Dö H. Mis van requiem werd opgedragen door Z. D. Hw. den aartsbisschop van Utrecht mgr. Van de Wetering. Als sacerdos- assistent trad op de vicaris-generaal dr. Brouwer, terwijl de troondiakens waren deken Van Heukelom en de deken van Utrecht, pastoor Roes. Verder assisteerden de professoren en theologanten van het Seminarie en de beide secretarissen van het bisdom. Nadat de H. Mis opgedragen was, hield de Aartsbisschop een korte toespraak, Waarin hij de groote verdiensten van den afgestorvene huldigde. Bij de plechtigheid werden opgemerkt de beeren Prinzen, Reekers en Bevers en Bosch v. Drabestein, leden van de le Kamer, dr. Nolens Pastoors, Van der Kun, Van Wijck en Kolkman en Wichers, leden van de 2e Kamer. Onder de vele geestelijken werden opge merkt prof. J. V. de Groot, den hoogeerw. Pater provinciaal der Redemptoristen Meeuwse, mgr. D. A. Jansen enz. Mgr. Qiovannini, zaakgelastigde van den H. Stoel, bad geseind, dat bij verhinderd was te komen en verzocht te worden vertegen woordigd. Oe Transportstaking. De directie der H. IJ. S. M. heeft de Volgende dienstorder no. 3729 aan haar personeel gericht Nu de betreurenswaardige gebeurtenissen, Welke in ons midden hebben plaats gehad, acnter ons liggen, is bet mij eene behoefte aan het personeel der Maatschappij, dat ten koste van groote inspanning ge- Wacht heeft den spoorwegdienst zoo lang «n zoo goed mogelijk gaande te nouden, zoomede aan diegenen, die gaarne hadden Willen werken, maar daarin werden belet, mijn oprechten dank te betuigen. ik stel er prijs op, ter kennis van het geheeie personeel te brengeD, dat alleen het diep besef, dat bet algemeen belang, door een geheeie opheifing van het spoor wegverkeer, in de ergste mate zoude zijn benadeeld, den Raad van Administratie beeti doen besluiten, om toe te geven aan bet verlangen van het stakende personeel, ten einde ons land voor een dergelijke tamp te bewaren. De medewerking van de Ondernemingen, voor welke het stakende personeel geen Wagens wenschte te rangeeren, heeft het den Raad van Administratie niet onmogelijk gemaakt, dit ernstig besluit te nemen. Geleid aoor de groote belangen van stad land, welke aoor de staking van den dienst op het spel werden gezet, hebben die Ondernemingen ons n.l. in slaat gesteld *an den wensch van het personeel te vol- Q°en, zonder in strijd te geraken met de Spoorwegwet en de op oe Maatschappij 'usiende verplichtingen. Het is mijn vurige wensch, dat, nu de staking geëindigd is, het geheeie personeel Cr toe zal samenwerken, dat de dienst °venals vroeger worde uitgeoetend met 'Nachtneming van de te geven orders, gegrond op de reglementen der Maatschappij e° de bepalingen der wet." Als gevolg van de staking in het spoor- tramwezen is door de directie der Haagsche Tramweg-Mij. uit eigen beweging bet loon der machinisten van de stoomtram Ben Haag—Delft met 5 ct per uur ver hoogd en dat van de reserve machinisten met 20 en 30 ct. per dag. Ook het overige personeel der H. T. M. Zal trachten langs vredelievenden weg 'oonsvei hooging te krijgen. Aan de directie eerstdaags een loonstandaard worden voorgelegd, welke thans wordt vastgesteld. Curieus is zeker de volgende tnumf boor de «nachtschuit," het vervoermiddel mt den tjjd van Ferdinand Huyck behaald °P de automobiel. De iV. R. Ct. en de Nederlander, die °°k te Rotterdam wordt uitgegeven, ver schijnen beide ongeveer tegelijkertijd. De e«rste gebruikte Zaterdag-avond om Den Uaag t0 bereiken een auto, en kwa m Niettemin een uur later aan dan de •mder, die blijkens een mededeeling aan bet hoofd van het blad, met de Nachtschuit reisde. De auto van de N. R. Ct. die omstreek s vUf uur Rotterdam moet hebben verlaten kwam vegen acht uur aan. Doch toen was zij ook geen voet verder te krijgen! 