Augustus een groote meeting te beleggen in de Scheveningsche Boschjes of omgeving, om dan na afloop, tegen het »bitteruurtje" een wandeling te ondernemen langs de groote cafè's en sociëteiten hier ter stede, bij wijze van demonstratie tegen het alcoholgebruik. De ziekte van Z. U. den Paus. Het ochtend-telegram bij de Haagsche internuntiatuur luidde De ziekteverschijnselen kenmerken zich meer en meer. De geest is helder. Gebeden voor den Zieke worden verzocht. Men seint ons uit den Haag Middag-telegram internuntiatuur: Paus heden niet verergerd; toestand blijft zeer ernstig zonder ons evenwel alle hoop te ontnemen. Het feest der Onbevlekte Ontvangenis. Geiijk men weet, heeft de H. Vader zelf zijn bizonderen wensch te kennen gegeven en zelf een commissie van kardinalen be noemd tot de viering van den dag. waarop de afkondiging der Onbevlekte Ontvangenis 50 jaar zal zijn geleden. Thans wordt ons van zeer gezaghebbende zijde toegezonden een Oproep aan de Katholieken, waarvan wij gaarne den voor- naamstee inhoud aan onze lezers mededeeien. »De getrouwe zonen der H. Maagd en van de Katholieke Kerk zullen met diepe vreugde den Pauselijken brief lezen", aldus vangt het stuk aan. Dan wordt herinnerd aan al hetgeen de H. Vader heeft gedaan om onder de geloovigen de vereering van Maria te be vorderen, van Haar, die een der grootste weldaden is geweest, door de goddelijke Voorzienigheid aan de Kerk gegeven. Bijzonder dierbaar is dit feest aan den H. Vader, omdat Z. H. de eenig overlevende is van al de kardinalen en bisschoppen, die deelnamen aan de vreugde en triomfen bij de afkondiging van het dogma. De Paus van den Rozenkrans ziet ver trouwend op naar Maria en na haar geëerd te hebben in drie groote jubilé's wil Hij deze feesten kronen door dit feest. Ook het heele programma wordt mee gedeeld, waarop wij o.m. lezen bijzondere gebeden voor het welzijn van Paus Leo Xlll". men aan de IV. R. Cf. Van Texel meldt dd. 4 Juli Bij den proeftocht met de reddingsboot nabij de Koog, is deze in de landzee om geslagen, met het ongelukkig gevolg, dat de roeier Klaas Tuinder verdronk. Nog twee andere roeiers liggen niet geheel buiten gevaar. Met het trommelen op de Beurs is het voor de Amsterdamsche jeugd gedaan. Burg. en Weths. schrijven: vNu het oude Beursgebouw weldra zal worden gesloopt en het nieuwe beursgebouw met zijn verhuurde kantoorlokalen uit den aard der zaak niet voor het trommelen beschikbaar kan worden gesteld, geven wij in overweging, het besluit van 1876, waarbij werd bepaald, dat de kinderen jaarlijks gedurende zekeren tijd van een door B. en W. vast te stellen dag zich op de groote koopmansbeurs zullen mogen vermaken met trommelen en andere spelen in te trekken." Men meldt aan de Iel. uit Roermond Pas heeft de blijde tijding van het bezoek onzer Majesteiten onze stad bereikt of de voorbereidende werkzaamheden voor eene schitterende ontvangst zijn in vollen gang. Zaterdag avond vergaderde de Raad waaruit 3 commissies zijn gekozen, met de hoofdleiding belast. Gisteren vergaderden de bestuurderen van de verschillende ver- eenigingen, waarna een programma zal worden opgemaakt. Hoewel de bijzonderheden hiervan nog niet bekend, kunnen wij nu toch reeds mededeeien dat na het dejeuner, dat op het Stadhnis wordt gebruikt, H. M. een bezoek zal brengen aan de Munsterkerk, alwaar begraven liggen de stichters Gerard III van Nassau, graaf van Gelder en zijne gemalin Margaretha van Brabant. Tijdens dit bezoek geeft Roermonds Mannenkoor eene uitvoering in de kerk 's Avonds illu minatie en vuurwerk. De ISbr. is gemachtigd te verklaren, dat er te Breda geen spoor van pokken bestaat. Het blad hoopt, dat nu zal worden teruggekomen op het besluit, dat de examens Fransch en Engelsch daar niet zullen plaats hebben wegens het heerschen der pokken. Ook de pokken uit Ginneken zijn geheel verdwenende laatste lijder is heden als volkomen genezen ontslagenhet huis ten overvloede onder toezicht der gezond heidscommissie ontsmet. D., de schoenmaker uit de le Men schrijft uit's-Hertogenbosch omtrent de aanhouding inzake den diefstal bij notaris Van de Mortel Met Korenstraat alhier, is ook de vrouw van zijn vriend v. d. H. uit Waalwijk in voor- loopige hechtenis, in zake den diefstal bij notaris Van de Mortel alhier, in den nacht van 8 op 9 Mei jI. gepleegd. Bedoelde vrouw zou, in gezelschap van haar stief, dochter, te Maastricht hebben