gemaakt, is het vonnis dus in kracht van gewijsde gegaan. Dus staat het onherroepe lijk vast, dat binnen dertig dagen een verkiezing voor de Tweede Kamer zal moeten Worden uit geschreven. De met ingang van 1 Augustus a.s. tot kolonel, commandant van het korps mari niers, benoemde luitenant kolonel op non activiteit J. B. Verhey, lid van de Tweede Kamer, zal tot en met 31 Juli te voren zijn mandaat ais Kamerlid blijven vervullen. Derhalve zal na laatstgemelden datum eerst de verkiezing van een Kamerlid te Rotterdam kunnen plaats hebben. De laatste caisson voor de buitenhaven te Scheveningen, bestemd om aan het Zuider-havenhoofd aangesloten te wordem is gisteren door een sleepboot uit IJmuiden aangebracht en zeer spoedig ter plaatse aangesloten, zoodat men onmiddellijk tot de cementvulling kon overgaan. Op den kop van het Noorder-havenhoofd staat een stoommachine, waarmede zware balken in zee worden geplaatst, welke palen-gording den ingang en het voor aanvaring beschermen moet. hoofd Welverdiende hulde. De Société plilosophique de Louvain, waarvan professor Mercier president is, heeft tot Merribre associé benoemd den zeereerw. hooggeleerden pater dr. J. V. De Groot, professor aan de Hoogeschool te Amsterdam. Het diploma zijner benoeming vermeldt de lijst zijner werkenDe Pausen en de Christelijke BeschavingVondel in zijne BespiegelingenHet Leven van den H. Tnomas van AquineSumma Apologetica de Ecclesia Catholicade H. Thomas van Aquina als wijsgeerLeo XIII et Saint Thomas d'Aquine; Etudes sur Du Bois Reymond, H. Spencer, Balfour, Brunetière, Newman, N. S. Jesus Christ, Wiseman, M. Heustin et PasteurLevenswijding Studieleven in het Katholieke Nederland. Behalve in de onschatbare verdiensten Welke dr. De Groot als professor in de katholieke wijsbegeerte aan de amsterdam- sche Hoogeschool aan de katholieke weten, schap heeft bewezen, heeft de leuvensche Société philosophique blijkbaar den schrijver van deze uitmuntende geschriften willen huldigen. Het is zeker een welverdiende hulde, waarmede wij dr. De Groot van harte geiukwenschen. {Tijd.) Juli te Groningen te houden, zal door het departement Tiel de urgentie worden gevraagd voor een motie, waarbij ernstig wordt opgekomen tegen het voornemen om de belasting op tabak te verhoogen van f0.70 tot f20 per 100kg. Op een der schepen in de directie Wil lemsoord heeft, naar Het Anker meldt, de commandant onderstaande onder aan officieren en onderofficieren uitgevaardigd «Ingevolge de kantbeschikking dato 22 Juni 1903, no. 6 geheim, gehecht aan de Min. Res. dato 19 Juni 1903, 516 geheim, Word aan officieren en onderofficieren met nadruk aanbevolen, om door Terhoogde belangstelling in het lot van mindere sche pelingen en het bevorderen hunner belan gen den zoo noodigen band tusschen meerderen en minderen nauwer aan te halen." De Directies van eenige groote Neder- iandsche Centralen hebben eene bespreking gehad over de vraag legen welken prijs electrische Centralen den stroom kunnen verkoopen. Naar men mededeelt, was men eenstemming van meening dat het vaststellen van een maximum-tarief van 20 ct. per eenheid, zooals te Amsterdam in navolging van den Haag opgeworpen, vooral daar Waar men over den gebruikstijd en de gebruiksverhoudingen van den electrischen stroom nog geen vaste gegevens kan bezitten, aan ernstige bedenking onderhevig is' als zijnde te laag. Niet mogelyk is het dat de gehouden bespreking aanleiding zal geven tot de stichting van eeDe vereeniging van Nederlandsche electriciteits-fabrieken, zooals in Duitschland reeds bestaat. Maandag-avond te 10 uur heeft zich een staartster of meteoor aan het luchtruim vertoond, zich bewegende van Z. O., onge veer 30 gr. boven den horizon. Daar berichten hieromtrent zoowel uit Stavoren als uit Venlo komen, schijnt het luchtverschijnsel veler aandacht te hebben getrokken. De staartster moest zich ten slotte in tal van vuurslangetjes verdeel hebben. Ct. Uit Oldeboorn wordt aan de N. R. van 29 dezer gemeld Heden-morgen omstreeks half negen is een maaier, die ongeveer een uur gaans van hier aan den arbeid was, door den bliksem getroffen en gedood. De getroffene en zjjn ongeveer 15 jarige zoon waren in hun linnen tentje gevlucht, toen de bliksem daar insloeg en blijkbaar beiden heeft geraakt, want het horloge