's Nachts om twee uur werd ze gesleept naar een stal in 't Achterom. Schuttevaer. De veertigste algemeene vergadering van «Schuttevaer" werd gisteren-ochtend 11 ure te Deventer door den heer Smeenge met een korte rede geopend. Het voorstel van Rotterdam |om aan de regeering geld te verzoeken voor een gasboei aan de Oostpunt van de Zandkreek wordt aangehouden tot een antwoord op bet ver zoek van 8 September ontvangen is. Op bet voorstel van Rozenaaal om de regeering te verzoeken binnenlandsche schip pers vrij te stellen van bedrijfsbelasting evenals de buitenlandsche, of de buitenland- sche dezelfde verplichtingen op te leggen, had de minister het hoofdbestuur geant woord dat dit alleen mogelijk was bij wets wijziging. Besloten wordt af te wachten. De heer Smeenge beloofde erover te zullen spreken. President Steyn. Omtrent den toestand van den President verneemt de Tel. het volgende De president rijdt nu als het mooi weer is dagelijks uit, zit in het rijtuig thans zonder dat eenige rugesteun noodig is. Ongeveer 5 uur daags zit hij rustig op, leest, en de oogbewegingen zijn wederom verbeterd. Hij loopt een 25 passen, wel nog steeds gesteund of liever aan de hand van zijn geleiders. Het gaat dus uiterst langzaam maar gestadig vooruit. Ook de armen gaan iets beter. Naar men verneemt, is mr. C. H. Star Busman, raadsheer in het gerechtshof te 's Gravenhage, teruggekomen op zijn aanvankelijk voornemen om eervol ontslag aan te viagen, en heeft hij thans eenigen tijd verlot aangevraagd tot herstel van gezondheid. Men schrijft uit Haarlem Het lijk van den te Spaarndam verdron ken gevonden oud-wetnouder van Halfweg, den heer De G., is nog niet begraven, daar gebleken is, dal hij Vrijdag-avond te Spaarn dam door drie personen, na een üooggaande ruzie, was mishandeld, en dat deze drie hem na zijn heengaan uit de gemeente hadden gevolgd. Gisteren-nacht is ingebroken in de zeep fabriek «Het Klaverblad" te Haarlem. Ont vreemd werd een bedrag van f 30, een zakspiegehje en een haarkam. De laaste voorwerpen hebben geleid tot opsporing van den dader. Heden-nacht werd namelijk door de politie zwervende aangetroffen zekere Van der Weyaen, die in 't bezit van genoemde voorwerpen ;was. Hij heelt een volledige bekentenis atgelegd en als medeplichtige genoemd zekere Stiphout. De gearresteerden zijn twee beruchte leden van de Haarlemsche dievenbende. Uit Amsterdam meldt men Gisteren-ochtend hebben nu weder 10 werklieden der Wesiersuikerratfluaderij geweigerd aan den arbeid te gaan, wijl zij meenden, dat zij met onderkruipers zouden moeten samenwerken. De suikerbakkers vergaderen heden-avond om deze aangelegenbeia te bespreken De eerstkomende protestmeeting van den aigemeenen Nederlaodschen Zouavenboud zal te Venlo plaats hebben. Te Middelburg zal waarschijnlijk Woens dag 25 Februari een antt-rev. partijdag worden gehouden. De heer mr. A. .P Diepenhorst, te Amsterdam en J. van de Berger, pred aant te Ter Neuzen, zyn als sprekers uitgenoodigd. Gorinchem is ziek. Byna geen huisgezin of er liggen een of meer familieleden met influenza te bed. Er wordt geschat, dat 1500 aan die ziekte lijdende zijn. Doctoren en apothekers hebben dan ook volop weik. Dinsdag zije te Tilburg alle scholen weer geopend. Bijna twee maanden zijn ze gesloten geweest. De roodvonkziete is geweken: Brand. Te Raamsdonksveer (N.