leeraar aan de H. B. S. te Rotterdam. Het werk zal bij genoegzame deelneming in drie deelen uitgegeven worden. Het eerste loopt van 11 Oct. 1899 Maart 1900. Posterijen en Telegrafie. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Schiedam en de daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Januari 1902 Ingelegd f 15149.065 Terugbetaald f 9448,92. Het laatste, door het kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 3645. Rechtszaken. De 47-jarige H. I. K. was jarenlang meesterknecht bij den vleeschhouwer Heek in de Kleine Houtstraat te Haarlem, en genoot daar het volle vertrouwen. Toen er dan ook van tijd tot tijd vleesch werd vermist, viel niet op hem, doch op een ander vermoeden, zoodat de baas vreemd opkeek, toen hij 19 Nov. jl., van de markt terugkomende, hoorde, dat K. betrapt was op diefstal van een stuk vleesch van 30 K.G. Uit medelijden met zijn huishouden de man had een vrouw en 7 kinderen zond de heer H. bem weg, zonder werk te maken van de zaak. Op 5 Dec. kwam K. terug, om zijn gereedschap te halen z. g. Hij legde zijn hand op het hakblok nam een bijl en hakte zich toen bijna de hand af. Nu genezen zijnde, stond hij gister voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Bij de behandeling der zaak bleek dat K., die behalve den kost en 9 kilo vleesch f 13 per week had, door, zooals de officier van ustitie het noemde, gewetenlooze schurken was overgehaald zijn patroon te bestelen. De eisch is 3 maanden. De helers worden vervold. De behandeling der Ttlburgsche moord zaak voor het gerechtshof te 's Hertogen bosch is vastgesteld. De zaak komt in Juni of Juli voor. Bnnrerüjfce Stand. Geboren: 30 Jan. Maria Louisa, dochter van C. G. Hermans en G. J. Himmese, Roosbeek. Geertrui Petronella, dochter van N. Sluijters en M. J, van Kempen, Lange Nieuwstraat. 31. Maria Adriana, dochter van J. Hille en C. J. Gommel, Doelehofje. Theodorus Richardus Her manns, zoon van H. Scheers en H. A. Philipsen, in een vaartuig. Overleden: 30 Jan. Ingentje van der Laan, oud 65 jaar en 6 maanden, echtgenoot van Albert Vogeiezang, Hoofd straat. 1 Febr, Franciscus Polander, oud 63 jaar en 10 maanden, Groenweegje. >clieep vaart. Schiedam, 1 Februari. Zeilklaar Cosmo- poliet, kapt. W. C. Dijkstra, en JSoordster kapt. Kouwenoerd. beide geladen met stuk goederen naar Helgoland. Gedurende de maand Januari arriveerden alhier 5 stoomschepen en 1 zeilschip, tegen verleden jaar 4 stoomschepen. Newcastle, 30 Januari. Aangekomen s.s. Holmside, van Schiedam. r* aiiucis Dt» neftt»» BEURS VAN SCHIEDAM. 1 Febr. 1902. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Zaterdag 1 Febr. MourwuN f 8% per Hectoliter cont., zonder lust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins, Stemming: onveranderd. Bond van Distillateurs: Moutwijn f9. Jenever: f13.— Amst. proef f 14.50. Prima Graanspiritus f 1 5%f 16. Spoeling 11.70. Berlijn. Parijs. Hamb. Spiritus in loco J Rogge, p. Febr. S Spirit. Maart p. Febr. Maart/Apri 33.50 16.- 15.75 13.50 13.75 67. 33.50 15.75 15.76 13— 13— f.) New-York. Amsterdam. 31 Jan, Rogge op lev, onveranderd per Maart f 128. 1 Febr. Rogge op lev. onveranderd: per Maart f 128. V Rijnhoogte Keulen ('s morg, 11 uur; 31 Jan. 3 77 cM. 1 Febr. 4.08 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.12 Disc. 34 pCt. Parijs -48.27J 3 Antwerp. - 48.10 3 <«iir*oerieiït van Per Telefoon. 21/, Nederland Zilver Metalliek 3 Portugal 41/, Buitenl. Spanje 7 China. Binnenl. Mexico Venezuela Cultuur M. Vorstenlanden Deli Cultuur Langkat Tabak A Rotterdam Deli Konmk. Petrol Mij Moeara Enim Java Petrol, Sumatra Palembang Suriname Pref Topeka Common Denver Rio. 2e Francisco Common le Missouri 2e Common Union Shares Wabash tncomb Western Canadian South. Shares Prolongatie j Amsterdam. 1 Febr. SU/, 84'»/« 27 38% 100% 39 94 95% 296 430 133 78 76% 43 97% 25% 101% 01% 3Vz 31 J au. 1 Febr 31 Jan. Mai's 671/*. 1 Febr.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 6