Gcitt ei ratoclte am. Goederen. stemd voor Rotterdam 146, voor Schiedam 2, en voor Vlaardingen 1. Van 1 Januari af tot heden is het aantal binnengekomen schepen 424, en het aantal netto registertonnen 604,242 meer dan tot op gelijken datum in 1002. Naast de vele buurtcommissiën, die zich te Delft voor de versiering en verlichting der stad tijdens de a.s. lustrumfeesten ge vormd hebben, is ook een hoofdcomité werkzaam om zooveel mogelijk verband te leggen tusschen het werk der verschiiende commissiën. Het hooidcomité heeft in een afzonderlijk fonds gelden verzameld van gegoede inge zetenen in die wijken, waar de optocht niet voorbij komt, ten einde, waar noodig, te kun nen bijspringen op d:e punten in het centrum der stad, waar de versiering of verlichting onvoldoende zou blijken. Het comité heeft thans besloten, de inge komen bijdragen tot opluistering van het feest aan te wenden voor het afsteken van Bengaaisch vuur en eenig licht vuurwerk tijdens den avondoptocht. Dit zal het eflect op de grachten ongetwijfeld verhoogen. BlNXE.5Li.5D. Bij Koninkl. Besluit is ingesteld een commissie in zake samenwerking van land en Zeemacht. De commissie is beiast met de behandeling van alle vraagstukken op defensiegebied, welke beide deelen der krijgsmacht raken en waaromtrent door de Ministers van Oorlog en Marine advies wordt wenschelijk geacht. In de commissie zullen in hun hoedanig heid zitting nemen de chef van de generalen staf; de chef van den marinestaf; de inspecteur der genie en de commandant der stelling van Helder. De minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbende, dat, met ingang van 1 September a. s., twee plaatsen als aspirantingenieur der marine, op een jaarwedde van f 1200, worden opengesteidt Candidaten, die op dien datum hun 27e jaar nog niet zijn ingetreden en in het bezit zijn van de diploma's van scheepsbouwkundig en werktuigkundig ingenieur, ingevolge de wet van 21 Mei I860 (Staatsblad no. 50), en met behooren tot de marine-reserve of het reservekader, worden opgeroepen om vóór of op 1 Augustus a. s. een verzoekschrift op gezegeld papier aan den minister, in te dienen, om zoo noodig tot het aan zijn departement te houden verge lijkend examen te worden toegelaten. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op het nader adres der in die provincie gevestigde afdeeling van den Nederiandsche Bond van gemeenteambte naren, om verhooging van de jaarwedden der gemeente-secretarissen, te kennen gegeven, dat zij met ongeneigd zijn om eventueel elke aanvraag op zich zelf te beschouwen en tot verhooging der jaar wedde over te gaan, indien zich omstandig heden voordoen, die maken, dat een secretaris met met zijn ambtgenooten in gemeenten van ongeveer gelijk zielental op een lijn kan worden gesteld, doch dat zij ook thans met geneigd zijn tot een algemeene verhooging over te gaan. Bij de Tweede Kamer is ontvangen een missive van den minister van binnenlandsche zaken houdende mededeeling dat de failliet- verklaring van den heer Jean Arnoldts, lid der Tweede Kamer, in kracht van gewijsde is gegaan. De heer L.F.H.C. Ruland, oud-lid der Tweede Kamer voor het district Maastricht, is te Vaals overleden. Tengevolge van het besluit van het Algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond om zich »op vrijzinnig-democratisch stand punt" te plaatsen, hebben reeds 16 afdee- hngen met 2000 leden besloten, zich van dien Bond af te scheiden. Den 26n Juli zullen de afgescheiden afdeelingen te Utrecht een vergadering