Dagblad voor Schiedam en Omstreken. 26ste Jaarg. Woensdag 8 April 1903. No. 7570. M met öe wapenen zal worden gekeerd. Bureau Boter,straat 50. Telefoon No. 85. PRIJS TAS DIT BLAD» Voor Schiedam per 3 maanden f 1.50 Franco per post door geheel Nederland - 2. Afzonderlijke Nummers- 0.05 PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer- 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. OFFICIEELE BERICHTEN. Kennisgeving. De Burgemeester van Schiedam brengt ter algemeene kennis dat maatregelen zijn getroffen om op de lijnen Rotterdam Amsterdam en 's-Graven- hage—Utrecht althans enkele malen per dag tremen in beide richtingen te doen loopen dat geen zekerheid kan worden gege ven, dat de overwegen bij het naderen van treinen gesloten zullen zijn, en dat het naaeren van de Spoorbaan, behalve bij de overwegen, en elke poging tot ver nieling van die baan, alsmede van de kunst werken daarin, niet aileen strafbaar is, Schiedam, den 7den April 1903. De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG. Uitslag Voorjaars-Hengsten- keuringen. De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, Maken bekend Uitslag Voorjaars-Hengsten- keuringen. De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland, Maken bekend WAARSCHUWING. 's Gravenhage, 10 Maart 1903. De Gedeputeerde Staten voornoemd, PAT1JN, Voorzitter. F. TAVENRAAT, Griffier. ALGEMEEN OVERZICHT. 7 April 1903 De Dreyfus-zaak. De beruchte Dreyfuszaak, die Frankrijk zoo lang en zoo geweldig heeft beroerd, sciijnt weer aan de orde te komen. De Fransche Kamer hield zich gisteren bezig met de verkiezing van Syvetou. Jaurés betwistte haar geldigheid en kwam terug op de Dreyfuszaak, want hij weigerde mee te gaan met degenen, die uit naam van de amnestie het onderzoek naar de waar heid verbieden Zij, die ons beschuldigen een partij van vreemdelingen te zijn, zijn de zeilden, die zich beroepen hebben op een valsch stuk met de handteekening van een vreemden souverein, Jautés kondigde aan, dat hij te dien einde een onuitgegeven stuk zal mededeelen. Spr. kwam terug op bet valsche stuk van Henry. Toen Henry wist, dat hij ontdekt zou worden, heeft hij in datstuk, met meuepiichtigheid van dengrooten staf, een tweede valschheid begaan, om het als wapen tegen den Duitschen ambassadeur te gebruiken, die staande hield, dat hij Dreyfus nooit gekend had. Toen generaal Pelheux, zoo vervolgde Jaui és, hoorde van het valsche stuk van Henry, schreef hij aan het ministerie van oorlog een brief, die met openbaar gemaakt is. Personen uit zjjne omgeving hebben mij er den inhoud van verstrekt,welke ik de Kamer zal mededeelen ïParijs, 31 Augustus, 1898 Aangezien ik de dupe ben van eerlooze liedenniet kan rekenen op het geweten van ondergeschikten; en geen vertrouwen meer kan hebben in chefs, die mij laten werken op een valsch stuk, vraag ik mijn pensioen." De oud minister Brisson vtel spr. hier in de rede en zeide tegen den minister president: »Dan verklaar ik, dat ik er geen kennis van heb gedragen. Jaurés, die vermoeid was, verzocht heden door te mogen gaan. De vergadering werd daarna verdaagd Engeland en Portugal. De vriendschapsbetuigingen, die bij het vorstelijk bezoek te Lissabon gewisseld worden, zijn bepaald aandoenlijk en stellen in bet licht hoe nauw de maatjes in den Zuid-Atrikaanschen oorlog vereenigd waren. Aan het eergisteren gegeven banket heeft koning Carlos getoost op koning Edward en het woord tot hem gericht als tot zijn »zeer dierbaren bondgenoot." Hij gewaagde in warme bewoordingen var. het oude bondgenootschap tusschen Groot-Britannië en Portugal en zeide, dat het Portugeesche volk erkent, welk een groot en trouw vriend Edward altijd voor hetzelvegeweest is. Koning Edward