Geveilde enverMte msr. Goëierea- na 4 uur op Het Loo, waar ter begroeting aanwezig waren de burgemeester, de hofarts Pot, baron Bentinck en de jagermeester Loudon. H. M. wandelde naar het paleis. Naar naen verneemt, zal het voor genomen bezoek van Prins Hendrik aan de mijn Oranje Nassau te Heerlen dit jaar niet plaats hebben, daar de Prins verhinderd is. Met den Staatsspoor van 7 u. 9 min. kwam gister avond onverwacht in den Haag aan H. K. H. de vorstin van Wied, verge zeld van haar ondsten zoon Z. O. H. den erfprins van Wied en diens gemalin H. K. H. prinses PauliDa van Wurtemberg, laat stelijk verblijfhoudene te Wiesbaden. H. K. H. en haar kinderen zullen slechts korten tijd in de residentie blijven. Prins Wilhelm en gemalin zijn afgestapt in het hotel Garni te scheveningen. Aan het Staatsspoorstation werd de vorstelijke familie begroet door den burge meester en zijn echtgenoote, barones van Harinxma thoe Slooten, en den heer Dietz, wd* administrateur der vorstelijke goederen. De gewone audiënties van de ministers van Financiën en Koloniën zullen deze week niet plaats hebben. reiding en aflevering van homoeopatische geneesmiddelen, in uitzicht gesteld. Havas meldt uit Rome, dat het Haagsche arbitragehof den 1 en September bijeenkomt om de geschillen tusschen eenige mogend heden en Venezuela te beslechten. De minister van Binnenlandsche zaken heeft het model vastgesteld voor het jaar lijks door burgemeester en wethouders aan den raad uit te brengen beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in de gemeente is verricht. Dr. Kuyper, minister van binnenland sche zaken, vertrok gisteren naar Gouda, tot een bezoek aan de steenfabrieken langs de Hoil. IJse), waartoe hij bij de interpellatie de Vries in de Tweede Kamer het voor nemen had geuit. Jhr. mr. A. [J. van Citters, benoemd buiten: gewoon gezant en gevolmachtigd minnister te Peking, zal vóór zijn vertrek naar zijne stand plaats, voor belanghebbenden te spreken zijn in het lokaal van het departement van buiten- landsche zaken op Donderdag 2 Juli, des middags van 2—4 uren. Het voorstel tot intrekking der munt biljetten vond in de afdeeling der Tweede Kamer algemeene instemming. Doch men achtte het ernstige overweging waard om eene wettelijke voorziening te treffen ten aanzien van hetgeen noodig zal wezen bij het doen van gerechtelijk aanbod van betaling en consignatie. Het vroeger verworpen denkbeeld om in hst hier bedoelde geval de bankbiljetten als wettig betaalmiddel te erkennen, werd ook nu weder aanbevolen. Men zou ten overvloede kunnen bepalen, dat de aan bieding van bankbiljetten niet zou behoeven tegelden, wanneer degene, wien het aanbod geschiedt, daartegen bezwaar maakt. In elk geval zou men de bankbiljetten behooren toe te laten ais wettig betaal middel voor betalingen in de openbare kassen. De bepaling omtrent de tantiemes van de directie en de commissarissen vond bij zeer vele leden instemming. De heer Brouwers te Venlo, lid der Eerste Kamer der Staten Generaal, is ernstig ongesteld. Eoloofji. Uit een onder dagteekening van 27 dezer bij het departement van Koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indiën blijkt, dat hét in de Selapan Halai Kain (Noord Korintji) rustig is en 626 geweren zijn ingeleverd. De Tel verneemt met