foet zes paarden bespannen en door vier Palfeniers bezet. Ten 11 ure zoo meldt verder de 2 i/d z®tte zich de lijkstoet in beweging. Ach- 'er den lijkwagen, die door zes paarden *erd getrokken, volgden twee galarijtuigen daarin behalve de broeder van den over ledene ook plaats namen, de zeereerw. heer Martmo, pastoor der parochie waaronder het klooster ressorteert en de weleerw. heer Blom, vertegenwoordiger van mgr. ^an de Wetering, aartsbisschop van Utrecht. Op de gala-rijtuigen volgden veertien staat- s'ekoetsen, waarin de genoodigden, prelaten en leeken gezeten waren, en waarin nog berden opgemerkt de zeereerw. heer Wes- sels, assistent van den generaal der Car- *®elieten, mgr. Don Camillo, vertegenwoor diger der Franciscanessen en de doktoren Kapponi en Svampa. De stoet trok langs de via Macchiavelli, de.Meriiana, Maria Maggiore, de via Depretis, v>a Nazionale het Corso, de Via Vittono, de Engelenbrug en langs de St. Pieter naar Oampo Santo dei Tedeschi, zoodat de °*erledene nog een uur lang door het door hem zoo geliefde Rome werd gevoerd. Langs den weg was een talrijke menigte belangstellenden geschaard en overal werden fotografische opnamen van den stoet ge haakt. (De bevolking gat blijken van ver fassmg zegt het Centrum daar men anders bij begrafenissen te voet gaat.) Op het kerkhof werd het lijk in ontvangst genomen door mgr. de Waai en aldaar in een kapel gedeponeerd tot Maandag of Öinsdag, wijl het graf nog niet gereed is. De hoogeerw. pater Oomen betuigde den talrijken aanwezigen dank voor de belang stelling en sprak, wijl er geen lijkrede kou gehouden worden, slechts een enkel woord ter herinnering aan Schaepman's voorbeeld zijn liefde voor de Roomsch-Katholteke Kerk en zijn gehechtheid aan Z. rï. den Paus. Mr. Anema weigert in een in De Standaard opgenomen schrijven, gericht tot den heer A. P. Staalman, lid der Tweede Kamer, de Uitdaging van dezen in »De Christen- Democraat" aan te nemen, om met hem >u debat te treden, naar aanleiding van hetgeen de heer Anema over den heer Staaiman schreef in zijne brochure »Staat- hundige Rondblik". Mr. Anema bedankt er voor »te polemiseeren met iemand, die Uit elk woord, dat tegen hem gesproken of geschreven wordt, middelen tracht te bereiden, om zijn onlofielijk streven te bevorderen." En hjj eindigt zijn schrijven aldus: »Ik schreef, dat gij door uw optre den in den laatsten tijd almeer reden hebt Begeven de vraag te stellen, of uw politiek gedrag toelaat, u nog langer tot de *ntirevoiutionnaire partij te rekenen. Welnu, ^at ik schreef, dat heb ik geschreven." De heer A. Fischer, lid en voorzitter van de voormalige Zuid-Atnkaansche deputatie die nu nog te Londen is, heeft, thans ein delijk van hel Engelsehe departement van koloniën verlof gekregen naar Bloemfontein ^jh woonplaats, terug te keeren. De aannemer van de Buitenhaven te Scheveningen heeft weêr doen aanvangen ""et het metselwerk (hooger opbouwen) van het Zuiderhavenhoofd. Sedert 1900, heeft, naar thans gebleken *s. een belangrijke diefstal plaats gehad in de munitiefabriek te Zaandam. Er wordt 'ermist een groote hoeveelheid messingen Plaatjes, benoodigd voor het aanmaken van hulzen voor scherpe patronen no. 1. Naar "een tot nu toe ontdekt heeft, is ongeveer 8000 K. G. vermist. Daar dit messing een waarde vertegen woordigt van f 1.10 per K. G., is dit een achadepostje voor het rijk van zeker