Mie si Moeite om. (Meren, avond te Amsterdam gehouden om over de staking en hare gevolgen van gedachten te wisselen. Er bleek dat de toevoer van gist uit Schiedam belemmerd was. Er werden «venwel geen maatregelen voorgesteld om te trachten collectie! in het gebrek te voorzien. Tevens kwam ter sprake het manifest van de Bakkersgezellen-vereenigingen. De vergaderden meenden, dat het met de staking zoo'n vaart niet loopen zou. Mocht het daar evenwel toch toe komen, dan, aldus werd besloten, zouden de patroons zelf oakken, het brood met het oog op «ventueele ongeregeldheden niet laten rond brengen, doch slechts in de winkels ver krijgbaar stellen. Niet alleen het station D. P. te Rotterdam, Waar slechts een paar treinen aankwamen, maar ook het station Maas was Zaterdag middag vijf ure als uitgestorven. Op de uit gestrekte rangeer- en goederenterreinen was geen mensch. Te 3 u 5. vertrok de laatste trein met groote moeite in de nchtingUtrecht daarna liep al het personeel op de komst van spoorwegmannen, die van het station D. P. kwamen, met groepen tegelijk zoo maar weg uit de loodsen van de seinhuizen, de wissels enz. Een uit de richting Utrecht komende trein werd in den polder nabij de Oude Plantage door het personeel veriaten, zoodat de passagiers verder naar nuis moesten wandelen. Toen het weggeloopen personeel het emplacement verlaten had, werden de hekken dicht gedaan en de bureaux gesloten. Ook op de stations Den Haag en Haarlem werd Zaterdag het werk gestaaktHet personeel te Haarlem staakte te ongeveer 4 uur. Toen stond daar net personeel der Ned. Opera, dat naar Rotterdam moest. Hunne instrumenten werden geladen in een goederenwaggon door de muzikanien-zetven. Het Kamerlid Hugenholtz, die op het perron optrad voor de stakers, gat toestemming dat er nog een trein mocht gaan naar Rotterdam. De cnet zeide; »Kan de trein weg?' en mj antwoordde «Ja.Toen witde eerst de macnimst den goederenwagen niet meenemen; later gaf hij toe. De eerste violisten deden met de grootste opgewekt heid dienst als rangeerders. De trein vertrok om 4.45. Toen kwam binnen een trein, waarin de leden van den raad van beheer de heer Westerwoudt, Roell en Van der Wijck, maar ook oeze trein ging niet verder zij moesten dus per rijtuig naar Amsterdam. Zaterdag-nacht heeft het personeel der Amsterdamscne Ktjiuiguiaatscnappij en van een aantal particuliere stalhouderspatroons den dienst gestaakt, wegens het ontslag van een drietal bestuursleden der koetsiersver; eernging «Allen Eén". Ook het vorsend tusschen de directies van ae veemen en dat tusschen de boot- Werkers en veem-arbeiders en de firma Wiih. H. Muller Co. was nog met bijgelegd. De georganiseerde bootwerkers zouaen blijven staken voor de firma Muiier zoolan g de 56 ontslagen werklieden met zijn teruggenomen en de georgauiseerde dok en veemarbeiders zouden om dezeltde redenen geen goederen van de firma Muller aan de paknuizen brengen. De trekschuit, zy net dan ook met met den jager aan net lyuije, doch de «trekschuit" der tiüe eeuw ue motorschuit, vervoerde tnans ook passagiers door de Haarlemmer vaart zelfs hadden eemge forensen een goederenwagen gehuurd, waarin zy stoelen hadden laieu brengen, en op die wyze naar Amsterdam werden vervoerd. Zaterdag-avond negen uur vertrok van de Deutsche Paorite Rotterdam door de Schie een sleepboot met eemge flinke bepakte schuiten achter zich, in de richting van den Haag. Hen schipper stelde ten gerieve van de menigte, die op het Deltiscne bootje stond te wachten, de beschikbare ruimte van zyn vaartuig voor reizigers naar den Haag open, tegen betaling van t 0.50. Met graagte weid van dit aanbod gebruik gemaakt. Eerst toen in de vergadering van 3 uur gister-middag door bet treinpersoneel te Rotterdam was besloten om ten 8 ure aan het werk te gaan, werd var. uit Rotterdam de dienst hervat. Het heelt zeer veel moeite gekost om hen over te balen zich bij het te Amsterdam gevallen besluit neer te leggen, daar van Rotterdam uit de eisch werd gesteld tot loonsverhooging. Op een