antwoordde met gelijke hartelijkheid en zeide het vertrouwen te koesteren, dat het eeuwen oude bondge nootschap tusschen beide landen altijd zou voortduren. Onlusten in Spanjé. De toestand in Spanje, vooral in de hoofdstad, schijnt veel te wenschen over te laten. Uit Madrid wordt gemeld, dat Zaterdag een groote agitatie heerschte onder de studenten in deze stad, die luidkeels riepen leve de Republiekweg met de ultramon- tanen De winkels zijn gesloten. Tegen het paleis, bewoond door den voorzitter van den ministerraad, werden steenen geworpen. De gendarmerie dreigde met schieten. De minister president Silvela werd in Madrid uitgefloten. Drie duizend studenten en werklieden steenigden de politie, waarop een gevecht ontstond. Velen werden gewond door de talrijke revolverschoten, welke afge vuurd werden. De prefect heeft een proclamatie afge kondigd, waarbij samenscholingen worden verboden, omdat de manifestaties een ernstig karakter droegen. Gisteren heerschte er weer kalmte in de stad. Over 'taigemeen wordt echter de toe stand vooral in de groote universiteits steden erger. Het verzet tegen de gen darmerie schijnt het karakter te krijgen van een beweging tegen de regeering. Te Madrid riep men al: Leve de republiek I enz. Weg met de regeeriog! Weg met de Bourbons 1 De Macedonische kwestie. De algemeene opstand in de door chris tenen bewoonde provinciën van Turkije schijnt weldra een voldongen feit te zullen zijn. De Parijsche Temps meldt, dat het revo lutionair comité den algemeenen opstand in de wilajets van Europeesch Turkije tus schen 20 en 25 April zal afkondigen. Be opstand zal dan 100.000 met geweren en dynamieibommen gewapende mannen omvatten. Uit Constantinopel wordt aan de Temps gemeld, dat op de eergisteren door sultan Abdul Hamid verleende audiënties de Oos- tenrijksche en Russische gezant opnieuw aan den Sultan vroegen energieke maat regelen te nemen tegen de Albaneezen, wier oproerigheid een zoo ernstigen vorm dreigde aan te nemen. De Sultan beloofde bet. Hij zou zelfs last hebben gegeven om 32 bataljons te requireeren om het Alba- neescb gebied te bezetten. Edhem pasja zon tot generaal in Macedonië benoemd zijn. Eet den Macedoniërs toegeschreven plan, om het Russisch gezantschapsgebouwen de Ottomansche bank in de lucht te laten vliegen, wordt bevestigd. De Porie heeft de krachtigste politie- en militaire maatregelen genomen. Aan de Times meldt men nog uit Sofia Volgens de berichten is het district Ouhria grootendeels in opstand. De Turk- sche troepen omsingelden een paar oproe rige dorpen, maar werden zelf omsingeld en verloren 30 man. Uit Rumenië. In de rede waarmede de Koning gisteren de Kamerzitting heeft gesloten, consta teerde hij, dat de wetgevende arbeid bovenal vruchtbaar was geweest door het herstel der financiën en de opheffing der tekorten op de begrooting. 's Pausen gezondheidstoestand. Dr. Lsipponi, 's Pausen lijfarts, heeft zich wederom genoodzaakt gezien de ongunstige berichten over den gezondheidstoestand van denj H. Vader door Wolfls bureau te laten tegenspreken. De ftaus bevindt zich zeer wel, heeft de vorige week dagelyks audiënties ver.eend en zijn gewonen arbeid verricht. Gedurende de Goede Week zullen echter geen audiënties plaats hebben. Volgens de Figaro hebben tal van Itali- aansche pelgrims, die tegen bet einde der maand te Rome zouden komen, bericht ontvangeD, om hun tocht uit te stellen. Den zwakte-toestand van Z. II. Lao XIII, ofschoon niet van verontrustenden aard, achten de dokters toch zoodanig, dat groots behoedzaamheid wenschehjk is. Koning Eduard te Parijs. Het bezoek van den Engelschen koning te Parijs is thans officieel aangekondigd. Een mededeeling van het ministerie van buitenlandsche zaken