houden om den ouden Bond te herstellen, niet aangesloten bij een bepaalde politieke partij. In den nieuwen of ouden Bond, zoo als men het noemen wil, zullen allen ver- eenigd worden, die safkeerig zijn van kerkdijken invloed op regeeringszaken en die zich toch nog niet willen aansluiten bij de sociaal-democratische party Men zal de nieuwe stichting dan wel zoowat de liberale Bond kunnen noemen. Door de spoorweg-enquete-commissie zijn Zaterdag als getuigen gehoord, mr. J. H. van Zanten, commies bij het bureau voor de statistiek mr. M. W. F. Treub, hoog leeraar en mr. Ta. Heemskerk, wethouder van Openbare Werken, allen te Amsterdam. 's Pausen gezondheidstoestand» Men seint ons uit den Haag Het bericht van de Brusseische Siècle dat de Paus op net uiterste ligt, is schromelijk overdreven. Wel is de toestand ernstigde Paus heeft longaandoening. De verjaardag van H. M. de Koningin- Moeder, die dit jaar op Zondag is, zal in de residentie den daarop volgenden Maandag 3 Augustus worden gevierd door illumi natie enz. Te 's-Gravenhage loopt het gerucht dat de kolonel F. H. A. Sabron eerlang zal wor den ontheven van de betrekking van gouver neur der Koninklijke Militaire Academie, Het D. dat het bericht betreffende het vestigen van een homoepathischen leerstoel te Leiden tegensprak, weet nu toch te melden, dat minister Kuyper met de medische faculteit te Leiden tot over eenstemming gekomen is. Reeds zijn, zegt het blad, een drietal mannen van naam en van wetenschap in het buitenland gepolst, 't Moeilijke moet volgens het U. D. zijn, of een dier heeren, bereid zullen zijn, naar hier komen op een professorstractement. Bij de firma J. J. Beijnes te Haarlem is ingevoerd een 10-urige arbeidsdag, met 2 cent loon per uur meer. Zij die aan de staking deelnamen, zuilen nog eemgen tijd op die loonsverhoogiug moeten wachten. Ten einde het mogelijk te maken, dat de reizigers zich met den hoofd conducteur in verbinding kunnen stellen, ia door den Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten bepaald, dat de locoaltreinen, die niet voorzien zijn van doorgaande remgeleiding zoodanig ingericht, dat het mogelijk is, bij eventueele noodzakelijkheid van het eene rijtuig in het andere te komen. Slecht bij uitzondering zal hiervan mogen worden afgeweken en in zoodanig geval zullen rijtuigen van andere constructie steeds achter aan den trein moeten loopen. Van de indertijd door het Hbl. bijeenge brachte gelden voor het spoorwegpersoneel dat in de stakingsdagen trouw gebleven is heeft het trein- en locomotief-, het stations- en het sein en bewakingspersoneel der Nederiandsche Centraal Spoorweg-maat schappij één dag extra bezoldiging ontvang gen. De Nederiandsche Drogistenbond zal op Zondag 12 dezer te Nijmegen een zomer en propaganda-vergadering houden, waarin o. m. aan de orde komt een voorstel van het hoofdbestuur tot het uitreiken van een getuigschrift (diploma) aan drogistenbe dienden. Verder een voorstel van de afdeelingen 's-Gravenhage en Amsterdam om zoo spoedig doenlijk een eigen Bonds orgaan op te richten, onder onmiddellijk toezicht van het hoofdbestuur. Dit voorstel is door het hoofdbestuur ondersteund. Hoewel een programma voor de ontvangst van het Kon. Echtpaar te Maastricht niet is vastgesteld, zoo kan reeds nu worden medegedeeld, dat daarop zal voorkomen Fakkeloptocht, waaraan door alle vereeni' gingen der stad zal worden deelgenomen. Bezoek van Hare Majesteiten aan het gesticht Calvariënberg en aan nog andere openbare instellingen van