Dagblad voor Schiedam en Omstreken. 26ste Jaar;:. Zaterdag 27 Juni 1903. No. 7634. Bureau Boterstraat 50. Telefoon No. 85. PRIJS YAH DIT BIADl Voor Schiedam per 3 maandenf 1.50 Franco per post door geheel Nederland t - 2. Afzonderlijke Nummers- 0.05 PRIJS DER A DYERTEHTIËNs Van 16 regelsf 0.60 Elke gewone regel meer- 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. OFFICIEELE BERICHTEN. Kennisgeving. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet Geven kennis aan de ingezetenen dat vermits A. Hodes zijn aanhangig verzoek om vergunning tot oprichting van een koper- en blikslagerij in het pand staande aan de Kethelstraat no. 22, kadaster sectie A. no. 644, heeft ingetrokken, hun Col lege beslist heeft dat verzoek buiten verdere behandeling te laten. Schiedam, den 25sten Juni 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, WiJTEMA. Kennisgeving. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van de firma Lut- terbach Co., om ontslagen te worden van de voorwaarde sub a, waaronder haar bij besluit van hun College dd. 16 Juli 1902 vergunning verleend is tot oprichting van een fabriek tot vervaardiging van drijf- riemen, slagriemen en bindriemen en plaatsing van een stoomwerktuig van 3 paardenkracht en ketel met een verwar mingsoppervlak van 3 M3, in het pand staande aan den Noordvestsingel no. 33, kadaster sectie H no. 302 Gelet op de bepalingen der Hinderwet; Doen te weten dat voormeld verzoek gedurende 14 dagen op de Secretarie der gemeente is ter visie gelegden dat belanghebbenden op Donderdag 9 Juli a.s., des middags te 12 uren gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het Feuilleton. (Naar het Duitsch.) 5) Twee vuisten grepen de opgeheven hand van den oude. Toen bemerkte Lehmberg dat hij met een tegenstander worstelde, die lichamelijk tegen hem opgewassen was. nEn nu nogmaals; ik Georg Lang, heb uw dochter lief gekregen. Maar ik, George Lang weet ook, dat men haar niet van mij afstaan zal". Ik kan het de verwende erfgenama niet zoo geven, zooals zij het hier heeft bovendien uwe Greta is aan het boerenleven gehecht. En dat is geen fout. Ik weet, de plant welk in zwarg groeit, zou daarboven in het lichte zand haar wenschen bedwingen neen." Dit alles zeide hij op kalmen, diep ernsti- gen toon. toestaan van het verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichteD. Schiedam, den 25sten Juni 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, WIJTEMA. Kennisgeving. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van de Directie van de Naamiooze Vennootschap Stoomververij en Chemische Wasscherij en Bleekerij „de Phoenix" om vergunning tot uit- oreiding van genoemde inrichting, staande aan de West Frankelandsche laan nrs. 6 eB 8, kadaster sectie M no. 949, met een benzine-bewaarplaats Gelet op de bepalingen der Hinderwet Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bylagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd dat op Donderdag den 9den Juli a.s., des middags ten 12 ure, ten raadhuize ge- legenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25sten Juni 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, WIJTEMA. De Burgemeester van Schiedam, maakt bekend, dat zjjn bevelschrift van den 5den April 1903 van af heden moet gelezen worden als volgt Beveelt, dat gedurende 4 maanden, te rekenen van heden, April 1903) alle HONDEN, die zich buiten woningen of ft Maar" die moede stem verhief zich snel, vmaar de beleediging boer dien ge me heden hebt gedaan, vergeef ik u nooit. Hij ging. Op den drempel bleef hij staan, zag nog eenmaal met vasten blik achteruit, on ging door de deur naar buiten. De namiddagzon scheen over de weiden. Maar tot in de ziel van George Lang drong geen enkele van haar stralen door. De on derwijzer dacht terug naar de tijden toen jong en Greta klein was. De tijden waren veranderd. Het groote geluk, dat in hen bloeide, zou niet vervuld worden. Nog eenmaal wilde hij haar zien, haar vaarwel zeggen, en dan, dan zou hij deze plek verlaten om er nooit weer terug te komen. Kalm schreef hij zijn laatsten brief aan haar en bracht hem laat in den avond zelf naar de post. Plotseling stond, terwijl hlJ in gemijmer voortliep, eene vrouwenge stalte voor hemGreta." »Ja, George lang, ik ben het, maar va- MWeet-er D'°'s van* moest ja spreken. Met hijgende borst stond zij voor hem, de ronde wangen koortsig rood, met flikke rende oogen. Vader wil ik moet den anderen. Maar ik —wil niet En nu moet jij mijn raad geven.' vaartuigen (geen openbare middelen van vervoer zijnde) in de gemeente bevinden en niet binnen een afgesloten erf aan een ketting liggen, moeten voorzien zijn van een muilkorf van het model vastgesteld bij besluit van den Minister van Binnenland- sche Zaken van 27 Juli 1875, gewijzigd bij besluit van 20 September 1887, en gehandhaafd bij besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van 19 Juni 1903, van welk model een exemplaar ter gemeente-Secretarie, (afd. A) ter bezichtiging ligt. Schiedam, den 26sten Juni 1903. De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG. De GEMEENTE-DRINKWATERLEIDING vraagt prijsaanbieding van ongeveer 5500 mud beste stoomkolen, vrij boord Ruhrort, te leveren in 3 ladingen tot 1 Juli 1904, naar koopers keuze. Offerten met opgave van het percentage grof worden voor 1 Juli ingewacht. De Directeur. Schiedam, 26 Juni 1903. ALGEMEEN OVERZICHT. 