t. - - ->■ TtaÈns LeonarÉs ïra'wfant, VERHURING BOELHUIS. Stads- en Gewestelijk Nieuws.s Schiedam, 18 April 1903. De Arbeidsbeurs. (Opgave 18 April 1903.) Gevraagde arbeidskrachten. Leerjongens voor suiker en chocoladevak. id. voor sigarenvak, id. voor rijwielvak. Personen bekend met het rijwielvak. id. voor vijlwerk. Timmerlieden. tuiniersjongen. —Een schoenmaker(halfwas.) Een schoenmakersjongen. Smeden (halfwas). Twee steenhouwers. Ver vers. In een fabriek verlangd een jongen, eenigzins bekend met kleedennaaien. Aangeboden arbeidskrachten. Letterzetters. Brandersknechts. Distillateursknechts. Kantoorbedienden. Boerenknechts. Een tuiniersknecht. Een tabaksbewerker. Kistenmakers. Ververs. Schippersknechts. —Koetsiers.— Houtkoopersknechts. Een machinist stoker. Personen voor lichte werkzaam heden, id. voor schrijfwerk, id. voor loopwerk. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in smidsvak en kuipersvak. Dienstboden Schoon maaksters. Gevonden voorwerpen. Aan het Commissariaat van Politie zijn terug te bekomeneen sleutel met een koperen plaatje, waarop staat »sfal", 2 muilkorven, een sleutel, een 12 sportsladder, gemerkt, »A. Blonk en Co. No. 2." Terug te bekomen zijn aan de volgende adressenW. Soeters, Maashofje 1een donkergrijze keeshondW. Wuisman, N. Haven 301:1 paar zwartwollen handschoenen; G. J. Rademakers, Hoofdstraat 511 wit harige fox-terrier, reu, met korten staart, nikkelen halsband met belletjes; H. Dries, L. Achterweg 291 pr. bruinlederen kinderschoentjes ;F. Poulus, Pioegstraat 27 1 portemonnaie met kopspijkertjes; J. Stolk, molenaar, Polderstaat 23*1 muilkorfbaas Visser, Gemeente reiniging 1 stopblok van een sleeperswagen met 2 ijzeren pennen A. Kreuger, Singel 132L 1 portemonnaie met 20 ct.; J. A. Gerard, Rotterdamsche dijk 5: 1 teekening op papier. Blijkens achterstaande advertentie is de tentoonstelling van teekingen door de leerlingen van de Teekenschool St. Jozef vervaardigd, morgen (Zondag) van 12£—2£ en van 5£9 uur in bet Bondsgebouw alhier geopend. Aanstaande Dinsdag, 21 April, 's avonds 8 ure, zal de school van de »Schiedamsche Huishoudschool" in het nieuwe gebouw van het Volkshuis, aan de Lange Haven no. 131, worden geopend. Wij vestigen de aandacht op de aange kondigde lezing door den Vlaamschen pastoor Hugo Verriest, Woensdag a.s. in de afdeeiing Schiedam van het Alg. Ned. Verbond te houden over wijlen zijn beroem den landgenoot Guido Gezelle, wiens dicht werken vooral in den laatsten tijd veel opgang maken. Door de politie is tegen den houder van de loterij, met het zoogenaamde Rad van Avontuur, aan de Appelmarkt, procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van de Zondagswet en het houden van een loterij zonder vergunning. De heer J, Tekke, hotelhouder te Brielle, is met ingang van 1 Mei e.k. benoemd tot societeithouder in de Officieren- Vereenigine alhier. Bij den winkelier G. Groeneweg aan de Broersvest heeft men gisteren-middag de lade gelicht, waarin zich een bedrag van 113 bevond. Do ladelichting schijnt gepleegd te zjjn door eemge Rotterdammers. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Heden-morgen was de GO-jarige J. Ber- ke'aar, wonende aan de Dwarsstraat, op het terrein van de glasfabriek »De Schie" bezig met het uitzoeken van sintels. Plot seling kreeg de man een toeval en viel daarbij met het gelaat op de sintels, waardoor hij ernstige verwondingen bekwam. Nadat hij geneeskundig was behandeld, werd hij per rijtuig naar zijn woning vervoerd. Uit een woning in de Dijkstraat te Rotterdam heeft de politie een 7-jarig meisje gehaald, door de moeder, inmiddels spoorloos verdwenen, daar achtergelaten. Dit meisje werd indertijd door de moeder tegen de uitspraak van de rechtbank te Amsterdam, waarbij het kind bij echt scheiding aan de,n vader werd toegewezen, ontvoerd en medegenomen naar Duitschland, waar het zoo lang vertoefde dat het nu geen woord Hollandsch spreekt. Aan den uit Amsterdam overgekomen vader is het meisje medegegeven. BINNENLAND. Men meldt aan de Tel. uit Apeldoorn Ter gelegenheid van den verjaardag van Z, K. H. den Prins, zal de commissie voor de