weldadigheid. Bezichtiging van de onderaardsche gangen van den St. Pietersberg en de buitensocieteit Slavante. Ontvangst ten raadhuize, waar de Kon, Zangvereeniging de Mastreechter Staar en het orkest der Stedelijke Muziek school een uitvoering zullen geven. Vuur werk en illuminatie. Te 's-Hertogenbosch deden politie en justitie een inval in de woning van een schoenmaker in het Korenstraatje in verband met den bij notaris van de Mortel eenigen tijd geleden gepleegden diefstal. De omstan- heid, dat de woningen aan de zuidzijde van het Korenstraatje gelegen, grenzen aan den tuin van den heer Mortel, en dat die tuin uit het huis van den schoenmaker nog al gemakkelijk bereikbaar schijnt, deed reeds dadelijk na den diefstal het oog op die buurt gericht houden. De man is garresteerd. Men schijnt de bewijzen in handen te hebben, dat door hem bankpapier is uitgegeven, dat bij den heer van de Mortel gestolen is. Laatste Berichten. Korintji. Blijkens een officieel telegram 5 dezer is in Korintji kampong Pengasi gewapender hand genomen, waarbij een Europeesch fuselier gewond werd. De landhoeve »De Kistdam" gelegen op Sion, op den grens der gemeente Rijs wijk, nabij Delft, is Zondag-voormiddag afgebrand. De toestand des Pausen. Reuter seint heden uit Rome Tegen den middag was de toestand des Pausen een weinig verergerd. Prof Maz- zoni verklaart, dat de toestand tot verer gering neigt. De geneesheeren des iausen denken, dat hij nog eenige dagen te leven heett, indien de longaandoening niet verergert. De. kardinaal-vicaris heeft last gegeven om morgen in alle kerken het H. Sacra ment uit te stellen. Toen de H.H. Sacramenten der sterven den hem gisteren werden toegediend, zeide de Paus zacht maar duidelijk »Mea culpa". De kardinalen kusten hem de hand en een hunner zeide: Onze gebeden zullen u in het leven houden. De Pans antwoordde Ik ga de eeuwigheid in. De Paus heeft zijn laatste beschikkingen gemaakt met de kardinalen Angelini en Mazzohnizijn geest was volkomen helder. Mgr. Pifferi, de sacristein des Pausen, diende hem de laatste HH. Sacramenten toe. De Paus ontving ze met aandoening en met de grootste godsdienstige berusting. Verscheiden personen hadden tranen in de oogen. Des middags 4 ure dicteerde de Paus een langen brief aan mgr. Mazzolini. Men gelooft op het Vaticaan, dat de Paus vol doende kracht heeft om den nacht door te komen. Het H. Sacrament werd (Zondag-avond) zes ure in St. Pieter uitgesteld. te Schiedam. Verkocht: Zaterdag 4 Juli. Notaris: W. A, van Dolder Dzn. Een Winkelhuis of magazijn met over- bouwde gang, erve en open plaats aan de Boterstraat, in veiling f2000, daarvoor verkocht. Een Pand en erve, gediend hebbende tot meubelfabriek, voorzien van drie zolders, staande achter perceel I,en uitkomende aan de Boterstraat en aan het water (De Schie), in veiling f 2960, niet verkocht. Een Winkel- en Woonhuis en erve met open grond aan de Hoofdstraatin veiling f 1475. Een Woning en erf met open grond in een gang uitkomende aan de Hoofdstraat in veiling f 310, Gecombineerd verkocht voor f 1945. Een Woning en erve aan den Rotter- damschen dijk, m veiling f310, daarvoor verkocht. De opstal van een schuur en een schuurtje aan den Rotterdamschen dijk, in veiling f65, verkocht voor f145. Sport. Ter gelegenheid van het bezoek van H, M. de Koningin en Z. K, H. Prins Hendrik zal de Harddraverij Vereemging te Groningen den 28sten Juli a. s. op nare baan aan den Korreweg eene groote meeting geven, die door de hooge gasten zal worden bijgewoond. Het programma zal behalve harddraverijen een springconcours en een jachtrit bevatten, open voor officieren en heerrijders. