Inkomstenbelasting. Krachtens art. 26 der heffingsverordening op de Inkomstenbelasting moet eene her ziening voor 1 Mei 1902 plaats hebben. B. en W. geven er echter de voorkeur aan, dit reeds thans te doen, [opdat voor het belastingjaar aanvangende 1 Mei e. k. de gewijzigde verordening kan worden toe gepast. Zooals blijkt uit de memorie van toe lichting op de voorgestelde wijzigingen worden principieele veranderingen niet voorgedragenvan de ervaring van eenige jaren is gebruik gemaakt, Naar het oordeel van B. en W, zal de wijziging der klassen in art. 9, door aan neming van de middelsommen der klassen ia plaats van de minima, alsmede de verzuiming van den belastingplicht door sommige categoriën van personen te treffen, die onder de vigeerende verordening niet konden worden getroffen, aan den eenen kant de belastingen zuiverder doen zijn, aan den anderen kant het totaal belastbaar inkomen verhoogen en daardoor het hef fingspercentage verlagen. In volgorde de verschillende artikelen nagaande, blijkt Art. 2 beperkt het heffingspercentage tot het maximum van 5 in plaats van 6 percent, opdat, bij vermindering van het belastbaar inkomen, het heffingspercentage niet te veel zal kunnen worden verhoogd om tot het zelfde bedrag der opbrengst te kunnen geraken. Daarmede is voorkomen, dat een al te zware druk op de schouders der belastingbetalers zou worden gelegd met deze heffing. De toelichting van B. en W. is hierbij waarschijnlijk onjuist gere digeerd. In Art. 4 is ook belastingplichtig gesteld de gehuwde vrouw, wier echtgenoot elders gevestigd en hier niet belastingplichtig is. Blijkens de toelichting zijn dergelijke ge vallen meermalen voorgekomen. Tevens wordt in dit artikel ingelascht de bepaling «De bij hunne ouders genoten kost en inwoning, komt voor de berekening van dit (der kinderen) inkomen niet in aanmerking. In art. 5 worden de onderhoudskosten voor panden tot een maximum van 17£ pCt. der waarde beperkt. In art. Gf wordt toegevoegd een bepaling omtrent de belastbaarheid der giften van hand tot hand. Deze toevoeging strekt om de giften van hand tot hand als inkomen van den begiftigde te kunnen treffen als de gift komt van buiten de gemeente. In art. 7 wordt een bepaling toegevoegd, ■waardoor de tijdelijke en wisselvallige in komsten in hun geheel zullen kunnen worden getroffeh. Tevens wordthierin een wijziging gebracht, waardoor rekening kan worden genouden met de wijziging van het inkomen na 1 Mei die op 1 Mei bekend zyn. In art. 9 wordt bepaald, dat voortaan niet meer het minimum maar het middercijfer der klasse, waartoe een belastingplichtige behoort als belastbaar inkomen gerekend zal worden. Hiermede zal natuurlijk het totaal van het belastbaar inkomen worden verhoogd en bestaat de kans dat wordt betaald voor wat niet wordt ontvangenhoewel met de kleine sprongen bij de lagere inkomens dit niet belangrijs geacht behoeft te worden. De eerste 8 klassen klimmen op met f 50 de volgende 6 metf 100 en zoo voortgaande telkens met gelijke sprongen voor 6 klassen met f 200, f 300, f 400, f 500, f 600, f 800, f 1000, 1200, f 1500 en f 2000, De 8e klasse bevat inkomens van f 750 tot f 800. Big ft men bij een gelijk bedrag van opbrengst in deze belasting, dan zou door deze bepaling het hef fingspercentage kunnen worden ver minderd. In art. 10 wordt de «ambtshalve rang schikking in een hoogere klasse dan door den belastingplichtige is aangegeven eerst na het hoor en van deze" weggelaten op gronden aan de praktijk ontleend, In art. 19 wordt bepaald, dat de overige raadsleden kunnen worden uitgenoodigd de vergadering der commissie voor de reclames bij te wonen, indien door verhindering der vaste ieden het aantal aanwezige leden te gering is en dus de vergadering zou moeten worden opgeheven. Dit is voornamelijk in het belang van de reclamanten, die anders te vergeefs zouden zijn verschenen. Grondaanvrage. Door den aannemer L. v. Eijk is een perceel grond aangevraagd aan de Nassau- straat tegen den prijs van f 6 per Vroeger was door hem een gelijk verzoek gedaan met aanbieding van f5 per Ms. Tegelijk was een ander verzoek bij B. en W. aanhangig, waarbij het perceel hoek Schoolstraat-Nassaustraat in koop werd gevraagd. B. en W. hadden adressanten bericht, dat zij bereid zouden zijn een eventueele aanvrage te steunen, indien f 6 werd betaald. De eerste aanvrager zond geen nadere