tot," Openbar eV erkooping, Stads- en Gewestelijk Nieuws. (om contant geld). Gevonden voorwerpen. AD VEKTENT1EN. diverse meubelaire goederen, als linnen- en andere kasten, wasch- tafels, kachels, fournuizeu, tafels, stoelen, pendules, hanglampen, toonbank, glas-, verlakt- en aardewerk, alsmede eene groote party nieuwe karpetten, een partijtje roode- en portwijn en wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. Daags te vorer» van 104 ure te zien. N B. Op deze verkooping kunnen goederen worden bijgebracht. Dat de nieuwe Paus met een nieuwen glans de glorie der Kerk zouden verlichten. De geschiedenis zal zich daarover uiten, wij zijn nog niet in staat er de volle waarde aan te kunnen geven, welke een onpartijdig oordeel hier aan schenken moet. Ook hier valt een materieele inzonderheid op te wer ken. Joachim Pecci de Carpinetto, de be minde Leo XIII, voert in zijn officieel wapen een komeet op een blauw veld, en is een komeet niet een licht in den hemel, zooals de beroemde bisschop letterlijk heelt aan gegeven Het is onnoodig hier nog bij te voegen wat de volksverbeelding op dit terrein zich vrije vlucht geelt, nu de twee laatste voor spellingen op zulk een wonderbare wijze verwezenlijkt werden en de hooge leeftijd van Leo XIII in aanmerking nemende, welke hem een man van één dag maakt, is het begrijpelijk, zoo schrijft Carière, dat men ook de twee woorden hoort, welke volgens den H. Malachius zijn opvolger moeten teekenen en »Ignis ardens", luiden, ïlgnis ardens", sKrachtig Vuur", of nog korter »Viam" beteekenend. »Vlam 1" wat een heerlijk zinnebeeld voor een geestelijk opperhoofd der wereldZal de toekomstige Paus een dier blinkende Zielen zijn, wiens woorden en daden de Kerk en de eeuw zullen verlichten en wiens naam naast die van Hiidebrand en Féhx Peretti zal schitteren, of zal het een Gre- gorius de Groote of een Sixtus V worden Of zal hij de overwinnende regeeringen van Julius II en Leo X doen herleven Alle veronderstellingen zijn mogelijk en ieder Katholiek kan naar zijn persoonlijke aanleg, over deze twee woorden, ïlgnis ardens" het schoonste tijdperk van apos tolische grootheid en van roem op kunst en wetenschappelijk gebied in zijn verbeel ding opwekken. Zeer opmerkelijk nu is, dat onder de verschillende kardinaalsnamen, die als aanstaande candidaten voor den pause- iijken troon genoemd worden ook die van den aartsbisschop van Bologne, kardinaal Svampa, een zeer geletterd en schitterend prelaat en groot redenaar voorkomt. En weet u nu wat Svampa in 't Italiaansch beteekendP ïVlara" en niets anders en voor vele burgers van Rome moet hij dan ook de ïlgnis ardens" uit de voorspellingen van den H. Malachius worden, qui vivra verral Fidelius. Parijs, 1424 Febr. 1903. Schiedam, 28 Februari 1903. De Arbeidsbeurs. (Opgave 28 Februari 1903.) Gevraagde arbeidskrachten. Leerjongens voor het rijwielvak. Per sonen bekend met het rijwielvak. id. voor vijlwerk. Een barbiersleerling. Een tuiniersjongen. Een tainiersknecht. Een schoenmakersjongen. Een loodgieter, bekend met fitters werk. Smeden (halfwas). Een bakkersknecht Dienstboden. Schoonmaaksters. Aangeboden arbeidskrachten. Brandersknechts. Distillateursknechts. Kantoorbedienden. Een kleermaker. Een Kuiper. Een loodgieter. Letterzet' ters. Boerenknechts.Een tuiniersknecht, Een Moutersjongen. Een Schoenmaker. Een slagersknecht. Een tabaksbewerker. Kistenmakers. Ververs. Schippers knechts. Koetsiers. Een bakkersknecht. Een machinist-stoker. Personen voor lichte werkzaamheden, id. voor schrijfwerk, ld. voor loopwerk. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in smidsvak en kuipersvak. een Schoonmaakster. gierigen bijeen om deze plechtigheid bij te wonen. Men heeft vandaag wéér »pech" gehad; eerst kon men de brug niet dicht draaien toen vielen door de gladheid der steenen beide paarden gespannen voor een sleepers wagen, beladen met keien, dienende om op de brug als gewicht te wordeu geplaatst ter beproeving der draagkracht, en ten slotte bleek, dat door de zware vracht de straat, waar de sleeperswagen voor de brug had gestaan, was verzakt. De brug is nuwel officieel geopend, maar alleen voor voetgan gers opengesteld, daar eerst de bestrating in orde moet worden gebracht. Zooals de brug zich nu laat