-B.) woedde Zondag een hevige brand. Oorspronkelijk ontstaan in een klein schuurtje, verbreidde bet vuur zich al spoedig, zoodat binnen éen uur tijds niet minder dan acht huizen in de asch werden gelegd. Persoonlijke ongelukken zijn niet te be treuren. Alleen een paard kwam in de vlammen om. Assurantie dekt grootendeels de schadeenkelen waren voor hun huisraad niet verzekerd, zoodat voor dezen de brand een ware ramp is. Laatste Berichten. Zuster Claudia's gouden feest. Heden-ochtend half tien werd in de St. Jans-parochiekerk de H. Mis ter inten tie van de gouden jubilaresse opgedragen door den weleerw. pater Van Dijk, rector der EE. Zusters, terwijl de zeereerw. pastoors Verhoeven en Coppens m het priesterkoor plaats namen. Toen de Jubilarisse met een harer mede zusters over het altaar binnentrad, werd het Veni Creator naar Beitjens' toonzetting aangeheven, terwijl verder door het koor gezelschap de missa Van der Eijk werd uitgevoerd. Een talrijke schare leerlingen en oud-leerlingen vereenigde zich met de eerw. zusters in het gebed om de vervul ling harer wenschen voor de hooggeachte feestelinge af te smeeken. Heden-middag had in den Oificierentuin hetaangekondigdekinderfeestplaats, waarvan wij morgen nadere mededeeling zullen geven. Door de afd. Schiedam van de S. D. A. P. zijn candidaat gesteld voor de a. s. gemeenteraadsverkiezing de heeren D. van Dijk en J. de Ligt. Op het verzoek der kiesvereeniging «Schie dam" tot samenwerking werd niet ingegaan. Door de politie alhier is gisteren-middag aangehouden de 31-jarige M. A. H., die een flesch cognac stal uit de slijterij van den heer J. van Deventer aan de Lange Haven. Na verhoord te zijn, is hij weder ontslagen. Dinsdag 10 Februari a. s. tusschen 3 en 4 uur zal van de scheepstimmerwerf «De Hoop" aan de Lange Nieuwstraat te water worden gelaten het aldaar gebouw de ioggerscnip SCII 425 Wijntje van der Mey van den Scbevenmgschen reeder M. den Duik Gz. (IS. Ct.) jterknieuws. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heett benoemd tot pastoor te Beesd den weleerw. heer L. van Vliet, tot pastoor te Stadskanaal den weleerw. heer J. J. W. A. Nass, en tot kapelaan te Zandberg den weleerw. heer M. Weller. Te Alphen a. d. Rijn is overleden de zeereerw. heer J. Koekhoven, pastoor dier parochie sinds 187(3, Vóór men tijd was z.eerw. pastoor der parochie van Si. Jozef te Rotterdam (als hoedanig hij door pastoor Dankeiman werd opgevolgd). De zeereerw. heer Koeknoven bereikte den ouderdom van 72 jaren en was ruim 45 jaren priester. De parochie Alphen dankt aan hem de stichting van het verpiegings- gesticht voor bejaarde dames en heeren. A. s. Zondag zal het 12£ jaar geleden zjjn, dat de zeereerw. heer G. H. L. Krul benoemd werd tot pastoor der parochie van de HH. Martelaren van Corcum te Feije- noord. Rechtszaken. Voor de rechtbank te Rotterdam werd gisteren geëischt een boete van f 25 tegen