te Londen bevestigt, dat koning Eduard den 2a Mei te Parijs zal komen en er twee a drie dagen blijft vertoeven. De haven vau Londen. Bij het Engelsche Lagerhuis heeft minister Gerald Balfour gisteren een wets ontwerp ingediend, een commissie benoemen d voor het beheer der haven van Londen Het wetsontwerp brengt de overneming mede van de ondernemingen van sommige dokmaatschappijen en steit een groote som beschikbaar voor het verdiepen der rivier. De commissie bestaat uit vijftig leden onder wie de vertegenwoordigers van den Lont denschen graafschapsraad, de Admiraliteit, het departement van koophandel, de reedera en de kooplui. Onlusten te Belgrado. Tengevolge van de nieuwe poiilie veror dening, waarbij aan alle ambtenaren en beambten gelast wordt om hun identiteits bewijzen van een fotografie te voorzien, had er Zondag te Belgrado een ernstige betoo ging plaats. De menigte ontving de brand weermannen en politie met een hagelbui NIEUWE SCHIEDAMSGDE COURANT Gelet op art. 10 ran het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1901 (Staatsblad no. 204) in verband met art. 10 der wet op de Paardenfokkerij, dat bij de in Februari 1903 gehouden keuring in dit gewest door de Algemeeue Keuringscommissie ziju GOEDGEKEURD de volgende hengsten (ver meid op den bij behoorenden staat, ter gebruikelijker plaatse aangeplakt). Gelet «p art. 10 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1901 Staatsblad ao. 204) in verband met art. 10 der wet op de Paardenfokkerij, dat bij de in Februari 1903 gehouden kenring in dit gewest door de Algemeeoe Keuringscommissie zijn AFGEKEURD de volgende hengsten; (vermeld op den bijDehoorenden staat, ter gebruikelijker plaatse aangeplakt). Houders van hengsten en merriiin worden herinnerd aan de volgende strafbepalingen der wet op de Paardenfokkerij ,,Tot dekking van merriën mogen - behalve wan neer de hengst eu de merrie tijdens de dekking en de 10 voorafgaande dagen aan denzelfden fersoon in vollen eigendom toebehooren - enkel hengsten gebruikt worden die zijn GOEDGEKEURD voor de provincie waarin de dekking geschiedt. Bij over treding wordt de houder van den hengst met ten hoogste honderd gulden, die van de merrie met ten hoogste vijftig gulden gestraft; insgelijks wordt met hoogstens vijftig gulden gestraft hij die in het open baar een hengst tot dekking aanbeveelt of aanbiedt die daartoe niet mag worden gebruikt. Het is, tenzij met met vergunniog van den Minister van Water staat, Handel eu Nijverheid, op straffe van hoogstens vijftig gulden verboden op het erf waar een goedge keurde hengst tegen betaling voor dekking beschikbaar is een AFGEKEURDEN of een ongekeurden hengst van 2 s jaar of ouder te houden. By herhaling van overtreding wordt het ma li mum der gestelde straffen verdubbeld. leder houder van een goedgekeurden hengst is op straffe van hoogstens f10 (bij herhaling f20) ver plicht at},°' hel keari"g»hcvijs op aanvrage te vertoonen aan J,n "'""tinaren der Rijks- en gemeentepolitie, aan Zuid HoUan,';8 a F ?f0Tinciale Regelingseommiaaie (voor Z d Uollana de Heer van der Toeren te Gouda) en aan den houder van eene merrie die deze wenscht te laten dekken 2o. aan den honder van de merrie, nadat deze heeft afgeslagen, een nauwkeurig ingerold dekbewijs te geven 3o. een der hem verstrekte deklijsten nauwkeurig in te vullen en deze tasschen 1 en 15 December 1903 franco terug te zendeu aan den Secretaris der Provin ciale llegelingscommiisie. Ieder die het goedkeuringsmerk der hengsten (voor deze provincie de letters Z. H. op den linkervoorhoef) opzettelijk vervalscht of valschelijk plaats, wordt gestraft met ten hoogste één jaar gevangenisstraf

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 1