zien, maakt zij een voortreffelijken indruk een degelijk, solied stuk werk, haast onverslijtbaar zou men zeggen. Aanweging aan het Commissariaat van politieeen ledige portemonnaie. Terug te bekomen aan de volgende adressen sleutel, J. F. Beumers. St: Pie- tersteeg 1trekhond, C. de Veld, Hoogstraat 108 rozenkrans, C. Ruigrok, Kinderbuurt 18; ring met sleutels, W. Voogt, Bernar- dinastraat 13bont schortje, M. Genzer, Oostsingel 44; portemonnaie met geld Th. Jansen, Hoogstraat 129R. K. Kerkboekje, L. Hoogaars, Nieuwstraat 13 roeiboot (vlie ger) A. Koster, Hoofdstraat 41 witte doek brugwachter aan den Varkenssluis bril met huisje, C. Middendorp, Viaard. dijk 10. Vlaggen Paus-jubilé. Naar wij vernemen, vindt het denkbeeld door enkele katholieken ingezetenen opge vat. om Maandag, Dinsdag en Woensdag ter gelegenheid van het Paus-jubilé en het herdenkingsfeest der Bisschoppelijke Hiërar chie te vlaggen, in ruimen kring bijval. Van de huizen van zeer vele Katholieken zal op die gedenkwaardige dagen de pauselijke vlag al of niet met den pauselijken wimpel wapperen. Klokluiden Paus-jubilé- Zooals vele bejaarde stadgenooten zich nog zullen herinneren, is bij het zilveren paus-jubilé van Pius IX zaliger en roem rijker gedachtenis het feest ingezet door het gezamenlijk luiden van de klokken der katholieke kerken aan den vooravond van den feestdag. Naar wij vernemen, wordt dit denkbeeld ook voor den feestdag van 3 Maart a.s. in overweging genomen. aan onze R. K. Weezen ten goede komen. Ieder die weet hoezeer ons Weeshuis het uoodig heeft, die bedenkt, dat dit Weeshuis niet kan beschikken over de gelden door het weldadig voorgeslacht toch voor alle weezen geofferd, zal begrijpen hoe goed bedoelde opbrengst voor dat doel aange wend, zal zijn besteed. Welaan dan, bij dit groot jubilé op een kleinigheid niet gezien. Bezorgen wij ons en de cnzen een recht feestelijken avond en latén wij ook iets aan de weezen ten goede komen. Ook hier geldt het immer ware woordDen arme gegeven, is Gode geleend. De Beursbrug. Heden-ochtend omstreeks 10 uur is in tegenwoordigheid van tal van gemeentelijke autoriteiten met den burgemeester aan het hoofd de Beursbrug officieel voor het ver keer geopend. Hoewel de regen bij stroomen nederklet- terde, was er toch een groot aantal nieuws- Feestavond Pausjubilé. Zoowel voor de slotrepetitie op Maandag als voor de uitvoering op Dinsdag zijn, naar wij vernemen, reeds een aantal kaarten bij de leden van het Leo comiié en in de be kende sigarenwinkels genomen. Wij vertrouwen, dat er in de eerstvol gende dagen nog veel zullen worden ge plaatst. Het program voor deze uitvoeringen belooft inderdaad zeer veel en doet recht feestelijke en allergenoeglijkste avonden verwachten. De muzikale uitvoering door een gemengd koor van pl. m. 130 dames en heeren onder de verdienstelijke leiding van den heer Georg Rijken en met medewerking van bekende solisten zal zeker echt kunstgenot doen smaken. De feestrede van den zeereerw. heer J. J. Hageraats, rector te 's Gravenhage een zeer begaafd priester, die wij het genoegen hadden hier reeds vele jaren geleden te hooren wiens prachtige rede over «Holland op zijn breedst" hier toen zulke aangename herinneringen liet zal zeker de geestdrift bij dit zeldzaam jubilé te hooger doen stijgen. Bovendien bedenke men het wel, dat men met het nemen van plaatskaarten door de duurdere kaarten te nemen vooral het edel streven van het comité in de hand werkt en te meer tot zijn recht doet komen. Zooals men weet, zal toch de even- tueele netto opbrengst dezer uitvoeringen Feestgave Armen. Zooals wij reeds vroeger mededeelden, zullen de armen bij dit zeldzaam jubilé allerminst worden vergeten. Op den grooten jubeldag Dinsdag aanst. zal aan alle R. K. bedeelde armen een bon worden uitgereikt, waarvoor zij Zaterdag a. s. de onderscheidene feestgaven in ontvangst zullen kunnen nemen. Op den dag van de kerkelijke viering Zondag 8 Maart zal het aldus in de gezinnen onzer mingegoede geloofsgenooten evenzeer feest zijn. Heden werd van mej A. Kimmijser, benoemd tot directrice der kweekschool voor bewaarschoolhouderessen te Rotterdam, afscheid genomen in hare school, waar met de leerlingen en het onderwijzend personeel een deputatie uit de plaatselijke commissie