viering van 31 Augustus, onder voor zitterschap van jhr. Bas Backer, Z. K. H. heden komen gelukwenschen en een bloe menmand aanbieden. Kamers van Arbeid. De minister van Binnenlandsche zaken heeft aan de Kamers van Arbeid meege deeld, dat de toetreding tot een op te richten Bond van Kamers van Arbeid en het zich doen vertegenwoordigen op een in de laatste week van Mei te houden congres van Kamers van Arbeid in strijd is met haar bevoegdheid als publiekrecn- teriijke lichamen, dat deze handelingen noch in de wet, die haar doel, haren werkkring en hare bevoegdheden regelt, worden aangegeven, noch kunnen geacht worden in die bevoegdheden bij gevolg trekking te liggen opgesloten. De minister vindt het te noodzakelijker om dit onder de aandacht van de Kamers van Arbeid te brengen, omdat een ver zoek tot erkenning als rechtspersoon van een Bond van Kamers van Arbeid, blijkens door den minister van Justitie verstrekte inlichtingen, niet voor inwilliging vatbaar zoude zijn, en alzoo het ongeoorloofd' besluit der Kamers om tot zuik een op te richten Bond toe ie treden, haar zou bloot stellen aan het onaangenaam verwijt, dat zij de rechtspositie der Kamers niet begrepen hadden. Het aan de Opr. Haarl. Ct. ontleende bericht omtrent de kiezerslijsten voor de Kamers van Arbeid voor de drukkersbe- drijven, bevat een onjuistheid. Gedeputeerde Staten der provincie Groningen hebben niet besiist, dat redacties van dagbladen op de lijst der werklieden behoorden te worden geplaatst. Op het bezwaarschrift van den voorzitter en den secretaris der afd. Groningen van den Algemeenen Typogra fenbond, waarbij werd verzocht, de namen van vijf redacteurs van dagbladen af te voeren van de lijst der patroonskiezers en alsnog te plaatsen op de lijst der werklieden kiezers, hebben Gedeputeerde Staten, op 29 Maart 1901, juist een voor appellanten ongunstige beslissing genomen. Dezeu hebben tegen dat besluit een beroep ingesteld bij den Raad van State, die daarop heeft uitgemaakt, dat de redacteurs noch op de l(jst der patroons-kiezers, noch op die der werklieden-kiezers geplaatst behooren te worden. De minister van Binnenlandsche ZakeD, dr. Kuyper, vereenigde eergisteren eenigen der leiders van het Nat. en Geneesk- congres aan een diner te zijnen huize. Woensdag 11. is de Staatscommissie in zake de betere ineenschakeling van het onderwijs in de groote zaal van het depar tement van Waterstaat door den minister van Binnenlandsche zaken geïnstalleerd. De minister van Financiën heeft bepaald Op 13 Juli 1903 en volgende dagen zal te 's Graverihage worden afgenomen het eerste examen voor de betrekking van surnumerair der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen, en wel voor 10 plaatsen, tot welk examen echter alleen zullen worden toegelaten zij, die zich volgens de bestaande bepalingen ten tweeden male voor het afleggen van dat examen kunnen aanmelden en bij den aanvang van 1903 den leeftijd van 18 jaar bereikt en dien van 20 niet overschreden hebben. Meermalen maken belastingplichtigen op het beschrijvingsbiljet voor de personeele of de bedrijfsbelasting melding van eene aanstaande verhuizing of een aanstaand vertrek naar het buitenland met het oog op deswege te verleenen ontheffing, en verzui men dan tijdig op meer formeele wijze hiervan kennis te geven. Van soortgelijke aanteekeningen behoort door de ontvangers of de inspecteurs, naar gelang ze personeele of bedrijfsbelasting betreffen, afschrift te worden genomen, met aanteekening van den datum van terugont vangst van het beschrijvingsbiljet, welke als die van ontvangst is aan te nemen. De minister van Financ ën heeft bepaald, dat zoodanig afschrift als aangifte of ver zoekschrift voor ontheffing kan worden behandeld. De Eerste Kamer is voornemens na haar terugkomst allereerst in de afdeeiingen te onderzoeken de aanhangige wetsontwerpen, teneinde deze nog dezelfde week in open bare vergadering at te doen. Voor openbare beraadslaging liggen sedert eenigen tijd mede gereed de ontwerpen betreffende het Militaire Strafrecht. Door den heer M. J. Bruigom, grond eigenaar te Delft, is aan de leden der Kamers