f8800. Ongeveer halfdrie Vrijdag-middag is de tramlocomotief uit Bolsward zonder machinist °P de rangeerende tram met wagens te Sneek geloopen. De materiëele schade is groot. Een huis werd verbrijzeld, waarin vijf personen zich bevonden, gelukkig zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. De commissaris der Koningin in Noord- Brabant. mr. A. E. J. Baron van Voorst tot Voorst, heeft het beschermheerschap aanvaard der in Augustus a.s. te Waalwijk te houden tentoonstelling van schoen- en lederindustrie en aanverwante vakken. Tevens is nu bepaald dat op de landbouw tentoonstelling welke aan bovengenoemde tentoonstelling verbonden zal zijn, de jaar- lijksche veekeuring zal plaats hebben, waarvoor door de provincie f 3000 aan prijzen beschikbaar wordt gesteld. Brand. Te Amsterdam heeft gisteren-avond een zware brand gewoed in de pakhuizen van de firma Wed. C. Stants Zoon aan de Planciusstraat, die geheel een prooi van het vernielend element werden. Een groot belendend tabakspakhuis van de firma Hekman kon nog behouden worden. Terzelfder tijd was er brand op de tweede étage van een perceel aan de Jodenbreedstraat, die, in den aanvang gebluscht, tot die étage beperkt bleet. Slachtoffers van het ijs. De boerenknecht O., te Landsmeer, is sedert een week zoek. Op schaatsen uit gegaan, is hij niet teruggekeerd. Een 13-jarig meisje was te Vrouwen- Parochie door het ijs gezakt en verkeerde reeds in zinkenden toestand, toen het ongeval werd opgemerkt door den 12 jarigen Ritske Ottema. De moedige knaap wist, door zich op het ijs uit te strekken, de drenkelinge te grijpen en met veel inspanning op den wal te haien. Ingezonden Mededeelingen. 20 ct. per regel. Van heinde en ver. Tot zelfs in de afgelegenste plaatsen, en wel zulke die men met moeite op de land kaart tracht te vinden, is het sedert jaren zoo algemeen bekende en beroemde ge neesmiddel bekend. Zoo ontvingen wij van juffrouw Koomen, de vrouw van een land bouwer te Waterlandskant gemeente Nieuw Niedorp provincie Noord-Holland een schrij ven, waarin zij mededeelde, dat zij sedert jaren en jaren aan zenuwziekte en hevige pijnen in den rug lijdende was geweest. Onze verslaggever begaf zich er heen en slaagde er in haar woning te vinden. Aan de deur kloppende was 't alleen een kef fende hond, die hem eemg antwoord gaf, eene buurvrouw had de beleefdheid hem met eenige woorden mede te aeelen, dat juffrouw Koomen thans in de hooitijd niet meer verplicht was thuis te bljjver. er moet bepaald een mirakel met haar gebeurd zijn; kijk mijnheer, zeide zij, ziet U die vrouw daar in de verte Jawel, werd door onzen verslaggever geantwoord. Welnu, dat is zij, en ik zal haar even roepen. In minder dan geen tijd was ze toegeloopen ondanks haar 52 jarigen leeftijd. Ik zie wel, ging onze verslaggever voort, dat Uw schrijven aan ons gericht, namelijk omtren t het bekomen resultaat door het gebruik der Pink-Pillen op waarheid gegrond is. O ja, zeide zij, sedert verscheidene jaren waren mijn zenuwpijnen alsmede een ondragelijke pijn in den rug niet uit te staan, zulks was van lieverlede aangevangen en dien tengevolge verminderde de eetlust, de spijsvertering was slecht, ik had last van maagkrampen, steken in de zijde, ik was kortademig, duizelig en de weinige slaap werd door akelige droomen afgebroken ook had ik steeds koude handen en voeten. Op zekeren dag las ik in een der cou