beproefd een bankbiljet van f 1000, dat, blijkens het nummer, afkomstig is van genoemden diefstal, in te wisselen, en het is bekend dat de verstandhouding tusschen de fam v. D. alhier, en die v. d. H. te Waalwijk al verscheidene jaren van zeer vertrouwe- lijken aard is. De moord te Huitaart. De tramdienst HulstWalsoorden gaf Donderdag voor de halte, waarbij de hof stede van Koole is gelegen, 913 enkele reisbiljetten en 612 retours af. Er stonden omstreeks 50 tenten op het hof, waarin verschillende eet- en drinkwaren werden verkocht, toch zij waren niet toereikend om de tallooze vreemdelingen van het noodige te voorzien. Ten teeken van rouw droegen de ver kochte paarden rouwstrikkeu op den kop. De groote vee-exporteurs, de gebrs. Cockx te Rozendaal, zijn met eene lading van 275 stuks levend vee uit Amerika te Antwer pen aangekomen. Het vee zal in België publiek verkocht worden. Meerdere zendin gen zullen volgen, indien de verknoping bevredigende uitkomsten oplevert. tfEMENttl) NIEUWS. De omgekomene bij den brand te Hedel (N.-B.) was de idiote zoon van een der bewoners, die zich tegen de pogingen om hem te redden met geweld verzette. Ver moedelijk had hij den brand gesticht. Zondag-avond te half zeven waren drie personen, die niet geheel nuchter waren aan het roeien op het Zuiderbuitenspaarne. bij Haarlem. Doordat zij zich schomme lende wilden voortbewegen, sloeg het schuitje om en raakten allen te water. Slechts een wist zwemmende den wal te bereiken, de anderen verdronken. Het lijk van een der verdronkenen is nog niet gevonden. Het waren alle drie liedjes zangers, die daar in een der volkshotels woonden. De Zaan was dezer dagen eensklaps rijk voorzien van eene vischsoort, welke daar anders niet voorkomst. Met groote verbazing haalden de visschers in hunne netten eene flinke hoeveelheid zeelt op. Later bleek, dat deze ontsnapt waren uit een defecte kaar van den vischhandelaar G. de Zaandijk, wiens voorraad van een 400 pond. nagenoeg geheel was vedwenen, en die daardoor eene met onbeduidende schade lijdt. In het hotel Broedergemeente te Zeist is Zaterdag-avond een bejaarde dame uit Haarlem, die aldaar logeerde, van de kel dertrap gevallen, waarbij zij zich inwendig zoodanig bezeerde, dat zij binnen enkelè oogenblikken aan de gevolgen overleed. Te Maastricht zijn in het gesticht Cal- variënberg ter verpleging opgenomen een moeder en haar beide kinderen, die bij een brand in een woonwagen te Gulpen hevige brandwonden hebben bekomen. Reeds is een der kinderen aan de gevolgen over leden, terwijl de andere lijders nog in be handeling zijn. Te Merxplas, aan de Belgische grens, heeft de bierbrouwer J. B., bij het verrichten van eenige werkzaamheden aan den brouw ketel, het ongeluk gehad, uit te glijden en <n het kokend brouwsel terecht te komen. Hoewel hij dadelijk eruit werd gehaald, waren zijne brandwonden zoo hevig, dat bij, zonder tot bewust te zijn gekomen, aan de gevolgen is bezweken. Op het station Drebkau bij Kottbus is in den nacht op 30 Mei een personentrein door een over het spoor gelegden dwars- legger gederailleerd nadat 12 minuten van te voren een goederentrein de plaats goed en wel voorbijgekomen was. Door den misdadigen aanslag werden 3 beambten gedood, 13 menschen gekwetst en 4 rij tuigen vernield. De justitie zocht naar den dader, maar ontdekte geen spoor van hem. Toen ioofde men een belooning van 2000 mk. uit en haalde er ambtenaren van de Berlijnsche speurpolitie bij, die den dader weldra ontdekten in den persoon van zekeren Friedrich Jagel, eigenaar van een houtzaagmolen. Deze, een broer van den burgemeester van Drebkau, was een gezien uoan, zoodat men eerst geen verdenking tegen hem koesterde. Hij heeft thans bekend. Santos-Dumont deed dezer dagen met zijn ballon no. 9 wederom een tochtje boven Parijs. Na eenigen tijd boven de Auteuil renbaaan, waar de courses plaats hadden gezweefd te hebben, ging hij in de richting van Bagatelle, toen zijn motor in brand geraakte boven Puteaux. Zelf bluschte hij den brand, waarna, hij zonder ander incident, op een boot in de Seine terecht kwam, die zijn ballon naar Bagatelle bracht. Te Macon werd dezer dagen een koop man, de heer Four, in 't holle van den nacht door gerucht wakker. Opgestaan, verraste hij twee inbrekers, die aan zijn brandkast bezig waren. Hij vloog er een naar de keel en worgde hem, terwijl door een venster ontkwam De bleek