gisteren te Rotterdam gehouden vergadering van bootwerkers werd besloten geen stoomschepen, die aan de Amster- damsche stakende bootwerkers onttrokken worden, te lossen. De staking der bootwerkers te Amsterdam is heden geëindigd. De patroons hebben alle eischen ingewilligd, behalve den eisch om uitsluitend met georganiseerd personeel te werken, die de stakers dan ook hebben laten vallen. ttEMEJNttl) MEUWS. Op een accoordje. De in 1892 van het Koloniaal Werfdepot gedeserteerde soldaat v. B. werd onlangs gevat, na in het buitenland te zijn gehuwd en vader van 5 kinderen te zijn geworden. De krijgsraad veroordeelde.hem tot twee maanden detensie, waarna hij verder zijn koloniale verbintenis moest volbrengen. Tnans is een middenweg bewandeld, door den man aan te raden een verzoek in te dienen om te mogen worden ontslagen van bovengemelde verbintenis van hoogerhand is goedgunstig beschikt op dit verzoek, mus het genoten handgeld werd terugbetaald. Van dit geid is reeds het grootste gedeelte bijeenzijn vrouw zou zorgen, dat het resteerende, gedureu de zijn straftijd er bij kwam, en weldra zal v. B. weder kunnen terugkeeren tot de zijnen en vrouw en kinderen behoeven niet ten laste te komen van de eene of andere gemeente. kerknieuws. De zeereerw. heer F. H. A. Reigers, deken en pastoor te Almelo, is voornemens tegen 1 Mei a.s. deze fuiictiëa neer te leggen. De volgende eerw. hoeren geestelijken uit het bisdom Breda zullen dit jaar hun jubileum vieren 50 jaar priesterS. fl. Nuss, rustend, Dongen (vroeger deken Aardeuburg)Ant. Smits, rustend, Oosterhout (vroeger pastoor Terheijden)P. Koenraadt, pastoor Borgviiet. 40 jaar P. de Wit, ueken, Steenbergen B. Lauweryssen, pastoor, Huybergen W Schets, pastoor, St. Jansteen. 25 jaar: J- Michielse, regent seminarie Ypelaar; E. van Acker, pastoor, Biervliet; P. van Aert, pastoor, BosschenhoofdC. van Beekhoven, pastoor, Groede J. Mtdde- laer, pastoor. Woeusdrecnt; E. vanRompu, rector gastnuis, BredaA. Roomen, kapelaan, Gastel; A. Wytviiet, pastoor, Rykfun. 12£ jaar A. van Gastei, rector, Hooger- heioeC. Mulders, kapelaan, Prinsland Aug. Pillot, kapelaao, Hulst; dr. Andr» Smits, kapelaan, Ginneken. Door wijlen den heer G. Van Elk is aan de R.-K. parochiale kerk te Leeuwen, een legaat vermaakt, bestaande in de onver deelde helft van een perceel bouwland aldaar, ter waarde van ongeveer f2500. Posterijen eu Telegratte. Lyst van brieven geadresseerd aan onbe kenden verzonden door het postkantoor alhier over de tweede helft der maand Januari Lagro, Den Haag. Stokkel, Rotterdam. L. Eikhardt, id. van Wateringen, Briefkaarten, j. Heii, Amsterdam.^ Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Schiedam en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Januari 4903 inge legd f 16339.62, terugbetaald f6698.—. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4083. Laatste Berichten. Naar men mededeelt, zal H. M. de Koningin-Moeder het Beethoven-concert a.s. Zaterdag 7 Febr. in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage, onder leiding van mr. H. Viotta, bijwonen. In een vergadering gisteren-avond in het lokaal «Patrimonium" alhier gehouden, is eene afdeeling Schiedam van de Ver- eeniging «Rein leven" opgericht, waartoe een twaalftal leden dames en heeren toetraden. Uit doorgaans wel ingelichte bron verneemt de N. R. Gt., dat de militaire pensioenwetten 1 Maart zullen worden ingevoerd. De Duitsche gezantschapsraad de heer von Prollius is, naar men uit den Haag meldt, benoemd tot gezant van Duitschland bij de staten van Venezuela te Caracas. Heden-middag werden door een 25-tal inleggers op de drukkerij van de firma P. W. van de Weyer te Utrecht het werk neergelegd, omdat aan een verzoek tot loonsverhooging niet was voldaan. Ook is een staking uitgebroken onder het personeel der IJsel-stoomtram Mij. De eischen zijn meer loon, korter werktijd beperking van het strafstelsel. Heden ochtend confereerden de stakers met de directie, De dienst is echter niet geheel gestaakt. Er worden locomotieven bediend