ranten de genezing van een persoon die aan dezelfde ongemakken lijdende was geweest waaraan ik ook leed. Komaan, zeide ik tot mij zelf, en na er met mijn man over gesproken te hebben, bestelde ik ook de Pink Pillen, en ik ben dezelfde niet meer, zooals U zelf ziet verricht ik met pleizier en opgewektheid mijn landwerk. Onze verslaggever vroeg hierop of hare genezing mocht bekend gemaakt worden waarop een bevestigend antwoord volgde. Diegenen die gebruik maken van de Pink Pillen zullen er de beste resultaten van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedarmoede, verlamming, ruggemergs- tering, rheumatiek, heupjicht, zenuwpijn, St. Vitusdans, hoofdpijn, zenuwziekte, klier gezwellen, enz., zij zijn een hernieuwer van het bloed en een spierversterkend middel. Zij geven schoone kleuren aan de bleeke gelaatskleuren, handelen in al de tijdperken der verzwakking bij de vrouw, en veroor zaken bij den man eene werkdadige werking tegen al de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke overspanning en door buitensporigheden. Prijs f 1.75 de doos, f. 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Fianco toezending tegen post wissel. Laatste Berichten. De Kamer van koophandel te Leeuwar den heeft geen termen gevonden te voldoen aan het verzoek van de Kamer te Schiedam, om te ondersteunen haar aan de Tweede Kamer der Siaten-Generaal ingediend adres tegen verhooging van den accijns op het gedistilleerd. In de Kamer te Nijmegen werd een voorstel gedaan om dit adres te steunen, doch bij de stemming staakten de stemmen (4 tegen 4.) H. M. de Koningin-Moeder wandelde heden met een Hofdame in het Bosch. De minister van Binnenlandsche zaken, dr. Kuyper, hoewel aan de betere hand, mocht echter heden nog niet buitenshuis Men seint uit Batavia aan het Hbl. De petroleum-onderneming Nganng Blo ra is afgebrand. De scnade wordt op 250.000 gulden geschat. Mgr. Dr. Schaepman. f Het Centrum ontving neden-middag het volgende telegram uit Rome Woensdag heeft de plechtige uitvaar- dienst op het Campo Santo piaats. De H. Mis wordt opgedragen door mgr. De Waal, geassisteerd door Hoilandsche gees telijken. De overbrenging van het lijk was Za terdag II. zóó imposant, dat een liberaal blad als reden aangaf, dat zij geschiedde op^kosten der regeering. Koloniën. i-tjeh. Een telegram, dato 27 Dec. uit Kotaradja aan de Sumatra Post gezonden, over de gevangenneming van het gevolg van den pretendent-sultan, luidt als volgt Majoor van der Maaten heeft in Pedië de kampong Lam Lho in Peureula omsingeld, op een spionnenOencht dat zien aldaar het gevolg van den sultan schuil hield. Na sommatie hebben zich de derde vrouw van den sultan, Potjoet Moeroeng, de eenige zoon Toeankoe Brahim en 16 volgelingen overgegeven. Kunst en Letteren. Het Centrum bericht, dat hst vijfde deel van dr. Schaepman's »Menschen en Boeken" zal verschijnen met een inleiding van pastoor Braam van IJsselmuiden. Rechtzaken. Door de Rotterd. rechtbank werd Zaterdag vrijgesproken mr. C. v. Mens, burgemeester van Stad a/h. Haringvliet, beschuldigd van beleediging van zekeren Borgdorff. De eisch was t 25 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Te Oisterwijk arriveerde Vrijdag de justitie uit Breda, om een onderzoek in te stellen naar een aldaar ep 15 Jan. plaats gehad hebbende brand. Op zekeren K. rustten dergelijke zware vermoedens, dat hij gearresteerd werd, als verdacht wor dende zelf den brand te hebben gesticht, en gevankelijk naar 't Huis van Bewaring te Breda werd overgebracht. De brand was gelukkig destijds in den aanvang kunnen worden gestuit. hanöoigftönchten. BEURS VAN SCHIEDAM. 