een gewezen boekhouder te zijn, 46 jaar oud, echtgenoot de ander geworgde van hem en vader. In de Kerknieuws. pasverschenen aflevering der en voor dé Geschiedenis van het Bisdom Haarlem deelt de wel eerw. pater J. C. Alberdingk Thijm S. J. een lijst mede van kerken en kapellen, welke in de Nederlandsche kerkprovinele werden gecon sacreerd sedert het herstel van de Bisschoppelijke hiërarchie. Ia het geheel bedraagt het aantal 506, waarvan 105 in het aartsbisdom Utrecht, 154, 142, 40 en 65 onderscheidenlijk in de bisdommen Haarlem, Den Bosch, Breda en Roermond. Rechtzaken. Men herinnert zich, dat de hoofdvardachte in de zaak van den moord op de wed. Dijkxhoorn, P. A. Muiselaar, gedurende het geheele geding zijne onschuld bleef volhouden, ook bij de behandeling van de zaak in hooger beroep voor het Gerechtshof. Thans nadat het Hof zich met het veroor- deelend vonnis van de Rechtbank vereenigd bad, heeft Muiselaar, in de strafgevangenis te Groningen, een bekentenis afgelegd. Laatste Berichten. Heden-middag te ongeveer 2 uur zouden eenige koeien worden overgezet met den pont nabij de spoorbrug. Ongelukkigerwijze brak een der beweegbare kleppen af, tengevolge waarvan een koe te water geraakte, die, van uit een roeiboot geleid, na eenige moeite weer op het droge werd gebracht. (S. Ct) De heer dr. J. van den Berg, katho liek candidaat voor den Rotterdamschen gemeenteraad in district II, is te Keulen overleden. De te Rotterdam ten bate der veree- niging tot wijkverpleging aldaar gehouden tentoonstelling en fancyfair heeft f38300 opgebracht. De ziekte van Z. H. den Paus. Reuter seint heden uit Rome Het bulletin van heden-ochtend 9 ure luidt De Paus heeft een onrustigen nacht gehad zonder slaap genoten te hebben. Hij heeft echter meer voedsel opgenomen en de algemeene verschijnselen zijn dan ook iets gunstiger. Lapponi verklaarde, dat de Paus nog 24 of 48 uren 'kon leven als er zich niets ongewoons opdeed. Het H. Sacrament werd te acht uren in de Paulinische kapel uitgesteld. De Paus merkte op, dat er zooveel menschen in de aangrenzende kamer waren. Is mijn toestand, vroeg hij, waarlijk zoo ernstig De Paus dicteerde zijne beschik king over het patrimonium der Kerk en over zijn particulier vermogen. De gemeenteraad te Rome heeft met algemeene stemmen den wensch uitgespro ken, dat de Paus alsnog moge herstellen. In de kapel van het koninkljjk paleis te Madrid worden plechtige gebeden voor het herstel des Pausen opgezonden. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 7 Juli 1903 Otficieole noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Dinsdag 7 Juli. Moutwijn f 8l/t. per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prims. Stemming flauw. Bond van Distillateurs Moutwijn: f9. Jenever f 13. Amst. proef f14.50. Prima Graanspiritus f 141/»—f 15. Spoeumu f 0.60. Berlijn. Parijs. Hamb. Spiritus in Rogge, p. Spirit, p. loco Juli Aug. Juli Aug./Sept. Maïs 58. 16'- 15.25 15.25 15.25 58l/s. 16.'- 15.25 15 25 15.25 f.) New-York, Amsterdam. 6 J ah Rogge op lev. zonder noteering. 7 Juli Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) Juli 2.10 cM. 7 Juli 2.08 c.M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.06 Disc. 3 pCt. Parys -48.— 3 Antwerp. - 47.95 3 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 7 Juli, Op de veemarkt waren heden aangevoerd 30 paarden, veulens, ezel, 651 vette runderen, 590 magere dito, 156 vette kalveren, 100 nuchtere en graskalve ren, schaap of lam, varkens 423 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 24 tot 38 c., stieren 25 tot 36 c., kalveren 37 tot 49 c. per 4 kilo. Melkkoeien f 135 a 240, kaltkoeien f 185 tot t 285 stieren f 60 a 175 graskalveren f a pinken f a vaarzen f 70 a 165, alles mager vee; biggen 17.— 17 paarden f 65 a 135. Nuchtere kalveren, slacht- f 9.— it 13. fok- f 16 a 35. Handel in runderen matig, de prijzen waren echter vaster dan vorige week door den geringen aanvoer. Vette kalveren werden vlug opgeruimd tot hooge prijzen. Nuchtere en enkele aangevoerde graskal- veren brachten hooge prijzen op. Handel in fok-, melk- en mager vee stationair; le kwaliteit spoeling 2 a 3 cent boven noteering. Op de botermarkt werden aangevoerd 69/8 en 62/16 vaten en 416 stukKei; a 4 kilo. Prijs le kwal. 148, 2e kwai. i 46, oe kwal. f42. Per kilo 55 a 60 c. 4 Juli 6 Juli. 6 Jnli. 7 Juli.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3