zekerheid, dat de Regeering voornemens is, aan een onzer universiteiten (men spreekt van te Leiden) een homoeopatisch hoogleeraar te benoemen| Reeds moet een voordracht uit hoeoptische geneesheeren zijn opgemaakt. Ook s een wetsvoorstel, houdende toezicht op de be- Men meldt uit den Haag: Door de spoorweg enquête commissie werden gisteren gehoordJ. C. Selier, ont slagen machinist, H. S. M. te HaarlemH. J. C, Venings, commies 2e kl. afd, vervoer H. S. M. te AmsterdamL. Weldering, brugwachter S. S. HelmondTh. J. A. van Dijk, chef de bureau dienst Exploitatie Mij. te BredaJ. Huizinga, Kampen en C. van Dorsten, hoofdconducteur H. S. M. 's-Gra- venhage. De opening van het Christelijk Sanatorium voor zenuwlijders te Zeist is bepaald op Dinsdag 7 Juli, des namiddags te 2 uur. Met zekerheid verneemt het Utr. Dbl. dat H. M. de Koning Moeder het voornemen heeft bij deze plechtigheid tegenwoordig te zijn. Brand. Te Zuidbroek is Zaterdag avond de manu- facturierzaak van mej. wed. K. Mulder afgebrand. Niets werd gered. Een en ander was verzekerd bij de Utrechtsche Maat schappij en bij de Onderl. Prov. Gron. Brand waar borg-Maatschappij Zondag avond brandde te Winschoten de woning van den metselaar Leeraar af. Alleen de muren bleven staan. Huis en inboedel zijn verzekerd. De groote stoompannenfabriek van de firma van Boom en van Gasselt, gelegen aan de grens tusschen Venlo en Kalden- kirchen, brandde eergisteren geheel af. brEJtti&JïtxD NIEUWS. Te Hedikshuizen liet men een klein kindje bij een hond alleen. Even daarna werd een hevig geschrei gehoord. Het bleek toen, dat de hond het kind een groot stuk uit de wang had gebeten en ook een niet on belangrijken beet in de hand had toegebracht. Te Maasheeze is bloedig gevochten. Twee schietvereemgingen een van Maasheeze en de andere van Heeze, keerden terug van het Weertsch concours. De leden kregen met eikaar twist en in eersgenoemde plaats kwam het op vechten uit met messen en revolvers. Een molenaarszoon N. is levens gevaarlijk gewond. De politie doet onderzoek. Dinsdag overkwam den vrachtrijder De B. van Avenhorn, een ernstig ongeluk. Op den steiien Zuiderzeedijk schrikte zijn paard en in weinige oogeublikken rolde wagen met paard de hoogte af en de sloot in. Het gevolg was, dat het paard verdronk, en de wagen en vrachtgoederen geheel ver splinterden. De vrachtrijder zelf wist zich door een sprong te redden. Te Borger geraakten Donderdag de kleeren van een negenjarig meisje, dat alleen thuis was, bij het aanleggen van vuur in brand. Eerst toen het kind naar buiten vluchtte, werd het ondekt, toen reeds haar hoofd van alle kanten door vlammen omringd werd. Een smid J. Kroeze kwam het meisje te hulp en overwon den brand, maar brandde daarbij zoo hevig zijne beide han den, dat hij in verscheidene dagen niet zal kunnen werken en onder geneeskundige behandeling is. Het meisje verkeert in zeer bedenkelijken toestand en is naar Groningen vervoerd om in een der ziekenhuizen ver pleegd te worden. Men verzoekt aan de S. Cf. mede te deeien, dat de knaap die Zaterdag bij het klimmen op het dak van de «Afschaffer" in de Schie zou zijn gevallen door het breken van een goot een dergelijk «ongeluk" niet heeft gehad. Hij zal wel een bad hebben willen nemen en daartoe een ver ontschuldiging