van den zoon is gebroken m diens zak gevonden. Deze, die hevig geschrikt is, moet overigens geen'letsel hebben verkregen. Naar men mededeelt, behoort de over ledene te Smalle Ee, gemeente Smallinger- land, thuis. Te Nijmegen is een agent van politie in hechtenis genomen als verdacht van diefstal bij nacht van een rijwiel ten nadeele van een leerling van het Instituut Wegerif. Ook Ook is ten huize van den verdachte gevonden een wagenvracht planken, balken, steenen andere bouwmaterialen, door hem suc cessievelijk van erven en uit in aanbouw zijnde huizen enz. bij nacht gestolen. Boven dien wordt de man verdacht van de vele inbraken, bij nacht, met diefstallen van aanzienlijke sommen geld, gouden en zil veren voorwerpen enz., welke aldaar in de laatste 5 jaar geconstateerd werden sinds deze veiligheidswachter bijhetNijmeegsch politiepersoneel in dienst was. Ofschoon behoeftig te Nijmegen aangekomen, bezit hij thans reeds vaste goederen, terwijl hij geen rekenschap kan of wil geven, hoe hij in bezit van het geld is gekomen. De verdachte is 35jaar, gehuwd, en heeft twee kinderen. Brand. Zondag-middag had e'r een groote heide brand plaats in de uitgestrekte beide tus schen Tilburg, Loonopzand en Dongen. Een oppervlakte van verscheidene hectaren werd door de vlammen kaal geschoren. Oorzaak onbekend, doch de veronderstelling dat roekeloos wegwerpen van brandende lucifer of sigaar heeft plaats gehad, zal wel niet al te gewaagd zijn. in een nieuwsblad te Amsterdam adverten ties te hebben geplaatst, waarin alle steden des lands betrekkingen werden aangeboden als reiziger, reizigster, enz. Er werd een borgstelling van f 15 gevraagd, en P. eigende zich die toe, zonder verder iets van zich te laten hooren. Een der bedrogenen deed aangifte bij de justitie en direct werd bevel tot aanhouding geiast. Te Zwolle is overleden in den ouderdom van 75 jaar mr. J. Tiebont, oud-lid van den gemeenteraad aldaar, lid van de Prov. Staten en later lid van Ged. Staten van Overijssel. biEMEXxD 2ÏIEUWS. Gisteren was iemand te Oeding, bij Win. terswijk, bezig met het schieten op een konijn. De kogel sprong echter terug en drong den man in het aangezicht. Hij was terstond een iyk. Te Ingen is een jonge jachthond van den heer V. S. door bijen doodgestoken, geen gevaar bewust, had het dier Zaterdag-nacht is aan het strand tusschen Loosduinen en ter Heijde een ontzettende menigte zeevisch opgeraapt ter grootte van makreel, maar door de visschers «marsban kers" genoemd. Deze visch maakt jacht op spiering, die toen juist veel onder de kust wasen bleef bij de eb op het strand lig gen in kuilen en plassen. Alles liep uit om visch te halen, sommigen zakken en manden vol. De Westlandsche stoomtram overreed gisteren op den Loosduinschen weg te 's-Gra- venhage een knaapje van bijna 7 jaar, dat tusschen de rails liep. Het kind werd gedood. De ouders van het knaapje waren sedert kort uit Rotterdam te 's-Gravenhage komen wonen. Van zich in de nabijheid der korven gewaagd. Zwermen bijen vielen hem verwoed aan, gevolg, dat hij onder hevige pijnen bezweek. Te Köstritz, in het vorstendom Reuss, is dezer dagen een kind door zijn drie over grootvaders ten doop gehouden. Te Allenstein, in Pruisen, is thans het proces begonnen tegen de grondeigenaars' vrouw Przygoda, die beschuldigd wordt van moord (door vergif) op hare vier vroegere echtgenooten en poging tot moord op haren vijfden man. Zij ontkende alle schuld. Groothertog Frederik Willem van Meck lenburg Strelitz, den 28en Juni 1843 met prinses Augusta Carolina van Hannover in het huwelijk getreden, viert dezer dagen zÜn diamanten bruiloft. Bij die gelegenheid worden groote feesten in het hertogdom gegeven, waarvan een der aardigste num mers is, dat de vorst al zijn behoeftigen onderdanen een feestmaal aanbiedt, bestaan' de uit het volgende menu: wijnsoep, varkens of kalfsgebraad, gestoofde groenten, dessert en een halve flesch wijn per hoofd. De jubilarissen zijn respectievelijk 84 en 81 jaar. Te Erlau (Eger) in Hongarije heeft eer gisteren een hevige aardbeving plaats gehad, waarbij vier schokken kort na elkaar volg den Ia eSa voorstad zijn verscheidene huizen ingestort. In de hoofdstad Eger is aan vele huizen schade toegebracht. Onder de bevolking heerscht een paniek. Een waterhoos heeft Dinsdag gewoed boven het dorp Zenem, nabij Knajazevas, in Servië. 