afschrift gezonden van een adres aan H. M., waaruit blijkt, dat het pakket, hetwelk hij op 11 Februari jl. persoonlijk aan de Koningin overnandigde, toen Zij haar paleis verliet, bevatte afschaffen van de origineels adressen aan H. M., die Haar niet ter hand gesteld zijn. Auress. hoopt en vertrouwt dat nu op zijne gi even zal gelet worden en dat H. M. nem hu/p en bijstand zal verleenen waardoor een eind wordt gemaakt aan het drama, dat door hem aan gewezen staatsambtenaren tegenover hem en zijn gezin is en wordt gespeeld. Naar Het Centrum verneemt, kan de benoeming der staatscommissie van enquête oetreffande toestanden bij het spoorwegper soneel eerstdaags woiden verwacht. Als voorzitter der commissie zal optreden mr. D. Veegens, oud-griffier en oud-lid der Tweede Kamer. De jaarvergadering der Nederlandsche Vereeniging voor evenredige vertegenwoor diging zal Dinsdag 21 dezer te 's Gravenhage worden gehouden. In deze vergadering zal een gedachten- wisseling plaats hebben naar aanleiding van de twee in het tijdschrift der vereeniging opgenomen ontwerpen tot toepassing der evenredige vertegenwoordiging in Nederland. Met 1 Septemter a. s, zal het nieuwe gebouw van het Rijksarchief, aan het Bleyen- burg te 's Gravenhage, worden betrokken. Op dien datum moeten de bureelen in het lokaal op het Plein door het archief-personeel tsrlaten worden. Naar de Iel verneemt, heeft M. J. de Jongh, onlangs van H. M. de Koningin 3 maanden vermindering van straf gekregen. (De bekende moordzaak op den zoon van den heer Bogaerdt). In verband met de thans gehouden wor dende trekking der Pro-Boer-verloting, wordt in herinnering gebracht, dat ingevolge de voorwaarden der verloting, welke vermeld staan aan de achterzijde van elk lot, de prijzen voor het publiek eerst beschikbaar zijn 14 dagen na het publiceeren van de trekkingslijst. Men schrijft ons uit Zeeuwsch-Vlaan deren De Meikoopdagen zijn hier wederom in vollen gang. Notarissen hebben het druk, locale bladen wemelen van advertentiën van verkoopingen van »kapitale boeren- inspannen". De eene boer zet zijn bedrijf niet voort, een andere verkooping vindt haar oorzaak in sterfgeval, en zoo zien we hier elk jaar in dezen tijd de Meikoopdagen terugkomen. Het spreekt vanzelf, dat vooral van de levende have een groot gedeelte naar België gaat. De vlaamsche veekooplui zijn op die verkoopingen steeds te vinden. En wanneer later de hofstede met lan derijen zelve verkocht wordt, zijn de koopers uitsluitend Belgen. Het baart dan ook geen verwondering, dat half Zeeuwsch Vlaanderen het eigendom is van Belgische grondeigenaren. ADVERTENTIE N. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze be minde Zoon, Broederen Behuwdbroeder in den ouderdom van 24 jaren. Uit aller naam, C. J. VRAUWDEUNT. C. E. VRAUWDEUNT, De Kok, Schiedam, 16 April 1903. Breedstraat 5. OPENBARE Elf perceelen WEILAND, uitmakende de Buitenlanden of Keilen van Nieuw -Mathenesse, alsmede een ge deelte BUITENKADE, te zamen groot 23 Bunders, 32 vierkante Roeden en 70 vier kante Ellen, gelegen nabij de rivier de Maas, onder de gemeente Schiedam. De Verpachting zal kampsgewijze geschieden op Woensdag 22 April 1903, des voormiddags te 9 uren, in het Hotel »De Visscherij" aan de Vlaardingerstraat iVo. 32 te Scbiedam; zijnde inmiddels nopens de de pachtvoorwaarden inlichting te bekomen ten kantore van Mr. H. M. C. POORTMAN, Notaris aldaar. De Notaris H. B. E. BLAISSE, te S c h i e- dam, zal op Woensdag 29 April 1903, des voormiddags half tien uur, op de Werf bij het huis Emmastraat no. 10, aldaar, publiek a contant verkoopen Een drie wielde mestkar op veeren een zandkar, een hooiwagen, een mestbak, twee spoeling- kuipen, touwwerk, oud ijzer, alsmede twee vette biggen, en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden., Een uur vóór den verkoop te zien. De Deurwaarder G. S. MONTFOORT is voornemens op Vrydag, 24 April 1903, voormiddags 10 uur, aan den Noord molen publiek a contant te verkoopen Eiken en grenen binten, ribben, delen, planken, deurenramenbeslag- bakken, brandhout, enz. H: VAN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2