H. B., huisvrouw van W. L. te Schiedam die in den avond van 9 October omstreeks 10 ure aldaar in de Heerenstraat was aan gehouden, vervoerende een blaas inhoudende 3.9 liter gedistilleerd. Document daarvoor kon zij niet vertoonen. Tevens werd gevraagd verbeurdverklaring van het aangehaalde. Te verantwoorden had zich hierna S., kantoorbediende, slijter en caféhouder te Scmedam, te wiens huize de beklaagde uit de vorige zaak de blaas had gebracht en ovprgegeven aan de huisvrouw van S. Beklaagde ontkende, zooals hem was ten la e gelegd, daartoe order te hebben ge- g( en en dat deze vrouw ingevolge overleg na t hem zou gehandeld hebben. Wel erkende hij, dat op dergelijke wijze door dezelfde vrouw vroeger al jenever bij hem w.ts gebracht. Veroordeeling tot f 25 boete w d gevraagd. Mr. Jos. van Raalte pleitte vrijspraak. Geon enkele handeling is door beklaagde verricht tot bewerkstelling van den inslag, zooals de wet van 1862 dit vereischt. Dat er in overleg is gehandeld, is pertinent ontkend en ook niet bewezen. Niet aanwezig was v. d. E., distillateur te Schiedam. Uit de behandeling der zaak bleek, dat uit diens distilleerderij le klasse, geiogen aan de Korte Haven 29 aldaar, op den 8en September 's middags één uur zijn uitgedragen 6 kruiken, tezamen inhoudende 6 iiter gedistilleerd. Een kwartier na dien was door een knecht van nabij den ingang van die distilleerderij tot aan den havenkant daartegenover weggedragen een kist, bevat tende 15 kruiken, tezamen inhoudende 15 liters gedistilleerd. Het vereisebte document was niet aanwezig Veroordeeling werd gevraagd tot twee geldboeten, één van f 100 en één van f 40.62Amet verbeurdverklaring van het aangehaalde. De 20 jarige J. v. K. dienstbode te Vlaar- dingen, thans straf ondergaande, haar voor een paar maanden opgelegd wegens diefstal van een paar gouden oorbelletjes, had zich nu weder te verantwoorden op de aanklacht van in den zomer van het vorig jaar, tijdens zij in dienst was bij den kleermaker van Buitenen, ten nadeeie van zijn huisvrouw te hebben weggenomen 3 pantelons, een zwarte lustere rok en twee lakens. Beklaagde ontkende, bewerende de kleederen deels van haar meesteres gekregen, deels gekocht te hebben. Het openbaar ministerie vorderde zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank te Arnnem veroordeelde gisteren A. F. M., bankier te Nijmegen, wegens verduistering tot een gevangenisstraf van een jaar, onder aftrek van preventief. Handelsberichten. B; JRS VAN SCHIEDAM. 4 Feb. 1903, Hficieeie noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Woensdag 4 Feb. M< rwuNi 71/» per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prims. Sr anNo: flauw. B I van Distillateurs: iwum: 18.— Je ver: 112. A f. proef 113.50. F: a Graansi'uutus: f 14Vj—f 15. S uko fl,80. Pai js. Hamb. Spiritus in loco J Rogge, p. Feb. Maart I Spirit, p. Feb. Maart/April. Maïs 59.- 16Y5 16.75 13.- 13.- s 16.75 16.75 13.— 13.— f.) New-York. Amsterdam. 3 Feb. Rogge op lev. zonder noteering. 4 Feb. Rogge op lev. zonder noteering. Hijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur); 3 Fnb. 1.65 cM. 4 Feb. 1.60 cM. Wisselkoer een te Rotterdam. Per Telegraaf, Lorden kort 112.12$ Disc. 4 pCt. Parys - 48.25 3 Antwerp. - 48.15 3 Bi UN. 2 Feb. 3 Feb. 3 Feb. 58.— 4 Feb.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3