26 Jan. 1903. Otficieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Maandag 26 Jan. Moutwijn f 7Vj per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins. Stemming: willig. Bond van Distillateurs; Moutwijn: f 8. Jenever 112.— Akst. proef f 13.50. Prima Graanspiritus f 14l/j—f 15. Spoeling fl.70. Berlijn. Spiritus in loco Parijs, f K°gg«, P-i™. I Hamb. )SP^- Feb. p. Jan. Feb. /Maart 42— 16.50 1640 1650 16.50 13.— 13.— 13.- 13.— 62— New-York. Amsterdam. 24 Jan. Rogge op lev. zonder noteering. 26 Jan. Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 24 Jan. 1.96 cM. 26 Jan. 1.87 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort fl2.12£ Disc. 4 pCt. Par(js - 48.22| 3 Antwerp. 48.12| 3 VEEMARKT TE SCHIEDAM, 26 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd Magere runderen42 runderen kalverenschapenlammeren varkensbiggenpaarden bokken of geiten. De prijzen wareD vette runderen le kwal. f0.6S, 2e kwal. f0.62, 3e. kwal. f 0.56 per kilo; ossen le. kwal. t 0.68, 2e kwal. f 0.62, 3e kwal. f 0.56 per kilo stieren le kwal. t 2e kwal. f 3e kwal. t per kilo. Handel traag. Mager vee, handel tamelijk. VEEMARKT TE ROTTERDAM 26 Jan. Ter veemarkt waren aangevoerd 321 vette runderen, 183 vette kalveren, nuchtere kalveren, 124 schapen of lammeren, 626 varkens, biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en ossen 26 a 35 c., stieren 24 A 29 c., kalveren 43 A 52c., schapen 24 a 36 c., lammeren A c. en varkens 20 A 23 c. en lichte varkens voor export 20 A 21 c. per kilo. Handel in runderen traag. Markt va3t. Vette kalveren met matigen omzet, maar voor export was weinig vraag. Wolvee weinig aangevoerd, doch zeer goed verkocht. Varkens met zeer ruimen aanvoer; handel slecht. Aardappelen. Spuische jammen f 2.50 a f 3.Brielsche kralen t 3.20 a 3.50, Zeeuwsche blauwe f 2.50 a 2.80, duo bonte f 3.60 a 3.80, Geld. olauwe f 2.50 a 2.80, dito Zeeuwen 12,60 a 2.80 Fukeesche jammen f 2.—a 2.50, eigenheimers f 2.20 a 2.40, poters 11.50 a 1.70 per hectol. Met weinig aanvoer en vraag. Zeeuwsche eieren f5.— a 5.20 Over- maassche dito f 5.30 a 15.50 de 100 stuks. Zoetemeiksche kaas f aper 50 kilo. Aanvoer wagens. ROTTERDAM, 26 Januari. Buitenlandsche Granen zéér vast. Rogge, per 2100 kilo 9 Pud 20/25 Azoff, heden verwacht, f 137.50 76/77 kg. Helena naar kwaliteit f148, A f152; 9 pud 10/15 Dmeper stoomend f134; 9 pud 15/20 Nicolajeff, uit zeeboot, f134, 73/74 kg. Taganrog f 138. Gerst per 2000 kg. 60/61 kg. Zwarte Zee f121 60/61 kg. Zwarte Zee, heden verwacht, f120. Boekweitgrutten per 2100 kg. Grove Reval f 212. Mais, per 2000 kilos, Amerik.Mixed uit zeeboot, f 129 a f 130do. do. stoomend, f128, a 1130dito dito, aflading Januari, f 125; dito dito, aflading Februari, f 120 a f121; dito dito. aflading Januari/Februari en Maart gecombineerd, f 122Odessa, stoomend, f 128 a f 129. VEEMARKT TE LONDEN, 26 Jan. Op de Veemarkt waren aangevoerd 1500 Runderen, 7000 Schapeu, 10 Kalveren, 60 Varkens. Men noteert: Runderen 2/8 A 4/8 Schapen 3,9 a 6/2, Kalveren A I Varkens 2/9 A 4/6. S3 Jan, Maïs 00l/g. 24 Jan. 23 Jan. IV. f.) 21 Jaa.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3