door den chef-machinist en volontairs. Vier conduc; teurs bleven doorwerken. Politie rijdt mede op de tramtreinen Reuter seint heden uit Windsor De Koning heeft koude gevat eu is koortsig bij kan het kasteel niet verlaten. te Schiedam. Verkocht; Zaterdag 31 Januari. Notaris M. M. C. van der Loo, te Rotterdam. Een Huis met open plaatsje en erf, aan de Nieuwstraat, in veiling f800, daarvoor verkocht. Scheepvaart. Schiedam, 2 Februari. Aangekomen s.s. Holmside, kapt. John. Reed, van New-Castle geladen met 1.200.000 kilo's steenkolen, s.s. Irma Woermann van Hamburg met stukgoed, ligplaats Maaskade, eerste steiger. Vertrokken Ville d'Anvers (Belg. aviso), naar IJarmouth. Visscherij-berichten. SCHIEDAM, 2 Februri. Vertrokken naar zee ter trawlvischerij de bommen SCH 266 Schepen Hoogeraadschipper C. de Jong, SCH 20 Hubert je en Petronella, W. de Jong, SCH 19 Visschershaven schipper C. Roeleveld. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 2 Feb. 1903. Otficieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Maandag 2 Feb. Moutwun f71/» P«r Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins. Stsmming flauw. Boud van Distillateurs Moutwijn: IS.-*- Jenever: fl'2.— Akst. proef f 13.50. Prima Graanspiritus f 141/»—115* Spoeling fl.60. Berlijn. Spiritus in loco 42.70 n f Rogge, p. Feb. 16.60 16.60 Parus, j ,6S Maart 16 50 16.60 t Spirit, p. Feb. 13.13. Hamb. 9 Maart 13.— 13.— f.) New-York. Maïs 60.— 59.— Amsterdam. 31 Jan. Rogge op lev. zonder noteering. 2 Feb. Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 31 Jan. 1.70 cM. 2 Feb. cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Locden kort f 12.12Disc. 4 pCt. P&rjjs - 48.25 3 Antwerp. - 48.15 3 VEEMARKT TE SCHIEDAM, 2 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd Magere runderen 49 runderen kaiverenschapenlammeren varkensbiggen paarden bokken of geiten. De prijzen waren vette runderen le kwal. f0.63, 2e kwal. f0.62, 3e. kwal. f 0.56 per kilo; ossen le. kwal. f 0.68, 2e kwal. t0.62, 3e kwal. f0.56 per kilo; stieren le kwal. f-— 2e kwal. f 3e kwal. t per kilo. Handel tamelijk. Mager vee, handel tamelijk. VEEMARKT TE ROTTERDAM 2 Febr. Ter veemarkt waren aangevoerd 225 vette runderen, 154 vette kalveren, nuchtere kalveren, 161 schapen of lammeren, 513 var irens, biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 30 a 35 c., stieren a e., kalveren 47 a 52£ c., schapen 28 a 36 c., lammeren a c. en varkens 20 a 22 c. en lichte varkens voor export 19 a 20 c. per kilo. Handel in runderen en schapen wegen8 kiemen aanvoer iets heter aan vorige week. Omzet in varkens vry goed. Aardappelen. Spuiscne jammen f 2.50 a 13.—, Bnelscne kralen 13.20 a 3.50, Zeeawsche blauwe f 2.50 a 2.70, dito bonte f 2.60 a 3.Geid. blauwe f 2.50 a 2.80, duo Zeeuwen f 2.60 a 2.80 Fukeescüo jammen f 2,— a 2.50, eigenheimers f 2.20 a 2.40, poters 11.50 a 1.70 per hectol. Geen aanvoer en weinig vraag. Zeeuwsche eieren f4.20 a 4.40 Over- maassche dito f 4.40 a f 4.60 de 100 stuks. Zoetemelksche kaas f a per 50 kilo. Aanvoer wagens. ROTTERDAM, 2 Februari. Buitenlandsche Granen kalm Rogge, per 2100 kilos9 Pud 20/25 Azolf, stoomend f 137, Western geladen/ gestoomd f 138. Gerst per 200 kg. 61/62 ko. Donau f 124, 63/64 ko. Theodosia stoomend f 122, 60/61 ko. Zwarte Zee stoomend f 120. Boekweit per 2100 kg. 64/65 ko. Odessa uit zeeboot f 151, Mais, per 2000 kilos, Amerik. Mixed 1136 Amenk. Mixed uit zeeboot, f 132, f 133 Amerik. Mixed stoomend naar aankomsttijd 1131 a 1127.50Amenk, Mixed, aflading Janu ari van Atiant. haven f 128Amerik. Mixed. Februari-aflading van alle havens f 120 Amenk Mixed Juni-October van Atlant. haven f 116Odessa geladen/gestoom d 1131.50, 1132Odessa prompte afUding f 125, La Plata 1133.50, f 134, VEEMARKT TE LONDEN, 2 Febr. Op de Veemarkt waren aangevoerd 1400 Rui deren, 8000 Schapen, 10 Kalveren, 20 Varkens. Men noteert: Runderen 2,4 a 4/8 Sci apen 3/8 a 6/4, Kalveren -/ Varken» 2/9 k 4/6. 31 Jan. 2 F«h. 30 Jan. 31 Jan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3