aanvrage, doch door den heer Van Eijk is nu de grond tegen dien prijs gevraagd. Den grond daar in erfpacht uit te geven, komt B. en W. niet gewenscht voorwaar het geheele terrein daar reeds is verkocht, achten zij het wenschelijker ook dit te verkoopen. Adressant heeft bovendien ver klaard onder geen voorwaarde den grond in erfpacht te zullen aanvaarden. B. en W. stellen op deze gronden voor gunstig te beschikken op het verzoek van adressant. De Arbeidsbeurs. (Opgave 7- Maart 1903.) Gevraagde arbeidskrachten. Leerjongens voor het rij wiel vak en voor het sigarenvak. Personen bekend met het rijwielvak. id. voor vglwerk. Een barbiersleerling. Een tuiniersjongen. Een schoenmaker (halfwas). Een schoen makersjongen. Een tuiniersknecht. Een loodgieter, bekend met fnterswerk.Sme den (halfwas). - Een bakkersknecht Dienstboden. Aangeboden arbeidskrachten. Letterzetters. Brandersknechts. Distillateursknechts. Kantoorbedienden. Een kleermaker. Een kuiper. Boerenknechts. Een tuiniersknecht. Moutersjongens. Een schoenmakersjongen. Een slagersknecht. Een tabaksbewer ker. Kistenmakers. -— Ververs. Schip persknechts. Koetsiers. Een machimst- stoker. Houtkoopersknechts. Personen voor lichte werkzaamheden, id. voor schrijfwerk, id. voor loopwerk. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in smidsvak en kuipersvak. Schoonmaaksters. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat van politiesponsenzak, haDgslot met sleutel, jongenswandelstok, zweep, idem, vrouwen zak, waarin portemonnaie met eemg geld enz. Terug te bekomen aan de volgende adressen: rozenkrans met kruis, P. v. d. Velden, Hagastraat 26; gouden oorknopje L. Kleipool Oostsingel 19; huissleutel, J. Huiswaard, Lange Kerkstraat 72 portem on- naie met eemg geld, J. v. d. Heiden, Bleekerstraat 9 zwarte kous, wed. Schoen makers, Heerensiraat 53. genooten ruimschoots in staat zal stellen, f morgen, op den aag van hei kerkelijk feest, mede feest te vieren in hunne gezinnen. Hoe dankbaar zullen velen nunnei met zijn als zij morgen van die feestgaven gemeten, en wat heerlijke voldoening moet het niet zijn voor zoo velen, die tot die liefdegave bijdroegen, te bedenken, dat weder een enkel zonnestraaltje de scnamele woning der armen heeft verwarmd en veracht I Dank behoort zeker ook oij dit treffend slot der Juoilé-viering te worueu gebracht j aan hen, die zich voor die viering zooveel moeite gaven, allereerst aan de zeereerw. heeren pastoors, die het initiatief namen, maar ook aan hen, die op hun uitnoodiging bereidwillig medewerkten om dit zoo schoon en opbeurend resultaat te verkrijgen. De dank van alle weidenkenden zij hun een gewenschte voldoening bij hun moeitevoile taak 1 Heden heeft men een aanvang gemaakt met het plaatsen van een nieuw stootblok voor de stoomtram, achter het tolhuisje, in plaats van het de voorgaande week vernielde. Voor het Ilollandsch college te Rome. Morgen (Zondag) zal op last van HH. DD. Hw. de Bisschoppen een laatste beroep gedaan worden op de vrijgevigheid van Nederlandsch Katholieken ten bate van het eventueel te stichten Hoilandsch College te Rome. Wij bevelen de schaalcoiiecte, welke, tot dat doel in onze kerken zal wor den genouden, ten zeerste aan. Het zou ons te ver voeren, wilden wij al de redenen ontvouwen, welke de Katholie ken moeten bewegen om een steentje bij te dragen voor den bouw van het gesticht, dat voor de Vaderiandsche Kerk van zoo groote beteekems woruen kan. Door de jongelieden, die in het hart van de christenwereld hunne studiën zullen vol tooien en later in hun geboorteland zullen weaerkeereo, zal Nederland in meer directe verbinding gesteld worden met den echt Roomschen geest en zal de band bevestigd en versterkt worden, die immer de Kerk der Nederlanden met het Pausschap neeti verbonden. Het is dan ook het vurig verlangen van den H. Vader en van net doonucntig Epis copaat, dat Nederland naast de andere natiën, zijn College in de Eeuwige Stad bezitte. Aan dit verlangen zuueu wij zeker des te eerder en te liever <o:uoen, omdat het hier geldt een bewijs van genegenheid te.geveu aan denjuoiieerende opperpriester. De collecte op morgen zij uus in aner weldadigheid aanbevolen. Wij vestigen de aaudacut op achter staande advertentie, waarin weer ue gewone jaarlgksche algemeens vergadering der Vereeniging van den H. Vincentius a Pauio alhier, op a.s. Maanuag-avond, wordt