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 6 Juli 1903. Officieel# noteering van do Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Maandag 6 Juli. Moutwijn f 8l R. per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W Prixs. Stemming flauw. Bond van Distillateurs Moutwijn f9.— jENEVER: f13. Prima Graanspiritus f147»—f '3- Spoelingf 0.70. Berlijn. Parus. Hamb, Spiritus in loco I Rogge, p. Juii i Aug. Spirit, p. Juli Aug./Sept. 587*. Maïs 16.- 1540 15 25| 15.25! 58. 16.- 15.25 15.25 15.25 f.) New-York. Amsterdam. 4 Juli Rogge op lev. zonder noteering. 5 Juli Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 4 Juli 2.06 cM. 6 Juli 2,10 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort fl2.06£ Disc. 3 pCt. Parijs - 48.02^ 3 t Antwerp. 47.95 3 VEEMARKT TE SCHIEDAM, 6 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 21 vette runderen kalveren schapen lammeren; varkens; biggen; paardenbokken of geiten. De prijzen waren: vette runderen le kwal. f 0.76, 2e kwal. f 0.72, 3e. kwal. f 0.66 per kilo; ossen le. kwal. f0.76 2e kwal. t0.72 3e kwal. f0.66 per kilo. Haudel kon heden bepaald goed genoemd worden meer aan voer was echter gewenscht geweestvele kooplieden moesten onverrichter zake weder vertrekken. VEEMARKT TE ROTTERDAM 6 Juii. Ter veemarkt waren aangevoerd 104 vette runderen, 365 vette kalveren, nuchtere kalveren, 1008 schapen of lammeren, 489 varkens, biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 26 37 c., stieren a c., kalveren 34 A 45 c., schapen 27 A 35 c., lammeren 34 a 40 c. en varkens 17 k 19 c. en lichte varkens voor export 17 a 18 c. per kilo. Handel in runderen traag wegens hooge vraagprijzen. Vette kalveren werden iets beter verkocht dan de vorige week. Varkens ruim aangevoerd, handel slecht. Schapen en lammeren werden vlug en duur verkocht. Uit Londen waren de berichten iets gunstiger, hetwelk op den exportnandel van goeden invloed was. Aardappelen. Westl. zand- f2,25 a 2.50, dito klei- f 1.75 a 2.—, dito poters tl.— a 1.25 per heet. Met tamelijken aanvoer en veel vraag. Zeeuwsche eieren f3.30 a 3.40 Over- maassche dito f3.50 af 370 de 100 stuks. Zoetemelksche kaas f 22.— a 24.50 per 50 kilo. Aanvoer 7 wagens. Handel vlug. ROTTERDAM, 6 Juli. Buiteniandsche Granen ffauw. Rogge per 2.100 kilos. 75/76 kg. Helena f123, 71/72 ko. Donau f122, 9 pud 15/20 Taganrog f 126.50,9 Pud 20. 25 dito stoomend f127, 9 Pud 15/20 Nicoiajeff f123. Gerst per 2000 kilos. 60/61 ko. Zwarte Zee f 111.50 a f122 50, 60,61 ko. dito stoomend fill cont., 60/61 ko. dito Aug./ Sept. afl. f 109, Boekweitgrutten per 2100 kilos, grove Reval 1188 a f 192, Petersburger Jodritza i 198. Mais per 2000 kilos. Amerik. Mixed f128; dito dito stoomend f123, Odessa 1116 a f117, La Plata, f119 a f120, gedroogde Amerik. mixed f118 a f120. n Pubieke veiling en van de geannonceerde Cinquantine Mais werden slechts een paar kavelingen verkocht tot f 124.50 en de Mixed Mais gedeeltelijk tot f 113 a f 111, beide contant per 2000 ko. plus 1 pet. Veilingskosten uit lichter alhier te ont vangen. De erwten werden opgehouden. VEEMARKT TE LONDEN, 6 Juli. Op de Veemarkt waren aangevoerd 800 Runderen, 8000 Schapen, Kalveren. - Varkens. Men noteert: Runderen 2-9 a 4 Schapen 3/6 a 5/8, Kalveren a ~zt Varkens a 1\ g' A HST. PROEF 114.50. 4 Juli. 6 Juli. 3 Juli (t. 4 Juli.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3