van toezicht op het Lager Onderwijs en de arrondissements-schoolopziener, de heer Fa u- re, waren te zamen gekomen. De voorzitter der plaatselijke schoolcom missie, de heer dr. C. I. Vinkensteyn, sprak de vertrekkende in waardeerende bewoordin gen toe. De heerFaure sloot zich daar bij aan en dankte mej. Kimmijser voor hetgeen zij ook aan zijne kinderen had gedaan. Daarna zongen de leerlingen het schei dende hoofd een lied toe en werd naar als herinnering fotografiën der verschillende klassen aangeboden. Geroerd dankte mej. Kimmijser de auto riteiten voor hun hartelijke woorden en de kinderen voor de verrassingen haar bereid, hun een gelukkig leven toewenschend. Het vaarwater aan den zuidkant is vrij over ongeveer 100 meter in de breedte. Blijkens akte op den 30 Decem ber 1902 voor den onderge- teekenden Notaris verleden, hebben de Heeren ADRIANUS VAN DEN EELAART, distil lateur en koopman, ADRIANUS HERMANUS JACOBUS VAN DEN EELAART, kantoor bediende en HERMANUS JACOBUS HEN DRIK JOHANNES VAN DEN EELAART, kantoorbediende, allen wonende te Schie dam, tot voortzetting van de zaken door den eerstgenoemden hunoer voor eigen rekening gedreven, eene vennootschap opgericht, welke ten doel heeft om voor gemeenschappelijke rekening het bedrijf van distillateur en den handel in gedistilleerd uit te oefenen, en om verder alles te doen, wat daarmede in direct of indirect verband staat, en zulks onder de In verband met den onhoudbaren toestand, waarin het rijpad aan den Noodvestsingel (Konijnenbuurt) verkeert, waardooronnoodige schade aan de molen wagens worat berokkend, den overtalligen arbeid voor en de kwellin gen van de dieren, die daarvan het gevolg zijn, zijn belanghebbenden lot eene samen- spreking in de volgende week opgeroepen. In die bijeenkomst zullen ook de arbeids tijd en de loonen van de werklieden en de instelling van een permanente commissie van arbitrage worden besproken. Woeesdag 4 Maart a. 5., 's avonds 8 ure, zal in het gebouw »Musis Sacrum" een vergadering worden gehouden van werk gevers tot het benoemen van gemachtigden, die te zamen een of meer personen zullen voordragen voor de benoeming tot lid en plaatsvervangend lid in den Raad van Beroep volgens art. 16 der Boroepswet. en met bepalingdat de vennootschap is gevestigd te Schiedam, dat zij zou aan vangen op den 1 Januari 1903 eu is aan gegaan voor onbepaalden tijddat, indien een der vennooten de vennootschap wil doen eindigen hij haar tegen eiken laatsten December aan de andere vennooten kan opzeggen, welke opzegging schriftelijk zal moeten geschieden en minstens een halfjaar vóór den dag tegen welken de vennootschap wordt opgezegden dat alle vennooten het recht hebben de firma der vennootschap te teekenen voor zaken het doel der vennoot schap betreffende, met bepaling noch tans dat voor het opnemen van gelden bij anderen dan de gewone kassiers der ven nootschap en voor borgtochten de hand- teekening van alle de vennooten noodig zijn. W. A. VAN DOLDER Dz. Notaris te Schiedam. De Deurwaarder G. S. MONTFOORT, is voornemens op Donderdag 5 Maart 1903, voormiddag 10 Urd, m het Gebouw Musis Sacrum" aan de Lange Haven, te S c n e d a m, publiek a contant te verkoopen Aanvragen te richtenBoterstraat 7, Telefoon 112. Te Rotterdam heeft in het Poolsche Koffiehuis de eerste vergadering plaats ge had van de commissie benoemd uit de ingezetenen van de Krimpenerwaard, om te komen tot overbrugging van de rivier de IJsel. Tot voorzitter werd benoemd de heer B. Koker Jr. burgemeester van Krim pen aan den IJsel, tot 2e voorzitter de heer L, van der Weijden te Krimpen aan de Lek en tot secretaris de heer M. Boo gaarde te Krimpen aan de Lek. Besloten werd een adres aan de Regeering te zenden. Het KAPITAAL der SPAARBANK bedroeg op 31 Dec. 1902 f 1.063.638.071 Verschuldigd aan de inbrengers in hoofdsom en renten- 923.44916 Het zuiver overschot bedraagtf 140188.91* Uit Maassluis wordt gemeld Men is nog bezig met het bergen van den inventaris van het ss. Woolwich, Het voorschip zinkt steeds dieper weg. Verdere maatregelen tot bergen worden niet ge nomen. Het Bestuur der Spaarbank voornoemd, P. BRILLENBURG, Voorzitter, S. C. KNAPPERT, Secretaris. Schiedam, 24 Februari 1903,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2