verzonnen hebben. De zeereerw. pater A. Draeck, prior van het Dominicaner klooster te Huissen, is Maandag als zoodanig afgetreden. Het heden aan «Rust Roest" te Delft uitgegeven bulletin over den ziektetoestand van den heer J. C van Marken, luidt Rustige nacht, zooals in weken niet ge weest is en pijn dragelijker. Laatste Berichten. Heden werd door de Staatscommissie o.a. gehoord de heer J. J. Kempeneers, commies bij den dienst van vervoer alhier, als voorzitter van de R. K. Vereeniging van topoor- en -tramwegpersoneel, afdeeling van het Ned. R. K. Secretariaat. Kunst en Letteren. Bij de commissie tot restauratie van de St. Liduinuskerk te Deventer, is antwoord van den minister ingekomen. Z.Exc. acht behoud en herstellig 7an het merkwaardig monument gewenscht. De minister is niet ongeneigd een subsidie op de begrooting uit te trekken, zoodra de middelen het toe laten; hij kan echter geen toezegging doen, dat het reeds op de begrooting voor 1904 zal zijn. Er bestaat bij eenige heeren organisten in Noord-Brabant het plan, om op een aantal groote en kleinere plaatsen vaste cursussen le vestigen, tot degelijke opleiding van R. K. organisten. Tegen matige honoraria zou aan aspiranten wekelijks 3 a 4 uren les worden gegeven. Rechtzaken. De Haagsche rechtbank veroordeelde gisteren den gewezen onderwijzer te Delft, die aldaar op school aan zijn zorg toever trouwde kinderen mishandelde, door hen met een stok te slaan, tot f 20 boete of 10 dagen hechtenis. Men schrijft aan de Tel uit Laren Door Chris Smit, te Hilversum, is bij den officier van justitie te Amsterdam een klacht ingediend wegens moord op zijn zoon in den nacht van 1 Mei 1.1. gepleegd. Men zal zich herinneren dat in den nacht van 1 Mei 1.1. Hendrik Smit aan den in gang van de Meent te Blancum, door een aldaar op post staand militair werd dood geschoten. Koloniën. Uit Buitenzorg schrijft men aan het Bat, Nbld, hoe het een beslist feit schijnt te zijn dat de gouverneur generaal omstreeks 15 October 1904 zal aftreden. Zijn vijf jaren zijn dan om, en Z. E. schijnt geen trek te hebben om, evenals enkele zijner voorgan gers, o. a. de heeren van Lansberge en van der Wyck, zijn verblijf met een jaar te doen verlengen. te Schiedam. VerkochtZaterdag 27 Juni. Notaris Mr. H. M. C. Poortman. Een Woonhuis, Schuur en Erve aan het Broersveld, in veiling f1200, daarvoor ver kocht. Een Woonhuis en Erve aan de Breed- straat, in veiling f540, verkocht voor f 660. Burgerlijke Stand. Geboren: 26 Juni. Dirk, zoon van D. Nels en M. van Leeuwen, Buitenhavenweg. 27. Maria Anna Hubertina, dochter van L G. H. Brounts en M. H. van Noorden, Hoogstraat. 28. Johanna Catharina, en Cornelia Maria, dochters van A. J. Kleijzen en G. A. Dalmeijer, Singel. Wilhelmus Petrus, zoon van J. Hersbach en J. W. Landsbergen, Broersveld. 29. Lucas, zoon van L. Landman en C. Boender, Leliestraat. Adriana, dochter van M. J. van der Meer en E. W. van der Eijk, Visschersstraat. Overleden: 27 Juni. Marinus van der Sloot, oud 82 jaar en 5 maanden, Lauron- straat. - 28. Jan Kooijman, oud 37 jaar en 9 maanden, Singel- Maria Isabella Walbeek, oud 5 jaar en 7 maanden, Hen drik Gabelstraat. 