aange kondigd. Zij, die iets van de veelzijdige, zegenrijke werkzaamheid dier Vereeniging willen ver nemen, zullen zeker met nalaten deze ver gadering, ook voor belangstellenden open gesteld, bij te won en. Het Pauselijk jubilé. De dag van heden is een blijde dag voor velen, die nog niet in de gelegenheid waren 's Pausen jubilé te vieren. Heden werden toch aan de R. K. bedeelde armen (ruim 300 gezinnen) de feestgaven uitgereikt in ruil voor de bon, die zij Dinsdag 11. ontvingenzij bestaan in feest- brood, aardappelen, vieesch, t steenkolen en geld (f 0.50) en vormen alien te zamen een jubilé-gift, die onze raingegoede geloofs- Naar wij vernemen, zal onder de Hoogmis, morgen ter gelegenheid van den kerkeigken gedenkdag in de Singelkerk op te dragen, door het koorgezelschap worden uitgevoerd de missa Tola pulchra est van den zeer eerw. heer W. P. H. Jansen, pastoor te Beemster. Onder het Lof, dat den plechtigen aan biddingsdag zal besluiten, zal het Te Deum van Perosi worden gezongen. De Directeur van «Schiedam Vooruit" deelt ons mede, dat de vernisstokerjj aan de Hoofdstraat, in gebruik zal worden ge nomen door den heer J. A, Bource, te Rotterdam. Heden herdenkt W. Duimel den dag, dat hij 40 jaar meesterknecht is in de branderijen van de firma B. A. J. Wittkampf alhier. De 14-jarige J. Berkhout, wonende aan de Steenstraat, is gisteren in de Hoofd straat door een sleeperswagen overreden. De knaap bekwam ernstige kneuzingen aan den linkervoet en werd naar de ouderlijke woning gebracht, alwaar heel kundige hulp is ingeroepen. Het opruimen van het wrak vaD het s.s. Wolwich is na aanbesteding gegund aan de Nieuwe Berging-Maatschappij voor f49.000. Men is reeds met de werkzaamheden, aan gevangen en de opruiming moet geschieden binnen 100 dagen. Spoorwegen in het Westland. Te Naaldwijk heeft eergisteren een ver gadering plaats gehad van den Nat. Bond tot bevordering van het vreemdelingenverkeer ter bespreking van de spoorwegplannen. De heer W. Brandsma, ingenieur te Rotterdam, zou deze plannen toelichten. Deze wees op de groote behoefte aan directe spoorwegverbinding voor het West- land en de ontoereikendheid van de Westl. tram en wees daartegenover op de plannen van de heeren Van Wingerden en De Vries» die alle gemeenten bij hun geprojecteerde banen hadden aangesloten met verbinding aan H. IJ. S. en S. S., resp. bij Rijswijk en Voorburg. De heer v. d. Pauw uit Maassluis wees op de voordeelen verbonden aan de door de firma Muller en Co. te Rotterdam ontworpen plannen. De vergadering scheen blijkbaar de voor keur te schenken aan eerstgenoemde lijn; zij zou echter geen beslissing nemen doch aan het H. B. van 't Westland kennis geven van haar gevoelen, dat dan wel stappen zou doen om de spoorwegverbinding tot stand te helpen brengen. BINNENLAND. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aan de Commissie uit de Vereeniging «Oost en West", met de verzekering zijner sjm- palhie, f200 gezonden om m Indië de nijverheid en kunstnijverheid te bevorderen. De gewone audiëntie van den minister van Waterstaat op Dinsdag 10 Maart zal niet plaats hebben. De minister van Waterstaat brengt ter kennis, dat te vervullen is de betrekking van Rijkskeurmeester voor het onderzoek van voor uitvoer bestemd vieesch aan den Hoek van Holland, op eene bezoldiging van f2200 'sjaars, aanvankelijk voor het tijdvak van 1 April 1903 tot en met 31 Maart 1904, doch met uitzicht op bestendiging na het verstrijken van dien termijn. Mgr. Giovannim, zaakgelastigde van den H. Stoel, is naar Luxemburg vertrokken. Pror. Staten van Z.-Holland. De commissaris der Koningin in Zuid- Holland zal de Staten dier provincie in buitengewone vergadering bijeenroepen op Dinsdag 24 Maart, ten einde alsdan aan de orde te stellen. lo. vaststellen der voorwaarden waar onder door de provincie aan de Maatschappij tot Exploitatie van Tramwegen tenbehoeve van den aanleg en het in exploitatie brengen van den spoorweg van Gouda naar Schoonhoven een renteloos voorschot wordt verleend 2o. het treffen van voorzieningen in verband met de invoering van de Ongeval lenwet 1901 3o. voorziening in de uitbetaling van hetgeen voor 1902 en 1903 aan het be stuur der Vereeniging tot Cnristelijke ver zorging van krankzinnigen en zenuwlijders in Nederland verschuldigd is of zal zijn. (Sfcf.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2