38 personen moeten omgekomen zijnvier en vijftig huizen zijn vernield. De schade wordt op een millioen dinars geschat, Alberto Spalding dertien jaar oud, is benoemd tot professor ln de muziek aan het Conservatorium te Bologna. Bij zijn installatie hield de directeur Parti een redevoering, waarin hij het professortje met Paganini vergeleek. Berichten uit Napels melden, dat de Vesuvius weder in werking is geraakt. Men hoort ontploffingen, die zich door drie kraters voortzetten. Men ziet van uit Napels de gloeiende stukken steen, die worden uitge worpen. Op de algemeene vergadering der Maatschappij van Nijverheid, op 10 en 11 De ex-deurwaarder F. P., te Heerenveen, die dezer dagen werd gearresteerd, blykt Twee Amerikanen, de heer en mevrouw Glidden de Lowell, hebben zich met een speciaal voor dit doel geconstrueerde automobiel, op de pakketboot Ivernia van New York naar Noorwegen ingescheept om zich van daar per boot naar de Noord- poolijsviakte te begeven en verder te trachten per automobiel den lOen graad ten Noorden te bereiken. Laatste Berichten. Het Stbl. no. 158 bevat een Kon. besluit tot wijziging van het Kor. besluit van 21 Juli 1882 Slblno. 115) houdende nadere aanwijzing der kringen om brande rijen, waar peilingen kunnen verricht worden. De vorstelijke familie Vor. Wied is heden ochtend met den trein van 8.35 naar Duitschland teruggekeerd. Heden werd verzekerd, dat bij de a.s. behandeling der suikerwet in de Tweede Kamer eenige leden voornemens zijn een amendement om toch over te gaan tot verlaging van den suikeraccijns, voor te stellen. - Een personentrein van Antwerpen, waarmede de voornaamste kooplieden naar Brussel reisden, kwam aan het station Schaerbeek in botsing met een trein uit de tegenovergestelde richting. Er zijn tal rijke gewonden. Djambi. De correspondent der IV. R. Ct. te Batavia seint heden. De colonne van kapitein Braeck, die van Pelajang naar Limoer marcheerde, stiet op zware versterkingen, die werden genomen. Aan onze zijde werden 3 gedood en 45 gewond. De verliezen van den vijand waren zwaar. De colonne is naar Pelajang terug gekeerd wegens de vele gewonden. Korintji. Een officieel telegram van uit Korintji van heden meldt Selapan Haleu Kain geheel rustig bevolking legt wegen aan, 2016 geweren ingeleverd. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 30 Juni 1903. Officieele noteeriug van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beu s. Woensdag 1 Juli. Moutwijn f 81/*. per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. JSatHens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prims. Stemming vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn f8Va. Jenever f 12.50. Akst. proef f 14. Prima Graanspiritus fl47sf15. Spoelingf 0.70, Berlijn. Parus. Hamb. Spiritus in loco j Rogge, p. Juli I i Spirit Aug. p. Juli Aug./Sept. Maïs 58V4. 16.75 16 25 15.25 15.25 587,. 16D0 16.40 15.25 15.25 f.) New-York. Amsterdam. 30 Juni Rogge op lev. zonder noteering. 1 Juli Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 30 Juni 2.36 cM. 1 Juli 2.18 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf, Londen kort f 12.06£ Disc. 3 pCt. Parjjs - 48.05 3 Antwerp. - 47.95 3 VEEMARKT TE SCHIEDAM, 1 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 15 vette runderen kalverenschapen lammerenvarkensbiggen paardenbokken of geiten. De prijzen waren vette runderen le kwal. f 0.76, 2e kwal. f0.72, 3e. kwal. f 0.66 per kilo; ossen le. kwal. 10.76 2e kwal. f0.72 3e kwal. f 0.66 per kilo. Handel stil door te weinig aanvoer. Koloniën. Korintji. De Java-Bode brengt het volgende be richt Het rechterhalf 16e bataljon zal als expo- ditionaire Korimji-colonne in drie échelons deswaarts vertrekken. le échelon kapt. De Koek van Leeuwen, luits. Van den Bergh en Van Seventer, 1 sectie Europeanen en 1 peloton inlanders 2e échelon kapt. Jonken, luits. Hajenius en Van de Water, 1 peloton Europeanen en 1 sectie inlanders; 3e échelon: luits. Van Blijenburgh en Scheurleer, 1 sectie Europeanen en 1 sectie inlanders. Het vervoer over zee (Emma-haven-Indra- poeri Ganting) zal per gouvernementsstoomer plaats vinden. 29 Juni 30 Juni- 30 Juni. 1 .Juli.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3