29. Simon Petrus Daalmeijer, oud 7 maanden, 's-Gravenland- sche polder. Scheepvaart. Schiedam, 30 Juni. Vertrokken Rollen geweerkapt. H. van Dijk, naar Dordrecht. Gedurende de maand Juni, arriveerden alhier 2 stoomschepen en 1 zeilschip, tegen verleden jaar 5 stoom- en 4 zeilschepen. Lissabon, 27 Juni. Vertrokken s.s. Geres, met zout naar Schiedam. Visseherij-berichteu. SCHIEDAM, 30 Juni. Vertrokken naar zee ter haringvisscherij de bom SCH 20 Hubertje en Petronella, schipper A. Keus. NIEUWED1EP, 29 Juni. Heden werden hier door 50 korders 10 tot 30 groote, 29 tot 60 middelb. 29 tot 100 ki longen, 5 tarbotten, 1 tot 6 mandjes kl. schol en 1 tot 5 mandjes schar aangevoerd gr. tong gold 75 it 70 ct., middelb. id 35 a 30 ct., kleine id. 15 a 10 ct., tarbot t 8 a f 5 per stuk, kl. schol f 2 50 a f 1.50 en schar f 2.50 a f 2 per mandje Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 30 Juni 1903. Officieeie noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Dinsdag 30 Juni. Moutwijn: 29 Juni f8.30 Juni f8.— pei Hectol ter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins. Stemming: willig. Bond van Distillateurs: Moutwijn: 29 30 Juni f 8l/2. Jenever: f 12.50. Amst. proef 114. Prima Graanspiritus f 14ys—f 15. Spoeling: 29 Juni f 1.f0.70. Berlijn. Parijs. Hamb. Spiritus in loco f Rogge, p. Juni I Juli Spirit, p. Juni Juli/Aug. 17.10 16. 15.25 15.2c 16.75 16.25 15.25 15.25 f.) New-York. Maïs 58. Amsterdam. 26 Juni Rogge op lev. zonder noteering. 27 Juni Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 29 Juni 2.26 cM. 30 Juni 2.36 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.07| Disc. 3 pCt. Parys -48.07^ 3 Antwerp. - 47,95 3 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 30 JuQi. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 43 paarden, veulens, ezel, 633 vette' runderen, 1085 magere dito, 135 vette kalveren, 140 nuchtere en 50 graskalve- ren, schaap of lam, varkens 156 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 37 c., stieren 25 tot 32 c., kalveren 35 tot 45 c. per i kilo, Melkkoeien f 140 a 235, kalfkoeien f 190 tot 1 285 stieren f 60 a 175 graskalveren f 22 a 45, pinken f a vaarzen f 80 a 165, alles mager vee; biggen f6.— a 15 paarden f 45 a 160. Nuchtere kalveren, slacht- f 7.— a 11. fok- f 14 a 20. Zoowel op de vette ais op de magere magere markt was de handel zeer traag. De beste spoelingkoeien werden nog tot 3 c. boven noteering verkochtalles werd niet opgeruimd. In vette kalveren was de handel goed. Met den verkoep van stieren ging het zeer slecht. Op de botermarkt werden aangevoerd 96/8 en 62/16 vaten en 424 stukken a, i kilo. Prijs le kwal. f48, 2e kwal. f46,3e kwal. f42. Per 4 kilo 55 a 60 c. ROTTERDAM, 29 Juni BuitenlandscheGran en. Op de verlaagde prijzen was voor de meeste artikelen meer attentie. Rogge. 9 pud 15/20 Taganrog f127; 74/75 kg, Helena f120 k t 130. Gerst. 60,61 kg. Odessa f113; 60/61 kg. Taganrog, stöomend, f113. Mais. Amerik. Mixed f 128dito dito, afladicg Juni, f123; dito dito, afliding Juli/Oct., 1119 a f120; La Plata, gestort, f120; Odessa f121; dito, uit zeeboot, f118 a f120. VEEMARKT TE LONDEN, 29 Juni. Op de Veemarkt waren aangevoerd1100 Runderen, 10000 Schapen, 20 Kalveren, Varkens. Men noteert: Runderen 2 9a 4/6 Schapen 4/0 a 5/8, Kalveren 2/9 a 5,0 1 'arkens a i Juni. 80 Juni. T Juni 29 Juni. 581/4.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3