26 Juni 1903. De Duitsche Rijksdagherstemmingen. De herstemmingen voor den Rijksdag hebben gisteren alom in het Duitsche rjjk plaats gehad. Tot heden-nacht 2 uur was de uitslag van 147 herstemmingen bekend. Gekozen zijn 30 nationaal liberalen, 24 sociaal-democraten, 17 vrijzinnige volkspartij, 15 conservatieven, 10 centrum, 8 vrij- conservatieven, 7 vryzinnige vereeniging, 6 Zuidduitsche volkspartij, 5 anti-semieten, 4 Weifen, 3 Elsassers, 3 Beiersche Boeren bond, 1 Pool, 1 Stöckeriaan, 1 christelijk- sociaal en 3 wilden. De sociaal democraten winnea 15 dis tricten en verliezen er 4. Zij hebben het geheele koninkrijk Saksen behalve één zetel te Bantzen, waar de anti-semiet Graefe gekozen is. Zij had zijn hand gegrepen en zag hem aan. »Greta, ik zou het nooit gedurfd hebben. Ik ken immers je vader. Maar toen ik aan den anderen dacnt, ontviel het me. Ik deed aanzoek om jou. Maar je vader... Armoe is geen schande zou het zijn, als ik het nogmaals door je vader liet zeggen. Daar voor ben ik te trotsch. Nu wil ik weg". Hij zweeg een oogenblik. »Neen Greta, die van vandaag moogt gij niet nemen. Maar als er een andere komt, die beter op je hoeve past, dan dan die van heden. »Als jij? vroeg zij zacht en steeide zijn baard. Bevend greep bij haar zachte hand, die als een stomme smeeking op zyn schouder lag. »Ik ben arm en te trotsch om te gaan bedelen." «Moet je dat?.... Mijn rijkdom hindert je toch niet. Want zie, ik ben zonder huis en hoeve. Ik ben niet meer de rijke Greta, 'k ben arm als gij. Vader beeft me verstoo- ten.... Ik mag wel terugkomen, als ik op alles wat hij wil ja zeg. Maar dat doe ik nooit. Verlaten wil js je huis je hof je geboorteplaats...." Uit Oostenrijk-Hongarije. De aaneensluiting der Duitsche partijen in het Oostenrijksche parlement wordt algemeen als een versterking van het Duitsche element begroet. Maar de mee ningen loopen uiteen over de vraag of de gekozen commissie van vieren tot beraming van maatregelen tegen de Tsjechische obstructie meer voor Körber of meer tegen Körber eventueel in den geest van een ministerie van coalitie zal werkzaam zijn Barnreither heeft een verklaring openbaar gemaakt behelzende dat alleen een aan fluiting van het Duitsche element, zonder front kiezen tegen andere partijeii beoogd wordt. De Weensche pers keurt met ongewone eenstemmigheid en deels zeer krasse woordeD de regeling van de Hongaarscne crisis al, we/ke zij noemen een capitulatie voor Kossuth. Zeits het otfi&euse Fremdenblatt vreest, dat de overwinning die de dwars drijvers in Hongarije hebben behaald, ook in Oostenrijk den lust tot dwarsdrijven zal versterken. Woeusdag is Fejervary met een groote staf van militaire rapporteurs te Weeuen aangekomen. Gisteren was graat Khuen op audfatie om met den Keizer raad te plegen over de ljjst van ministers. Het Servische Koningsdrama, De nieuwe koning heeft het nieuwe mini sterie in zijne tegenwoordige samenstelling bevestigd. In zijn proclamatie aan het volk beloott de Koning immer waarlijk constitutioneel te blijven, de vrijheid en de recnten des volks te handhaven, voor den nationaleu vooruitgang op te komen, getrouw te blijven aan de tradt.es van het Servische volk en de vaderen met bet streven der natie mede te gaan en vnenschappelijke betrekkingen te onderhouden met alle staten, bovenal met de naburige. Hg betuigt zijn diep gevoelden dank aan bet Toen net ze het hoofd op de borst zakken. En George Lang zag, wat bij nog nooit had gezienLehiaberg's kind weende. Op de vierde verdieping van een huurka zerne was George Lang genuisvest. Zyn verloofde had tnj naar de tamiiie van een collega gebracht waar het arme meisje brief op brief ricntte naar vader. Tevergeefs. Zoo iets zou de oude boer nooit kunnen vergeven. Hij had getracht den onderwijzer duizend moeiiij sneuen in den weg te leggea maar succes had hij met gehad. Greta en George Lang waren nu getrouwd. George had een anderen werkking geko zen en kon net dagelijkscn brood voor bei den verdienen. George gevoelde zien dan ook gelukkig, maar Greta alleen dan, als »haar lieve stoute schoolmeester" by naar toefde, zij leed gedurende zijn atwezigneid onder ae gedachte, dat vader tegen naar verwachting in zien niet had wuieu ver zoenen. Sjot volgt},, NIEUWE SC

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 1